Skocz do zawartości

Nowe Nadajniki na PKIN w Warszawie


sq5lnk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów i fascynatów techniki TV od dzis mozemy ogladac TV z nadajników radiodyfuzyjnych z pałacu z srednia mocą podaje kanały

Program Numer kanału Offset Moc (kW)

TVP1 10 8P 0,5

TVP3 21 6M 3,0

PULS 23 2P 3,0

TVP2 26 0 3,0

TV4 31 2M 3,0

TVN 34 8P 3,0

POLSAT 45 0 3,0

pozdrawiam wszystkich ale jest jeden szczegół programu TVP 1 Jeszcze nie ma i dobrze [beep]iane szerokopasmówki z wzbudzajacymi sie wzmacniaczami poleca nareszcie do kosza a my profesjonalisci damy sobie rade moze nie w calej warszawie z TVP 1 dopuki nie włącza CH 10 :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Nie ma miejsca na DVB-T a tu nagle jak z rękawa wyskoczyło 7 wolnych kanałów. To przekaz dla płaczących dziadków, którzy przyzwyczaili się, że całe życie odbierali telewizję na kawałku drutu i po przenosinach telewizji do Łazów w życiu nie kupią sobie teraz anteny no bo jak? Im się należy i koniec. Teraz w Warszawie można oglądać telewizję na 14 kanałach. Sygnał jest dobry nawet 50 kilometrów od Warszawy bo taka odległość od stolicy mnie dzieli. Wniosek z tego taki, że 7 kanałów się marnuje a mogłoby zostać wykorzystanych do DVB-T lub do emisji siedmiu INNYCH kanałów analogowych. MARNOTRASTWO!!!

te kanały są tylko o jeden średnio różniące się? czy jak ktoś mieszka na północnym wschodzie wawki i skieruje antene tak że trafi i PKN i ŁAZY to mu sie to niezdubluje????i nałoży? i wogóle popie......???

TVP 1, TVP 2, TVN i Polsat różnią się o jeden. Mam ten sam kierunek na PKiN i Łazy. TVP 1 z Łazów zakłóca TVP 1 z PKiN, tak samo jest z TVP 2. Te zakłócenia nie występują na wszystkich telewizorach. Mam w domu kilka podłączonych do tej samej anteny i na jednym są zakłócenia a na innym nie ma. Taki stan rzeczy jest u mnie w domu 50 km na północ od Warszawy. W samej Warszawie takie zakłócenia nie występują. Polsat i TVN i w Warszawie i u mnie w domu nigdy się wzajemnie nie zakłócały, mimo tego, że też są tylko o jeden kanał od tych z Łazów. TVP Info, TV 4 i Puls mają większe odstępy niż tylko jeden kanał.

Z Łazów wszystkie kanały są w stereo, z PKiN tylko Polsat i TVN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jesteś z Krakowa i najprawdopodobniej znasz problem z opisów, ja znam go z autopsji. Problem ma przemcio z Łomianek a w Łomiankach trzeba się bardzo postarać by mieć problemy z odbiorem z Łazów. O braku odbioru z PKiN wspominał też jakobsjw1400 z Warszawy. Jeśli chodzi o Warszawę to jedyne problemy jakie mogą się pojawić to lokalne przeszkody, np. wieżowiec w tym samym kierunku co Łazy. Ale ktoś problem może mieć taki, że wieżowiec ma w kierunku na PKiN. Na dwoje babka wróżyła. Sygnał cyfrowy w całej Warszawie jest do odbioru z Łazów. Trzeba zastosować odpowiednią instalację antenową. Ostatnio montowałem antenę naziemną na ulicy Górskiej (skrzyżowanie z Dolną na Mokotowie). Warunki fatalne: nie dość, że w dole to jeszcze na parterze i wszystko zabudowane blokami. Udało się uzyskać cyfrowy odbiór i to na zwykłej siatce. Z odbiorem analogowym jest średnio ale tylko dlatego, że nie chce się tej osobie umiejscowić anteny na dachu. Wielu osobom właśnie nie chce się czegoś zrobić i w 99% brak odbioru spowodowany jest takim niechciejstwem. Dla takich niechciejących jest nadajnik na PKiN. Jest zbędny ale dzięki niemu niektórym, mniejszym wysiłkiem i kosztem umożliwia odbiór telewizyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam siatkową za oknem 3 piętro PKiN zasłonięty ale wcześniej sygnał był na poziomie 95%( 8 dni temu), w pokoju u córki na antenie pokojowej wcześniej poziom był na około 80%.

A teraz zero sygnału na obydwóch komputerach.

Jak odróżnić z kąt odbieram sygnał są na innych częstotliwościach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DVB-T z Łazów jest na tym samym kanale co z PKiN. Proponuję przekręcić antenę w kierunku Łazów. Jeśli nie uzyskasz odbioru to coś jest nie tak z Twoją instalacją lub odbiornikiem. Przyczyna może być też inna. Dwukrotnie miałem dziwną sytuację z tunerem DVB-T Thomson DTI2011. Z anteną i instalacją było wszystko w porządku a on nie chciał nic odbierać i nic wyszukać. Dopiero gdy go podłączyłem do innej instalacji antenowej i wyszukałem programy to Thomson zaczął działać. Wtedy podłączyłem go ponownie do tej pierwszej instalacji i działał bez problemu. Dziwne ale tak się działo. Może u Ciebie jest podobnie, chociaż nie sądzę. Najpierw spróbuj skierować antenę na Łazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
@jarek999 - w Warszawie i okolicach jest sporo miejsc gdzie sygnał z Raszyna (Łazów) nie dociera i dla tego jest doświetlenie na PKiN.

Niestety, ale o jest prawda. Dla przykładu ja mieszkam w pobliżu Sokołowa Podlaskiego i wcześniej w trakcie odpowiedniej pogody (tj. deszcz) można było dobrze odbierać TVN, TVP Info, TVP2, TVP1, TV Puls i nieco gorzej Polsat i TV 4. Po przeniesieniu nadajników do Raszyna totalna lipa. Niby moc niektórych z nich jest kilka razy większa, a odbioru aktualnie nie ma nawet na poziomie krytycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacytowałeś mnie w taki sposób, że zmieniłeś całkowicie sens mojej wypowiedzi. Wymień antenę na odpowiednią do warunków w których mieszkasz lub przenieś ją na wyższą wysokość. Powinien być wtedy w miarę dobry odbiór bo mieszkasz ponad 100 kilometrów od nadajnika. Rada banalnie prosta i wręcz prostacka ale prawdziwa. Wiele osób posiada jakieś badziewne siatki lub instalację wołającą o pomstę do nieba a później płacze, że odbiór nie taki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie. Mam pytanie jak na DZIEŃ DZISIEJSZY wygląda sytuacja z nadawaniem tV naziemnej w warszawie i okolicach.

1) Czy z PkiN nadają zarówno analowgowo i cyfrowo

2) Czy z łazów nadają zarówno analowgowo i cyfrowo

 

Bo u siebie w domu mam tylko analog i zastanawiam się nad przestawieniem anteny na PkiN bo z łazów mam kiepski odbiór. Dla profesjonalistów dodam ,że nie mam badziewnej "siatki" tylko elegancko połączone 3 anteny (UHF VHF FM)

Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedź

 

 

Witam mam jeszcze jedno pytanko Dotyczące DVB-T. Będe montował instalację antenową do odbioru DVB-T w warszawie na saskiej kępie, powiedzcie mi czy taka antena wystarczy czy powinienem także kupić antenę VHF?

http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy ... A1910R.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykaz kanałów nadawanych z PKIN masz tu http://radiopolska.pl/wykaz/pokaz_lokal ... hp?pid=160 a z Raszyna tu http://radiopolska.pl/wykaz/pokaz_lokal ... hp?pid=611. Z obydwu lokalizacji prowadzona jest emisja analogowa i cyfrowa. W przypadku emisji cyfrowej jest to ten sam kanał 48. Dla emisji analogowej uruchomiono doświetlanie z PKIN z mniejszą mocą w celu rozwiązania problemów z obiorem w centrum miasta.

Jeśli masz widoczność na PKIN to proponuje odbiór właśnie z tego nadajnika. Mimo mniejszych mocy z PKiN uzyskasz odbiór z mniejszymi odbiciami, ponieważ na Saskiej Kępie sygnał z Raszyna przechodzi przez miasto, stąd masz odbicia w przypadku sygnału z Raszyna.

Do odbioru polecam antenę logarytmiczną http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy ... _A4015.htm zapewni dobry odbiór kanałów analogowych oraz DVB-T w całym paśmie VHF i UHF.

Do kompletu nie zapomnij o dobrym kablu antenowym np. Triset-113.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie w domu mam tylko analog i zastanawiam się nad przestawieniem anteny na PkiN bo z łazów mam kiepski odbiór.

Gdzie dokładnie mieszkasz, na jakiej wysokości masz antenę i pokrótce napisz jakie są warunki terenowe.

 

Będe montował instalację antenową do odbioru DVB-T w warszawie na saskiej kępie, powiedzcie mi czy taka antena wystarczy czy powinienem także kupić antenę VHF?

W tej chwili do odbioru DVB-T nie jest potrzebna antena VHF. W przyszłości możliwe, że w Warszawie pojawi się jakiś multipleks w paśmie VHF i montaż takiej anteny będzie konieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować odbioru z PKiN ale raczej w formie ciekawostki. Nie sądzę by był lepszy od tego z Łazów. Głównym przeszkadzaczem jest wszechobecny las. Antena jest zdecydowanie za nisko bo patrzy w drzewa. Powinieneś ją dać jak najwyżej się da, oczywiście w granicach rozsądku. Idealna wysokość to taka by antena znalazła się nad drzewami chociaż jest to pewnie niewykonalne. W ostatniej kolejności pomyślałbym nad zmianą anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, jednak spróbuję odbioru z PkiN ponieważ przy ustawieniu na warszawę antena "patrzy" w niewielką lukę między drzewami a przy ustawieniu na łazy patrzy bezpośrednio w gęste drzewa (wysokie 70-100 letnie dęby :jupi: ) Nie ma szans aby dać antenę ponad nie bo mają po jakieś ja wiem 30-40m wysokości

Jeżeli zdecydowałbym się na inną antenę to najlepiej ATX 91 lub 107? Czy te takie fikuśne składające się jakby z 3 anten?

http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=102&id=793

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To takie fikuśne, czyli antena Televes byłaby najlepsza. Jest obawa, że w Twojej lokalizacji może nic nie pomóc i wtedy będziesz miał pretensję, że wydałeś mnóstwo pieniędzy w błoto. Jednak warto spróbować. Jak ta antena nic nie pomoże to już nic. Musi być możliwie jak najwyżej zamontowana. 8 metrów to co najmniej o połowę za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...