Skocz do zawartości

DVB-T Dolny Śląsk


malinax
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

witam dzisiaj udalo mi sie zlapac sygnal z kanalu 40 na tv lcd z dvbt :jupi: w Dlugolece 20 km od Wroclawia kierunek Olesnica: 4 tv i 7 radiowych z Czech jakosc "zyleta" :brawo:

troche to dziwne bo wczesniej przeszukiwalem na pvr hd philips od c+ i kompletna ciemnosc byla :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czyli Czesi i Niemcy mają MPEG2, więc mój nowy TV z MPEG4 nic nie wyłapie, ale karta TV do kompa powinna chyba złapać bez różnicy czy jest MPEG2 czy 4?

Jeżeli TV ma złącze CI, to można zastosować jakąś kartę zmieniającą MPEG2 na 4?

 

Czy ktoś się orientuje kiedy zacznie nadawać coś w okolicy Wrocławia, np. ze Ślęży? W planach był Mux I w marcu 2010, ale teraz to chyba najpierw będzie Mux II i to w połowie zakodowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Czesi i Niemcy mają MPEG2, więc mój nowy TV z MPEG4 nic nie wyłapie, ale karta TV do kompa powinna chyba złapać bez różnicy czy jest MPEG2 czy 4?

Tv z mpeg4 złapie spokojnie te kanały z mpg4.

Karcie do kompa nie jest wszystko jedno - karta z obsługą mpeg2 nie złapie kanałów mpeg4. Ale już karta mpeg4 złapie te nadające w mpeg2.

 

Jeżeli TV ma złącze CI, to można zastosować jakąś kartę zmieniającą MPEG2 na 4?

 

Tak - ale wtedy nie odbierzesz kanałów HD.

 

Czy ktoś się orientuje kiedy zacznie nadawać coś w okolicy Wrocławia, np. ze Ślęży? W planach był Mux I w marcu 2010, ale teraz to chyba najpierw będzie Mux II i to w połowie zakodowany.

 

jak sam piszesz. W marcu 2010 ruszy prawdopodobnie multiplex z kanałami nadawców komercyjnych. Prawdopodobnie, bo do końca nie wiadomo :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z pokojowej to chyba nie da rady ;]

 

Ciekawą propagandę sieją sprzedawcy: "Nowa antena spełnia wymagania DVB-T, a równocześnie doskonale odbiera tradycyjną telewizję analogową.".... nie wazne czy sygnał analogowy czy cyfrowy, sygnał taki można nawet odebrać z kawałka drutu (jesli jest mocny sygnał). Najlepiej kupic sobie zwykłą antenę siatkową i gra muzyka - mam taka za 45zł i pięknie łapie mi sygnał z odbiornika na Cernej horze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla vxz80 z Jawora

Jestem z Legnicy odbieram Czeski I multipleks na 40 kanale

CT 1 , CT 2 , CT 24 , CT4 plus 7 stacji radiowych z Trutnowa .

3 multipleksy z Niemiec na kanałach 27 , 36 , 39 z nadajnika lobau w polaryzacji pionowej V programy

Mdr , rbb , BR , wdr , ZDF , 3 sat , Kika / ZDF d. , ZDF i. , Das Erste , arte , Phoenix , Eins Festival

I multipleks z nadajnika Żagań / Wichów na 45 kanale

TVP1, TVP2, TVP INFO Gorzów, Polsat, TV4, TVN, TV Puls,

Jeśli chcesz odebrać DVB T w Jaworze to wejdź na dach i sprawdź czy w kierunku na Chojnów Zgorzelec Bolków i nic w pobliżu nie zasłania do ok.7 stopni maks w górę ( lepiej żeby nic nie zasłaniało ) to masz szanse na odbiór .

Czechy raczej na pewno odbierzesz , Żagań jak nic nie zasłania ustaw na 21 kanał tam nadaje TVP1 i pokombinuj , a w kierunku Niemiec mogą zasłaniać góry ale sprawdź i obróć antenę o 90stopni (antena ma być w pionie jak anteny z telefonów itd. ).

Jeśli odbiór z Berlina to tylko tropo ( sporadycznie ).

Wypróbuj na antenie jaką masz ale antena musi mieć własne wzmocnienie minimum 10dB to znaczy antena siatkowa , 19 elementowa , atx 51 lub lepsza plus wzmacniacz na tyle silny aby nie przesterowywał o wzmocnieniu 25 – 35 dB np. Wzm. anten. GPS ,SWA-6000 , SWA-955-5 , ale polecam SWA-555 lub troszkę silniejszy SWA-9009C .

Jak sprawdzisz poziom sygnału ( niektóre telewizory nie mają niestety ) i jak stwierdzisz że na antenie tej co masz poziom sygnału jest troszkę za mało to kup np. .Antena ATX91 – 107 Televes DAT 45 ze wzmocnieniem anteny 17 – 19 dB .

Mapa zasięgu Lobau http://dvbt-servis.cz/mapy/loebau_dvbt.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

kilka dni temu stałem się posiadaczem takiego oto urządzonka: http://www.notonlytv.net/pl/p_lv5tdeluxe.html. Mieszkam we Wrocławiu, w jego południowo - "trochę" wschodniej części, konkretniej na osiedlu Gaj (okolice Al. Armii Krajowej). Mimo, że mieszkanie mam na 7. piętrze kierunki na Černá horę, Kojál, Żagań, Zieloną Górę, Śrem przysłonięte są dziesięciopiętrowymi blokami. Czy ktoś mógłby zasugerować jaką antenę powinienem nabyć, ewentualnie na jaki kierunek ją ustawić, aby odbierać, o ile to możliwe, sygnał z któregoś z ww. nadajników DVB-T, bo o ile się orientuję te są, póki co, najbliżej Wrocławia. Próbowałem znaleźć coś taką anteną wewn.: http://av-studio.pl/beta/?123,antena-pokojowa-ze-wzmacniaczem-thomson-model-ant85.Obawiam się jednak, że będzie potrzebna znacznie lepsza "armata". Będę wdzięczny za jakiekolwiek sugestie, nawet te, mówiące, że nie mam szans odebrania sygnału w tej lokalizacji, przynajmniej realnych, bo maszt 50 m na dachu budynku w grę nie wchodzi :).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mieszkam na płn Wrocławia (Karłowice) i u mnie próby odbioru Cernej Hory się nie powiodły. Antena siatkowa ok. 10 m n.p.t. , po drodze ok. 15 m kabla. dvbSAM widzi sygnał, ale jest za słaby, żeby coś pooglądać. Wydaje mi się, że nie pozostaje nic innego jak czekać na uruchomienie digitalni televize z Pradeda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, za odpowiedź. W takim razie wg tego źródła: http://www.odbior.yoyo.pl/index/zagranica/czechy.html poczekamy sobie do końca września.To i tak pewnie szybciej niż u nas się coś ruszy na Dolnym Śląsku. Biorąc pod uwagę tempo prac na Ślęży to może moje wnuki będą cieszyć się bezproblemowym odbiorem DVB-T, a dodam, że nawet żony jeszcze nie mam :lol2:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako bardziej wiarygodne źródło o czeskiej telewizji polecam DigitalniTelevize.cz :smile:

Wnuki, DVB-T? Pozytywnie :lol: Po raz kolejny utwierdzam się, że trochę za wcześnie nabyłem kartę DVB-T. Na szczęście odbiera też analogi 8)

Jak się ociepli będę demontowałem antenę u babci (Szczepin, 2 p.). Zanim jednak to zrobię to przeprowadzę trochę testów. Sąsiedztwo dziesięciopiętrowych wieżowców zawsze powodowało, że Ślęża odbierała gorzej niż Czechy. Wynikami oczywiście się podzielę :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja czekam za to na uruchomienie z Wrocławia ze Ślęży i też na razie nie ma. DVB-T w Polsce ma wielkie opóźnienie, będzie prawie rok. Wynika ono z faktu, że TVP musiało rozpisać przetarg na wybór operatora i trwało to długo, przetarg był przesuwany, ale w końcu złożono oferty, ale jest to przetarg na mux3, a nie mux1. Jest jednak możliwość podpisania z operatorem aneksu na inne usługi - mux1. Jeżeli wygra emitel, czyli firma wybrana również przez nadawców komercyjnych, to mux 1 będzie mógł w końcu ruszyć w składzie TVp1, TVP2, TVP info, Polsat, TVN, TV4 i TV Puls. W najlepszym wypadku mogliby ruszyć przed wakacjami. Na stronie emitela jest wątek dotyczący sytuacji i rozwoju DVB-T w Polsce.

http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... 737#p13737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...