Skocz do zawartości

Tuner Pace DSR 2221


maciej120
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Mój kolega to ostatnio kupił, bo jak stwierdził nie ma za dużo miejsca pod tv. Według mnie, to bardziej wygląda, jak budzik, niż jak dekoder :) Niemniej jednak chodzi w miarę szybko i nie sprawia mu problemów. Z tego co widziałem, to jest tylko euro i chyba nawet nie ma wyjścia chinch, ale nie jestem pewien do końca. Jak będę u niego następnym razem, to sprawdę :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy sa juz moze znane jakies bardziej szczegolowe informacje o tym tunerze? szukalem na stronie cyfry, ale poza informacja, ze mozna go nabyc za 49zl przy podpisywaniu umowy nic wiecej nie znalazlem. Do innych tunerow zamieszczone sa opisy i specyfikacje, ale o tym nie ma nic.

szukam prostego tunera do malego pokoju, ktory bedzie dzialal ze spliterem (najprawdopodobniej smartwi) na astrze i HB z monoblocku. z powyzszego opisu dowiedzialem sie juz, ze ma DiseqC. interesuje mnie jeszcze stabilnosc jego pracy, sterowanie, jakosc obrazu / dzwieku i mozliwosc tworzenia wlasnych list programow z uwzglednieniem programow z astry.

bardzo bym prosil o opinie osoby, ktore juz z niego kozystaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyslalem jeszcze o alternatywnym rozwiazaniu - zakupie tunera niezaleznie od cyfry :>

wsrod ofery z wbudowanym czytnikiem kart znalazlem nastepujace mozliwosci:

Globo 7010CX

Opticum 7000CX

Interstar GI-S770 CR Xpeed

 

W poprzednim poscie nie wspomnialem jeszcze o EPG, ktory jest dla mnie bardzo wazna funkcjonalnoscia. Z tego co wiem odbiorniki cyfry maja wbudowana opcje "pilot", ktora pokazuje opis aktualnie wyswietlanej audycji, kolejne pozycje w programie, a takze daje mozliwosc sprawdzenia tych samych informacji o innych kanalach i przerzucenie sie na inny kanal, jezeli mnie zainteresuje opis. Wszystko oczywiscie z obrazem aktualnie ogladanego programu w tle.

 

Z wymianionych odbiornikow Globo 7010CX zdaje sie nie posiada EPG.

Opticum 7000CX pokazuje EPG z polskimi znakami ale tylko aktualna i następna audycje.

GI ma EPG, ale nie wiem, jak funkcjonalne. Czy jest zblizone do opisanej powyzej funkcjonalnosci tunerow cyfry?

 

Dodatkowo wyglada na to, ze wsrod wymienionych Globo, Opticum i GI, tylko GI daje mozliwosc tworzenia list ulubionych kanalow?

 

Wyczytalem, jednak ze GI ma problemy z przekazywaniem uprawnien przez smartwi i ma jakies przebarwione kolory tekstu i EPG. Dotyczylo to zdaje sie znacznie wyzszego modelu GI-S890 CRCI HD Excellence. Czy to prawda? Czy te problem dotycza takze GI-S770 CR Xpeed?

 

Jak ksztaltuja sie te tunery na tle Pace od cyfry? Czy dobrze mysle, ze Pace zapewni mi obsluge EPG tak, jak opisalem powyzej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tunerze "nie od Cyfry+" nigdy nie będziesz miał EPG takiego jak w Mediasatach - zawsze będzie ono skromniejsze i ograniczone do góra 3 dni (może być też mniej).

 

Co do Goldena - 770 jest totalnie inny od 890, więc w 770 w/w problemy nie występują.

 

Na tworzenie list ulubionych pozwala każdy z odbiorników - jest to tak elementarna funkcjonalność, że już nawet nikt tego nie wymienia ;)

 

Co do samego Pace - nie widziałem go, więc nie wiem jak z EPG, ale może być taka sytuacja, że on też nie będzie mieć funkcji pilot - ostatni Strong miał w ogóle problemy z EPG (i odbiorem stacji radiowych) - choć jest oryginalnym odbiornikiem od Cyfry+ to nie wspierał w pełni serwisów udostępnianych przez operatora - bywa i tak. Dlatego przed jego zakupem skonsultuj się ze sprzedawcą, ew. poproś o możliwość sprawdzenia na miejscu funkcjonalności, które Cię interesują (o ile dany salon C+ posiada demo Pace na stanie i może pokazać jego działanie w praktyce).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie wiem jak z tym Strongiem sprawa wygląda ale ja wziąłem w promocji ten tuner i nie mogę narzekać. Funkcja Pilot jak i Program działają

tuner chodzi szybko więc jest ok. Jeśli chodzi o wymiary to rzeczywiście jak budzik :D Jedyne co mi się nie podoba to brak przelotki ale jak mówię jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PACE to mały czarny tuner i ma grafikę jak inne Mediasaty ale procesor ma taki sam jak nowy Strong 6880 znowu Strong 6880 jest trochę większy i srebrny ale ma inną grafikę i wiele innych funkcji np.tworzenie list ulubionych kanałów ,DiSEqC 1.O , 1.1 ,1.2 ... YARROO wybór należy do Ciebie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam ten tuner od ok 2 tyg sprawuje się bezproblemowo nie zawiesza się itd. Tylko mam pytanie działa w nim ten DISEq w instukcji jest napisane że jest w tym tunerze. A teraz Cyfrę+ mają rodzice na talerzu "polsatowskim" i nie mam chwilowo jak sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Wszystkich!

Mam ten mały tunerek Peace i wkurza mnie jedna GŁÓWNA jego wada, mianowicie nie można zmienić kolejności programów.

Programy są rostrzelone w cały świat, np.muzyczne są od programu 100, jedno Discovery jest na 30 a kolejne na 60,61,64.

Można tworzyć tylko listę ulubionych programów ale nie można zmienić ich kolejności!!!

Chyba,że coś przeoczyłem???

Można to zmienić?

Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z użytkowniku ma na tym tunerze Astrę? Posiadam Monoblock Golden Interstar GI-205. Antena Corab 90 cm. Ustawiam za pomocą nboxa (nie mam innych urządzeń, którymi mógłbym się sugerować przy ustawianiu).

Podobno na tym konwerterze, żeby działała Astra konwerter musi być "złapany" za prawą stronę (patrząc zza anteny). Niestety pomimo uzyskania jakości ok. 80-90% na sat Hot Bird (na tunerze nbox) astra nie działa. "Łapiąc" konwerter za lewą stronę (patrząc zza anteny) Astra również nie działa ale Hot Bird tak.

Dlaczego nie działa Astra? Może pace nie ma diseqc? Może trzeba precyzyjniej ustawić antenę? Na nce Astra działała po uchwyceniu konwertera za prawą stronę (patrząc zza anteny). Jakość wtedy była też na poziomie 80%.

Ma ktoś jakieś pomysły jak uzyskać Astrę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam Astra chodzi na antenie 60 cm bez problemu, zeza nie ruszałem, jest ustawiony na antenie CP, z którym rozwiązałem umowę.

Oprócz tego, że w porównaniu do polsatowskiego Samsunga DSB S-305G ten dekoder jest strasznie ubogi we wszystkich swoich funkcjach, to jeszcze po wyłączeniu z sieci, potrzebuje ok. 2 minut żeby zaskoczył, przez ten czas jest czarny obraz i mały czerwony kwadracik. :evil: No i czasem dostaje takich zawiech przy zmianie kanału z Astry na kanał z Hot Birda, ale to rzadko na szczęście, tyle że mam go dopiero od soboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda tak:

TV LCD 32 cale - LG 32LC52

Dekoder cyfra+ SD Pace

Nagywarka DVD z dyskiem twardym:

Zamówiłem taką:

SAMSUNG DVD-HR773

http://www.electrohome.pl/go/_info/?id= ... e9565fc2d3

 

Jak to razem wszystko podłączyć aby można było nagrywać z cyfry oraz to potem oglądać?

 

Kumpel mówił mi coś takiego: TV -> nagrywarka (podłączona kablem euro) -> dekoder cyfry (podłączony kablem euro do nagrywarki) i tyle, że nie trzeba mieć podłączonej cyfry bezpośrednio z tv.Obecnie mam dekode PACE - czy nagrywarkę mam podłączyć do niego kablem EURO w miejsce "magnetowid" czy "TV"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...