Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

W DVB-T od kilku lat nie ma już nadawanych wersji SD kanałów TVP 1 i TVP 2. :wink: Moim zdaniem jak TVP wyłączy dosyły SD tychże kanałów, to jednocześnie usunie dopiski "HD" z logotypów na wersjach HD. A operatorzy po prostu będą pobierać do analogu sygnał HD i konwertować go do SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawel  Jak dla mnie mogliby wyłączyć analog.  Tylko z ciekawości obserwuję co tu się dzieje gdy są takie rzeczy jak pisałem o TVP Sport z Telegazetą innego kanału TVP, czy dzisiaj Tv Puls w analogu głos przełączono z mono na Stereo Nicam, uruchomiony dziś test z pasami łowickimi na nowym kanale w analogu i ścieżką dźwiękową Nicam

Wygląda to jakby planowali  rozwijać analog, a cały czas brak DVB-T w sieci. Dzisiaj demontowali wszystkie anteny u mnie w mieście, więc wygląda na to że wszystko idzie do mojego miasta światłowodem. Anteny DVB-T już od kilkunastu dni leżały przewrócone przez wiatr, mimo to lokalna wersja TVP 3 działa i to również potwierdza źródło sygnału na światłowód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co wy taką podnietę macie z tą telewizją jakie są zmiany to tylko stare dziadki wykupują telewizje i z niewiedzy że są vod bo telewizja się kończy nawet nie uratuje ich puszczanie sygnału przez neta. Już mnie nudzi czytanie na tym forum o [beep]erelach w postaci czy znaczek ma kanał czy nie, chyba nie macie co robić z nudów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Tim napisał:

W DVB-T od kilku lat nie ma już nadawanych wersji SD kanałów TVP 1 i TVP 2. :wink: Moim zdaniem jak TVP wyłączy dosyły SD tychże kanałów, to jednocześnie usunie dopiski "HD" z logotypów na wersjach HD. A operatorzy po prostu będą pobierać do analogu sygnał HD i konwertować go do SD.

Masz rację.Coś mi się pomerdało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, michal_dragon napisał:

co wy taką podnietę macie z tą telewizją jakie są zmiany to tylko stare dziadki wykupują telewizje i z niewiedzy że są vod bo telewizja się kończy nawet nie uratuje ich puszczanie sygnału przez neta. Już mnie nudzi czytanie na tym forum o [beep]erelach w postaci czy znaczek ma kanał czy nie, chyba nie macie co robić z nudów.

Chcę oglądać wszystkie kanały informacyjne, sport mnie nie interesuje. Wskaż mi źródło z internetu, gdzie mógłbym to oglądać na telewizorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wyboru do koloru:

 

TVP Info, PolandIN - serwis TVP Stream za darmo,

TVN24, TVN 24 BiS - Player,

Polsat News, Polsat News 2, Superstacja, CNN, TV Repulika, WPolsce.pl - Ipla,

CNN, France 24 w dwóch wersjach, WPolsce.pl, TV Republika - WP Pilot,

Sky News, Al Jazeera - Youtube za darmo.

 

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, bugmenot napisał:

Do wyboru do koloru:

 

TVP Info, PolandIN - serwis TVP Stream za darmo,

TVN24, TVN 24 BiS - Player,

Polsat News, Polsat News 2, Superstacja, CNN, TV Repulika, WPolsce.pl - Ipla,

CNN, France 24 w dwóch wersjach, WPolsce.pl, TV Republika - WP Pilot,

Sky News, Al Jazeera - Youtube za darmo.

 

 

Ile w sumie będą kosztować pakiety na Player, Ipli i WP Pilot, w których będą dostępne te wszystkie programy, które wymieniłeś? Mam przypuszczenie graniczące z pewnością, że w Multimedii wyjdzie za to o wiele taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@strzala nawet jak wyjdzie drożej, to brak umowy na dwa lata, możliwość oglądania wszędzie i dostęp do tysięcy materiałów VOD (np. w Playerze) to wynagradza.

@kozaa dzięki za uzupełnienie. Jeszcze też o tvn24go.pl zapomniałem, 10 zł miesięcznie, albo 100 zł rocznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem na myśli oglądanie na telewizorze za pomocą jakiegoś urządzenia, które by mogło zastąpić dekoder, z obsługą pilotem. Aplikacje smart tv odpadają, bo trzeba się pomiędzy nimi przełączać. Ma być obsługa tak prosta jak dotychczas z dekodera, czyli przełączanie kanałów góra, dół i wystarczy. Jest chyba ta kostka od player, ale tam nie oglądnę Polsat News.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat News i TVP Info obejrzysz z DVB-T, które Box obsługuje. Choć nie jest to zbyt udane urządzenie.

OTT Polsatu ma fajniejszy sprzęt, ale tam za Polsat News, Polsat News 2, TVN24, TVN 24 BiS zapłacisz 30 zł.

 

W przypadku np. Android TV na ten moment wszystko niestety działa osobno (są co prawda pluginy do Kodi np. dla WP Pilota czy Ipli, ale działa to średnio).

Pewnie jeszcze trochę czasu upłynie zanim nasi usługodawcy dojrzeją do "zaoferowania" się w natywnym Androidowym Live Channels, żeby to wyglądało tak jak w tv.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kępno od godziny awaria która wg automatu na infolinii ma być naprawiona o 23. Jeszcze do tego dzisiaj ksw... Ludzie dostaną piany,bo ani tv ani internetu. 

Mamy XXI wiek, a operatorzy chyba nie zdawaja sobie sprawy ze w dzisiejszych czasach brak internetu to prawie tak samo jak brak prądu czy wody. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, korni007 napisał:

Kępno od godziny awaria która wg automatu na infolinii ma być naprawiona o 23. Jeszcze do tego dzisiaj ksw... Ludzie dostaną piany,bo ani tv ani internetu. 

Mamy XXI wiek, a operatorzy chyba nie zdawaja sobie sprawy ze w dzisiejszych czasach brak internetu to prawie tak samo jak brak prądu czy wody. 

Pracuję w tej branży i jest dokładnie na odwrót, mamy XXI wiek a ludzie nie zdają sobie sprawy z tego co to znaczy np. przecięty światłowód. Awarie były, są i będą, w dobie telefonów komórkowych to żaden problem, bo każdy ma przy sobie takie mini zapasowe łącze. U mnie tydzień temu była awaria prądu no i co? Nic, normalna sprawa, usunęli awarię po kilku h i wszystko wróciło do normy.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Rodzicom niedługo kończy się umowa (styczeń 2020). Aktualnie mają Maxboxa, 120Mb internet, pakiet sportowy, HBO, 2xCAM, telefon stacjonarny "Plan bez limitu" wszystko to za 83.99.

 

Oczywiście będzie wypowiedzenie. Ma zostać to co jest. Ewentualnie zwiększenie internetu (dostępny 300 i 600). Może C+ jakby się udało w dobrej cenie.

 

O ile walczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, korni007 napisał:

Oczywiście, bez swojego to chyba się nawet nie da. 

Na sprzęcie od nich na pewno można.

Poleci ktoś router na którym można było by odpalić pihole, statystyki połączenia klienta (przepustowość ping itd) agregacja pasm wifi 2,4 i 5 ghz w jedną z minimum 4 portami ethernet. Open wrt to wszystko ogarnie? bo nie w temacie siedzę, cena 300zł max 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...