Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zawsze jest zasięg. Przemieszczając się łatwiej mi jest tachać ze sobą smartfon/tablet czy nawet laptopa niż tuner i antenę satelitarną. Szukaj jeszcze sygnału. Chyba, że są małe zestawy satelitarne z talerzem, który łatwo można wrzucić do torby podróżnej, a potem je rozłożyć i w minutę znaleźć sygnał w pomieszczeniu zamkniętym bez konieczności otwierania okna/wychodzenia na balkon itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Choć nigdy nie czułem się adresatem kultury wysokiej, to zaczynam coraz bardziej doceniać repertuar TVP Kultura. Programy takie jak "Scena muzyczna"  czy realizowane na żywo codzienne "Informacje kulturalne" to naprawdę świetna sprawa! Większość audycji powstaje w dedykowanym studio TVP Kultura z charakterystycznymi sześcianami, w które wpisane są elementy scenografii czy sami prowadzący. 

 

Nie mam niestety czasu na śledzenie całej ramówki, ale widzę na ich profilu FB mnóstwo pozytywnych recenzji filmów, które stacja pokazuje wieczorami. Ostatnio trafiłem na film Davida Lyncha, a kilka ciekawych pozycji przegapiłem. 

 

Jak to TVP, brakuje różnorodności poglądów. Niby jest polemika, podejmowane są tematy mniej wygodne , ale nie ma reprezentantów wszystkich sfer, które się omawia. Przykład: program "Tego się nie wytnie". Ciekawy format, ale nie zdziwię się, że dla częśći widzów może on być niestrawny. Mam nadzieję, że to się zmieni, bo sam pomysł na rozrywkowo-kulturowy show jest dobry.

 

Pod względem oglądalności jest trochę kiepsko, ale tu właśnie sedno sprawy - czy kanał z kulturą wysoką musi gonić za ratingami? Raczej nie. Ale z drugiej strony czy jest tam zbyt nudno czy zbyt ambitnie dla "zwykłego" widza? Uważam, że niektóre audycje TVPK powinny być szerzej wypromowane na antenach TVP1/2/3.

 

Co sądzicie? Oglądacie programy Kultury/Kultury2? 

Edytowane przez CYFROmaniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem TVP Kultura jest bardzo dobrą anteną, pokazującą ciekawe filmy oraz programy, do których przychodzą osoby niewygodne dla TVP (np. publicyści z "Krytyki Politycznej" czy "Polityki").

 

Jeśli chodzi o "Tego się nie wytnie", to program jest podobny do niemieckiego "NDR Talk Show" czy włoskiego "Che Tempo Che Fa". Takiego formatu w polskiej telewizji brakowało od dawna.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W TVP Kultura cenię sobie dokumenty na temat filmów i sylwetki twórców (reżyserów, aktorów, etc.). Wprawdzie niektóre tytuły są powtarzane po Planete, ale nie wszystkie. Ciekawa jest seria Reżyserów, która nie jest emitowana na innej antenie. Z tego, co się doszukałam w necie, seria na razie liczy jakieś 60 odcinków, a każdy odcinek prezentuje sylwetkę i dokonania innego reżysera. W piątek był też dokument poświęcony Billowi Wilderowi. To nowa produkcja, ale w latach 90-ych TVP emitowało godzinny wywiad z tym reżyserem. W sumie mogliby odgrzebać go z archiwum i wyemitować w parze z tym dokumentem. Byłby to ciekawy wieczór tematyczny.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano natrafiłem na ciekawą zajawkę w formie trójwymiarowej animacji. Rozpoczęła się chyba widokiem na nowoczesne miasto. Na pierwszym planie sylwetka człowieka trzymającego smartfona, z którego wydostaje się intensywnie różowe światło. Na koniec widać wznoszący się fortepian i hasło TVP Kultura - kultura wnosi. 

 

Jeżeli to miałaby być nowa oprawa graficzna, to jestem jak najbardziej ZA! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Po kilku latach doczekaliśmy się w telewizji czegoś "nowego", zapomnianego z polskiej kinematografii. Absolutny klasyk wyciągnięty z lochu - „Test pilota Pirxa” (film SF, prod. ZSRR/PL 1978) zostanie pokazany w CZ, 2 września, g. 22:05-23:49 oraz w nocy z PT/SB, 3/4 września, g. 1:45-3:29. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Nikt nie wspomniał, że TVP Kultura daje od 17 października serial "Kobieta za Ladą" tylko nie ma stałej godziny jest emitowany w niedziele po godzinie 10 a za tydzień nawet przed 10. Było kilku zwolenników na forum tego serialu.

Edytowane przez Fan WWE Superstars
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Myślę, że te programy powinny zostać "porozdzielane" między stacje nadające w SD. Czyli między TVP3, Historię i Rozrywkę. W ten sposób ograniczono by kabarety, telenowele i teleturnieje, dominujące na dwóch z wyżej wymienionych stacji. Po przejściu wszystkich kanałów na HD, pozycje te powinny zostać, tak jak zostawili programy muzyczne przełomu lat 60. i 70. (jak ten wyżej) na TVP Kultura.

 

Co do TVP Historii, powinni zastanowić się nad emisją wydań programów informacyjnych z ważnych dni w naszej historii, takich jak 2 czy 8 kwietnia, które jeszcze bardziej by przypominały istotę wydarzeń, jakie w tych dniach miały miejsce.

Edytowane przez mastano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...