Skocz do zawartości

GLOBO HD S1 2CI 2CX PVR Ready


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po włączeniu napisów pierszy raz trochę się ździwiłem że są akurat w tym miejscu ale po chwili stwierdziłem że jest to dobre rozwiązanie. Zupełnie mi to nie przeszkadza. Plus to doskonała widoczność napisów bo są na czarnym tle co przy jasnych sekwencjach jest bardzo ważne no i to że działają bezbłędnie.Jest na rynku taki tuner / już nie będę pisał jaki / że napisy wyświetlane są w kolorze seledynowym z białą obwódką. Pomysł "cudowny".

 

Ja będę się jednak upierał, że napisy powinny być umieszczone centralnie. Jeśli chodzi o tło to kwestia przyzwyczajenia, ja wolę bez ( powinna istnieć opcja zmiany tła, na razie po zmianie kontrastu osd znikają także napisy). Napisy w txt poza wcześniej opisanym nieznikającym "nagłówkiem" są "zamrożone" aż do pojawienia się następnej linijki tekstu (jakby się zawieszały) . Są to oczywiście drobiazgi w porównaniu z tym co przeszedłem przy Fergusonie 8900, ale miło by było gdyby zostały uwzględnione. Ogólnie to naprawdę świetny tuner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to prawda. To świetny tuner. Napisy- przyzwyczajeni jesteśmy do ich wyświetlania na środku ekranu. Wolę jednak zdecydowanie to rozwiązanie niż eksperymentowanie z kolorami. Fakt ,w tej klasie tunerze powinna być możliwość włączania lub wyłączania tła napisów. Może kiedyś będzie. Najważniejsze że działają poprawnie i że są czytelne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tak ,masz racje.Wyświetlacz w nocy działa jak latarnia. Stanowczo jest za jaskrawy. Czy zauważyliście - patrząc z boku na wyświetlacz jest on zasłonięty. Jest za głęboko osadzony w obudowie i ona go sasłania.Wreszcie data poprawiona i moim zdaniem lepiej działa na AXN. Potrafił się dłużej zastanawiać na tych kanałach.

Jak działa to wyszukiwanie w EPG? Trzeba wpisać tytuł pozycji której się szuka bo u mnie jak chciałem to sprawdzić to tuner zgłupiał i się sam zresetował. Ogólnie tunerek super. Bardzo dobrze się prezentuje menu zwłaszcza na dużym ekranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkryłam jeszcze jedną zaletę, otóż działa "wielostrumieniowość" na ASTON 2.19 na kanałach HD !

To znaczy, nagrywam C+ Film HD, a tym samym czasie oglądam np. Sport HD lub NG HD. (Nowa karta) :brawo:

A na tunerze Topfield HD nie działa...?

Uważam, że w tej chwili to super Tuner, brawo dla GLOBO. :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem testowo soft alternatwyny, multistrumieniowość nie działa w CAS, w Astonie 2.19, bez problemu.

Czytnik czyta bez problemu nową kartę C+.

Działa też z kartą "n" w conax. (rozparowana)

Nie działa z kartą viaccess, choć ją "widzi".

Moduł Polsatu Cyfrowego "gryzie się" z softem altenatywnym, ale działa.( na fabrycznym sofcie działa bez najmiejszego problemu)

Wróciłem do softu fabrycznego, Aston 2.19 z nowa kartą C+, oraz moduł z kartą Cyfrowy Polsat działa najstabilniej, a w czytniku karta "n" :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj odkryłem "ciekawą "funkcję w tym tunerze. Nastawiłem nagrywanie. Tuner się włączył pięc minut przed nagraniem i czekał na rozpoczęcie . Po nagraniu nie przełączył się na czuwanie. Jest to kolejna niedoróbka po tej jak tuner po zaniku zasilania i ponownym włączeniu prądu nie przełącza się w stan czuwania.Może ktoś z przedstawicieli firmy kto czyta to forum zainteresuje się tym problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanko, czy po wprowadzeniu nowego (edytowaniu )transpondera w wyszukiwaniu ręcznym, nowy (edytowany) transponder będzie brany pod uwagę w wyszukiwaniu automatycznym, nie mam Tunerka ale czytałem tylko jego instrukcję obsługi :)

Oczywiście, ze będzie brany pod uwagę od następnego automatycznego szukania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - czytam ten wątek i... płaczę :cry: Wiecie ile miesięcy walczyłem z serwisem Fergusona, żeby raczyli naprawić nagrywanie w 8900? :crazy: I co? I zawsze odpowiadali, że "problem nie istnieje", albo że dysk źle podłączam albo coś tam... ech... nieważne.

Witam, z góry przepraszam, jeśli jakieś pytanie się powtórzy: forum wcześniej poczytałem, ale nie znalazłem wszystkich odpowiedzi, albo były one niejednoznaczne.

Miałem niecały rok Fergusona 8900: no niby fajny, obraz SD jakby za mgłą (tutaj szajsowne dekodery Cyfry pokazują lepiej, ostrzej - choć HD odwrotnie: na Ferdku lepszy), z tym że byłoby to "do przeżycia", gdyby nie powszechnie znany feler, że "CZASAMI nagrywa", jak mu się zachce. Serwis umywa ręce, szkoda gadać. No to pozbyłem się Ferdka: udało się sprzedać jak na aktualne warunki cenowe nieźle.

Wziąłem w dzierżawę Philipsa 7201, ale już po 2 tygodniach przeszkadza mi i gwizd wbudowanego HDD (brak możliwości wymiany na cichszy oczywiście) oraz drobne acz ISTOTNE wady np. brak możliwości powtarzalności nagrań (np. co tydzień, codziennie itd.).

1) Globo chyba ma takową powtarzalność, tak?

2) Nagrywa zawsze, czy jak mu się zachce?;)

3) Jaki dysk trzeba podłączyć: 2,5", 3,5" a ściślej - czy dysk 2,5" MUSI mieć własne zasilanie czy z tunera jest wystarczające? Bo w Ferdku musiał, ale 2,5" trochę się ścinał przy odtwarzaniu (ata/usb)?

4) Ten format nagrywania to tpr, tak? I faktycznie wystarczy scalić w kompie i na DVD można nagrać? Scalić - czym? W Ferdku był tp0 i radziłem sobie dość dobrze posiadanym pakietem Nero8 (full legal, jak karta Cyfry zresztą).:)

5) Karta Cyfry i PROGRAMY HD Cyfry - działają we wbudowanym czytniku kart? Czy konieczny dodatkowy moduł? A jeśli karta C+ działa na oryginalnym czytniku (wraz z kanałami HD) – to czy na ORYGINALNYM SOFCIE? Bo wszędzie Globo straszy utratą gwary w przypadku nieoryginalnego… ? 

6) Psuje się? :P

7) Timeshift działa w praktyce dobrze? I czy to prawda, że nagrywać można dwa programy a oglądać trzeci - z tego samego transpondera?

8) Nie muli się, nie wiesza?

9) Uprawnienia przechodzą bez problemów?

10) Wiatrak chyba jest tak, a jeśli tak to czy działa bez przerwy i jak głośno?

11) Gwarancja jest roczna czy 2-letnia? To polska firma ta Globo, tak na marginesie czy jaka? ;)

12) W teście (chyba satkuriera?) czytałem, że "odbiornik wyłącza zasilanie dysku, jeśli go nie używa" - ale o co chodzi, skoro wymaga (podobno, tak?) dysku z własnym zasilaniem? Przecież go nie odłączy? A może 2,5" hdd nie wymagają dla Globo osobnego zasilania (8900 wymagał)? O co chodzi w tym stwierdzeniu? Przecież nie o odłączanie zasilania pendrive...? :shock:

 

Ufff... Jak mi się coś przypomni to napiszę :D

 

...CZY CZEKAĆ na jakieś nowości Globo: jakie i kiedy, czy są przecieki? Bo jak w tym roku, to może bym poczekał na coś interesującego...?:)

Ten powyżej w poście wygląda dość interesująco, ale cena będzie w PL chyba wyższa niż HDS1 - czy i co ma, że warto/nie warto dołożyć?

 

P.S. Przepraszam, jeśli jakieś pytanie jest lamerskie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja "odkryłem" ten tuner na stronie "Hollexu" jakieś dwie godziny temu i widzę, że byłby chyba godnym następcą "Humaxa CI-5100" w mojej zabudowie, bo spełnia wszystkie moje wymagania (pisałem o tym wczoraj w wątku na temat "Fergusona HF8900 HD PVR"), a PRZEDE WSZYSTKIM, tak jak czytam ten wątek nie ma aż tylu niedoróbek co "Ferguson" (no i jest ma się rozumieć tańszy :D!), ale dla pewności chcę wyjaśnić kilka rzeczy:

 

- Czy nie ma żadnych problemów z zawieszaniem się przy nagrywaniu na dysk (niepokoi mnie trochę to co ktoś napisał o nagrywaniu z "timerem", że po zakończeniu rejestracji tuner sam się nie wyłącza, czy coś w tym stylu...)???

 

- Czy w nazwach plików nagrywanych na dysk jest nazwa nagrywanej audycji, czy tylko data i czas nagrania???

 

- W jaki sposób są nagrywane pliki na dysk, tzn., żeby potem nagrać je na płytę "dvd" trzeba je "przekodowywać" w kompie, czy wystarczy zrobić "VOBy"???

 

- Czy pliki na dysku są dzielone na części (ewentualnie jaki jest rozmiar, po którego przekroczeniu następuje podział???), a jeśli tak, to czy przy odtwarzaniu przez tuner są "sklejane" w całość???

 

- Czy przy nagrywaniu z kanału kodowanego na dysku jest sygnał zakodowany, czy zdekodowany???

 

- Co to znaczy, że jak ktoś napisał w czytnikach działa karta "nki", tylko "rozparowana", bo nie bardzo rozumiem (tzn. można wyjąć kartę z "nboxa", wsadzić do "Globo" i od razu działa, czy trzeba jakoś kombinować??? - nie pytam o szczegóły kombinacji rzecz jasna :D ... )???

 

To tyle, dzięki z góry za wyjaśnienia :D!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku dniach użytkowania odbiornika Globo HD S1 pragnę podzielić się swoimi uwagami na temat jego minusów których muszę szczerze przyznać nie zauważyłem zbyt dużo ale dwie sprawy naprawdę mnie denerwują.

Po pierwsze w odbiorniku nie działa przelotka (LOOP) w trybie Standby ! :shock::/ Przelotka działa tylko w trybie załączonego odbiornika. (Testowałem z kartą DVB )

Jestem ciekaw jak jest u innych userów z przelotką , czy u Was to działa bądź czy jest to tylko usterka mojego egzemplarza ?

 

Po drugie odbiornik podczas i po wyszukiwaniu kanałów znacznie zawyża na paskach poziom sygnału ! Jest to szczególnie denerwujące i mylące dla DX-erów przy przeszukiwaniu transponderów ze słabym sygnałem. Podam przykład: wyszukując programy z satelity o słabym w Polsce sygnale z Astry 2D z paczką BBC i ITV z polaryzacji H Globo pokazuje poziom sygnału 85 % siła i 75 % jakość , podczas gdy na innych tunerach poziom sygnału jest o prawie połowę gorszy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy u Ciebie nie występuje problem z przełączaniem z kanału niekodowanego na kodowany?

U mnie niestety tak i jest to bardzo denerwujące. Po przełączeniu z kanału niekodowanego na kodowany tuner wyświetla informacje "program zakodowany" i myśli. Czasami po kilkunastu sekundach włączy się na wybrany kanał kodowany. Większość razy niestety nie i muszę go wyłączać z sieci. Pisałem w tej sprawie kilka razy -opisując problem- do serwwisu ale nie odpowiedzieli.Dobrze że jest z tyłu wyłącznik klawiszowy .

Poziom synnału wyświetla poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie używam w tej chwili Globo S1 do programów kodowanych więc trudno mi o tym się wypowiadać. Co do paska poziomu sygnału o którym pisałem to chcę zaznaczyć , że tego problemu raczej nie zauważy się na takich satelitach jak Astra (19E) czy Hotbird (13E) gdzie sygnał z reguły jest bardzo silny. Problem można dostrzec na takich satelitach jak Astra 2D (28E) , Turksat (42E) lub Nilesat (7W) gdzie odbieramy słabe sygnały. Wtedy odbiornik pokazuje znacznie wyższy poziom sygnału niż powinien być. Zauważyłem nawet , że dostrajając obrotową antenę na wybraną satelitę pokazuje on np 90% a minimalnie przesuwając ją od razu wskakuje "nijakie" 4% . Podczas precyzyjnego ustawiania anteny brakuje tu stopniowego obniżania/podnoszenia poziomu sygnału .... 60% , 50% , 40% etc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze raz proszę tych co mają ten tuner (albo testowali go w działaniu) o odpowiedź na pytania z popszedniego mojego "posta" w tym temacie. Tuner jest MOCNO kuszący, ale jego cena to dla mnie spora kwota, więc wolę się upewnić, czy nie sprawi niespodzianki (niemiłej ma się rozumieć)... Z góry WIELKIE dzięki :D!

 

P. S. Dodałbym jeszcze pytanko czy tuner się nie zawiesza jeśli w gniazdach "CI" są jednocześnie moduł "Dragon" i moduł "Cyfrowego Polsatu", a w jednym z czytników karta "TNK"???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...