Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Multimedia to oszusci pierwszej wody - gdy sprawdzam jaka jest dostepna predkosc na ich stronie nawet 1,2 Gb/s - nic zadzwonil kiedys konsultant/ka nie pamietam i powiedziala ze u mnie w bloku jest dostepne 150 Mb/s  wiec sie ucieszylem i zgodzilem i potwierdzilem przez sma ze TAK ze sie zgadzam. Jako ze u nich da sie zmienic tylko 1 danego miesiaca ( tak jak by sie nie dalo obliczyc ile dni korzystalem ). No to ja ucieszony ze bedzie 150 a tu ostatniego dnia miesiaca dzwoni  do mnie baba tak glupia baba i mowi ze wycofuje sie z umowy bo sie okazalo ze byl blad na stronie. Wkur....em sie ale coz. Wczoraj znow patrze na predkosci i znow dostepne nawet 1,2 Gb/s w mojej lokalizacji. No to rozmawiam z konsultantem na czacie bo na zywo przez tel. juz nie mialem sily pytam sie czy u nich pracuja idioci czy oszusci i brak jest informatyków ktorzy zmieniliby blad na stronie. Jedyna odpowiedz od nich to zebym byl kulturalny na czacie i na tym pani zakonczyla rozmowe. Nie zapisalem sobie nazwiska z kim pisalem ale przytoczyl bym tu. I taka jest prawdziwosc informacji multimedi. SIC!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.02.2020 o 09:48, jaszek napisał:

Multimedia Polska to bardzo rozpoznawalna marka. Śmiem twierdzić, że w wielu miejscach ma lepszy wizerunek od Vectry. Sądzę, że jej wygaszenie w najbliższym czasie jest bez sensu, nikomu nie przyniesie żadnej korzyści. 

 

W dniu 3.02.2020 o 12:09, Grzechu27 napisał:

Marka MM przez jakis czas pozostanie a czy te inne marki przejete przez Vectra maja identyczne programy jak Vectra ? Czy programy MM pozostana a my tych od Vectra nie dostaniemy i na odwrot ? Chociaz podmiany na HD.

 

 

Jak dla mnie marka MultiMedia dużo bardziej właśnie się kojarzy z usługami telekomunikacyjnymi, niż Vectra (Opel  Vectra, Sklep metalowy Vectra - pierwsze skojarzenie ?)

 

Nawet największy konkurent UPC ma bardziej telekomunikacyjną nazwę od Vetry - podobno skrót rozwija się jako United  pan-European communication 

Edytowane przez rafmik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, kris68 napisał:

kiedys konsultant/ka nie pamietam i powiedziala ze u mnie w bloku jest dostepne 150 Mb/s  wiec sie ucieszylem i zgodzilem i potwierdzilem przez sma ze TAK ze sie zgadzam. Jako ze u nich da sie zmienic tylko 1 danego miesiaca ( tak jak by sie nie dalo obliczyc ile dni korzystalem ). No to ja ucieszony ze bedzie 150 a tu ostatniego dnia miesiaca dzwoni  do mnie baba tak glupia baba i mowi ze wycofuje sie z umowy bo sie okazalo ze byl blad na stronie.

Multimedia na stronie internetowej oferuje prędkości : 60 Mb/s - 150 Mb/s - 300 Mb/s - 600 Mb/s - 1,2 Gb/s. Żaden inny operator w Polsce nie oferuje wolniejszego stacjonarnego internetu niż 150 Mb/s. Oprócz Multimedii rzecz jasna.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kleofas11 napisał:

Multimedia na stronie internetowej oferuje prędkości : 60 Mb/s - 150 Mb/s - 300 Mb/s - 600 Mb/s - 1,2 Gb/s. Żaden inny operator w Polsce nie oferuje wolniejszego stacjonarnego internetu niż 150 Mb/s. Oprócz Multimedii rzecz jasna.. 

 

W Vectrze najniższą prędkością którą można wziąść jest 50 Mb/s chociaż jej na stronie nie mają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bugmenot napisał:

Masa lokalnych operatorów kablowych oferuje nawet wolniejsze łącza.

.... i dlatego nigdy nie wyjdą z poważną ofertą poza swoją gminę/powiat. Nie są konkurencją, bo oferują wolniejszy internet za pieniądze większe niż konkurencja za pieniądze mniejsze.

44 minuty temu, Michaelis napisał:

Są klienci szczególnie starsze osoby, którzy nie potrzebują więcej niż 60Mbps

.... i dlatego te osoby najbardziej są walone po rogach, bo płacą relatywnie dużo jak za tak wolny internet, a często płacą więcej niż inni za łącza 150 Mb/s i szybsze.

41 minut temu, KENZO napisał:

W Vectrze najniższą prędkością którą można wziąść jest 50 Mb/s chociaż jej na stronie nie mają...

.... w Multimedii też nikt nikomu nie broni przedłużać starych umów na internet w starych opcjach 6 Mb/s - 12 Mb/s - 30 Mb/s. Od dawna nie ma ich na stronie internetowej Multimedii, ale kto bogatemu zabroni być robionym w bambuko ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kleofas11 napisał:

.... i dlatego nigdy nie wyjdą z poważną ofertą poza swoją gminę/powiat. Nie są konkurencją, bo oferują wolniejszy internet za pieniądze większe niż konkurencja za pieniądze mniejsze.

 

Oferuja usługę odpowiednią na swoje rynki. Część osób woli zaoszczędzić 10 zł i mieć 50 Mbps, zamiast 150 ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajmy też, że dla dużego ISP w sumie nie ma aż tak dużej różnicy "w kosztach" przy łączu 300, 600mbit itp. Jak infrastruktura już leży to liczy się efekt skali. Wyższa prędkość to po prostu wyższa marża. A na łączach konsumenckich to pełne wysycenie łącza jest może przez kilka % czasu.

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2/7/2020 at 4:55 PM, Kleofas11 said:

.... i dlatego nigdy nie wyjdą z poważną ofertą poza swoją gminę/powiat. Nie są konkurencją, bo oferują wolniejszy internet za pieniądze większe niż konkurencja za pieniądze mniejsze.

.... i dlatego te osoby najbardziej są walone po rogach, bo płacą relatywnie dużo jak za tak wolny internet, a często płacą więcej niż inni za łącza 150 Mb/s i szybsze.

No to jako żywo sytuacja z SM gdzie mieszkają moi rodzice. Zarząd wpuszczał jednego operatora, ten szybko windował ceny więc mu dziękowali i wpuszczali kolejnego - i znów to samo.

Nie pomyśleli, że powinno być dwóch operatorów żeby była konkurencja, zamiast tego założyli własną sieć kablową.

TV co prawda mają stosunkowo tanio (tak jak ja miałem gdy mieszkałem w SM która miała własną sieć kablową) ale za Internet 20Mbit/s (!) płacą 30zł :-( (!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.02.2020 o 00:10, thommy18 napisał:

Nie interesuje mnie sieć HFC. Interesuje mnie tylko to, co operator przyniósł do mojego domu. I dlaczego mam używać dwa takie same urządzenia żeby sensownie zbudować sieć. Jeśli operator dał mi router zamiast modemu to sytuacja jest taka, że zamiast zestawu modem + router prywatny z wifi i linuxem na pokładzie + prywatna bramka voip muszę budować sieć wedle oczekiwań operatora. To znaczy postawić jego kombajn z wyłączonymi funkcjami i postawić dalej swoją sieć. To jest taka sama sytuacja jak włączyć dwa telewizory w jednym pomieszczeniu i oglądać tylko na jednym bo drugi będę mógł odblokować jak dopłacę producentowi. To jest rozwiązanie pozbawione logiki. Co do samego urządzenia operatora to wygląda to tak, że ja Tobie przedstawiam dlaczego Arris jest zły. Ma te i te wady i jest zły. Ty twierdzisz, że Arris jest dobry bo potrafi obsłużyć 24 sloty w serwerowni. OK, tylko, że są urządzenia nie posiadające centralki telefonicznej, wifi, switcha i modemu w jednym i też potrafią obsłużyć 24DS. Poza tym mało mnie interesują fakty ile slotów potrafi obsłużyć modem bo ja jestem odbiorcą usługi, za którą płacę. Kiedy jedziesz samochodem nie interesujesz się budową rozrządu w silniku ani rolą paska wielorowkowego. Jesteś podejrzewam, że człowiekiem mającym interes w propagowaniu szmelcowatych urządzeń typu Arris czy innych tego pokroju. Nikt inny na forum z taką zaciętością nie wychwala kiepskich urządzeń, a wręcz przeciwnie. Dla twojej wiedzy to mało kiedy kontaktowałem się w ogóle z Multimedią. Oni mnie pamiętali, ale ostatniego dnia miesiąca kiedy trzeba zapłacić było fakturę i kiedy zaniosłem wypowiedzenie. Kiedy złożyłem odstąpienie od umowy to nabrali wody w usta i zaczęli robić wyjątek z dokończeniem świadczenia usługi. Przez ładnych kilka lat korzystania z usługi jakichkolwiek kontaktów z firmą MM było też kilka, bo ludzie którzy tam pracują są twardogłowi i mało kompetentni. Kiedy dzwoniłem w sprawie modemu do BOK to Pani zaczynała mówić o dekoderze, którego nie mam w domu od lat. Myślę, że dalszy komentarz jest zbędny. Twierdzisz, że nie będziesz dyskutował ze mną. Aby to czynić to trzeba mieć argumenty a tych chyba Tobie zabrakło. Wkoło piszesz o znajomości technologii HFC. Napisz doktorat w tym temacie zamiast postów na forum.

Apropo budowy sieci w domu to chętnie bym z tobą kolego wypił piwko. Aż bym ci polał bo dobrze gadasz. Niestety takie są czasy że co operator wciśnie to klient wezmie (mówię tu o typowych Januszach którzy nie mają pojęcia o takich rzeczach jak sieć w domu) 

I niestety nie ma alternatywy dla tych bardziej kumatych lub tzw. Poweruserów którzy wiedzą co i jak. Prawda jest taka że wystarczyłby zwykły media konwerter wielkości 1/4 tego arrisa a za nim klient wpina swój router (podkreślam swój) 

Podobnie z odbiorem tv - ISP daje ci tuner/moduł i masz odbierać na tym i koniec kropka. Dlaczego ISP zmuszają nas do korzystania ze swojego złomu? Dlaczego ja muszę się podporządkować do nich? 

W MM jeszcze nie jest tak źle, w Inei to jest dopiero porażka... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.02.2020 o 19:17, rafmik napisał:

Pamiętajmy też, że dla dużego ISP w sumie nie ma aż tak dużej różnicy "w kosztach" przy łączu 300, 600mbit itp. Jak infrastruktura już leży to liczy się efekt skali. Wyższa prędkość to po prostu wyższa marża. A na łączach konsumenckich to pełne wysycenie łącza jest może przez kilka % czasu.

 

No nie do końca się zgodzę. Wyższa taryfa stwarza jednak szybszą konieczność rozbudowy magistrali. Szczególnie, gdy weszły przepisy o minimalnej gwarantowanej prędkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, djadijos napisał:

No nie do końca się zgodzę. Wyższa taryfa stwarza jednak szybszą konieczność rozbudowy magistrali. Szczególnie, gdy weszły przepisy o minimalnej gwarantowanej prędkości.

 

Nieszczególnie. Wbrew pozorom większa prędkość nie znaczy automatycznie większego zużycia. Gdy mówimy o set-Mbps średnie wykorzystanie transferu między klientem z taryfą np. 300 Mbps a 900 Mbps niewiele się różni.

Głównie dlatego, że usługi, które stanowią największy wolumen ruchu w sieci to streaming video. Netflix, który jest najpopularniejszy potrzebuje średnio 15 Mbps w najlepszej dostępnej jakości.

Bez znaczenia więc czy masz 300, 600 czy 900 Mbps, streaming zawsze zajmie te 15 Mbps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanko, używa może ktoś z Was nowego dekodera Kaon HD w MM ??? 

Bardzo mało informacji o nim na forum, czyżby wszyscy wybierali stare dekodery albo może jest tak dobry, że każdy jest zadowolony :)

Jak z jakością obrazu, obecnie jestem w UPC a dostałem ciekawą propozycję przejścia do MM. 

Zastanawiam się nad przejściem ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, korni007 napisał:

...Dlaczego ISP zmuszają nas do korzystania ze swojego złomu? Dlaczego ja muszę się podporządkować do nich? 

W MM jeszcze nie jest tak źle, w Inei to jest dopiero porażka... ;)

Nie musisz się podporządkować. Masz wolną rękę i nie kupujesz usługi od MM :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mattem napisał:

 

Nieszczególnie. Wbrew pozorom większa prędkość nie znaczy automatycznie większego zużycia. Gdy mówimy o set-Mbps średnie wykorzystanie transferu między klientem z taryfą np. 300 Mbps a 900 Mbps niewiele się różni.

Głównie dlatego, że usługi, które stanowią największy wolumen ruchu w sieci to streaming video. Netflix, który jest najpopularniejszy potrzebuje średnio 15 Mbps w najlepszej dostępnej jakości.

Bez znaczenia więc czy masz 300, 600 czy 900 Mbps, streaming zawsze zajmie te 15 Mbps.

Wyższe taryfy biorą często jednak osoby pobierające gry itp. Więc obciążenie wzrasta. Oczywiście jest ono chwilowe, zależy głównie od osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mattem napisał:

Im szybsza taryfa tym szybciej tą grę pobierzesz, więc sumarycznie może się okazać, że obciążenie dla całej sieci będzie mniejsze (krótsze).

Zobacz też,że jeśli masz duży zapas łącza to będzie pobierał też więcej bo może, bo to szybko idzie. Nie tylko to co legalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Pawel napisał:

Nie musisz się podporządkować. Masz wolną rękę i nie kupujesz usługi od MM :D

Na szczęście w MM masz wolna prawie rękę bo przełączasz szrot w Bridge i masz z głowy. W Inei teraz już chyba nie do pomyślenia takie rzeczy. 

 

BTW wychodzi na to że w chwili obecnej to od nikogo już nie kupisz usługi internetu, z możliwością przełączenia ichnich routerów z odpustu w Bridge. No z wyjątkiem lokalnych małych ISP za co ich bardzo szanuje. 

MM jeszcze umożliwia bo siedzi na hfc, na GPON już CGNAT wjeżdża pełna parą, i jak nie masz działalności to możesz sobie Bridge zrobić co najwyżej na swoim telefonie ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...