Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, marciniozo napisał:

Droga ta oferta. Jak możesz to poczekaj jeszcze. Do kiedy masz aktualną umowę? Kiedy wysłałeś wypowiedzenie?

 

No właśnie wypowiedziałem umowę za późno bo 10.04 a umowę mam do 30.04.

Nie wiedziałem, że mają politykę dojenia stałych klientów, sugerowałem się tym, że skoro na stronie internetowej mają dobre promocje dla nowych to dla mnie przygotują coś równie dobrego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Ireczeq napisał:

Przy przedłużeniu umowy na internet 120 mb zaoferowali mi za 59 zł/m-c, obecnie płacę 49 więc wypowiedziałem umowę.

Dzisiaj dzwonią z propozycją 55 zł.

Szkoda, że 100 PLN nie zaproponowali. Tak dla równego rachunku.

https://www.multimedia.pl/internet-stacjonarny  To są ceny internetu z ich strony internetowej. Najniższa opcja internetu którą teraz oferują to 150 Mb/s.

 

Po wypowiedzeniu (oczywiście z zachowaniem terminu wypowiedzenia, czyli minimum 30 dni wcześniej) to starą opcję 120 Mb/s można uzyskać za 20 PLN - max. 35 PLN.

I to bez konieczności dobierania usługi telewizyjnej. Tu na forum było tego wiele przykładów. Wszystko zależy od umiejętności negocjacyjnych.

Walcz, albo (w ostateczności) zmieniaj operatora. Jeśli oczywiście masz alternatywy.

Edytowane przez Kleofas11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem na etapie zmiany miejsca zamieszkania. Rezygnuję z kablówki w MM. Będę przenosił się do domu a tam nie ma kablówki. Czym w obecnym momencie najlepiej zastąpić MM? CP czy NC+. Internet zostaje mi tylko od lokalnych ISP drogą radiową, więc bida ale cóż zrobić.

 

Na pewno będę potrzebował multiroom x 2.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kleofas11 napisał:

Szkoda, że 100 PLN nie zaproponowali. Tak dla równego rachunku.

 

Mają go w garści bo spóźnił się z wypowiedzeniem.

Teraz jak nie przedłuży umowy lub zrezygnuje to zapłaci cennikowe 6 stówek za maj - oczywiście proporcjonalnie za 10dni ;)

edit: zapłaci pełne 6stów

Cytat

 

Umowa Abonencka może być rozwiązana przez Abonenta

z zachowaniem 1-miesięcznego okresu wypowiedzenia,

ze skutkiem na koniec miesiąca kalendarzowego,

 

 

Na tym właśnie zarabia ten operator. Dlatego to będzie jeden z plusów jak Vectra ich wciągnie i zrówna oferte. W Vectrze takiej patologii nie ma.

Dlatego też, ja jestem fanem składania wypowiedzeń dzień po rozpoczęciu świadczenia usług :) Wtedy to operator pamięta o mnie, a nie na odwrót.

Edytowane przez kozaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kozaa napisał:

 

Mają go w garści bo spóźnił się z wypowiedzeniem.

Teraz jak nie przedłuży umowy lub zrezygnuje to zapłaci cennikowe 6 stówek za maj - oczywiście proporcjonalnie za 10dni ;)

edit: zapłaci pełne 6stów

 

Na tym właśnie zarabia ten operator. Dlatego to będzie jeden z plusów jak Vectra ich wciągnie i zrówna oferte. W Vectrze takiej patologii nie ma.

Dlatego też, ja jestem fanem składania wypowiedzeń dzień po rozpoczęciu świadczenia usług :) Wtedy to operator pamięta o mnie, a nie na odwrót.

 

O jaką patologię chodzi, że mobilizują ludzi do czytania umów, które podpisują? Faktycznie jakaś patologia to jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje pomocy bo nie wiem czy spec od MM mnie w balona nie chcę zrobić a temat mało mi znany, od jakiegoś czasu rozmyślam nad kupnem routera i padło na mikrotika hap ac2 który kiedyś był tutaj polecany więc dzwonie na infolinie z pytaniem czy da radę przełączyć mój Arris w tryb bridge abym mógł podłączyć swój sprzęt a technik mi odpowiada że wystarczy podłączyć do portu 4 i ustawić brame maske dns i wtedy mam dostęp z nowego routera na świat oraz dodatkowo możliwość korzystania z Arrisa jak wcześniej tzn wifi jak i ethernet i moje pytanie czy tak ustawiony AP będzie odblokowywał porty które Arris ma standardowo zablokowane? Co jakiś czas mam problemy z qnapcloud przez porty jak i plex również przez porty  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Wezu napisał:

Potrzebuje pomocy bo nie wiem czy spec od MM mnie w balona nie chcę zrobić a temat mało mi znany, od jakiegoś czasu rozmyślam nad kupnem routera i padło na mikrotika hap ac2 który kiedyś był tutaj polecany więc dzwonie na infolinie z pytaniem czy da radę przełączyć mój Arris w tryb bridge abym mógł podłączyć swój sprzęt a technik mi odpowiada że wystarczy podłączyć do portu 4 i ustawić brame maske dns i wtedy mam dostęp z nowego routera na świat oraz dodatkowo możliwość korzystania z Arrisa jak wcześniej tzn wifi jak i ethernet i moje pytanie czy tak ustawiony AP będzie odblokowywał porty które Arris ma standardowo zablokowane? Co jakiś czas mam problemy z qnapcloud przez porty jak i plex również przez porty  

 

Masz w ogóle publiczny adres IP, nieważne czy statyczny czy dynamiczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pomieszaliście.

1. Stały publiczny adres IP kosztuje 10zl miesięcznie.

2. Gwarancja publicznego IP kosztuje jednorazowo 5zl chyba bez 1 grosza.

3. Jeżeli masz Arrisa i wziąłeś od nich WiFi to nie da się przełączyć tego modemu w tryb bridge. Musisz zrezygnować z WiFi, jak to zrobisz to modem przełączy się w tryb bridge.

4. Na 4 porcie zadziała publiczne IP lub stałe IP (o ile masz to wykupione) tylko na modemach Cisco nawet jeżeli masz wykupione WiFi od nich.

5. Jeżeli nigdy nie wykupiłeś stałego IP to go nie masz. Adres IP,  który aktualnie dostajesz nie musi się zmienić, jeżeli mają spory zapas to może być nawet i rok czasu ale gwarancji, że tak będzie nie masz żadnej. Jak kupowałem stały IP to musiałem wypełnić wniosek, pamiętam że musiałem podać adres mac urządzenia, oni do tego maca przypisują stały IP. Kiedyś kupowałem nowy router i zgłaszałem do nich żeby zmienili ten mac, bo po podłączeniu dostałem IP z puli dynamicznej a nie mój stały adres IP.

 

W modemie z wykupionym WiFi na sieci HFC nic nie ustawicie, nie przekierujecie żadnego portu, żadnych zaawansowanych ustawień, on nawet nie działa w trybie routera, to jest modem z bezprzewodowym punktem dostępu. Nie stworzycie na nim sieci domowej, jedyne co zrobicie to ustawicie sobie nazwę sieci WiFi, hasło i numer kanału w ebok.

 

Edytowane przez Michaelis
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam sam internet, bez TV. Bardziej zależało mi na niższej cenie niż na prędkości. 150 spokojnie wystarcza do Netflixa w 4K :)

Do tego biorąc pod uwagę że zbyt późno dałem wypowiedzenie i będzie to mój dopiero drugi rok z tym dostawcą jestem zadowolony. 

W przyszłym roku bardziej doświadczony powalczę o więcej ☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.04.2020 o 18:46, strzala napisał:

O jaką patologię chodzi, że mobilizują ludzi do czytania umów, które podpisują? Faktycznie jakaś patologia to jest

W Polsce liczą się tylko te kablówki (jeśli chodzi o największą ilość abonentów) : UPC, Vectra, Multimedia, Inea, Toya. Która z nich po zakończeniu umowy terminowej podwyższa tak horrendalnie (jak robi to Multimedia) abonament za usługę internetu ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kleofas11 napisał:

W Polsce liczą się tylko te kablówki (jeśli chodzi o największą ilość abonentów) : UPC, Vectra, Multimedia, Inea, Toya. Która z nich po zakończeniu umowy terminowej podwyższa tak horrendalnie (jak robi to Multimedia) abonament za usługę internetu ? 

 

Nie podwyższają po zakończeniu umowy terminowej tylko obniżają na czas tej umowy ;) Ta wysoka cena, to jest teoretycznie standardowa w tej kablówce:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Michaelis napisał:

To co ja rozumiem jako sieć domowa na tym ich modemie z WiFi nie da się zrobić. Dziwne jest to, że mają taką politykę ale tylko na HFC, konfigurowałem znajomemu sieć ale on ma światłowód z Multimedia, tam problemu nie ma, pełny dostęp do routera.

OK. Każdy ma swoje oczekiwania i wymagania. Ja mam podłączone dwa tunery sat,tv,amplituner,PC i wszystko działa jak tego oczekuję. Nie mam potrzeby przekierowania portów czy zmiany innych ustawień.

Podobno kiedyś też był dostęp do szeregu ustawień w tym routerze ale z czasem ograniczyli te ustawienia do obecnego poziomu. Ponoć router ciągnie konfigurację po sieci i nawet ewentualne złamanie zabezpieczeń i dostanie się do Menu i zmiana ustawień nic nie da, bo router ponownie pobierze konfigurację z MM.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kryjmy, routery od ISP mają bardzo podstawowe ustawienia - to są produkty dla niewymagającego, nie technicznego klienta. Każdy kto chce minimalnie więcej (sieci dla gości, VLANy, przypisywanie IP w LAN po MAC, blokady dostępu po MAC itd) muszą sobie kupić własny router i go skonfigurować. 

Przyzwoite routery to koszt ok 150 zł, dobre routery to koszt ok 300-350 zł (mówimy tutaj o przeciętnych warunkach domowych).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie żeby "pogodzić" wszystkich operatorzy mogliby dać możliwość wyboru konfiguracji tych modemów w dwóch trybach. Tryb podstawowy tak jak teraz i tryb zaawansowany z pełnym dostępem do wszystkich opcji w jakie fabrycznie dany modem został wyposażony z zastrzeżeniem, że jak ktoś sobie coś namiesza i nie będzie mu działało to ma przywrócić ustawienia domyślne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie żeby "pogodzić" wszystkich operatorzy mogliby dać możliwość wyboru konfiguracji tych modemów w dwóch trybach. Tryb podstawowy tak jak teraz i tryb zaawansowany z pełnym dostępem do wszystkich opcji w jakie fabrycznie dany modem został wyposażony z zastrzeżeniem, że jak ktoś sobie coś namiesza i nie będzie mu działało to ma przywrócić ustawienia domyślne.

Modem jest sprzętem wypożyczonym. Jak taki Janusz zacznie kombinować z firmware i potem odda modem to kto ma się domyślać co on tam namieszał, jakie hasła dostępu itd? Albo jak jeszce "ucegli" sprzęt i przyjdzie z pretensjami, że mu nie działa to kto ma dochodzić czyją wina? Żaden operator nie chce się "boksować" z abonentem...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...