Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

To co na stronie to różnie bywa ?

Pod moim  adresem od dawna jest sieć, na stronie było info że na tej lokalizacji tylko usługi mobilne (telefon). Dopiero po zgłoszeniu jakim cudem korzystam z usług MM to poprawili.?

Edytowane przez maks27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W grudniu nie miałem TV i internetu przez pół dnia, przez trzy albo cztery dni łącznie i przyznali 16zł i 16 groszy rekompensaty (zgłoszenie w ebok, reklamacja złożona mailem, za drugim razem dopiero uznali).

Edytowane przez marcos1992
dopisek w nawiasie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Szybkie pytanie w imieniu mojej babci.Kończy się jej umowa chce przedłużyć .Interesuje ją pakiet start box lub mini box oraz telefon stacjonarny z nielimitowanymi rozmowami .Teraz płaci za to 68 zł. a proponują 77 z groszami.Za ile po złożeniu wypowiedzenia można coś takiego dostać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No masakra jakaś ta cena,babcia jak jest emerytem to ma przecież za darmo naziemną tv.W telefonii stacjonarnej się nie orientuję,ale skoro na kartę za 20 zł można miec rozmowy i sms nielimitowane,to chyba stacjonarka powinna byc w tej okolicy cenowej.

 

Pisz wypowiedzenie i powiedz,że przechodzicie na naziemna to zaraz zejdą z ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Taka historia:

Ostatnie pól roku MMP mnie namawiała na przejście na 300Mbit twierdząc, że nie wymaga to absolutnie zmiany modemu (miałem CISCO EPC3208, EuroDOCSIS 3.0). Dotąd miałem 120Mbit.

 

Przy przedłużeniu umowy zgodziłem się na 300Mbit, nadal twierdzili, że stary modem zostaje. Za godzinę dzwonią, że jednak nie mogą wprowadzić tej umowy do systemu i muszą wymienić modem bo jest potrzebny DOCSIS 3.1. No trudno...

Przyszedł monter, pół godizny przed umówionym oknem ale to nic. Nowy modem to Arris TG2492. Zobaczyłem, że ma WiFi i switch LAN. Miałem publiczny adres IP więc zacząłem podejrzewać kłopoty.

Na miejscu okazało się też że musi mi wymienić gniazdko do stare jest to 1000MHz a potrzebne jest do 1200MHz.

 

Modem uruchamiał się chyba ze 20 minut (widocznie aktualizował firmware bo się restartował ze dwa razy). Gość oczywiście chciał podpisywać papiery i uciekać zaraz po podłączeniu kabli bo "swoje już zrobił".

Na szczęscie po tym jak się uruchomił okazało się, że WiFi mam w nim wyłączone a modem działa jako bridge (tak jak stary) a więc na portach Ethernet dostaję publiczny IP.

Wg. danych technicznych nowy modem to nadal EuroDOCSIS 3.0 więc tak naprawdę nie wiem po co była ta cała akcja.

Jedyne co mogę podejrzewać, że CISCO nie działało dobrze przy dużych prędkościach.

 

Nowy modem jest dużo większy i bardizej energochłonny (zasilacz 12V/2,5A), nie będę już w stanie zasilać go przez PoE tak jak to było ze starym (staremu wystarczało 12V/1A).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary modem zapinał się na max 8 kanałów na download i 4 upload. A nowy zapina się na 24 download i 8 upload. Stąd wymiana.

U mnie nadal brak 300. Ale coś chyba grzebią i się szykują bo +/- tydzień temu modem zaczął się zapinać na 4 kanały na upload - do tej pory były to 3 + dekoder wyszukał mi 3 kanały w dvb-c (reszte mam wyfiltrowaną i niedostępną wyszukiwaniem, tylko dvb-t znajduje) więc coś pewnie przesuwają porządkując pasmo.

Edytowane przez kozaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, klosz007 napisał:

Nowy modem to Arris TG2492. Zobaczyłem, że ma WiFi i switch LAN. (...) Nowy modem jest dużo większy i bardizej energochłonny (zasilacz 12V/2,5A), nie będę już w stanie zasilać go przez PoE tak jak to było ze starym (staremu wystarczało 12V/1A).

Mam taki sam sprzęt. Dodatkowo ma aż 7 diod, które świecą non stop bardzo silnie.

http://www.telpol.net.pl/telpol/media/pdfy/TG2492S-CE User Guide.pdf  Na stronie nr 9 angielskiej instrukcji obsługi jest podane, że ten sprzęt pobiera od 12,0 Wat do 15,3 Wat prądu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 godziny temu, klosz007 napisał:

Taka historia:

Ostatnie pól roku MMP mnie namawiała na przejście na 300Mbit twierdząc, że nie wymaga to absolutnie zmiany modemu (miałem CISCO EPC3208, EuroDOCSIS 3.0). Dotąd miałem 120Mbit. ....

 

 

To 300 Mbit masz już na światłowodzie czy na koncentryku ?

Edytowane przez exeqtor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, exeqtor said:

 

To 300 Mbit masz już na światłowodzie czy na koncentryku ?

Na koncentryku.

2 hours ago, Kleofas11 said:

Mam taki sam sprzęt. Dodatkowo ma aż 7 diod, które świecą non stop bardzo silnie.

http://www.telpol.net.pl/telpol/media/pdfy/TG2492S-CE User Guide.pdf  Na stronie nr 9 angielskiej instrukcji obsługi jest podane, że ten sprzęt pobiera od 12,0 Wat do 15,3 Wat prądu. 

O, Dzięki, to cenne info. To by znaczyło, że powinno dać się go zasilić przez PoE+ (max. 25W).

Muszę zmierzyć rzeczywisty pobór prądu, splittery PoE+ zapewniają 2A przy 12V.

Rozchodzi się o to aby moje NASy mogły wysłać alerty mailem w razie zaniku zasilania. Modem stoi przy TV, nie mam tam miejsca na drugi UPS. UPS stoi w drugim pokoju przy NASach i moim routerze WiFi.

300Mbit mi jeszcze nie działa, nadal jest stare 120. Nowa umowa zaczyna się 1.X.

Edytowane przez klosz007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kanale 237 bez nazwy i niekodowany 

leci zapętlony filmik prezentujący działanie dekoderów. Dopiero dziś zwróciłem uwagę że jest nadawany w HD 1080p dźwięk mpeg. Kolejne moje spostrzeżenie to w analogu mam TVP3 Katowice, w cyfrze już TVP3 Łódź.

W analogu jest u mnie  31 programów i szkoda bo w sieci nie ma żadnego muxa DVB-T. Do tej pory miałem wyszukane tylko pasmo kablowe cyfrowe gdyż mam moduł CAM w tv który zapamiętuje albo pasmo kablowe, albo DVB-T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kanał z instrukcją dekodera nadaje już od kilku miesięcy u mnie też bez nazwy na kanale 806, nie wiem jaki sens nadawać to coś w HD i marnować pasmo zamiast nadawać normalne kanały w HD a nie przerabiać na SD. W analogu również 31 kanałów + 4 muxy DVB-T.

Edytowane przez Grzechu27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W  DVB-T w sieci mam jeden mux kanał 35 o sile 10% i jakości 4% jakimś cudem w sieci jest ślad MUX I pewnie sam się wzbudza na oryginalnym kanale, na którym jest w powietrzu.

W analogu wśród tych 31 programów jeden to czarna plansza na kanale C69, być może zapisuje się jakiś sygnał internetu i dlatego zapisuje się.

Edytowane przez maks27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...