Skocz do zawartości

Odbiór, kanały


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Skoro jest taki dział, to może podzielę się swoimi spostrzeżeniami odnośnie odbioru z tej pozycji :) Szczególnie, że w wykazach jest pewna nieścisłość.

Co prawda udało mi się złapać tylko 4 kanały, ale myślę, że i tak było warto ;)

 

Bardzo mocny jest sygnał operatorów internetowych, więc można się tym kierować przy "namierzaniu" satelity:

11657 / V / 20802 - PlanetSky - 73-80%

10981 / H / 26586 - Stec.com - 60%

11059 / V / 5000 - Altegro Sky - 37-50%

 

Z telewizją sprawa wygląda następująco:

 

11097 / H / 4800:

TV Uzbekistan (ID: TV) (bardzo przyjemny kanał, dużo o zwyczajach ludowych, trochę lokalnej muzyki, ciekawe zabytki :))

NTT Uzbekistan

 

11679 / H / 7596:

1) ID: vesty_provolghe - nadaje tutaj Telekanał Rossija, czyli główna wersja tego, co znamy jako RTR Planeta

Telekanal%20Rossija.jpg

Rossija ma też lokalne okienka, w tym przypadku są to programy z Niżnego Nowogrodu (Niżnij Novgorod), stąd ID nie oznacza kanału Vjesti, tylko wiadomości lokalne (vesty od Vjesti, Вести) dla regionu(?) Privolże (provolghe ~ Приволжье)

Telekanal%20Rossija%20Niznij%20Novgorod.jpg

 

2) ID: NNTV_plus_RIC - są tu 2 kanały (jakiś podział czasu):

NNTV Niżnij Novgorod i Vjesti (Vesti), który znamy z HotBirda.

NNTV%20Niznij%20Novgorod.jpg Vjesti.jpg

Okazuje się, że Vjesti też mają lokalne okienka, tutaj też jest to z Niżnego Novogrodu

Vjesti%20Niznij%20Novgorod.jpg

 

Na obu kanałach dźwięk jest tylko w lewym kanale, w prawy na Rossiji jest natomiast Radio Rosii.

 

W niedzielę złapał się jeszcze przekaz dla kanału Kurdsat

11623 / V / 3255

Kurdsat%20feed%202.jpg Kurdsat%20feed%201.jpg Kurdsat%20feed%203.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nie ma szans - Polska południowo-centralna ( :lol: ) tj. Kraków i tu odbiór bywa różny - są dni, kiedy nawet na 130cm sygnał potrafi rwać (choć przeważnie jest OK i taki rozmiar anteny zalecam). Odbiór wyraźnie pogorszył się od czasu podziału paczki na dwie części z niższym SR (pierwotnie był to jeden duży pakiet z SR=44950). Z mapek sygnału wynika, że sygnał powinien być OK, ale tu mapki nie mają pokrycia w rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z syganałem faktycznie bywa tu różnie — na antenie 1,2 m mam od 20 do 70%. Raczej powinno grać płynnie, ale dokładnie nie wiem, bo mam tylko tuner MPEG-2 (sam dźwięk zaczyna się zacinać dopiero przy sygnale poniżej 20%). Na antenie 90 cm w centralnej Polsce zapewne będą problemy, jednak coś pojawić się może. Generalnie jest tak, że jak sam nie spróbujesz to się nie dowiesz.

Edit:

Nowość — chyba od początku września Telekanal Sport leci tu też w MPEG-2, na 11675 H 11936 3/4. Sygnał jest znacznie silniejszy niż z tych częstotliwości z MPEG-4, a przede wszystkim stabilny — cały czas 80-90%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Chyba gdzieś widziałem taką sytuację, że delikatne przestawienie anteny powodowało polepszenie odbioru z jednej polaryzacji, a pogorszenie z drugiej. Tylko nie moge sobie przypomnieć gdzie to miało miejsce. Może EutelsatW4 i polaryzacja kołowa? Ale tutaj co konwerter to inna historia, więc się nie liczy. ;)

 

U mnie odbiór jest wyłącznie z polaryzacji H, a właściwie to obecnie widać tylko częstotliwość 11096H, pozostałe nie chcą zaskoczyć, co dziwne, ten który odbiera ma gorszy FEC od pozostałych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

MTV Russia, który dziś zagościł na tej pozycji, w północno - zachodniej części Polski sygnał kanału jest dosyć mocny.

Na antenie 90 cm od 50 - 60 %, a na 130 cm od 75 - 80 %.

 

Poniżej prezentuję screenshoty z kanału MTV Russia, dla osób, które nie mają możliwości zapoznania się z ofertą kanału na 40 East:

b7b665f4ed3e23fdm.jpg

686e9e8f2df79a77m.jpg

1f84536997724009m.jpg

4babfb1a5ea7cfb0m.jpg

d261014e7a41f801m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz już prosiłem poproszę po raz drugi a jeśli będzie potrzeba i po raz kolejny.

Nie podawajcie poziomu sygnału w procentach (%) jeśli musicie to chociaż napiszcie na jakim odbiorniku to wam pokazuje.

W innym przypadku taka informacja jest bezużyteczna.

Każdy tuner pokazuje inaczej, są takie które pokażą wam 60% i więcej nawet przy antenie ustawionej na północ. :mrgreen:

Jakość sygnału podawajcie albo dB albo według wskaźnika (jakość / tuner) .

Poniżej jako dowód możecie sobie porównać wskazania z jednej anteny tego samego programu przy kolejnym podłączaniu odbiorników - wskazania od 34 do 80%.

 

A3.JPG

 

A4.JPG

 

A2.JPG

 

A1.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry Wanderer, ale trochę nie masz racji. Tu nie chodzi o jakieś superdokładne pomiary sygnału, a jedynie o danie ogólnego poglądu nt. co, gdzie i na jakiej antenie można odebrać. Wszyscy korzystają z mierników znajdujących się w odbiornikach cyfrowych i dlatego doskonale rozumieją określenie "80% sygnału". Natomiast nieliczni używają też innych mierników, które wskazują siłę sygnału np. w dB — zatem określenie "7,5 dB sygnału" jest prawidłowo rozumiane jedynie przez nielicznych. Chyba więc lepiej żeby wszyscy w przybliżeniu wiedzieli o co chodzi, a nie tylko niektórym wydawało się, że wiedzą dokładnie.

Oczywiście każdy tuner pokazuje inną siłę sygnału, jednak i z tym można sobie poradzić. Wystarczy oprócz uzyskiwanych wartości sygnału w % podawać też wartość graniczną, powyżej której dany kanał gra płynnie — no bo chyba to "płynne granie" jest tu najważniejsze (a nie ilość dB). Zresztą często tak już na Forum robiłem, toteż i teraz się poprawię:

 

MTV Russia: 85-90% sygnału na antenie 1,2 m, gra płynnie >40%.

 

amen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie muszę mieć racji i wcale mi nie zależy. :?

Górny pasek w tunerach jest wynikiem wzmocnienia konwertera, siły sygnału i wielu innych czynników.

Służy głównie ku pokrzepieniu serc tym którzy tęsknią po 100%.

Mogę kupić konwerter z dużym wzmocnieniem, antenę schowam w szafie i siłę sygnału będę miał 80%. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko mam nadzieję, że większość pisanych tu postów odnosi się do sytuacji rzeczywistych i nikt nie mierzy siły sygnału na antenie skierowanej na północ czy też znajdującej się w szafie. Wszyscy wymieniamy się tu po prostu takimi informacjami, jakie posiadamy. A jeśli ktoś napisze jakąś kompletną bzdurę, to zapewne natychmiast zostanie poprawiony przez innych użytkowników. Nie chodzi o niczyją rację, chodzi o sens tego co się robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przejechałem się dzisiaj na ta pozycję co by zobaczyć czy MTV odbiera (lepiej późno niż wcale).

No i odbiera, sygnał "wypas" jak na tą satelitę.

Taka refleksja: z wiązką "Wide European" która w/g mapek ma 47 dB nie ma większego problemu, a z wiązki "European", która ma 49 dB (czyli jest silniejsza) nie ma żadnego odbioru. Ot, ruska konstrukcja. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych MTV FTA trochę się nam nazbierało.

Te o których pamiętam, pomimo postępującej sklerozy :mrgreen: , że odebrałem:

 

Yamal 201 - 90.0°E

MTV Russia (+4h) : 3675 L - 17500-3/4

Express AM1 - 40.0°E

MTV Russia 11600 V - 4340-3/4

Atlantic Bird 1 - 12.5°W

MTV Italia 12545 H - 17455-3/4

Eurobird 2 - 25.5°E

MTV Arabia 11096 H - 27500-3/4

Badr 4 - 26.0°E

MTV (Lebanon) 12073 H - 27500-3/4

MTV Arabia 12169 V - 27500-3/4

Türksat 2A - 42.0°E

MTV Türkiye 12127 H - 6400-5/6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@mprw

Nadaja, na pewno nadaje ten z 10995V bo jego odbieram (10967V nieodbieram i wczesniej tez nie odbierałem), ale wyraźnie widać że jest znacznie gorzej i to nie tylko dzisiaj ale od kilku dni, wczesniej nie było problemu teraz zdarzaja mi sie przycięcia a sygnał ma dosć duże wahania. Pozrd

 

EDIT;

Po kilku dniach słabszego sygnału, dzis (07.07) wszystko wróciło do normy, czyli z tr.10995V sygnał od rana stabilny, bez wahan (pogoda podobna wiec chyba jakies kłopoty były po stronie operatora)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam świetny odbiór MTV Russia czy Uzbekistan. Niestety nie odbieram paczek kanałów z tr. 10967V i 10995V. Wg mapki z lyngsat.com powinienem je odbierać /antena 120 Polska południowa k/ Bielska-Białej/. Tuner Ferguson 8900 HD. Co może być powodem? Czy nadają inną wiązką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@t1s

Powodem może byc w dużej mierze Hellas Sat 2 i zakłucenia z niego płynące, na podobnych transponderach. Ja odbieram tr 10.995V (czasem są problemy) i śladowo od czasu do czasu 10.967V. Na jednym z ruskich for udowodniono że zawęzenie wiązki widzenia anteny znacznie poprawia sygnał.Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...