Skocz do zawartości

Tenis


sławek2121
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Słuszne spostrzeżenia Radwańskiej z wywiadu https://sport.onet.pl/tenis/wimbledon/agnieszka-radwanska-wimbledon-bedzie-jak-totolotek/kygns5v

Cytat

U nas w przeciwieństwie do mężczyzn fizycznie jest zdecydowanie większa chwiejność. 

-Nie będzie już drugiej Williams?

Może się zdarzy za sto lat. U pań mamy inną fizjologię, poziom emocji, więcej stresu. I dlatego są te góry i doliny. A faceci, wystarczy spojrzeć na Federera, Djokovicia i Nadala, na szczycie ciągle ci sami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iga odpadła w pierwszej rundzie po bardzo słabym meczu. 49 niewymuszonych błędów na tym poziomie jest niewybaczalne. Tak jak mówiłem, tu będą wzloty i upadki.  Dla Igi chyba to najtrudniejsza, nawierzchnia , no i brakuje jej regularności . Nie opadałbym w skrajności- po French Open- no to druga Aga będzie, dziewczyna na 10, teraz teksty typu Olsza też wygrała juniorski Wimbledon i przepadła.  

Hubert Hurkacz awansował,a niespodzianki nie zdołał sprawić Kamil Majchrzak. Z turniejem męskim pożegnali się Grek Tsitsipas i A. Zverev,a z żeńskiego turnieju N. Osaka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Oczywiście,że oglądałem.  Tego co się tam wydarzyło nie da się opisać. Jestem szczęśliwy, że mogę żyć i kibicować takim herosom tenisa i sportu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Zastanawia mnie ten Adria Tour... jak gdyby nigdy nic 8 panów gra sobie w Belgradzie bez żadnych rygorów sanitarnych. Pełne trybuny, ale odpowiedzialny za widowisko przede wszystkim Novak, więc nic dziwnego. Pytanie tylko: czemu? Znaczy oczywiście jakaś kasa spłynie, ale oby nikt tam nie wyjechał z wirusem?

Rozumiem też tęsknotę za graniem, ale można było zorganizować to show w trochę bardziej bezpieczny sposób...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

DATA URODZENIA 31 maja 2001 ?

 

Nie wiedziałem, że ona ma dopiero 19 lat! Skoro więc tak młoda osoba dochodzi w tym wieku do półfinału tak specyficznego turnieju Wielkiego Szlema jakim jest French Open, który dla wielu wybitnych postaci ze świata tenisa był prawdziwym utrapieniem, po drodze wycierając nawierzchnię kortu drugą rakietą świata i turniejową jedynką (Halep) oraz Włoszką (zawodniczki z tego kraju często dobrze sobie radziły na kortach ziemnych) to wiedzcie, że nieprawdopodobna historia polskiego tenisa dzieje się na naszych oczach. Gdzie ona ma sufit, gdzie kończą się pokłady jej ogromnego talentu, jaki u niej potencjał, margines rozwoju skoro w tak młodym wieku dochodzi do TOP4 na kortach Rolanda Garrosa? Ściskam mocno kciuki, bo uwielbiam takie historie. Dajesz Iga!

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 @Project_ALFpNawierzchnia ziemna to ulubiona nawierzchnia Igi. Ona rozgrywa drugi sezon w seniorach. Patrząc na ten sezon, to w sumie półtora sezonu. Dotychczas poza półfinałem RG była w 1/8 zeszłorocznej edycji RG ( gdzie w 45 minut została rozbita przez...Halep co pokazuje jaki postęp zrobiła Iga w półtora roku) i 1/8 tegorocznego Australian Open. W tenisie jest ogromna konkurencja. Wiele było historii

 Młodych dziewczyn, które potrafiły wyskoczyć jak meteoryty i zgasnąć

 , znakomity przykład to Kanadyjka Eugenie Bouchard, która w jednym roku zaliczyła dwa półfinały wielkoszlemowe po czym brak jakichkolwiek sukcesów. Warto zauważyć, że w pierwszej rundzie Iga rozbiła finalistą tej imprezy przed roku- Markety Vondrousovej.Iga pracuje z jedną z najlepszych psychologów -Darią Abramowicz i wydaje się niezwykle poukładana dziewczyną i mamy podstawy sądzić, że zadomowi się w czołówce WTA na dłużej. Warto zauważyć, że Iga awans ująć do półfinału przebiła osiągnięcie Wojciecha Fibaka i Agnieszki Radwańskiej ,  ktorzy zatrzymali się na 1/4.  Trevisian, którą Iga pokonała w 1/4 jak i rywalka Polki w półfinale Podoroska dostaly się do turnieju przez eliminacje. Kilka dziewczyn napisało/pisze tu historie swojego życia.  Faworytka turnieju pan w tym momencie dla mnie Kvitova. 

Dodatkowo Iga gra jeszcze w turnieju gry podwójnej. Dziś walczy o półfinał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo Iga. W finale spotka się z Sofią Kenin Triumfatorka tegorocznego Australian Open. U bukmacherów Iga jest zdecydowana faworytka, idzie jak burza przez turniej, jednakże finał wielkoszlemowy to dla Polki nowość, Kenin pokazała dziś , że jest bardzo niewygodną rywalką, sprytna. Ten mecz rozstrzygnie się w głowie, jeśli Iga zapomniałam, że to finał, będzie potrafiła jak dotychczas zachować koncentrację i skupić się na grze to uważam, że sprawa jest otwarta i wtedy to u Polki widzę więcej argumentów by na ziemi wygrać i zrobić to co żadnemu Polakowi czy Polce się nie udało, czyli wygrać turniej wielkoszlemowy w grze pojedynczej. 

Polka wyrównała osiągniecie Jadwigi Jędrzejowskiej, która w 1939 r. grała w finale z Simone Mathieu ( trzeci co do ważności kort w Paryżu nosi jej imię). Co ciekawe Jędrzejowska wtedy wygrała turniej debla w parze z Simone MathieuMathieu i teraz Iga także ma szansę zagrać w finale gry podwójnej.  

Warto poznać sylwetkę Jadwigi Jędrzejowskiej, przyjaciółki Charlie Chaplina https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Jadwiga_Jędrzejowska 

Polecam także materiał Krzysztofa Mi klasa dla TVP. 

Wracając do Igi to rok temu rozmawiał z nią Jacek Kurowski. Już wtedy mówiła, że przewiduje, że pierwszym ewentualnie wygranym szlamem będzie ten na ziemi. https://sport.tvp.pl/45147535/oko-w-oko-iga-swiatek-wschodzaca-gwiazda-wta-cel-wielkie-szlemy-i-medal-olimpijski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...