Skocz do zawartości

Egzotyka DVB-S2 z CI na PCI


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra wiadomość: są Anysee (wykrakałem kilka dni temu ;) ), do wyboru różne modele: DVB-S/S2 na USB i wewnętrzne na PCI (wyposażone w czytniki kart), DVB-S na USB, DVB-C (USB), DVB-T (USB) i DVB-C + DVB-T (USB). Zapewne na dniach rozejdą się po sklepach tu i ówdzie ;) Ja będę testować wewnętrzny i zewnętrzny model E30 S2 Plus (czyli te pod DVB-S2) na początku listopada, szczególnie pod kątem działania wbudowanego czytnika kart i dekodowania ofert różnych platform cyfrowych. Jak ktoś dobrze sięga pamięcią, to kiedyś Anysee miały trudności z simulcryptami (Eurosporty, TVN-y), ale z tego co mi wiadomo dzięki współpracy producenta z firmą Yansat - już powinno być OK. Podzielę się na forum wrażeniami ;)

 

Zła wiadomość: ze sprzedaży znikną (chyba na stałe) wszystkie modele kart TechnoTrend. Jeśli ktoś planuje zakup S2-3200, to zalecam się sprężać, bo może się za niedługo okazać, że będzie to towar deficytowy. Przyczyna: po przejęciu TechnoTrenda przez Kathrein nikt nie wie co tam się właściwie dzieje. Na Hollexie została ostatnia sztuka S2-3200 i na tym koniec. Ponieważ od dłuższego czasu nie ma także TwinHanów AD-SP 400 (bo kiepsko działały z modułami), to właściwie ciężko będzie dodać jakąkolwiek kartę z gniazdami na moduły CI. Pozostają tylko SkyStar HD 2 (klon AD-SP 400, równie "udany").

 

Światełko nadziei na przyszłość: chyba jednak coś będzie z kart Prof Tuners w Polsce. Dostałem informację, że może uda się dogadać z jedną z większych firm dystrybuujących sprzęt i oni wprowadzą karty na rynek. Szczegóły podam jak sprawa się wykrystalizuje i będą jakieś pewne informacje na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałeś te porównanie, a zwłaszcza wnioski? TT S2-1600 dostał najwięcej minusów :) Dlatego póki co TT S2-1600 nie było w Polsce (+ dodatkowo jeden z moich znajomych, który kupił sobie w Niemczech tą kartę zgłosił mi, że przy długim oglądaniu kanałów z wysokim bitrate 1600 przegrzewa się i odbiór staje się niestabilny). To raczej coś zbliżonego do SkyStar-a S2 - niby można oglądać TV, ale mogą być przy tym niespodzianki. Z podobieństw jest tylko ten sam demodulator, a cała reszta się różni i to dość mocno. Aczkolwiek muszę także odnotować, że porównanie z tej rosyjskiej strony jest robione wyraźnie pod 7301 - celowo?

 

EDIT: Lol, jest tam kawałek mojej wypowiedzi o testach SkyStar S2 i linki do naszego forum :lol2: Zdecydowanie opis robiony pod 7301.

 

Ściągnięcie TT S2-1600 jest możliwe, ale dopiero jak sytuacja z dystrybucją się wyjaśni i na własną odpowiedzialność, bo moje informacje pochodzące z dwóch różnych źródeł wskazują, że to nie jest zbyt udany produkt (a jego cena - przesadzona). Jeśli 1600 wpadnie mi w ręce spróbuję sprawdzić na ile te złe opinie są prawdziwe, jednak na starcie nie brzmi to zachęcająco...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra wiadomość: są Anysee (wykrakałem kilka dni temu ;) ), do wyboru różne modele: DVB-S/S2 na USB i wewnętrzne na PCI (wyposażone w czytniki kart), DVB-S na USB, DVB-C (USB), DVB-T (USB) i DVB-C + DVB-T (USB). Zapewne na dniach rozejdą się po sklepach tu i ówdzie ;) Ja będę testować wewnętrzny i zewnętrzny model E30 S2 Plus (czyli te pod DVB-S2) na początku listopada, szczególnie pod kątem działania wbudowanego czytnika kart i dekodowania ofert różnych platform cyfrowych. Jak ktoś dobrze sięga pamięcią, to kiedyś Anysee miały trudności z simulcryptami (Eurosporty, TVN-y), ale z tego co mi wiadomo dzięki współpracy producenta z firmą Yansat - już powinno być OK. Podzielę się na forum wrażeniami ;)

(...)

 

Czekam z niecierpliwością na testy urządzenia USB - DVB-C/T przez wzgląd na czytnik kart, chętnie bym kupił nawet dziś taki wynalazek tylko chciał bym wiedzieć jak się ono zachowuje z Conax-em ? Szkoda że takie rzeczy dostępne są tylko w sklepach internetowych i nie ma jak ich przetestować a wywalać 450pln na "kota w worku" mi się nie uśmiecha ;)

 

Światełko nadziei na przyszłość: chyba jednak coś będzie z kart Prof Tuners w Polsce. Dostałem informację, że może uda się dogadać z jedną z większych firm dystrybuujących sprzęt i oni wprowadzą karty na rynek. Szczegóły podam jak sprawa się wykrystalizuje i będą jakieś pewne informacje na ten temat.

 

Oby coś dobrego z tego wyszło bo pora najwyższa zmienić wysłużonego SS2 na coś z DVB-S2 :) a jeżeli te karty maja tak dobrą czułość głowicy i szybkość przełączania to warto na nie poczekać. Mam nadzieję że wersja 7500 USB będzie u nas w sprzedaży i oczywiście jej cena nie będzie przesadzona :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dla zainteresowanych zakupem kart Prof Revolution.

Wlasnie dotarl do mnie model 7500 USB, calosc kosztowala 65$ czyli jakies 180zl z darmowa wysylka do PL

Czas oczekiwania jakies 1.5 tygodnia, paczuszka jest wysylana jako prezent o wartosci 20$ wiec nie zaplacilem cla ani vat

Dystrybutor nie wiadomo kiedy sie pojawi, a za taka cena nie ma sie co zastanawiac.

 

Karta jest naprawde swietna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dystrybutor nie wiadomo kiedy sie pojawi.

O ile w ogóle się pojawi, bo temat znowu utknął - Prof Tuners nie mają certyfikatów CE i RoHS, mogą być problemy z importem do nas. Firma, która wyraziła zainteresowanie poinformowała mnie, że muszą się wstrzymać do czasu, jak temat zostanie uregulowany przez producenta. Czyli: lipton ti.

Ale tu jednak muszę ostrzec przed zbytnim optymizmem - obecność cła/VAT-u lub jego brak jest zależny od wielu czynników (czy ktoś się doczepi do paczki na wjeździe do Polski) i komuś może się przyfarcić, a komuś innemu nie - proszę się nie nastawiać na konkretną cenę - ja już się tak nastawiłem, to się przejechałem :? Niestety póki co zakup z Chin to jedyny sposób zdobycia tego cudeńka ;) Jak to mawiają górale: No risk - no fun ;)

 

Żeby nie był zupełny offtop - mam tu coś dla Was ;) Znalazłem na amerykańskim forum satelliteguys.us fajną tabelkę:

dvb_card.jpg

To jest coś z serii: kto co ma pod maską.

 

Z innych informacji: na tym samym forum znalazłem informację, jakoby nowe serie kart DVBWorld wspierały 16APSK i 32APSK. Jak zwykle nie wiem na ile to prawda, przypuszczam, że aby to sprawdzić będę musiał trochę zainwestować i sprowadzić jeden egzemplarz. O produktach DVBWorld pisałem na pierwszej stronie w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Bardzo mnie zaciekawiły informacje o kartach Prof Revolution.Jestem zainteresowany ich kupnem.Niestety moja znajomość angielskiego jest zerowa.Może osoby ,które zakupiły pojedyńcze egzemplarze kart

Prof Revolution ,podziela sie bardziej szczegółowo informacjami -jak najtaniej zakupić w/w karty?

Widze ,że wiedza i zaangażowanie Administratora jest spore-za co dzieki.

Próbowałem zdobyć kartę 7301 od jednego z dużych dystrybutorów.Niestety mam ciągle informacje, że zamówili w listopadzie , a przesyłka jeszcze nie dotarła.

Bardzo możliwe , ze potwierdza się informacja o braku certyfikatów .

Pozostaje liczyć na pomoc osób , które zrealizowały zakup kart Prof Revolution .

Czego sobie i innym zainteresowanym życzę.

Pozdrawiam .

 

P.S. Zdrowych i pogodnych Świat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zamawiałem ja - pisałem już o tym - nie było przesyłki pocztowej, tylko DHL i DHL mi paczkę zatrzymał, zapłaciłem wszystko co tylko mogli wymyślić i trochę mnie to zabolało finansowo :? Pocztą planuję coś zamówić, ale czekam już na okres po nowym roku.

 

Ogólnie ma to wyglądać (przez pocztę - przesyłka bezpłatna) tak: zamawiasz przez shop.prof-tuners.com - tam wybierasz 1 sztukę karty, zaznaczasz region "Africa, East Europe, Russia, CIS", dodajesz do koszyka przez "Add to shopping list", przesyłkę zostawiasz przez HongKong Post i Proceed to Checkout, tam wpisujesz swoje dane, później ściągasz rachunek, puszczasz przelew do Chin - numer konta z niezbędnymi danymi jest w pliku (pamiętaj, żeby kosztami operacji obciążyć siebie, bo jak nie dojdzie do nich pełna kwota, bo po drodze bank zabierze prowizję, to Ci nic nie wyślą - łatwo to zrobić w mBanku). Koszty przesyłki są bezpłatne, ale nie ma żadnej gwarancji, że karta dojdzie (to poczta - może się zgubić, nie ma śledzenia przesyłek), jak szybko dojdzie i czy przesyłka nie zostanie zatrzymana do oclenia (a jak zostanie to przy odbiorze trzeba będzie dopłacić, a być może także wypełniać papiery do oclenia). Co więcej - jak już karta dojdzie, ale w trakcie działania (odpukać) padnie - nie ma gwarancji, nie ma serwisu - kosz.

 

Póki nie będzie normalnego, porządnego dystrybutora na Polskę, to zakupy będą ciężkie - tylko dla odważnych. Sama karta jest jednak "warta grzechu" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie jak jest ze sprowadzaniem kart z USA? Ostatnio wpadła mi w oko karta DVB-S2 PCIe CA 2006 DVBWorld FTA. Są dwie opcje kupna jej:

1. http://cgi.ebay.com/NEW-DVBWorld-DVB-S2-PCIE2006-HD-Satellite-TV-receiver_W0QQitemZ290382083049QQihZ019QQcategoryZ3761QQcmdZViewItemQQ_trksidZp3286.m7QQ_trkparmsZalgo%3DLVI%26itu%3DUCI%26otn%3D4%26ps%3D63

2.http://www.sadoun.com/Sat/Products/WorldDVB/DVB-S2_PCIe_2006_CA_WorldDVB_DVBWorld_USB_HD_Satellite_Receiver.htm

Pierwsza opcja raczej odpada bo to Chiny i znowu problem z cłem. Druga opcja wychodzi trochę drożej ale jeżeli nie było by problemów to skorzystał bym z niej. Parametry karty są interesujące. Karta posiada demodulator obsługujący 16APSK i 32APSK. Link do strony z parametrami demodulatora:

http://www.montage-tech.com/Product_DS3000_2.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja zamawialem to jedyna mozliwosc zaplaty to byl Paypal wiec nie bylo mowy ze nic nie dojdzie

Dodam jeszcze ze wysylane jest jako list polecony.

I fakt trzeba sie liczyc z tym ze moga dodac clo+vat , ale jesli nie jest to kurier i jako prezent za 20$ to raczej nie doliczaja.

 

Ponadto trwalo to dosc krotko

Nie liczac pakowania wysylki i nadania jej na Hongkong Post

Wygladalo to tak

 

Destination - Poland

The item (RT046****072HK) left Hong Kong for its destination on 8-Dec-2009 (czyli wyszlo z Hong Kongu we wtorek 8 grudnia)

 

Wracam w piatek 11 grudnia wieczorem do domu, i widze awizo, na poczcie czekala paczuszka z karta.

Totalne zaskoczenie ze tak szyko doszla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybka odpowiedż.

Pytanie do Mr.Orbita. Czy możesz podac maksymalną kwote, jaką moge zapłacic za karte powiedzmy , o wartości 65 dolarów/w tym cło itp/przy kursie 2.8 zł?

Doradż , czy poczekać jeszcze trochę na polskich dystrybutorów .Czy jest szansa na normalny zakup, w przyzwoitej cenie, w Polsce? Testy , które robiłes były obiecujace.Pozostaje cena.

Obiecanki powstania platformy cyfrowej TVP - były momentem zainteresowania sie kartami Prof Revolution , dzięki temu Forum.

I jescze pytanie do MarkoB.Należysz do grona nielicznych , którym udało sie zdobyć ten sprzęt.Napisz jak przebiegała instalacja tej karty /jakie sterowniki/, czy pracujesz na AltDVB ?Jaki jest obraz w HD?

Myslę , że wybór karty na USB jest bardziej uniwersalny.Czy działa przelotka LNB?

Dzieki za informacje dotyczace zakupu .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki BDA sa pod kazdy system 32/64bit, instalacja jest bez problemowa.

Wlasny modul do AltDVB, SmartDVB, Dream, DVBViewer tez chodzi ok.

 

Obraz HD zalezy od tego jakie wzucisz filtry, karta nie dekoduje obrazu.

 

Przelotka dziala na zasadzie ze jezeli ogladami cos np na 10719 polaryzacja V, to przepuszcza cale pasmo 10700-11700 w polaryzacji V, tylko w ten sposob, jak nic nie ogladamy to przelotka nie dziala

 

Co do VAT+clo jak juz doiicza to nie bedzie to wiecej jak 40% za obydwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pracowałem niemal wyłącznie na AltDVB, bo to mój ulubiony program. Jest przygotowany osobny interface dla AltDVB - ultraszybki i megaskuteczny ;) Powiem tak: na AltDVB u mnie przełączanie kanałów było tak szybkie, że nie było widać różnic, czy przełączam pomiędzy różnymi częstotliwościami, czy w ramach tego samego transpondera. Jak dla mnie - rewelacja :)

 

@jacek666pl

 

Pisałem nieco wcześniej o tej karcie; także jestem nią zainteresowany, nawet udało mi się nawiązać na krótko kontakt z producentem jakiś rok temu, ale się urwał. Na początku przyszłego roku będę się chciał przypomnieć, bo od czasu naszej ostatniej wymiany maili trochę się pozmieniało, m.in. DVBWorld stworzył czytnik modułów CI dla najwyższych modeli swoich kart (czytniki kart - CA - mieli już wcześniej). W efekcie rozwiązanie od DVBWorld jest bardzo uniwersalne, bo mamy karty do wyboru wewnętrzne (PCI lub PCI-e) albo zewnętrzne (USB), a co więcej mogące mieć albo gniazdo na moduły CI lub czytnik kart (a kto wie, czy nie udałoby się zrobić jakiegoś automatycznego przełączania pomiędzy jednym, a drugim). Cenowo kusi, ale jak zwykle wizja sprowadzania zza granicy wszystko psuje (dodatkowo brak danych co do jakości samych kart i stabilności oprogramowania/sterowników, czyli jednym słowem: czy to działa, bo możliwości nawet najlepszego hardware może zaprzepaścić g*wnianie napisany soft - ryzyko jest, bo producent do połowy br nie miał sterowników BDA i przez cały czas jechał na nieco archaicznych WDM, co niezbyt dobrze świadczy o aktywności rozwoju softu).

Użyty demodulator od Montage Technology jest interesujący, ma nawet Blind Scan, ale sterowniki tego nie wspierają (przynajmniej w tej chwili). Stan obsługi 16APSK i 32APSK jest nieznany - teoretycznie wspierany, ale brak konkretnych danych.

 

Jako ciekawostkę mogę dodać, że jeden z modeli kart Tevii (TeVii S470 PCI-E) jest także na tym samym chipie, ale tylko najnowsza wersja karty, więc przy ew. zakupie trzeba uważać, żeby się nie nadziać na starą, a rozpoznać ciężko, bo demodulator zamknięty w puszce przy wejściu LNB i go nie widać ;)

 

Z nowości: http://www.mystique-tv.de - Mystique mit neuer DVB-S2 DualTuner Karte. W skrócie z niemieckiego: od połowy grudnia w sprzedaży ma pojawić się podwójna karta DVB-S2 "low profile" na PCI-e. Cena w DVB Shop widzę 149 euro, ale jeszcze nie można zakupić. Co ma pod maską? Nie wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć,

 

Trochę już to forum przeszukałem, jednak myślę, że w tym temacie mogę zadać pytanie:

 

Możecie mi wskazać jaką kartę PVR wybrać abym mógł odbierać Cyfrową platformę TVP ? (narazie nie mam odbiornika TV)

 

Wyczytałem na stronach TVP: "...Odbiornik musi wspierać standardy DVB-S2, MPEG-4 i Dolby Digital Plus. Do odbioru przyszłych emisji kodowanych będzie potrzebny odbiornik z systemem NDS Videoguard, jak też specjalna karta..."

 

Dopiero się zaznajamiam z tematem (zrezygnowałem z kablówki), ale z tego co wyczytałem na tutejszym forum, to planuję kupić:

 

1. Antena aluminiowa 85-90cm

2. Konwerter monoblock twin (PC + kiedyś odbiornik TV)

3. Karta do PC (raczej USB choć niekoniecznie) co polecacie ?

 

W chwili obecnej chciałbym oglądać darmowe kanały + platforma TVP, a może za pół roku dojdzie do tego Cyfrowy Polsat - czy dobry zestaw rozważam ?

Dodam, że używałem analogowej karty na PCI i często nagrywałem filmy lub używałem TimeShifting - oczekuję też tych funkcji w nowej karcie a może i więcej (nagrywanie jednego kanału w trakcie oglądania drugiego). Jest taka karta dostępna?

 

Pozdrawiam,

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że plany startu platformy TVP się rozmyły i właściwie w tej chwili nikt nie wie, czy ona w ogóle wystartuje (mimo hucznych zapowiedzi na jesieni zmieniły się władze w TVP i wprowadziły zamieszanie), a nawet jeśli wystartuje, to nikt nie ma dostępu do kart w systemie NDS VideoGuard od TVP, w związku z czym w tej chwili nikt nie jest w stanie ze 100% pewnością powiedzieć w czym karta zadziała, a w czym nie - z zakupami zalecam się wstrzymać do wyjaśnienia sytuacji w samej TVP (odsyłam do działu TVP po szczegóły).

 

Mogę tylko podpowiedzieć, że:

a) każda karta DVB do komputera jest jednocześnie PVR, bo funkcjonalność PVR, czyli nagrywanie, znajduje się po stronie oprogramowania w komputerze, a to umie jakieś 99,9% aplikacji, nagrywanie jednego kanału wraz z oglądaniem innego jest możliwe, ale w ograniczonym zakresie (tylko z tej samej częstotliwości, bo karta DVB jest w stanie przetworzyć jednocześnie tylko jeden strumień TS)

B) obsługa NDS VideoGuard jest możliwa teoretycznie w każdej karcie DVB, bo można to załatwić poprzez czytnik kart Phoenix i odpowiednią wtyczkę, ale... wracamy do punktu wyjścia - nikt nie widział kart NDS VideoGuard od TVP, więc nie wiadomo, czy kart TVP będą działać na już istniejących wtyczkach NDS - trzeba czekać na pojawienie się kart i testy.

 

==========================================

 

Z innej beczki - w trybie super szybkim ściągnąłem dwie karty DVBWorld od producenta. Mogę już na starcie powiedzieć, że 16APSK i 32APSK, choć są wspierane sprzętowo, to na karcie USB, zarówno na oprogramowaniu oryginalnym, jak i na AltDVB - nie zadziałały. Sama karta zaskoczyła mnie wysoce rozbudowaną automatyką. Na AltDVB możemy ustawić jakąkolwiek modulację i jakikolwiek FEC, a i tak wskoczy sygnał (także jeśli jest w DVB-S2).

 

dvbworld.th.jpg

 

Póki co mam troszkę ograniczony dostęp do anteny, więc nie mogę się pobawić za dużo. Szerzej poopowiadam po 5 stycznia - wtedy będę mógł sprawdzić wersję na PCI, a także odbiór niskich i wysokich SR i działanie czytnika kart. Póki co doczepić mogę się tylko do szybkości działania (wolno łapie "lock") i wstępnym niepowodzeniu odbioru 16APSK i 32APSK (ale to będę także badać dalej na stanowisku testowym w styczniu), a na plus - czytnik, dobry kontakt z producentem, spora automatyka w analizie parametrów transmisji, co na koniec pozwala uzyskać sygnał w każdej sytuacji. To może mieć spore znaczenie dla MediaCenter, bo właściwie dzięki temu "trickowi" aplikacja Windows Media Center (MCE) także powinna odebrać sygnały w DVB-S2, choć DVB-S2 nie wspiera - zajmie się tym hardware karty DVBWorld i "oszuka" aplikację (tak jak robi to z AltDVB). Ale to wymaga także dodatkowych testów.

 

EDIT: Szczegóły co do AltDVB - do działania z kartą DVBWorld na USB (model CA&CI) lepiej sprawdza się oryginalny moduł BDA od Altxro (ale bez obsługi DiSEqC i blokuje się po przejściu na górne pasmo - nie chce wrócić na dolne). Nie działa moduł Dvbworld, bo był on robiony pod sterowniki WDM i to dość dawno temu. BDA2Interface od Diodato startuje, ale ma przesunięcie o jakieś 10,6 GHz (podaje odwrotnie LOF?) i w efekcie wyszukują się kanały nie z tej częstotliwości co powinny.

 

I na koniec: wygląda na to, że karta na podzespołach Montage faktycznie wspiera Blind Scan i byłby to chyba pierwszy taki produkt na rynku od czasów słynnej SkyStar 2.3. Zrobiłem tu prosty test: na 13E mamy częstotliwość 10,723 GHz, pol. H, SR: 29900, FEC: 3/4. Wpisałem dla zmyłki 10,722 GHz, pol. H, SR 27500 i... także kanały się wyszukały. Idąc dalej: transponder n: 10,834 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4, DVB-S2/8PSK. Dla zmyłki dałem SR: 22222 i... wyszukało się :shock:

Właściwie DVBWorld potrzebuje tylko częstotliwości i polaryzacji, a wszystkie inne parametry jest w stanie dobrać automagicznie ;) To jest zasadą działania funkcji Blind Scan. Brak jednak softu, który próbowałby zmuszać do "lock" kolejne częstotliwości z nadzieją odnalezienia sygnału, a dodatkowo nie wiem póki co, czy karta jest w stanie zwrócić prawidłowe parametry, czyli czy po złapaniu "lock" można z niej wyciągnąć, z jakim właściwie SR, FEC, modulacją itp. pracuje, a także jaka jest czułość tego Blind Scanu.

 

==========================================

 

Drobne wtrącenie o Anysee wycięte z innego tematu: muszę zauważyć, że dla DX-erki Anysee też nie byłoby złą kartą. Bez zająknięcia odebrał sygnał TV Sonce z 18W w DVB-S2 z SR zaledwie 1181, ale tylko na oryginalnym oprogramowaniu i poszedł sam dźwięk, ale płynnie - brak obrazu chyba z winy kodeków. Gdyby Anysee chciało współpracować z AltDVB, to byłoby bosko, ale nie chce (tj. DVB-S działa, a DVB-S2 nie). To tak w ramach ogólnego tematu poszukiwania karty ciekawej do zastosowań domowych i zarazem DX-erskich ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natknąłem się na reklamę pewnej karty - NetUP Dual DVB-S2-CI.

Dwie głowice DVB-S2, dwa gniazda CI, złącze PCI express.

NetUP_Dual_DVB-S2-CI_small.jpg

Cały opis tutaj.

 

 

Znalazłem taką informację o karcie:

The card is intended for professional use. Therefore the driver is for Linux only (kernel 2.6.30 and higher). Windows driver is not planned.

The cost of the card is $900. You can buy it directly from NetUP.

Bez komentarza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem to także, mocno promowane na Kingofsat ostatnio, już miałem się dowiadywać i ew. próbować ściągać ten produkt, ale... zajrzałem do kodów źródłowych na v4l-dvb (jak są sterowniki pod Linux tam to oznacza, że są Open Source, więc będzie widać jakie są podzespoły). Zaglądam, a tam demodulator... STV0900. Sorry bardzo, ale dać prawie 3k PLN za sprzęt, który ma po prostu zwykły podwójny demodulator ST Microelectronics? Pojedynczym odpowiednikiem jest STV0903 umieszczony choćby w Prof 7301, który kosztuje kilkakrotnie razy mniej. Nie uwierzę, że różnica w cenie między STV0903 (pojedynczy), a STV0900 (podwójny) jest aż tak duża, żeby usprawiedliwić kosmicznie wysoką cenę. W świetle tego nierealne wydaje mi się także wsparcie 16APSK i 32APSK (nie widzę na v4l-dvb praktycznie nic na ten temat poza pojedynczymi wpisami). Do tego jeszcze brak sterowników pod Windows - za taką cenę? :woot:

Przypuszczam jednak, że karta jest raczej bardziej szykowana w kierunku obsługi rozwiązań NetUP w kwestii internetu via sat i transmisji danych, nie koniecznie oglądania. Robią to pod siebie i swoich klientów, dlatego drogo... W każdym razie - przesada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do @Mr.Orbita:

Jak testy kart DVB World na chipie Montage? Z dokumentacji papierowej wynika, że powinny pokonać opisywaną wcześniej Prof Revolution DVB-S2 7301 ponieważ maja większe możliwości.

 

Wyniki testów miały być po 5 stycznia, dziś 10 stycznia i cisza.

 

Strasznie się napaliłem na DVBWorldDTV DVB-S2 PCIe 2006

http://www.worlddvb.com/product/htm/DVB-S2pcie2006.htm

gdyż jest świetnie zaprojektowana:

+chipset Montage (chyba najbardziej wypasiony w możliwościach ze wszystkich kart)

+moduł CA do kart

+gniazdko do podłączenia karty z czytnikiem CI

+gniazdo Molex do podpięcia wtyczki z zasilaniem aby nie spalić karty (tak jak się stało pewnie w testowanym prof tuner 7301)

+gniazdo PCI-E bo zwykle slotów PCI jest mało i z reguły są już obsadzone. Poza tym PCI-E jest bardziej wydajna prądowo więc nie ma kłopotów z zasilaniem. O większej szybkości nie piszę bo to oczywiste.

+stery do Windows i otwarte do Linuksa. W linuksie jest oznaczona ta karta jako supported.

 

Gdyby się okazała taka fajna jak w dokumentacji chipsetu i na zdjęciach to moglibyśmy zrobić listę i kupić zbiorczo ze 20 sztuk. Pewnie jakiś sklep by pomógł. Gdyby się ktoś z listy wyłamał to pewnie znajdzie się ktoś kto się nie zdążył zapisać.

 

Obejrzałem dokumentację kości na jakich zbudowane są skystary TT i te inne popularne w Polsce karty. W porównaniu z nowymi kartami na Montage czy STM STV0903 to są stare złomy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy czasowe - składamy magazyn Digi TV i nie mam kiedy zebrać dłuższych przemyśleń.

 

Anysee

 

Test poszedł w SAT Kurierze 12/2009. Najważniejsze wnioski:

- dość dobry do DX-erki - radzi sobie z niskimi i wysokimi SR dla DVB-S2

- kiepskie wsparcie ze strony aplikacji alternatywnych - AltDVB, DVB Dream - nie wskakują kanały DVB-S2

- wbudowany czytnik kart z dodaną wtyczką, dzięki czemu czytnik działa w innych programach, działa ze splitterami (SmartWi bez kanałów HD, na reszcie, tj. RF Link i Clone+ poszły mi także HD), nie ma problemów z simulcryptami

- teoretycznie obsługuje DiSEqC 1.2/USALS, ale brak dokładnych informacji o wydajności prądowej

- działa z MCE, nowe sterowniki (nie testowane) powinny pozwolić na działanie kanałów DVB-S2 pod MCE w Win7

- oryginalna aplikacja dość rozbudowana, ale błędy w tłumaczeniu i kiepskie zarządzanie listą z kilku satelitów

- możliwe problemy na Win7 64bit

 

DVBWorld

 

Pierwszą niespodziankę miałem już 5 stycznia - aplikacja oryginalna nie wystartowała na stanowisku testowym, bo nie działa w układzie dwóch monitorów (zgłoszę to do producenta na dniach, jak się obrobię). Następnie próbowałem na AltDVB, ale co chwilę się wywalał. Po dość długim poszukiwaniu przyczyny okazało się, że DVBWorld przy instalacji wrzuca swoją wersję kodeka Moonlight Odio Dekoda i przypuszczalnie mi namieszało w systemie. Po odinstalowaniu i ponownej instalacji kodeków opanowałem sytuację. Dalej: mimo prób kompletnie nie zadziałał mi czytnik kart - być może mam pecha, albo po prostu robię jakiś prosty błąd - pogadam z producentem.

 

Współpraca z aplikacjami alternatywnymi - AltDVB bardzo kiepsko, problemy ze zmianą pasma etc. Znacznie lepiej na ostatniej becie DVB Dream (1.5 beta 7, bo na 1.4i kiepsko) - karta nabrała mi wiatru w żagle. Wyszukuje dosłownie wszystko, radzi sobie z niskimi SR, najniżej nie pamiętam jak udało mi się zejść - w poniedziałek jak będę w firmie, to na DVB Dream mam wyszukane jakieś egzotyki. Także wysokie SR śmigają - paczka BBC odebrana. Nie działa 16APSK i 32APSK i to kompletnie, mimo wsparcia hardware. Na Prof 7301 chociaż się wyszukiwały - tu w ogóle. Przypuszczam, że jeśli to nie kwestia hardware, to może sterowniki wymagają dalszej rozbudowy?

 

Blind Scan potwierdziłem - działa w 100% i to jest pierwsza karta DVB-S2 o takich możliwościach! Niestety nie jest idealnie - demodulator od Montage dzieli przepływność na trzy kategorie. Aby Blind Scan zadziałał jednocześnie dla SR przykładowo 2000, 15000 i 44100 trzeba skanować trzykrotnie tą samą częstotliwość z tą samą polaryzacją. Na sieci znalazłem informację, że najlepiej wprowadzić sobie trzy razy te same parametry z SR 2400, 11000 i 31000, co ma pokryć pełen zakres. Sam "lock" trwa do 5 sekund, więc przy pechowej wersji, zakładając, że robimy krok 2 MHz, to skanowanie pełnego zakresu od 10,7 do 12,75 GHz, w obydwu polaryzacjach zajmie... niecałe 3 godziny. Oczywiście aż tak źle nie jest, bo napisałem "do 5 sekund" - może być też 3. Ale jednak trochę to trwa. Dodatkowo jak pisałem wcześniej - nie ma możliwości wydobycia, z jakimi właściwie parametrami nadawany jest dany przekaz. Transponder zapisze się w pamięci z SR 2400 i koniec - nawet jeśli jest inny - nie da się tego stwierdzić, bo demodulator nie zwraca informacji, jaka ta wartość jest.

 

Samo działanie karty jest bardzo stabilne. Nic mi się nie wysypało (nie licząc problemów wymienionych wyżej), sterowniki BDA, choć troszkę wolne, są stabilne. Dla przeciętnego użytkownika udany produkt o nowoczesnej konstrukcji :jupi: Oryginalne oprogramowanie (jak patrzyłem na jednym monitorze) jest dostatecznie rozbudowane, choć spolszczenia brak. Aplikacje alternatywne, jeśli wystartują i nie będą mieć problemów z przełączaniem pasma - działają zarówno dla DVB-S jak i DVB-S2, bo jak pisałem wcześniej - nie ważne jakie parametry się wprowadzi, to i tak demodulator zrobi swoje ;)

 

Przypominam także, że na Montage karty od pewnego okresu składa TeVii, oraz że zarówno jedna, jak i druga firma miały w ofercie starsze wersje z innymi demodulatorami, dlatego przed zakupem w jednym, czy w drugim przypadku trzeba się upewnić, czy zamawiamy to, co faktycznie chcemy, czy kartę na Montage.

 

Zgadzam się, że w większości karty DVB - te starsze, to obecnie "[beep]", ale pragnę zauważyć, że gdy były wprowadzane do sprzedaży, to były najlepsze, bo lepszych podzespołów nie było ;) Technika idzie do przodu, więc i karty DVB pojawiają się coraz lepsze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Mam dobrą wiadomość dla zainteresowanych zakupem Kart Prof Tuners w kraju.Zaznaczam . że kupiłem kartę Prof Revolution USB DVB-S2 7500 z parti testowej(kilka egzemplarzy DVB-S2 7301 ,USB DVB-S2 7500 itd)

Zapłaciłem przeszło 200 zł(cło+Vat)

Kontakt do dystrybutora info@kartydvb.pl

 

Czekałem na dostawę ok tygodnia.

Tuner usb DVB-S2 7500 po włączeniu robi wrażenie.Z instalacją nie było specjalnie problemów-Bardzo dobre wsparcie na stronie producenta.

 

http://prof-tuners.com/eng/

Najlepiej pracuje z AltDVB.Niższe zużycie procesora.Na płycie CD sterowniki i aplikacje.Instrukcja papierowa w języku angielskim i rosyjskim-lakoniczna.

Napisze więcej po testach.

W porównaniu do SkyStar2 ogromny skok do przodu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garść świeżych wiadomości :D

 

Karty Prof mają już certyfikaty RoHS i CE. Dystrybucja w Polsce jest możliwa. Zajmie się nią z tego co wiem Centrum Nowych Technologii, czyli właśnie ta firma, od której @jas2 nabył 7500. Przypuszczalnie ruszy polska strona internetowa: prof-tuners.pl

Ja od wczoraj mam ponownie 7301 i nie mogę wyjść z zachwytu nad tym kawałkiem elektroniki ;) Z AltDVB wymiata. Na nowych sterownikach udało mi się zejść nieco poniżej granicy 1200 Msyb/s, o której wspominałem wcześniej. Potwierdzam poprawny odbiór TV Sonce z 18W, gdzie SR mamy 1181 Msyb/s :brawo: Także mogłem sprawdzić odbiór paczki BBC z 27,5W z nowym SR: 44100 (poprzednio jak patrzyłem SR był jeszcze 39777, a później z uwagi na pad karty już sprawdzić nie mogłem). SR 44100 dla DVB-S2 śmiga także, a odbiór jest bezproblemowy. Ogólnie niemal cały piątek poświęciłem na znalezienie czegokolwiek, czego niemógłbym odebrać. Nie licząc SR poniżej 1000, a także pojedynczych przypadków między 1000, a 1200 - niewykonalne. Wszystko co jest na orbicie karta wyłapuje, a 16APSK - jak poprzednio - rwie, ale pozwala na wyszukanie (czasami konieczne kilka próB).

Dla porównania TwinHan AD-SP 400 uważany przeze mnie dotychczas jako najlepszy do DX-erki dla DVB-S2 na komputerze nie odbiera 16APSK, nie radzi sobie z paczką BBC, nie odbiera History HD z 15W i Fox Crime/Fox Life z 24,5W. Prof 7301 nie ma z tym żadnych problemów :jupi:

 

Na tygodniu testowałem Blind Scan na kartach DVB World. Mam już szereg wniosków. Ogólnie działa, ale z uwagi na konieczność kilkakrotnego "odpytywania" tej samej częstotliwości (dodatkowo jeszcze x2 z uwagi na polaryzacje), to skanowanie mocno się wydłuża. Zakres pomiędzy 10,95, a 11,2 GHz na 7E poprzez Trans Edit (część pakietu DVB Viewera) z krokiem 2 MHz badałem ponad godzinę. Owszem - znalazł kilka częstotliwości, ale trwało to tak długo, że zanim skończył - część była już nieaktywna. Dodatkowo krok 2MHz powodował, że przykładowo dosyły z SR 6666 znajdował po kilka razy. Był sobie feed na 10,992V SR=6666. No to karta znalazła go 3x - z 10,990V, 10,992V i 10,994V, bo przy niewielkiej różnicy jest w stanie także złapać ten sam sygnał. Jeśli byłoby tam coś z SR 27500 to by go kilkanaście razy zapisał... No i na koniec: jak pisałem - karta nie przesyła informacji zwrotnej z jakim SR/FEC/DVB mamy właściwie do czynienia. Wszystko zapisuje z takim SR, jaki wprowadzimy. Nie nadaje się do raportowania nowych kanałów/dosyłów, bo nie jesteśmy w stanie określić prawdziwych parametrów transmisji. W każdym razie mimo tego wszystkiego - sama obecność Blind Scanu, mimo jego wad, jest godna podziwu.

16APSK/32APSK nie działają i to werdykt ostateczny po licznych testach.

Niskie SR dla DVB-S2 - najniżej 1666, najwyżej 44100 (BBC).

 

Za kilka tygodni udostępnione zostaną nowe sterowniki do TwinHan-a AD-SP 400. Mają poprawiać współpracę z MCE pod Windows 7. Niestety kiedy dokładnie zostaną wypuszczone - jeszcze nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...