Skocz do zawartości

DVB-T na Podkarpaciu


krzychuuu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

bo testy robia :lol2:

 

 

i tak wszystkie kanaly nadawane naziemnie - cyfrowo, beda zakodowane, co by sie spoleczenstwo nauczylo placic abonament :read: RTV

w wiekszosci krajow starej UE placi sie abonament OBOWIAZKOWO, tylko u nas takie cyrki - zaplace jak mi sie spodoba

 

 

 

FTA zostana tylko analogowe - jak do tej pory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można by w końcu "ruszyć z kopyta" i ustawić datę wyłaczenia analogu na 2010 rok? Albo chociaż zmusić do wprowadzenia DVB-T przed 2010 rokiem. Na razie to wygląda wszystko na zabawę, co oni chcą testować przez kilka lat? Długofalowy efekt działania DVB-T w eterze? Nie wiem co się wyprawia, ale ostatnio na nadajniku z Góry Jawor przełaczyli TVP1 ze stereo nicam na mono. Czy takie działanie zwalnia trochę miejsca? Chyba i tak jeden kanał jest zajęty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nadaj miejsce jest zajęte (BTW: fonia mono - wstydziliby się :? ). Obecny okres jest nieciekawy, bo to czas oczekiwania, a temat mógłby już wreszcie ruszyć - jest wszystko, tylko chęci i jasnych decyzji brak. Testy to czysta prowizorka - są nadawane na podstawie pozwoleń wydawanych na 6 miesięcy. Wystarczy jej brak i nagle z dnia na dzień jeden z nadajników może zostać wyłączony, a osoby, które zakupiły sprzęt - na lodzie do czasu uruchomienia normalnego przekazu. W Krakowie pozwolenie kończyło się z tego co wiem z końcem lipca, ale na szczęście nikt nie wpadł na tak szalony pomysł, aby przed Igrzyskami wykręcić numer w postaci nieudzuelenia pozwolenia na kontynuowanie emisji... Jestem ciekawy jak zostanie to rozwiązane w momencie startu pierwszego multipleksu (gdy już zakończą się przetargi i odwołania od nich, które z pewnością nastąpią). Obecnie testy będą musiały zostać wyłączone i mam nadzieję, że nie spowoduje to przerwy, tylko natychmiastową podmianę testów na emisję multipleksu z prawidłową zawartością (choć w tym kraju wszystko jest możliwe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Od kogo właściwie zależy emisja testowa DVB-T? Pytam, bo z mojego nadajnika (Solina - Góra Jawor) mieli ją uruchomić w 2005 roku i do dzisiaj im to nie wyszło. Trochę się z tego powodu wkurzam, bo teoretycznie mógłbym już oglądać TVP Rzeszów od 3 lat (obecnie jedynie o 18.00 w TVP2). Może SatKurier mógłby do kogoś napisać w tej sprawie, w końcu samo TVP o tym pisało na swojej stronie internetowej. Kraków jest stosunkowo niedaleko od Podkarpacia. :wink: Niestety nie ma nigdzie żadnego kontaktu technicznego z nadajnikiem: http://www.radiopolska.pl/wykaz/pokaz_l ... hp?pid=210

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat do obsługi nadajnika nie ma żadnego sensu pisać, bo oni nic nie mogą zrobić. Niestety to nadawcom musi zależeć. Nadawca zgłasza zapotrzebowanie na testy, operator nadajnika (w tym wypadku RS TV) stawia sprzęt i uruchamia przekaz pilnując parametrów. My walczymy już od dawna, żeby do magicznych 10W w Krakowie dopisano chociaż dwa zera na końcu i też nic z tego. DVB-T w Polsce to ciężka sprawa :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, czy przez to że właścicielem obiektu jest RS TV (nie znam?), a nie TP Emitel nie będzie problemów z dogadaniem się w tej sprawie.

Na Podkarpaciu jest to samo co w Krakowie (no, zdecydowanie lepiej, ale i tak bardzo słabo :wink: ), wg TVP Rzeszów w 2004 r. nastąpiło uruchomienie cyfrowego nadajnika na Suchej Górze - Podkarpacie pierwszym regionem w Polsce, w którym na tak dużym obszarze wprowadzono testowe nadawanie cyfrowe. A wynosi ono: 18,2 kW, przy 100 i 700 kW analogowych... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RS TV to spółka z Radomia powiązana z Polsatem. W sumie powinno im zależeć na emisji multipleksów POT, ale tak "aktywnie" działają na rynku telekomunikacyjnym, że chyba dopiero jak ich zmuszą to coś włączą... Osobiście daję im jednak plusa za ciekawe zdjęcia z posiadanych obiektów 8)

 

Strona domowa: http://www.rstv.com.pl

 

Zawsze możesz do nich próbować pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To 18,2 kW (lub 25kW wg innych źródeł) emisji cyfrowej niesie się tak samo jak te 100kW analogowej albo i lepiej. Dziwne że pod Sanokiem tego nie odbierzesz. Może góry zasłaniają? Mi w Rzeszowie wystarczy zwykła siateczka bez wzmacniacza, obraz idealny bez przycięć. Zresztą z Leżajska mam to samo 8) Ależ to niesprawiedliwe, odbieram z dwóch nadajników a inni marzą o jednym :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie góry - domy! :x Mieszkam na dosyć dużym wzniesieniu, a "nade mną" (wyżej) znajduje się jeszcze kilka domów. Ludzie mają na nich wystawione 10-metrowe maszty i po kilka anten w stronę Suchej Góry (im również przysłania sygnał znajdujących się jeszcze wyżej zabudowań). Na szczęście mam idealny widok na nadajnik z Góry Jawor (który pewnie jest dalej niż ten z Krosna). Gdybym mieszkał odrobinę niżej niż obecnie, nie miałbym widoku nawet na niego. Z tego co się orientuję ludzie tam w ogóle nie mają wystawionych anten do naziemnej. :roll: Masz rację, to niesprawiedliwe. Pewnie nie oczekiwałbym tak na DVB-T, gdybym miał większy dostęp do programów analogowych z Góry Jawor. Byłem ostatnio w Cieszynie. Tam ludzie mają za darmo TVP 1, TVP 2, TVP Info/Katowice, TVN, Polsat, Puls (TV4 nie widziałem, ale być może), a do tego czeskie CT1, CT2, Nova i jeszcze coś. A to wszystko na zwykłej siatce, zamocowanej byle jak. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Suchej Góry pojawiło się TVP Sport w miejscu Info, tylko gdzie podziało się Info? Przeskanowałem i nic. Może jutro? 8)

Nic się z Suchej Góry nie zmieniło. :cry: To wczorajsze pojawienie się niby TVP Sport to po prostu ośrodek TVP w Rzeszowie w czasie trwania pasma regionalnego do godziny 20:30 nadawał żużel a sygnał brał właśnie z TVP Sport (dlatego znaczek tego programu był na ekranie). W tym samym czasie TVP Warszawa (które jest dostępne z satelity) nadawał ten sam mecz żużla ale na ekranie widniało logo TVP Warszawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie odbieram sygnału z Suchej Góry, więc ciekawi mnie jaka jest ta cyfrowa jakość TVP Info/Rzeszów? Skąd właściwie na nadajniku mają ten kanał? Może odbierają go z innego analogowego? O samej TVP Rzeszów na pewno nie można stwierdzić, że jest realizowana w technologii cyfrowej, chyba dalej korzystają z kaset Betacam. Czyżby więc na Suchej Górze mieli przetwornik analogowo-cyfrowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...