Skocz do zawartości

Technomate TM-6900HD Combo


TECHNOMATE
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Głowica jest dość czuła chociaż istnieją tunery z czulszą głowicą. Tuner miał swoją premierę dobrych parę lat temu, później ten model miał swego następcę, producent od kilku lat nie aktualizuje już oprogramowania, a to co jest działa w miarę poprawnie, tuner ma pewne wady np. czasami potrafi przymrozić obraz o czym już wspominane było już nie raz na forum

 

 

 

Plik wgrywa się tak samo jak programowało się przed kilkoma laty wszystkie tunery. Łączymy tuner (wyłączony z prądu tylnym wyłącznikiem) z komputerem kablem null modem rs232, następnie uruchamiamy program do wgrywania - Darkman_TMLoader_187.exe, wybieramy oprogramowanie do wgrania - TM6900HDSuper_go back_688.stb, ustawiamy odpowiedni port com, naciskamy Connect. Następnie włączamy tuner tylnym włącznikiem i tuner zacznie się programować. Po wgraniu oprogramowania dobrze jest znów wyłącznikiem z tyłu wyłączyć tuner na kilkadziesiąt sekund. Po wgraniu tego oprogramowania można wgrywać poprzez pendriva dowolne oprogramowanie.

Przed wgraniem tego oprogramowania dobrze sobie wcześniej zgrać listę kanałów, żeby potem nie trzeba było wszystkiego skanować od nowa, oraz pospisywać sobie ustawienia z menu tunera jakie mieliśmy poprzednio.

Nie wiem czy pomoże to cokolwiek na zamrażanie obrazu (raczej nie) ale zawsze można spróbować.

Bardzo dziękuję.

A tobie zamraża obraz na tym sofcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wgrany 7.22, u mnie są przycinki zwłaszcza na dosyłach w HD w okresie letnim gdzie bitrate jest z reguły dość wysoki i wynosi od 10-30 Mb/s. Nie jest to zjawisko dość częste ale czasami się zdarza (wciskam wtedy dwa razy przycisk menu i wraca do normy). Nie mam karty żadnej platformy bo do moich potrzeb nie jest mi potrzebna więc nie jestem w stanie stwierdzić, czy przycinki zdarzałyby się na moim tunerze również w tym przypadku. 

Być może przyklejenie jakiegoś radiatora na procesor mogłoby rozwiązać problem, o ile jest to problem za bardzo nagrzewającego się procesora (tego nie wiem).

Ja używałem tego powrotnego oprogramowania już kilkakrotnie, ponieważ jak wychodziły nowe wersje oprogramowania, które mi nie odpowiadały powrót do starego oprogramowania poprzez wgranie go przez USB nie było możliwe i jedyną możliwością powrotu było wgranie najpierw oprogramowania go back.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję.

A tobie zamraża obraz na tym sofcie?

U mnie na 7.62 nie ma żadnych przycinek obrazu w HD-tuner stoi osobno, ma pełny dopływ powietrza i nie przegrzewa się. Myślę jednak że do programów HD musi być bardzo dobry sygnał antenowy. Ja mam talerz 1 m i 2 konwertery golden interstar w zezie na astrę i hotbirda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@leszeks415

Jeszcze raz dziękuję.

Rzecz w tym, że u mnie nie wchodzi w grę incydentalne "przycinanie" obrazu. Problem jest inny: po pewnym czasie oglądania kanałów hd następuje spowolnienie przekazu video (audio działa ok.), zwolnienie odtwarzania kolejnych klatek, które pojawiają się jakby w zwolnionym tempie, poddczas gdy audio (głos) funkcjonuje normalnie. Jeśli wówczas przełączę na inny kanał i natychmiast wrócę - to sytuacja się samoistnie normalizuje, na jakąś, powiedzmy, godzinę - i powtórka.

Interesowałoby mnie czy na tym sofcie 7.62 masz coś takiego? (domyślam się, że nie, bo o tym nie piszesz, ale tak dla 100% pewności chciałbym potwierdzenia).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głowica jest dość czuła chociaż istnieją tunery z czulszą głowicą. Tuner miał swoją premierę dobrych parę lat temu, później ten model miał swego następcę, producent od kilku lat nie aktualizuje już oprogramowania, a to co jest działa w miarę poprawnie, tuner ma pewne wady np. czasami potrafi przymrozić obraz o czym już wspominane było już nie raz na forum

 

Dzięki za Info ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...