Skocz do zawartości

GLOBO HD S1 2CI 2CX PVR Ready


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Witam.

Tylny panel tego odbiornika Globo HD jest prawie identyczny jak Vantage 7100 HD którego osobiście posiadam.

Ciekawe czy są to klony?

W Vantage jest identyczny otwór jak od wentylatora ale dysku do środka nie można podpiąć - jest możliwość tylko przez usb lub sata na tylnym panelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MPEG-4 to nie tylko DVB-S2! To równie dobrze DVB-S, przykładów takich mamy wiele z kanałów w wersji SD, ale także znajdzie się jakiś z HD. Sprawa nie do końca jasna, bo widziałem kiedyś odbiornik, który potrafił odebrać MPEG-4, ale DVB-S2 już nie, co prawda czasy się zmieniły i to wszystko też poszło do przodu, ale trzeba czekać na oficjalne wiadomości 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się sprzeczać ale DVB-S to MPEG-2 a DVBS-2 to MPEG4 proszę małe info na ten temat np.tu http://en.wikipedia.org/wiki/DVB-S2 ..., myślę że chyba MPEG2 to nie to samo co MPEG4 to przecież nie mialo by sensu,..ale każdy ma prawo mieć swoją iterpretację ..pozdrawiam

Ps.a jeśli chodzi o potwierdzenie czy odbiera on kanały w HD z pakietu np.Cyfry to potwierdzam Cyfra HD ok, narazie na Astonie 2.18 ale niedługo będzie soft który obsłuży kanaly HD z cyfry poprzez czytnik ,bo narazie to X-crypt i Conax...,więc jeśli nadal uważasz że to nie DVBS-2 to co on ma jeszcze obsłużyć ???...

-i oczywiście są tunery DVBS które potrafią odebrać kanały w standarcie MPEG-4 jest ich wiele ,bo choć by każdy tuner z CI wystarczy włożyć odpowiedni moduł,ale żaden z nich w swojej specyfikacji (sam w sobie)nie posiada obsługi MPEG-4...,a tym samym wyjścia do obsługi pełnej rozdzielczości HD,przynajmniej nie spotkałem takiego...,a skaler obrazu umożliwiający podbicie obrazu wizyjnego do rozdzielczości 1080i / 720p. spotyka się ale raczej w odtwarzaczach DVD,a to nie to samo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuner obsługuje DVB-S2, ale co do wcześniejszej dyskusji - bez problemu można zrobić tuner DVB-S z MPEG-2 i MPEG-4 i wsparciem HD, ale bez DVB-S2. Zresztą żywym przykładem są karty DVB-PCI, np.: SkyStar 2 - HD odbierze, ale na transponderach DVB-S2 brak sygnału, bo głowica nie jest do tego przystosowana.

 

Tunera na oczy jeszcze nie widziałem, być może będziemy go testować, ale póki co egzemplarza testowego brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dostępny w Polsce,i ja już go testuję ,dlatego podaje wiarygodne dane,oczywiście nie każdy musi w to wierzyć,a mądrości na temat standardów nadawania i odbierania może lepiej zostawmy w spokoju bo to dwie różne sprawy,jak już napisałem odbiór kanałów HD z cyfry poprzez astona 2.18 bez problemów,więc czy to wsparcie dla HD czy DVB-S2 odpowiedzcie sobie sami,....właściwie co ja mówię to na pewno tuner analogowy ze wsparciem dla D2-MAC??? ...no coment...dyskusja rozwinęła się nie w tym kierunku niestety,a szkoda..pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Aktualnie testuję go i zapowiada się całkiem dobrze, opis będzie w SK 7-8/2008. Ładne OSD, dopracowana obsługa EPG, szybki, do tego PVR Ready, więc można nagrywać po USB. Ale i tak jak z każdym nowym sprzętem - musi on trafić do ludzi i dopiero po pierwszych raportach od nabywców można będzie wyciągnąć konkretne wnioski. Zmorą tunerów obecnie są zwiechy przy długim korzystaniu, lub w konkretnych scenariuszach użytkowania - nie wszystko da się sprawdzić w warunkach "laboratoryjnych".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nic tam nie tracisz żadnej gwarancji, ja nie zauważyłem żadnych mankamentów na sofcie alternatywnym, tak dla porządku dodam że posiadam orginalny moduł CP z kartą i kartę Cyfry+ z abo. i nie interesuje mnie nielegalne odkodowywanie programów do codziennego użytku - ewentualnie tylko dla satysfakcji ale oglądam na orginałach a soft mam wgrany tylko z powodu obsługi karty Cyfry - zresztą od dystrybutora tego sprzętu odbiornik do mnie przyszedł z softem alternatywnym i o czym my tu piszemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...