Skocz do zawartości

Superstacja


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No nie no, a juz sie napalilem na ta Superstacje, a tu prosze! Ciekawe, jak zakoduja to kto bedzie ich ogladal jak kanal nie jest dostepny na zadnej platformie cyfrowej, ani w kablowce. Jeszcze tak szybko nie uda sie im podpisac umowy z kablooperatorami. Na razie kanal ma za soba nieudane rozmowy z ITI oraz Polsatem.Tak wiec zycze im powodzenia po zakodowaniu sygnalu, bardzo im sie to przyda!

 

@bogdan425, w jakim sytemie kodowali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Superstacja buduje zasięg

 

Z początkiem listopada, kiedy ruszy regularna emisja Superstacji, sygnał tego kanału telewizyjnego będzie dostępny w 1,2 mln gospodarstw domowych.

 

Superstacja nadaje od początku października niekodowany program testowy za pośrednictwem satelity Astra, z której sygnał odbierają w Polsce użytkownicy 900 tys. anten satelitarnych. Kanał dotrze także do 300 tys. abonentów kilkudziesięciu średnich i małych sieci kablowych, z którymi Superstacja podpisała umowę podczas konferencji Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej. Pojawi się m.in. w ofercie łódzkiego operatora Toya, włocławskiej sieci SatFilm czy krakowskiej Stream Communications. – Dalej prowadzimy rozmowy z największymi operatorami: UPC, Aster, Vectra oraz Inea. Jesteśmy bliscy porozumienia w sprawie włączenia naszej telewizji do jednego z miast w sieci Multimedia – mówi Aleksander Sawicki, odpowiedzialny za dystrybucję Superstacji.

 

Żródło: press.pl

 

Ciekawe,czy prowadzą także rozmowy z którąś platformą cyfrową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet coś tam można pooglądać na tej Superstacji. Czasem zerkam co nadają. Mają jednego nawet niezłego dziennikarza. Prowadzi ,,Przesłuchanie" czy coś tam w tym stylu. Mógłby śmiało konkurować z panami Lisem i Durczokiem. :wink: Romar7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naga prezenterka poprowadzi dziennik w telewizji

06.11.2006

 

13 listopada rusza stała ramówka Superstacji - telewizyjnego tabloidu, w której znaleźć się ma m.in. "rozbierany" dziennik. Co jeszcze?

 

Superstacja, nowy kanał telewizyjny zajmujący się kontrowersyjnymi tematami oraz plotkami z życia gwiazd, ruszył z testową emisją 1 października. W tej chwili trwają przygotowania do startu pełnej ramówki, która ma być wprowadzona w następny poniedziałek. Wśród pozycji programowych znajdzie się nadawany po godzinie 23 "Super Dziennik". W trakcie programu odczytująca wiadomości prezenterka będzie rozbierała się do naga.

 

Zespół stacji przygotowuje również specyficzne relacje z Sejmu. - To będą obrady, ale realizowane po naszemu - zdradza w rozmowie z wortalem wirtualnemedia_pl Michał Gulewicz, dyrektor programowy Superstacji. - Pewna grupa posłów i polityków będzie przed nami uciekać, ale podobno są też tacy parlamentarzyści, którzy chcą mówić prawdę. Będziemy dla nich anteną - obiecuje.

 

W tej chwili Superstację można odbierać z satelity Astra. Swój program nadaje przez 16,5 godziny na dobę – od 7.00 do 23.30. W dni poprzednie emitowane jest osiem godzin pasm premierowych, zaś w soboty i niedziele zobaczyć można po pięć godzin nowości. Ilość powtórek ma zmniejszyć się 13 listopada po wprowadzeniu stałej ramówki. W telewizji pracuje ponad 120 osób.

 

Nową stacją zainteresowani są operatorzy kablowi. Telewizja jest bliska podpisania umowy ze Stream Communication, jedną z większych kablówek. Prowadzone są również rozmowy z najważniejszymi graczami na rynku telewizji kablowych - Multimediami, Vectrą, UPC oraz Aster.

 

- Mam nadzieję, że do końca roku uda nam się pozyskać około 500 tysięcy gospodarstw domowych - zapowiada Aleksander Sawicki, doradca zarządu Superstacji. - Po konferencji Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej, 30 podmiotów zdecydowało się włączyć nas do swoich sieci, wśród nich jest na przykład łódzka Toya - dodaje.

 

Telewizja dysponuje dwoma studiami o powierzchni 200 m kw. i 400 m. kw. wyposażonymi w zaawansowany system emisyjny. Posiada zestawy montażowe oraz sprzęt na 17 zespołów reporterskich. Niedługo wprowadzi dwa fly-away'e - mobilne zestawy satelitarne do transmisji obrazu i dźwięku. Planuje również otwarcie trzech ośrodków lokalnych - w Krakowie, Gdańsku i prawdopodobnie w Poznaniu.

 

Superstacja planuje wejście w Internet, gdzie będzie nadawała programy w systemie live streaming. W tej chwili prowadzone są rozmowy z Wirtualną Polską nad wprowadzeniem materiałów telewizji do uruchamianego przez portal serwisu multimedialnego.

 

Dane techniczne odbioru Superstacji:

 

Satelita: Astra 1KR – 19,2E

Transponder: 53

Częstotliwość: 10,773GHz

Polaryzacja: H

SR: 22MSymb/s.

FEC: 5/6

PID V: 308

PID A: 256

 

Żródło: wirtualnemedia

 

Nie no tego się nie spodziewałem. Czego to już ludzie nie wymyślą.Tylko,żeby to nie przyniosło odwrotnego skutku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to bardzo ciekawie się zapowiada! Tyle już naczytałem sie postów krytykujących nową telewizję a tutaj proszę, aż miło poczytać. Myślę że kanał może liczyć na spory sukces na polskim rynku pod warunkiem że nie zostanie zakodowany.

Od dzisiaj nad logiem "Superstacja" znikł znaczek "TEST".

 

Edycja: Aha, teraz już wszystko wiem :lol::lol::lol:

https://satkurier.pl/?polskie_kanaly ... 0&id=34660

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Tak osbie mysle, ze kanal na 100% bedzie w CP i w C+ jako kanal FTA z Astry ale czy dodadza go oficjalnie do pakietow tego nie wiem. Poza tym kiedys slyszalem ze kanal ten ma byc zakodowany po jakis czasie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Ja osobiscie ogladam od czasu do czasu superstacje od samego poczatku i moge powiedziec ze w przeciagu tego miesiaca ta stacja nabrala tak jakby oglady profesjonalizmu zaczela bardziej wyrabiac swoj styl i robic to w coraz to lepszym stylu

programy z tygodnia na tydzien bardziej ciekawe i dopracowane coraz wiecej czasu mozna temu programowi poswiecic i byc zaciekawionym .Jak tak beda sie rozwijali to mozna smialo powiedziec ze za pol roku powstanie dosc ciekawa telewizja na wieczorne nudy

Mysie ze im pomysl wypali bo widac szybki rozwuj z tygodnia na tydzien

brakuje mi tylko tam paru rozrywkowych programow wymyslonych przez nich samych

z mojej strony moge powiedziec skromnie ze telewizja na dzien dzisiejszy jest warta zalozenia zeza by moc ja ogladac JA tak zrobilem

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...