Skocz do zawartości

Zdjęcie

Serie A

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1427 odpowiedzi w tym temacie

#1421 grande

grande

Aktywny

• Konto zablokowane
  • PipPipPipPip
  • 765 postów
  • Od: 15 wrz 2012

Napisano 08 wrzesień 2017 - 15:54

Szczęsny w sobotę jako nr1 w meczu z Chievo.

#1422 Sorek21

Sorek21

Zżyty z forum

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3338 postów
  • Od: 21 lip 2008

Napisano 08 wrzesień 2017 - 21:24

To było wiadomo po ogłoszeniu terminarza ligowego.We wtorek przecież LM więc Buffon odpocznie.

#1423 Project_ALF

Project_ALF

Zżyty z forum

• Użytkownicy
  • 3577 postów
  • Od: 01 paź 2013
  • LokalizacjaPlaneta Melmac (sześć parseków za Hydra Centauris)

Napisano 08 wrzesień 2017 - 21:26

LA GAZZETTA DELLO SPORT: Bonucci i Higuaín najlepiej zarabiającymi piłkarzami we włoskiej Serie A: 

http://www.juvepolan...ws.php?id=36211

Szkoda na nich czasu, czyli... moja autorska CZARNA LISTA użytkowników, których permanentnie IGNORUJĘ na forum SatKuriera:

http://s11.imgs.to/s...tR_dssdsdsd.png

http://s11.imgs.to/share/image/QJwQqSrKtR_dssdsdsd.png

Edytuj profil / Ustawienia ---> Ignorowani użytkownicy ---> Dodaj użytkownika do listy ---> Zarządzaj ignorowanymi użytkownikami

#1424 Project_ALF

Project_ALF

Zżyty z forum

• Użytkownicy
  • 3577 postów

Napisano 09 wrzesień 2017 - 22:32

Jaka szkoda, że mecz Sampdoria - Roma przegrał z siłami natury. Zapowiadało się klawe widowisko w Genui. 

Masakra jaki potwór wstąpił w Dybalę na początku tego sezonu. W takiej formie jeszcze go nie widziałem. Nie dość, że strzela jak na zawołanie to jeszcze błyszczy w meczach, drybluje, niekonwencjonalnie zagrywa i inspiruje wszystkich wokół siebie. Porywa kolegów na murawie i kibiców na trybunach. Dziś niemal każde jego zagranie było kwitowane podnieceniem trybun.  

Paulo w ostatnich tygodniach zmienił dziewczynę, agenta, numer na koszulce i te zmiany jak widać wyszły mu na dobre. 

Ogólnie Juventus też się zmienia na naszych oczach. W poprzednich sezonach można było w ciemno typować żelazne ustawienie 3-5-2 dopasowując do niego z góry przypisane nazwiska. 

W chwili obecnej bardzo ciężko jest mi wytypować, które ustawienie będzie w tym sezonie stosować Allegri i jak kształtować się będzie wyjściowa jedenastka Bianconerich w trakcie sezonu. Za pewniaków można uznać Buffona, Chielliniego, Sandro, Pjanicia, Dybalę i Higuaina. Oni tworzą trzon tej drużyny. Pozostali rywalizują o miejsce w składzie.

Z nowych nabytków największe wrażenie zrobił na mnie Matuidi. Wiedziałem, że to klasowy piłkarz, ale nie wiedziałem, że aż tak. Jego pewność siebie na boisku mnie zdumiewa. Nieprzypadkowo wybrano go piłkarzem roku we Francji. Widziałem jego pierwszy mecz w biało-czarnej koszulce. Dostał swoją szansę jeszcze przed oficjalną prezentacją i nie było wymówek, że ma problemy z aklimatyzacją, że nie przepracował okresu przygotowawczego z nową drużyną, że może istnieć jakaś bariera językowa między nim, a kolegami, że nie rozumie taktyki... wchodził i grał jakby spędził w tej drużynie z 10 lat. Wiedział kiedy przyspieszyć, wiedział kiedy przepuścić, wiedział kiedy zagrać na alibi, wiedział kiedy ostrzej zaatakować, wiedział kiedy podać, wiedział kiedy włączyć się do ataku. Innymi słowy piłkarz GOTOWY do pierwszego składu. Kolejny majstersztyk Marotty to będzie mówię wam. 

Przeczuwam, że wraz ze zmianą ustawienia ten Juventus będzie strzelał dużo bramek i sporo ich też tracił. Mamy tego prognostyk już na początku sezonu. 4 mecze = 12 strzelonych bramek. Mistrz Włoch nie dość, że będzie miał w tym sezonie więcej ludzi z przodu to jeszcze na papierze będą to lepsi ludzie niż w zeszłym sezonie. W defensywie zupełnie odwrotnie. W tej formacji Juve się nieco osłabił, ale o tym poniżej:

Jak oceniam ruchy dotyczące pierwszej drużyny Juventusu? 
- w bramce dokonano WZMOCNIEŃ
- w defensywie dokonano OSŁABIEŃ
- w drugiej linii dokonano WZMOCNIEŃ
- w ofensywie dokonano WZMOCNIEŃ

- wyjściowa jedenastka jeszcze NIE WIEM jak ostatecznie będzie wyglądać. Rok temu przewidywałem, że sezon 2016/2017 będą katować 3-5-2, a wyszło zupełnie inaczej. Teraz znaków zapytania jest znacznie więcej i nie mam pojęcia jak w połowie sezonu będzie kształtować się podstawowa jedenastka. Czas pokaże

- ławka rezerwowych została WZMOCNIONA

Tak w ogóle to Juventus przeprowadził podczas tego letniego mercato 80 transakcji transferowych:

Za Marottą, Paraticim i spółką bardzo pracowite okienko^^ wydaje mi się, że w skali świata chyba tylko Chelsea i może jeszcze kilka innych klubów ma tak zapracowane mercato. 

Szkoda na nich czasu, czyli... moja autorska CZARNA LISTA użytkowników, których permanentnie IGNORUJĘ na forum SatKuriera:

Edytuj profil / Ustawienia ---> Ignorowani użytkownicy ---> Dodaj użytkownika do listy ---> Zarządzaj ignorowanymi użytkownikami

#1425 Project_ALF

Project_ALF

Zżyty z forum

• Użytkownicy
  • 3577 postów

Napisano 17 wrzesień 2017 - 23:09

Pietro Pellegri znowu to zrobił. 

Rok temu został najmłodszym debiutantem w historii Serie A (rekord ex aequo z Amadeo Amadeim. Obaj w chwili debiutu mieli 15 lat i 280 dni).

Sezon zakończył bramką w Rzymie przeciwko Romie. Było to pierwsze trafienie piłkarza urodzonego w XXI wieku w historii Serie A oraz pozostałych czołowych lig europejskich. Dużo było w tym wszystkim symboliki, gdyż mówimy o meczu który był ostatnim w karierze 40-letniej legendy calcio - Francesco Tottego. Można więc powiedzieć, że w tym dniu nastąpiła ta przysłowiowa sztafeta pokoleń. 

Dziś Pellegri pojawia się na boisku w 33 minucie spotkania z Lazio zdobywając w drugiej połowie 2 bramki przeciwko Rzymianom. 

I pomyśleć, że 16 lat temu Pellegri oglądał atak na WTC w zas[beep]ranej pieluszce.

Dziś ten chłopak ma około 193 cm wzrostu i perspektywę gry w Interze, Juventusie i Milanie. Oj głośno było o zainteresowaniu tych klubów w tym okienku. Mówiło się o zawrotnych kwotach jak na szesnastolatka. Gdyby do transferu doszło to chyba tylko ten Vinicius z Flamengo byłby droższy.

Użytkownik Project_ALF edytował ten post 17 wrzesień 2017 - 23:11

#1426 ezequiel93

ezequiel93

Zżyty z forum

• Użytkownicy
  • 3506 postów
  • Od: 05 kwi 2012

Napisano 20 wrzesień 2017 - 20:46

Kolejny mecz dostaje Wojciech Szczęsny, myślałem, że nie będzie dostawał tylu szans.

W Sampdorii Linetty i Bereszyński w pierwszym składzie.

Minusem na pewno kolejny mecz na ławie Milika i Zielińskiego...

#1427 tyrla

tyrla

Rozpisany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 392 postów
  • Od: 19 sty 2016

Napisano 20 wrzesień 2017 - 22:08

Napoli w ciągu 5 minut strzela Lazio 3 gole.

Lazio - Napoli 1:3 (62 minuta gry).

#1428 robsonUnitedxD

robsonUnitedxD

Przesiaduję 24/7

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1711 postów
  • Od: 02 kwi 2009

Napisano dziś, 12:06

Dybala gra jak z nut, niestety derby dela Mole w sobotę zepsuł Baselli... Eh co za głupia czerwoną kartka!! Brak słów.

Napoli ze Spal mega meczyk i te emocje. Teb wolny Vivianiego sztos. Ale co zmylili Reine to hahahah. Staneli przy murze i nagle wszyscy sie pochylili i tylko Reina nie wiedział o co chodzi. Ale jednak ogarneli Neapolitanczycy. Rok temu stracili przecież pkt w Pescarze.

Sampdoria 2:0 z Milanem. Rossoneri jeszcze bez formy. Inter żenujący jest jed ak. Ten mecz z Genoa to dno, fartem wygrali, a wcześniej remis z Bologna po karnym z kapelusza bo Eder nie byl faulowany a VAR sie skompromitowal po raz kolejny już.

Roma robi swoje,Dzeko strzela dalej. El Shaarawy świetny mecz z Udinese, czekamy na Schicka. Ale póki co Kolarow i Alisson najlepsze ogniwa Romy.

Immobile strzela jak na zawolanie, Simone Inzaghi robi kawal dobrej roboty w Lazio.

Ogólnie to sezon Serie A rozkręca sie na dobre a juz emocji multum! W sobotę znowu gramy i dwa hity w tej kolejce, Milan-Roma i Atalanta -Juventus.
Najlepsi komentatorzy (top5)
1. Andrzej Twarowski
2. Mateusz Święcicki
3. Rafał Wolski
4. Mateusz Borek
5. Marcin Rosłoń