Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, andyp napisał:

Od pewnego czasu dzwoni pewnien nr z MM i każe sobie czekać na połaczenie,smieszni są i się odrazu rozłączam.

To ich metody. Jeśli dzwoni w trakcie trwania umowy (i bez złożonego twojego wypowiedzenia) to cel jest tylko jeden. Namówić klienta na jeszcze droższy abonament i nowe usługi i przedłużenie umowy (na kolejne 12 lub 24 m-ce) w trakcie trwania starej umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie techniczne, być może wielu się uśmiechnie pod nosem (albo wprost wyśmieje ;) ), ale na prawdę nie mam pojęcia jak to jest - czy kabel koncentryczny od MM, który "wchodzi" do mojego mieszkania, to zwykły koncentryk którego jak chcę mogę potem podpinać czy to do modemu, czy do dekoderów lub tv z modułem? Czy też do modemu idzie inny kabel niż do telewizora?

Mam po wejściu do mieszkania trójnik, z którego jeden kabel idzie prosto do modemu, a drugi rozgałęzia się na dwa telewizory. Czy te kable się czymś różnią? Bo zauważyłem, że zarówno wejściowy jak i ten co idzie do modemu mają na złączkach pomarańczowy pierścień. Niestety nie mam jak tego sprawdzić, ale chodzi mi o to, czy jeśli ten kabel, co idzie od modemu podpiąłbym do dekodera, to czy miałbym obraz i odwrotnie, jeśli ten z TV podpiąłbym do modemu czy byłby internet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel w twoim mieszkaniu, wychodzący z gniazdka operatora kablowego ze ściany,  to koncentryk. Kable się nie różnią ale trójnik to tłumik pewnie i to, który kabel wychodzi z jakiego wyjścia z trójnika ma znaczenie. Pewne częstotliwości na trójniku - tłumiku  są tłumione by nie powodowały zakłuceń.

Edytowane przez maximus_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trójniki jakie ja znam nie tłumią za dużo sygnału (jeśli są indukcyjne a nie oporowe) - max 2-3 dB. Z każdego wyjścia trójnika sygnał jest taki sam. I kabel co leci do modemu można zamienić z kablem lecącym do TV i odwrotnie. Ja mam w domu 3 telewizory i modem-router Arris 5 GHz. Więc mam czwórnik a nie trójnik. Na telewizorach jakość 100% i poziom sygnału 100%. Router zawieszony w przedpokoju rozsyła sygnał (internet 120 Mb) na całe mieszkanie i nie ma z nim kłopotów.Po kablu jest 100-120 MB a po wi-fi 70-100 Mb. Jak miałem 2,4 GHz to często były zawiechy, bo sąsiedzi też mają routery na 2,4 GHz. Wymieniłem i teraz mam spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie trójnik wygląda dokładnie tak:

cpx_963a2a238ea373f03d6f6507ad71243a.jpg

 

Kable (wchodzący i wychodzące) nie różnią się niczym poza końcówkami (dwa mają dodatkowy pomarańczowy pierścień na końcówce łączenia z kablem, ale to raczej tylko "ozdoba"), ale nie ma na nich żadnych innych dodatków dokręconych (był swego czasu przy trójniku na kablu dochodzącym do modemu dodatkowy element - zapewne właśnie tłumik - ale gdy zawołałem technika z powodu problemi z zasilaczem modemu, to przy okazji usunął ów element mówiąc, że to już nie jest potrzebne).

 

Edytowane przez marivsh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy już może nie było? W cennikach od 30.03 upload przy łączu 600 spadł do 50. Muszę porobić pomiary bo mi nadal wychodzi więcej. Może dla umów zawartych wcześniej zostawili nadal 60. Zrobili to chyba by wyróżnić, że maksymalny i najwyższy upload jest dla łącza 1,2Gb/s. Generalnie nadal jest lepiej niż np: w UPC czy Netii na HFC.

https://www.multimedia.pl/getattachment/3ab416b9-a37b-4673-b763-8182e28d3ef1/Cennik-Internet-plus-MMP.aspx

 

"Zgodnie z dokumentami Komisji Europejskiej, szybki dostęp do Internetu to nie mniej niż 30 Mb/s pobierania danych. Ultraszybki dostęp do Internetu to nie mniej

niż 100 Mb/s pobierania danych. Dla poszczególnych zastosowań można określić następujące przykłady parametrów dostępu do Internetu (dla każdego Terminala osobno):
 – usługi telefoniczne VoIP – 64 kb/s pobierania oraz wysyłania, opóźnienie 150 ms;
 – przeglądanie stron www – 1 Mb/s pobierania, opóźnienie 200 ms;
 – oglądanie wideo w jakości SD – 2 Mb/s pobierania, opóźnienie 200 ms;
 – oglądanie wideo w jakości HD – 6 Mb/s pobierania, opóźnienie 200 ms;
 – oglądanie wideo w jakości 4K – 18 Mb/s pobierania, opóźnienie 200 ms;
 – rozmowy wideo HD – 1,5 Mb/s pobierania oraz wysyłania, opóźnienie 150 ms;
 – gry sieciowe w czasie rzeczywistym – 2 Mb/s pobierania i 1,5 Mb/s wysyłania, opóźnienie 30 ms."

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji tego przeglądania tego cennika co jest wyżej zauważyłem "Dynamiczny sposób przydzielania adresów IP, 1 GB przestrzeni dyskowej dla Abonenta z możliwością założenia max. 15 kont e-mail oraz założenia strony www."

Ktoś wie jak to sobie odpalić?

 

 

Edytowane przez rafmik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rafmik napisał:

Przy okazji tego przeglądania tego cennika co jest wyżej zauważyłem "Dynamiczny sposób przydzielania adresów IP, 1 GB przestrzeni dyskowej dla Abonenta z możliwością założenia max. 15 kont e-mail oraz założenia strony www."

Ktoś wie jak to sobie odpalić?

 

 

technologia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rafmik napisał:

Przy okazji tego przeglądania tego cennika co jest wyżej zauważyłem "Dynamiczny sposób przydzielania adresów IP, 1 GB przestrzeni dyskowej dla Abonenta z możliwością założenia max. 15 kont e-mail oraz założenia strony www."

Ktoś wie jak to sobie odpalić?

 

 

 

zapewne tutaj: https://www1.mm.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Ktoś wcześniej pisał, że wypowiedział umowę telefonicznie, po przeczytaniu umowy zauważyłem, że jet tylko opcja pisemna dostarczona do BOK lub wysłana listownie na adres korespondencyjny. Czy coś się zmieniło w wypowiedzeniach?

Po podpisaniu nowej umowy dorzucili mi 10zł za BSM. Mam router CIsco na którym mam BSM i jeden port z publicznym adresem do którego wpiąłem swój router, który załatwia mi dostęp do sieci z zewnątrz i WIFI na moje mieszkanie .

Czy w trakcie obowiązywania umowy, ktoś z Was rezygnował z opcji BSM, aby zmniejszyć abonament?

Jeszce jedno pytanie, umowa kończy mi się 30.09.2020, czy już dzisiaj mogę wysłać wypowiedzenie z dniem końca umowy tj. 30.09.2020?

Edytowane przez marekelb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. RŚU zmienia się co chwila i obowiązuje każdego aktualne. Telefon dorzucili się zdaje jakoś w zeszłym roku.

https://www.multimedia.pl/getattachment/a0d2a430-bfc1-4f26-9c9b-f481866788b9/Regulamin-swiadczenia-Uslugi-Multimedia-Internet-przez-Multimedia-Polska-S-A-(od-30-03-2020).aspx

Cytat

§10 ROZWIĄZANIE UMOWY ABONENCKIEJ
1. Umowa Abonencka może być rozwiązana przez Abonenta
z zachowaniem 1-miesięcznego okresu wypowiedzenia,
ze skutkiem na koniec miesiąca kalendarzowego, poprzez
złożenie oświadczenia w formie pisemnej bądź dokumentowej,
przy czym dla zachowania formy dokumentowej
oświadczenie woli o rozwiązaniu Umowy Abonenckiej
jest składane telefonicznie na Infolinii Operatora i utrwalane
na nośniku w postaci nagrania rozmowy. Z formy dokumentowej
oświadczenia woli o rozwiązaniu Umowy
Abonenckiej ma prawo skorzystać wyłącznie Abonent
działający w charakterze konsumenta w rozumieniu odrębnych
przepisów prawa. Rozpoczęcie biegu terminu następuje
z dniem wpływu oświadczenia. W okresie
wypowiedzenia pobierana jest opłata za Abonament oraz
opłaty za usługi stałe, co do których Abonent nie złożył
rezygnacji.

2. Nie wiem. Ale w regulaminie promocji powinno stać czy to jest na lojalke czy nie.

3. Nie ma sprecyzowanego okresu kiedy. Zasada jest prosta: chcesz płacić stawke cennikową? składasz w ostatnim miesiącu obowiązywania umowy i dostajesz prezent. Nie chcesz płacić stawki cennikowej? Składasz dnia pierwszego, drugiego, trzeciego, setnego, dwusetnego tak aby było to przed ostatnim miesiącem obowiązywania umowy. I tyle.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kozaa napisał:

1. RŚU zmienia się co chwila i obowiązuje każdego aktualne. Telefon dorzucili się zdaje jakoś w zeszłym roku.

https://www.multimedia.pl/getattachment/a0d2a430-bfc1-4f26-9c9b-f481866788b9/Regulamin-swiadczenia-Uslugi-Multimedia-Internet-przez-Multimedia-Polska-S-A-(od-30-03-2020).aspx

2. Nie wiem. Ale w regulaminie promocji powinno stać czy to jest na lojalke czy nie.

3. Nie ma sprecyzowanego okresu kiedy. Zasada jest prosta: chcesz płacić stawke cennikową? składasz w ostatnim miesiącu obowiązywania umowy i dostajesz prezent. Nie chcesz płacić stawki cennikowej? Składasz dnia pierwszego, drugiego, trzeciego, setnego, dwusetnego tak aby było to przed ostatnim miesiącem obowiązywania umowy. I tyle.

Dziękuję za info.

 

Ponawiam pytanie.

Po podpisaniu nowej umowy dorzucili mi 10zł za BSM. Mam router CIsco na którym mam BSM i jeden port z publicznym adresem do którego wpiąłem swój router, który załatwia mi dostęp do sieci z zewnątrz i WIFI na moje mieszkanie .

Czy w trakcie obowiązywania umowy, ktoś z Was rezygnował z opcji BSM, aby zmniejszyć abonament?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, marekelb napisał:

Dziękuję za info.

 

Ponawiam pytanie.

Po podpisaniu nowej umowy dorzucili mi 10zł za BSM. Mam router CIsco na którym mam BSM i jeden port z publicznym adresem do którego wpiąłem swój router, który załatwia mi dostęp do sieci z zewnątrz i WIFI na moje mieszkanie .

Czy w trakcie obowiązywania umowy, ktoś z Was rezygnował z opcji BSM, aby zmniejszyć abonament?

 

jak za BSM to drogo, bsm w promocji kosztuje max 8,99 więc..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...