Skocz do zawartości

DVB-T w Lubuskiem


Peter Parker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli mozna kupic kazdy tuner obslugujacy MPEG-2, pozniej zainstalowac kodek MPEG-4, czy dobrze rozumiem?

Chyb nie jest to takie proste widze. Panowie, czy wg tego opisu ten tuner obsluguje MPEG-4?

 

Kod Producenta LV5T

Nazwa producenta Lifeview

Typ tunera Zewnętrzny

Interfejs USB 2.0

Procesor video b.d.

Rozdzielczość b.d.

Tuner radiowy cyfrowy naziemny DVB-T Tak

Tuner TV cyfrowy naziemny DVB-T Tak

Zakres TV analogowej brak

System wizji DVB-T TV (MPEG2 and MPEG4 stream)

System fonii BTSC, EIAJ, A2, NICAM

Telegazeta + EPG

Format zapisu MPEGII

Gniazda karty: wejścia weście antenowe DVB-T

Zdalne sterowanie Tak

Sterowniki 2000 (SP4) / XP / Vista

Oprogramowanie Arcsoft TotalMedia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JUDASH daj namiar na ten tuner

 

TUNER TV LIFEVIEW NO DVB-T USB DELUXE

LIFEVIEW TUNER TV LIFEVIEW NO HYBRID USB

Jak wpiszesz w google, to znajdziesz ;).

A co oznacza ten stream obok MPEG-4?

DVB-T TV (MPEG2 and MPEG4 stream)

Czy ktos moze potwierdzic, ze oba te tunery pracuja w MPEG-4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

To nie dobrze widać problem z tunerem i sprawa czułosc głowicy, albo nadajnik pracuje z przerwami bo nieraz mam takie wrazenie. W Sobote planuje zdjąc antene siatkowa na rzecz kierunkowej Televes 45+wzmacniacz tej samej firmy o efektach napiszę. Wiem od kolegów instalatorów iz w S.Kurowie i okolicach sygnał analoga z Jemiołowa jest najsilniejszy w całym powiecie FSD to i z DVB-T po dobrej antenie powinno być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

czy na odbiorniku z wbudowanym tunerem dvb t obsługującym mpeg2 powinienem odebrac sygnał cyfrowy ze stacji nadającej w mpeg4- Jemiołów - chodzi mi o to czy powinienem widziec siłę sygnału , nazwy programów itd ( póki co przy próbie wyszukania programów pojawia się napis : brak sygnału ) - pomóżcie bo nie wiem czy warto kupowac moduł np4 ( chyba tak to sie nazywa .. :oops: ) - dodam, że programy nadawane analogowo z Jemiołowa odbieram bardzo dobrze . z góry dziekuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - powinieneś widzieć sygnał. Zakup modułu i tak musisz rozważyć pod innym względem - moduły NP4 współpracują poprawnie tylko z tymi urządzeniami, pod które wyszły odpowiednie poprawki oprogramowania (odbiorniki Golden Interstara z serii Xpeed, czy TechniSaty).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moge powiedziec ze Bobrówko i okolice są bez sygnału DVB-T z Jemiołowa. Kiedys ktos pisał ze jakies kilka procent sygnału uzyskał to hyba było St.Kurowo lub okolica.

Ja aby odebrać to muszę czekać na tropo albo pózną noc. Zaniedbują nas a obiecywali ze od Lipca Bedzie doswietlona północ.\

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

LifeView LV5T USB. Odbiera nawet na antenie dołączonej do zestawu ;) Miejsce - Sulechów, więc całkiem niedaleko Ciebie.

Z tego co wiem, to w Świebodzinie zawsze były jakieś problemy z odbiorem telewizji naziemnej. Problem skończy się raz na zawsze jak w Jemiołowie sygnał pójdzie z większą mocą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Forum EmiTela user JarekM poinformował:

 

Testowa emisja DVB-T z Jemiołowa jest już prowadzona dookólnie z głównego systemu antenowego z mocą (prawie) docelową.

 

Proszę o info jak to jest z odbiorem w środkowej i północnej części województwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtam

Mam 2 tunery pod usb HU 2200 x3mtv i twinhan i 1 kartę PCI w starym kompie tez x3mtv na nim nie testuje bo słabiutko sprzętowo. W Twihanie mam diody dwie, zielona ze ma połaczenie i niebieska kiedy znajdzie sygnał to się zapala.\W x3mtv jest jedna dioda ledwie się swiecąca tak na czerwono.

Testy robię na x3mtv bo ten drugi ma problem ze sterami pod vistę i resetuje mi lapa.

Twinhan ma zdecydowanie czulszą głowice kiedy hu2200 nic nie znajduje to twinhan ma 30% sygnału i jest obraz ze scieciami .

Po wzmocnieniu sygnału z Jemiołowa mogę bez przeszkód testowc swoje nabytki bo i tak lezały pół roku i czekały na sygnał z Jemiołowa.

A Jak u Ciebie Judash poprawiły ci się warunki odbiorcze DVB-T od Listopada.

 

@Judash o jakim okienku piszesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...