Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

IMam moduł CAM jest w tv który nie obsługuje nagrywania i testowo go przełożyłem do tv z innego pokoju i ku mojemu zaskoczeniu mogą zlecić nagranie tylko z kanału odkodowane go ? myślałem o wzięciu drugiego jako multiroom i nawet kodowanie nagrań przez tv by uszło. Jednak blokowanie nagrań przez moduł zniechęca mnie aby go wziąć. Moduł CAM mam z kartą Conax. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wierzchu to zapewne wszystkie moduły tak wyglądają, bo Multimedia nakleja własną nalepkę. 

Ciekawsze informacje są z drugiej strony, gdzie są bardziej szczegółowe informacje(producent, nazwa, typ). 

Podobno Multimedia dawała moduły 4 różnych producentów. Ja na przykład kilka lat temu dostałem CI Neotion CAS7 

i mój 7-letni dzisiaj Philips(8 seria) miał duże problemy z tym modułem. Obraz był poszatkowany jakby występowały zakłócenia sygnału. 

Kupiłem używane moduły Conax Smit oraz Technisat i na nich już działą w zasadzie bez problemów. Niestety nie testowałem nagrywania 

w samym telewizorze, bo do tego mam własny dekoder na Enigma2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2x Neotion CAS7 ale firmowa nalepka MMP na froncie jest trochę inna, ładniejsza :-)

MMP kiedykolwiek parowało karty z modułami ? Obie moje karty nie są sparowane z modułami.

 

Zestawy po kolei używane bez problemów z trzema różnymi TV Samsung (C,H,Q), nagrywarką TV Samsung serii H oraz tunerem TV USB (TBS5581) ze slotem CI. Natomiast faktycznie zupełnie niestabilnie działały z tunerem USB Technotrend CT2-4650 CI.

Edytowane przez klosz007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Multimedia ma też moduły dwustrumieniowe ? Mam qleda z podwójnym tunerem. Jeden program mógłbym nagrywać , drugi oglądać.Ale moduł dekoduje mi programy tylko z jednego tunera. W okienku PIP obraz z drugiego tunera jest czarny ( z wyjątkiem TVP1 i coś tam). Jest to problem bo gniazdo CI jest jedno. Potrzebny moduł dwustrumieniowy. Może ktoś poleci skoro karty są nieparowane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu jakiś czas temu w tym wątku pisał, że skądś wypożyczył taki moduł i testował na Samsungu. To nie działało, ponieważ Samsung i tak korzystał z modułu tylko na jednym tunerze. Po prostu nie przewidują sytuacji, że ktoś korzysta z modułu wielostrumieniowego. Ciekawe czy są jakieś telewizory z wejściami na 2 moduły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta Multimedia jak Conax nie parowany to Vu Zero 4K DVB-C i po problemie.

 

41vqlfiszSL._AC_SY200_.jpg

 

Druga opcja VU Uno 4K SE z głowicą DVB-C FBC i możesz nagrywać z 8 częstotliwości kilkanaście kanałów jednocześnie.

 

03b7048858924d19.jpg

 

PS. @kozaa poprawka miało być Vu Uno 4K SE z DVB-C FBC

 

 

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli podwójny tuner w moim QLEDzie jak mogę wykorzystać ? Tylko do DVB T ? Nie chcę żadnych "przystawek" do TV. Oczywiście ani w Samsungu ani tym bardziej w Multimedii nie wiedzą o co mi chodzi i "radzą" wziąć od nich dekoder z nagrywarką. No trzeba być geniuszem żeby serwować takie porady !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jakbyś miał moduł wielostrumieniowy to powstaje pytanie czy:

1. Twój telewizor poprawnie obsłuży taki moduł.

2. Czy dwie głowice DVB-C ( dwa kable musisz podłączyć ) będą mogły jednocześnie korzystać z tego modułu.

3. Moduły wielostrumieniowe są o wiele droższe niż normalne a tym bardziej niż dekoder na linux - E2.

 

Nie lepiej kupić dekoder DVB-C ( z głowicą FBC ) na linux - E2 podłączyć dysk i tak korzystać. Karta w czytniku dekodera.

Dochodzi do tego możliwość oglądania TV - nagrań z dysku z dekodera na telefonie - tablecie - komputerze w sieci domowej.

Dodatkowo z dowolnego miejsca na świecie jak masz dostęp do domowej sieci ( stały adres IP - VPN - przekierowanie portów do wyboru ).

Edytowane przez tweed77
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, zerojedynkaX napisał:

Mam qleda z podwójnym tunerem. Jeden program mógłbym nagrywać , drugi oglądać.Ale moduł dekoduje mi programy tylko z jednego tunera. W okienku PIP obraz z drugiego tunera jest czarny ( z wyjątkiem TVP1 i coś tam).

 

Możesz drugim tunerem obsługiwać cały sektor FTA a tych kanałów jest ze 40 ;-) jak zrobisz skan niekodowanych to się dowiesz ile i jakie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Grigorios Quedin napisał:

Ktoś użytkuje modemy Arrisa ?
Mam mieć obecne Cisco wymienione na taki ?
Stabilne są ?

Ja mam w trybie routera z wifi i nie narzekam dla zwykłego zjadacza chleba wszystko ok, porty które potrzebuje do NAS'a ps4 są otwarte i chodzi bez problemu zasięg wifi w moim mieszkaniu bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu jakiś czas temu w tym wątku pisał, że skądś wypożyczył taki moduł i testował na Samsungu. To nie działało, ponieważ Samsung i tak korzystał z modułu tylko na jednym tunerze. Po prostu nie przewidują sytuacji, że ktoś korzysta z modułu wielostrumieniowego. Ciekawe czy są jakieś telewizory z wejściami na 2 moduły.

Ja pisałem i tak jest, TV nie jest w stanie odkodowac 2 strumieni jednocześnie...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po producenci telewizorów dają podwójny tuner DVB C , skoro 95% programów jest w cyfrowych kablówkach zakodowana ?  Dwa wejścia CI na moduł nie ma żaden ze znanych mi marek TV , nawet tych z górnej półki. Postaram się ogarnąć ten temat i potem napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po producenci telewizorów dają podwójny tuner DVB C , skoro 95% programów jest w cyfrowych kablówkach zakodowana ?  Dwa wejścia CI na moduł nie ma żaden ze znanych mi marek TV , nawet tych z górnej półki. Postaram się ogarnąć ten temat i potem napiszę.

Powodzenia


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam 3 miesiące do końca umowy i chce ją przedłużyć na dobrych warunkach. Obecnie mam Pakiet SuperBox + Pakiet HD + Pakiet Dzieci + Canal + Prestige + Sport Champions HD + 120mbit/s + multiroom + telefon stacjonarny + komórkowy. Wszystko za 130zł. Dziś zadzwoniła facetka z nową propozycją umowy i w tej samej cenie do tego co mam dorzucić mi chce Pakiet HBO, HBO GO, i pakiet seriale. Czy to dobra oferta ? Czy może mogę więcej ugrać ? Jak tak to jaka kwota za to wszystko byłaby odpowiednia i realna do uzyskania ? 

W dniu 12.03.2019 o 13:05, Kiler napisał:

Drogo. Trzeba było złożyć wypowiedzenie i czekać na telefon. Gdybyś do końca miesiąca nie dostał lepszej oferty, w co bardzo wątpię, bo wiedzą, że za miesiąc i tak odejdziesz,  to po prostu zadzwoniłbyś ostatniego dnia obowiązywania okresu promocyjnego i wycofał wypowiedzenie i powiedział, że miałeś ofertę za 129 zł i chcesz ja przyjąć.

 

ZŁÓŻ WYPOWIEDZENIE !!!

 

Zakładając, że chce to co mam +HBO, Cinemax?, i neta 150mbit bo w mojej lokalizacji się da do jakiej ceny mogę zejść ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.01.2020 o 21:18, kfm877 napisał:

Wygląda na uwalony wzmacniacz budynkowy lub nod optyczny. Takie zakłócenia w obrazie to błędy BER, których korekcja już nie jest w stanie naprawić, a nie słaby sygnał. Są głównie od wadliwego, uszkodzonego zasilania elementu w sieci HFC. Może się to objawiać na całym paśmie, czyli wszystkie kanały tv łącznie z internetem, a może być tylko dziura częstotliwościowa, czyli ciąć będą niektóre muxy. Zgłoś ten problem na infolinię.

Wygląda na uwalony wzmacniacz budynkowy lub nod optyczny. Takie zakłócenia w obrazie to błędy BER, których korekcja już nie jest w stanie naprawić, a nie słaby sygnał. Są głównie od wadliwego, uszkodzonego zasilania elementu w sieci HFC. Może się to objawiać na całym paśmie, czyli wszystkie kanały tv łącznie z internetem, a może być tylko dziura częstotliwościowa, czyli ciąć będą niektóre muxy. Zgłoś ten problem na infolinię.

 

 

Dorzucę swoje trzy grosiki...Mam ten sam problem co kolega maxio.Trzy razy był technik i trzy razy rozkłada ręce....za drugim razem działo rok,aż do grudnia.Wymienił już dwa dekodery oraz mulitroom,sprawdzał kable wszystko ok....Zastanawiam się co można zrobić w tym wypadku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zerojedynkaX napisał:

To po producenci telewizorów dają podwójny tuner DVB C , skoro 95% programów jest w cyfrowych kablówkach zakodowana ?  Dwa wejścia CI na moduł nie ma żaden ze znanych mi marek TV , nawet tych z górnej półki. Postaram się ogarnąć ten temat i potem napiszę.

W telewizorach Technisat znajdziesz z pewnością 2. gniazda moduł CAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kondzik23 napisał:

Dorzucę swoje trzy grosiki...Mam ten sam problem co kolega maxio.Trzy razy był technik i trzy razy rozkłada ręce....za drugim razem działo rok,aż do grudnia.Wymienił już dwa dekodery oraz mulitroom,sprawdzał kable wszystko ok....Zastanawiam się co można zrobić w tym wypadku ?

Kiedy w telewizorze aktualizowałeś oprogramowanie ? Wejdź na stronę producenta telewizora i odnajdź swój model. Tam powinien być plik z aktualizacją do telewizora. Zainstaluj aktualizację przez pendrive. Potem przywróć TV do ustawień fabrycznych. Kiedy będziesz stroił programy podepnij kabel telewizora bezpośrednio do złącza w gnieździe / strumienicy z pominięciem rozdzielaczy sygnału TV. W Multimedi jest ostatnio tak, że ciężko się wyszukuje kanały, odbiera je przy użyciu rozdzielaczy sygnału. Po całej operacji ze strojeniem i ustawieniami sprawdź jakość kanałów. Jeśli jest OK to podłączaj rozdzielacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Adasiek74 napisał:

Witam. Mam 3 miesiące do końca umowy i chce ją przedłużyć na dobrych warunkach. Obecnie mam Pakiet SuperBox + Pakiet HD + Pakiet Dzieci + Canal + Prestige + Sport Champions HD + 120mbit/s + multiroom + telefon stacjonarny + komórkowy. Wszystko za 130zł. Dziś zadzwoniła facetka z nową propozycją umowy i w tej samej cenie do tego co mam dorzucić mi chce Pakiet HBO, HBO GO, i pakiet seriale. Czy to dobra oferta ? Czy może mogę więcej ugrać ? Jak tak to jaka kwota za to wszystko byłaby odpowiednia i realna do uzyskania ? 

 

Zakładając, że chce to co mam +HBO, Cinemax?, i neta 150mbit bo w mojej lokalizacji się da do jakiej ceny mogę zejść ? 

To co Ci proponuje babeczka to zamiast pakietu Seriale to weź po prostu MaxBox. Będzie wtedy w tym pakiecie i pakiet seriale i pakiet dzieci, etc. bez jakiegoś rozdrabniania. Myślę, że to co Ci proponuje możesz mieć spokojnie w granicach 100-110 złotych.

 

Tak jak pisałem poprzednio tak napiszę i teraz - złóż wypowiedzenie! :) Teraz można telefonicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, zerojedynkaX napisał:

To po producenci telewizorów dają podwójny tuner DVB C , skoro 95% programów jest w cyfrowych kablówkach zakodowana ?  Dwa wejścia CI na moduł nie ma żaden ze znanych mi marek TV , nawet tych z górnej półki. Postaram się ogarnąć ten temat i potem napiszę.

Kiedyś na telewizorach Samsunga działał oscam. Pytanie, czy na tych najnowszych nadal działa. Jeśli tak, to może tutaj jest jakieś światełko w tunelu na osiągnięcie tego co chcesz zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...