Skocz do zawartości

Telewizja Na Kartę / SmartHD+ – moduły CAM


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś mi wyjaśni czym różni się moduł Conax za 150 zł od modułu Conax MPEG-4 za 300 zł? Myślałem, że sprawami kompresji zajmuje się tuner, a rozkodowywaniem sygnału moduł z kartą... :? Co ciekawe np. z Viaccess nie ma takich dylematów. Może lepiej brać ten z MPEG-4 na przyszłość - TnK HD? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To odpowie mi ktoś jak jest z tymi modułami CI Conax? Chyba ten z MPEG-4 to tylko się nadaje do DVB-T i tunerów satelitarnych które nie obsługują MPEG-4 same w sobie. Dobrze myślę? 150 zł różnicy to dużo. :?

Myślę że odwrotnie. Te moduły mpeg4 muszą być do tunera z mpeg4 aby poprawnie dekodować mpeg4 (mpeg2 oczywiście też). Jak kupisz moduł bez mpeg4 do tunera z mpeg4 to moduł z kartą NIE zdekoduje mpeg4 a tylko mpeg2. Sam tuner z włożnoną kartą bez pośrednictwa modułu zdekoduje wwzestko bo tuner ma mpeg4. Doczytaj jeszcze ale w takiej sytuacji wybór jest oczywisty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że odwrotnie. Te moduły mpeg4 muszą być do tunera z mpeg4 aby poprawnie dekodować mpeg4 (mpeg2 oczywiście też). Jak kupisz moduł bez mpeg4 do tunera z mpeg4 to moduł z kartą NIE zdekoduje mpeg4 a tylko mpeg2. Sam tuner z włożnoną kartą bez pośrednictwa modułu zdekoduje wwzestko bo tuner ma mpeg4. Doczytaj jeszcze ale w takiej sytuacji wybór jest oczywisty.

Chyba to nie do końca dobre myślenie. :> Tuner zajmuje się przetwarzaniem sygnału, a karta tylko pomaga mu w jego rozkodowywaniu. W opisie modułu Conax MPEG-4 czytamy: Moduł zamienia sygnały MPEG-4 (z satelity i DVB-T) w gnieździe CI wybranych odbiorników MPEG-2 lub telewizorów. Pozwala to na dekodowanie transmisji satelitarnych w MPEG-4 (FTA) m.in. z satelity Express AM1 - 40E - pakiet RSCC oraz France 3 z Atlantic Bird - 5W. Czyli wygląda na to, że jest przeznaczony do odbiorników MPEG-2. Może jakiś specjalista się wypowie, czy do tunera HD i programów MPEG-4 zakodowanych w Conax wystarczy moduł za 150 zł, czy ten z obsługą MPEG-4? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tuner z czytnikiem uniwersalnym obsługującym Conax, ale jest już zajęty przez co innego, dlatego zastanawiam się nad modułem. Dziwne wydaje mi się takie "nieobsługiwanie", bo kabla od anteny nie podpinamy do modułu, tylko do tunera. Czy w takim razie taki moduł MPEG-4 nie będzie mi przy okazji zamieniał sygnału na MPEG-2 pogarszając jakość (słyszałem, że przy DVB-T nie obsługuje też HD)? W takim razie co polecacie do Conax w HD? Może jakiś uniwersalny? Czyżby nic jeszcze nie było? Nie wiem jak jest z platformą Hello HD, czy oni mają tylko swoje tunery jak n-ka, czy oferują też karty do/z modułami, a jeśli tak to jakimi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mieszacie strasznie, jest tak:

1. na początek ustalmy terminologię, mamy do czynienia z dwoma pojęciami:

- dekodowanie : zajmuje sie rozpakowaniem skompresowanego obrazu MPEG 2 , MPEG 4, itp

- deszyfrowanie : odkręcenie tego co robi z danymi nagra conax itd

2. Podstawowym zadaniem modułu CI jest deszyfrowanie danych i tylko tym zajmuje się wiekszość z nich

3. Dekodowaniem MPEG'a zajmuje się jak sama nazwa wskazuje - dekoder :)

4. Są na rynku dostępne moduły które poza deszyfrowaniem oferują również transkodowaniem MPEG 4 na MPEG 2. Ta funkcja jest przydatna kiedy chcemy oglądać coś co jest nadawane jako MPEG 4 a nasz dekoder nie potrafi dekodować MPEG 4

5. Być może nie jestem na czasie ale obecnie oferowane moduły transkodujące MPEG 4 na MPEG 2 są za słąbe żeby poradzić sobie z HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porządku, ale niech mi ktoś wyjaśni, dlaczego ten moduł: http://hollex.pl/index.php?page=prod&kat=10&id=18 w wadach ma napisane: tylko dla kanałów MPEG-2? To co w takim razie brać? Chyba nie ten za 1000 zł: http://hollex.pl/index.php?page=prod&kat=10&id=1133? Może lepiej brać jakiś uniwersalny, np. DiabloCAM (przy okazji ma wejście SIM) - tylko że to droga sprawa (chociaż tańsza od Technisatu za 1000 zł). :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, być może się mylę (nie jestem ekspertem od CI) ale cała sprawa z modułem "TechniCrypt CX" polega na nieporozumieniu. Na stronie do której podałeś linka jest zdjęcie naklejki z napisem "[...]gives access o the subscribed encrypted DVB/MPEG2 services". W wolnym tłumaczeniu znaczy to tyle co: "umożliwia dostęp do zakodowanych serwisów DVB/MPEG-2". Otóż MPEG-2 to nie tylko sposób kompresji video, to jest zestaw wielu norm opisujących między innymi format transport stream'a w którym przesyłane są dane video, audio, CA, i wiele innych. Z kolei MPEG-4 opisuje nowe metody kompresji audio/video, ale trzeba pamiętać że video zakodowane zgodnie z MPEG-4 jest nadal pakowane do strumienia zgodnego z MPEG-2. Wydaje mi się że informacja na naklejce dotyczy formatu strumienia a nie rodzaju kompresji video w tym strumieniu a ktoś kto robił opis towaru nie wiedział o co chodzi i uznał to za wadę modułu.

 

Jeśli chodzi o drugi link, podstawową przewagą jest to że ten moduł jest wielostrumieniowy czyli mówiąc po ludzku potrafi dekodować jednocześnie kilka kanałów. Ale ma to znaczenie tylko jeśli planujesz wykorzystywać go z dekoderem PVR, w każdym innym przypadku zapłacisz za możliwości z których i tak nie skorzystasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że zejdę trochę z tematu, ale...

Otóż znalazłem stary moduł Reality Cam. Poczytałem, i okazało się, że obsługuje Conax. Oczywiście, nie wiem jaka jest wersja tego modułu, pytanie jak to sprawdzić, i czy owy moduł będzie działał z kartą. Bo inaczej będę musiał kupić moduł podany we wcześniejszym moim poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja też jestem zainteresowany modułem Conax do TnK. Znalazłem taki: http://www.profan.com.pl/product_info.p ... ucts_id/57, niestety Pani, która odebrała telefon w ProFan-ie nie wie nawet co to jest TnK. Hollex odpowiedział mi, że prawie na pewno zadziała moduł TechniSat-a za 199 zł (link w poście powyżej). Jednakże pewien nie jestem i wstrzymuję się z zakupem dopóki ktoś na 100% nie potwierdzi, że taki a taki moduł będzie działał. A btw. myślę, że ITI już dawno powinien opublikować listę zgodnego sprzętu z TnK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisał mi Mr. Orbita, TechniSat raczej na pewno będzie działał z kartą TnK, bo domyślnie ma ona działać na tunerze tej firmy. :) Jeśli chodzi o pokazany przez ciebie moduł, to czytałem na forum, że ktoś dostał właśnie od tego sklepu informacje, że jest to moduł współdziałający z TnK. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ProFan-ie Pani, która odebrała telefon, też poinformowała mnie że moduł ten z TnK zadziała ale dopiero po tym jak dowiedziała się ode mnie, że stoi za tym iti. A kompatybilność wywnioskowała po tym, że na zdjęciu jest karta tvn. Dla mnie to na razie żaden argument. Ale jest taniej o 65 zł licząc dostawę więc czekam dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te moduły będą też u nas, więc sprawdzimy działanie, ale dopiero po 3 października jak nam wystartuje karta ;)

 

Ogólnie wejście TnK wywołało nie małe zamieszanie u dystrybutorów. Nigdy nikt dużych ilości modułów Conax nie ściągał, bo się nie sprzedawały, więc na co to komu? ;) A tu taka niespodzianka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie informacji że moduł ZetaCam nie działa ze wsadem Joker nie jest to do końca prawdą , posiadam moduł z wsadem Joker 1.16 wspierającym Conax i karta działa stabilnie , niestety nie przeszła "aktywacji" na tym sofcie , posiadam informację że karta działa i przechodzi proces aktywacji na wsadzie Joker 1.18 od znajomych z innego forum zainteresowanych właśnie tym modułem , może komuś ta informacja się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, na module Reality Cam 4, karta się bez problemu aktywowała, działają super wszystkie kanały, za wyjątkiem kanałów nSport i TVP Sport , programowałem ręcznie i automatycznie, kanały są poprawnie znajdowane moc sygnału 78% Q=85%, ale cały czas nie są dekodowane te dwa kanały z komunikatem od modułu ,,no access" , czego to może być przyczyna? czy ktoś spotkał się z podobnym problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie zakupiłem dziś karte TNK wraz z modułem TechniCrypt CX aktywację robiłem przez interenet do tej pory czarny obraz i napis "no accss" nie wiem czy to normalne?

Jaki jest czas aktywacji czy może lepiej zadzwonić lub kartę aktywować w czytniku tunera /obecnie mam tam kartę cyfry/czy jeszcze czekać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...