Skocz do zawartości

Przenosiny nadajników TV z PKiN /Warszawa/do Raszyna


pewu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

Informacje o zmianie nadajników pojawiły się też na innych kanałach, trąbią o tym również dzienniki. Do tej pory takie informacje podawane były zazwyczaj tylko z tych nadajników, których konkretnie dotyczyły. Ale nie, tym razem zmiana będzie w Warszawie, więc cały kraj musi tym żyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacje o zmianie nadajników pojawiły się też na innych kanałach, trąbią o tym również dzienniki. Do tej pory takie informacje podawane były zazwyczaj tylko z tych nadajników, których konkretnie dotyczyły. Ale nie, tym razem zmiana będzie w Warszawie, więc cały kraj musi tym żyć...

Polskie Radio też o tym mówi w serwisach info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz tylko czekać na jakieś "tropo" ;)

 

TVP3 – kanał 51 - standardowo mieszanka z LAD z Białorusi

POLSAT – kanał 44 - też jest LAD na Białorusi :)

TVN – kanał 35 - TVP Info z Krynic/Białystok

TV PULS – kanał 41 - TVN z Białegostoku

 

Jak widać będzie walka o to która stacja silniejsza, a na TVP Info i TVN z Białegostoku będzie widać morę od stacji Warszawskich ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miało być lepiej a jest.....

Mieszkam ok 10 km na południe od Piaseczna, czyli teraz moje anteny widzą łazy i dzięki temu czeka mnie wymiana płytek na wiele słabsze, lub antena bez wzmacniacza tylko kto to powie tym ludziom, którzy nie mają pojęcia o tym ? Pewnie telefony w TVP u innych nadawców są gorące. Trochę to wszystko bez pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam fatalną jakość odbioru po zmianie nadajnika. W rejonie dzielnicy Praga-Północ (pl.Hallera, ulice :Stalowa, Inżynierska, Targowa - bo tam sprawdzałem) obraz jest bardzo zaszumiony i z odbiciami. Regulowanie ustawienia anteny na dachu i strojenie telewizora nic nie pomaga. Wygląda to tak, jakby ta część Warszawy znajdowała się w jakiejś dolinie, gdzie nie dociera sygnał TV. Np Polsatu prawie wogóle nie ma, a TVP3 (TVP Info) ma najbardziej zaszumiony obraz. Ciekawe, czy ktoś wogóle będzie to sprawdzał i coś poprawiał. Z uzyskanych informacji telefonicznych (nadajnik w Raszynie 022-628-60-91) dowiedziałem się, że nadajnik pracuje normalnie, prawidłowo i widocznie mam coś nie tak z anteną. Ciekawe, czy inni użytkownicy telewizji analogowej naziemnej mają podobne kłopoty ? Jak sygnał był nadawany z PKiN , to do momentu wyłączenia nie było żadnych problemów z odbiorem. Teraz jest w opisanym wyżej rejonie "katastrofa" - i to z wyższego i mocniejszego nadajnika :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przenosiny na taką skalę to zawsze duży bałagan. Zanim się unormuje i ucichnie miną miesiące a nawet lata. Pamiętam jak w Łodzi przenosili nadajniki na EC4, ile było problemów, a było to w obrębie miasta. Nie bardzo rozumiem sens takich przenosin, jeżeli za chwilę startuje dvb-t. Być może nadajniki dvb-t też będą przeniesione na ten obiekt i jest on docelowy dla telewizji cyfrowej. Niestety wszystko objęte jest tajemnicą i można sobie tylko spekulować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuje tu jakiś szwindel :D Kto zarobi na gorszym sygnale z nadajników naziemnych? Platformy cyfrowe i kablówki :D Tym powinno się zająć CBA :lol: Może Pitera sporządzi jakiś raport? :D

 

Wszystkie telewizje zachwalały przenosiny tym że ich sygnał będzie lepszy. :D Z nadajnika w Raszynie było coś wcześniej transmitowane? Jakiś kanał telewizyjny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien być lepszy, ale jakie to niesie koszty dla odbiorców. Przyczyny takiego kroku są nieznane. Patrząc z boku, to nadajniki mogły jeszcze pochodzić do czasu uruchomienia dvb-t. Albo stoją za tym jakieś przesłanki, o których nie wiemy, albo znowu ktoś nie pomyślał. Jeżeli z tego obiektu będzie też telewizja cyfrowa, to ma to jakiś sens. Jeśli nie, to są to wyrzucone pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tego złego...

Będzie warszawka miała kiepski sygnał, prędzej ośrodki decyzyjne wprowadzą DVB-T. Wiadomo, premier sie wkurzy że niewyraźnie go widać w telewizorni i na drugi dzień mamy cyfrówkę (ale nie HD bo by zmarszczki było widać, a wybory za pasem :lol: ) Tak to zawsze działało i działać będzie.

A na trzeci dzień może doczekamy się w reszcie kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam fatalną jakość odbioru po zmianie nadajnika. W rejonie dzielnicy Praga-Północ (pl.Hallera, ulice :Stalowa, Inżynierska, Targowa - bo tam sprawdzałem) obraz jest bardzo zaszumiony i z odbiciami. Regulowanie ustawienia anteny na dachu i strojenie telewizora nic nie pomaga. Wygląda to tak, jakby ta część Warszawy znajdowała się w jakiejś dolinie, gdzie nie dociera sygnał TV. Np Polsatu prawie wogóle nie ma, a TVP3 (TVP Info) ma najbardziej zaszumiony obraz. Ciekawe, czy ktoś wogóle będzie to sprawdzał i coś poprawiał. Z uzyskanych informacji telefonicznych (nadajnik w Raszynie 022-628-60-91) dowiedziałem się, że nadajnik pracuje normalnie, prawidłowo i widocznie mam coś nie tak z anteną. Ciekawe, czy inni użytkownicy telewizji analogowej naziemnej mają podobne kłopoty ? Jak sygnał był nadawany z PKiN , to do momentu wyłączenia nie było żadnych problemów z odbiorem. Teraz jest w opisanym wyżej rejonie "katastrofa" - i to z wyższego i mocniejszego nadajnika :evil:

 

Mieszkam w Łomiankach, mam dokładnie ten sam problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam nie daleko Mińska Mazowieckiego i zmartwie Warszawiaków obraz jest bardzo dobry. Wszystko odbiera idealnie w tym przypadku odległość robi swoje monter miał problemy ze złapaniem sygnału dziwne twierdził że sygnał jest za mocny troszkę śmieszne. Czekam jeszcze na przeniesienie nadajników DVB-T.

Jak narazie nie kupuje odbiornika DVB-T głupio stawiać drugą antenę na dachu. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mieszkam jakieś 50 km na zachód od nadajnika odbiór bardzo mi sie pogorszył tzn na każdym kanale mam odbicia co ciekawe np. na tvn jest odbicie a może lepsze określenie drugi sygnał tvp2

jak przestawiłem antene obraz był mocniejszy ale i odbicie większe.

Wydaje mi się, że mam za mocną płytkę (nadajnik jest teraz bliżej o około 15 km)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...