Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Kiler napisał:

Nie wiem czy zarząd już tak mocno ma wywalone na to jak będzie wyglądała przyszłość MM, ale wydaje mi się, że chyba lepiej jakby zaczęli inwestować trochę w poszerzenie oferty kanałów. Z drugiej strony ludzie z nimi zostają przez cenę i brak poważnej konkurencji. U mnie na osiedlu w Gdyni to jest tylko MM i kablówka lecąca na Jamboxie, gdzie ceny są kosmiczne.

 

Z drugiej strony może być tak, że nie inwestują w kanały bo tutaj nie ma już rynku. Coraz mniej ludzi ogląda TV, jeśli ogląda to co raz mniej.

Z osób młodszych to "dzieci internetu", czyli aktualnie roczniki po  ok 1980 to nie ma żadnego parcia na TV - wyjątek dla części osób kanały informacyjnie i sportowe.

 

U mnie pracy na kilkanaście osób w wieku 25-40 lat TV kablową ma poniżej połowy. Netflixa ma 90% (w "pakietach rodzinnych"), HBO Go ma połowa osób, pojawia się też Amazon Prime. 

Sam będąc czasami u rodziców włączę z czystej ciekawości jakiś program TV to aż zęby bolą od poziomu "rozrywkowego tej telewizji", nie mówiąc już o reklamach. Tego się najprościej w świecie nie da oglądać. 

Poziom jeszcze trzyma Planet TV czy NG, ale też co raz gorzej.

 

Osoby starsze z kolei mają już co raz mniejsze potrzeby. Też często kablówka jest, bo "muszę mieć TVN24 czy mecze LM". U moich rodziców kablówka jest tylko dla kanałów sportowych. Tak to by im DVB-t  starczyło (a trzeba brać pod uwagę że chyba na 2021 zapowiedziany jest mocny rozwój tv cyfrowej ogólnodostępnej - więcej kanałów, 1080p i czy nawet 4K( po jednym na MUX).

Do tego dochodzi też czynnik ekonomiczny - emerytury są niskie (i będą już tylko niższe) i koszty trzeba mocno ciąć. A pamiętajmy że za 20-30 lat większość osób na emeryturze będzie żyła w skrajnej biedzie.

 

 

 

 

5 godzin temu, Kleofas11 napisał:

A u mnie w skrzynce inna ulotka, od innego przedstawiciela, w innym mieście, a w niej m.in. takie oferty :

 

Pakiet Startbox (61 kanałów) + Internet 60 Mb/s (z Wi-Fi), całość za 35 zł.

Pakiet Startbox (61 kanałów) + Internet 300 Mb/s (z Wi-Fi), całość za 46 zł.

Pakiet Maxbox (150 kanałów) + Eleven Sports + Internet 150 Mb/s (z Wi-Fi), całość za 56 zł. Opcja 150 Mb/s jest wprowadzana w Multimedii od 15 września 2019 r.

 

I dopisek na ulotce : "Poniższe oferty skierowane są dla nowych klientów lub dokupujących usługi"

 

 

Mogą w różnych lokalizacjach dawać różne oferty - kwestia konkurencji na danym obszarze + mogą testować oferty na zasadzie "co lepiej bierze".

Ale patrząc na te ceny to jadą po bandzie. I fajnie jak by tak zostało na dłużej ;)

 

BTW - na ile przed końcem umowy można w MM złożyć wypowiedzenie (ze skutkiem na koniec promocji) i liczyć na kontakt z DUK? 

Umowa kończy mi się w sierpniu 2020, i w sumie fajnie by było załatwić nową na 2 lata jeszcze przed ewentualnym przejęciem...

Aktualnie mam net 120mbit, komórkę no limit rozmowy/sms (jako dodatkowy numer bez ciśnienia na niego), i net mobilny ze starej oferty jeszcze na 3G w Play z transferem 2GB (też brak ciśnienia na to). Płacę za całość 39,99 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okres wypowiedzenia masz 1 miesiąc więc jeśli np. umowa kończy się z końcem roku to musisz złożyć wypowiedzenie do końca listopada przy czym wg. mnie lepiej zrobić to znacznie wcześniej niż na ostatni możliwy dzień, oczywiście zaznaczając, że wypowiedzenie ma być skuteczne na okres promocji/końca umowy a nie wcześniej.

 

Zastanawia mnie co by było (teoretycznie) gdyby chcieć się całkiem wypisać z MMP a różne elementy składowe kończyły by się w różnym czasie. To standard bo przecież celowo mieszają ze sobą promocje poszczególnych składników np. na 12 i 13 miesięcy żeby utrudnić wypisanie się. Wówczas po wypowiedzeniu jedne usługi były by już nieaktywne a za inne płacilibyśmy jeszcze np. dłużej o miesiąc ?

 

 

 

Edytowane przez klosz007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafmik, wypowiedzenie możesz złożyć praktycznie w każdej chwili. Oczywiście z zastrzeżeniem, tak jak napisałeś. Ja miałem już telefony z ofertą (umowę mam do końca roku, a jeden pakiet do końca stycznia 2020). Z uwagi na to, że oferta była słaba, wysłałem wypowiedzenie i dzisiaj po telefonie z DUK oferta ciekawa - umowa przedłużona. Zadzwonił konkretny konsultant i szybko doszliśmy do porozumienia.

Internet 300Mbps, MaxBox, Pakiet Cyfrowy HD, Canal Plus Prestige, HBO HD Max, HBO GO, Cinemax, Eleven Sports, Multiroom wszystko razem 100zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycja sprzed chwili z DUK:  Internet 600Mbps, MaxBox, Pakiet Cyfrowy HD, Canal Plus Prestige, HBO HD Max, Eleven Sports, Multiroom (2x CAM)  99 zł/24 miesiące, dodatkowo opcja z 300 MBs 90 zł/24 miesiące, warianty na 12 miesięcy 109/99 zł.

Edytowane przez afg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferta na 24 miesiące potwierdzona :) Zauważyłem jednak, że w przesłanym na mailu potwierdzeniu wygląda to w rozbiciu tak: Internet 600 MBs = 20 zł, MaxBox z CAM = 15 zł, Multiroom z CAM = 5 zł,  Eleven Sports = 5 zł,  Canal Prestige = 29 zł, HBO Max = 19 zł, Pakiet HD = 0 zł tj. razem 93 zł zamiast 99 zł. Pytanie czy coś mi po drodze umknęło, czy po prostu miła niespodzianka ze strony Pani Konsultantki? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...