Skocz do zawartości

Icord 160 GB-problem z nagrywaniem


ewdziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam pewnien problem z nagrywaniem,ktory prawdopodobnie jest zwiazany z prawidlowym podlaczeniem anten.Kiedy wlaczam rec. na danym kanale(astra lub hb) wtedy nie moge przemieszczac sie swobodnie na ine kanaly,gdyz dostaje komunikat-"usluga niedostepna podczas nagrywania".

Antena ustawiona na HB+zez Astra( 2 razy TWIN LNB),przelacznik diseqc 4/2.Jak wykonac poprawne podlaczenie(jesli to konieczne moge pominac diseqc gdyz moge takze podlaczyc bezposrednio dwa lnb do tunera) i jakie dokonac ustawienia w tunerze abym mogl spokojnie z niego korzystac?

Pozdrawiam

ewdziu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili mam podlaczone dwa rozne kable,tak tez jest tez w ustawieniach tuera.Obydwie satelity widoczne,programy wyszukane.sytuacja wyglada nastepujaco-wlaczam nagrywanie na astrze np.kanal nr.5 i wtedy moge przemieszczac sie np. na kanaly 6,7,8 i koniec,dalej juz "niedostepne podczas nagrywania".Tak samo tez w druga strone,czyli kanaly 4,3 i stop.Czasem uda sie przejsc 5-10-20 kanalow,a czasem jeden i koniec.Pozniej mozna juz tylko chodzic po kanalach ktore danej chwili sa nagrywane.Na kanal z drugiego satelity juz wogole nie moge wejsc:( Tak samo sytuacja wyglada jezeli mam podlaczony jeden kabel z dsecqc,a takze jak dwa identyczne-na obu kablach astra+hb z diseqc.

Juz nie mam pojecia co robic:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewny czy dobrze rozumiesz możliwości odbiornika - można nagrywać do 4 kanałów i oglądać piąty, ale z maksymalnie dwóch transponderów w danej chwili (bo są dwie głowice). Czyli przy nagrywaniu wiele zależy od tego, co zaczniesz rejestrować - wybierzesz kanały z różnych częstotliwości to wykorzystasz możliwości głowic i dalsze kanały będziesz mógł zapisywać tylko z tych dwóch już aktywnych częstotliwości, czyli część będzie działać, a część nie. To ograniczenie sprzętowe i żaden odbiornik tego nie przeskoczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
można nagrywać do 4 kanałów i oglądać piąty, ale z maksymalnie dwóch transponderów w danej chwili (bo są dwie głowice)

 

z maksymalnie 2 polaryzacji, a jesli na jednym kablu masz Astre a na drugim HB, i zaczniesz nagrywac cos na HB z polaryzacji V, wtedy na HB mozesz sie przelaczac tylko pomiedzy kanalami w polaryzacji V - Astra pozostaje bez ograniczen;

 

jesli nagrywasz cos jednosczesnie z Astry i HB, wtedy jestes na dwoch satelitach ograniczony do ogladania (nagrywania) kanalow ktore sa w tych samych polaryzacjach;

 

pozdr!!

mX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...