Skocz do zawartości

Dawna Polonia 1


Ben
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

"Ukryta kamera" była na P1 czy Polsacie?

To jest akurat tytuł wielu programów. Pod tą oklepaną nazwą emitowano także program w RTL7 prod. amerykańskiej. Więc nie sugeruj się w tym wypadku tym jak program się nazywa. Akurat ten leci od wielu lat w Polonii 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Oto, jak kiedyś pisano o Polonii 1 ;)

Problemy techniczne Polonii 1 (http://www.satcodx.com/hb2.shtml)

 

Od 4 marca Polonia 1 nie nadaje swojego programu z transpondera 11,977 GHz/H Hot Birda 2. Powodem jest awaria transpondera satelity. Emisja kanalu zostanie wznowiona prawdopodobnie jeszcze dzisiaj (6.03.1998).

źródło: archiwum sat-net.com

 

Kiedy wroci Polonia 1?

8 maj 1998r.

 

Pod koniec kwietnia z tp. 11,977 GHz/H Hot Birda 2 zniknela Polonia 1. Jednak juz 5 maja stacja ta pojawila sie... cyfrowo na tp. 12,303 GHz/V Hot Birda 3. Szczegolowe parametry na stronach SATCO DX (http://www.satcodx.com).

Wedlug ostatnich informacji, Polonia 1 ma wrocic analogowo w najblizszych dniach. Zmieni sie jednak zawartosc programu. Zniknie z niego telezakupowa czesc TV Shop. Zostanie ona przeniesiona na cyfrowy transponder. Wynika z tego, ze wkrotce bedziemy mieli do czynienia z telezakupowa mutacja Polonii 1 prawdopodobnie o nazwie TV Shop, ktora bedzie mozna ogladac z Hot Birda 3.

źródło: archiwum sat-net.com
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ja pamiętam jak zakładali mi kablówkę, byłem mały nie pamiętam w którym to roku muszę się spytać rodziców ale pamiętam, że fachowcy co przyszli podczas montowania włączyli mi Polonię 1 i powiedzieli, że to najlepszy kanał... Pamiętam leciał wtedy Captain Tsubasa (na Polonii 1 nazywał się chyba Kapitan Hawk) ;) Było wiele ciekawych seriali : Drużyna A :) Łezka w oku się kręci gdy włącza się ten kanał a tam same Top-Shop albo Filmy z lat 40 w jakości VHS z wypożyczalni :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakosc emitowanego materiału na polonii1 była w czasach istnienia stacji lokalnych niezwykle mizerna. Było to efektem tego, ze w tym okresie polonia1 nie nadawała sygnału satelitarnego. Również istnienie polonii1 jako sieci było w pewnym sensie fikcją, gdyż program nagrany na kasetach (sądząc po jakości były to najprawdopodobniej zwyczajne VHS) łącznie z zapowiedziami speakerek (m.in. Małgorzata Gudejko i jedna taka aktorka z pie.przykiem nad wargą) przesyłane były kurierem z Warszawy do stacji lokalnych. Stacje lokalne zaś miały o tej samej godzinie włączyc odtwarzanie tych kaset zeby stworzyc pozory istnienia sieci. Ja odbierałem jednoczesnie PTV RONDO z Katowic i PTV KRATER z Krakowa i czesto bylo widac minutowe lub nawet wieksze poslizgi czasowe pomiędzy odtwarzanymi programami POLONII1 przez obie te lokalne stacje. Nagrane na tasmach programy Polonii1 odtwarzane przez stacje lokalne dawaly b.kiepską jakosc transmisji telewizyjnej. Na domiar złego niektóre stacje lokalne jak np. RONDO nadawały w systemie SECAM, co dodatkowo wpływało na fatalną jakosc transmisji. Czasem zdarzały się jakies awarie w magnetowidach, jakies szarpania taśmy, pręgi, czyli wszystko to czego doswiadczyc mozemy przy uzytkowaniu domowego magnetowidu VHS. Wszystko to sprawialo wrażenie ogromnej amatorszczyzny, co np w zderzeniu z dostępnymi już w tamtych czasach za posrednictwem satelity w pełni profesjonalnych kanałów np niemieckich robiło fatalne wrażenie. Również POLSAT dostępny już w 1993r. przez satelitę sprawiał wrażenie stacji początkowo co prawda b. skromnej, ale jednak zdecydowanie bardziej profesjonalnej, a jakosc transmisji była bardzo dobra. A jednak po latach pewien sentyment do dawnej Polonii1 został. Któz nie pamięta Yattamana czy Tygrysią maskę? Albo włoski serial mlodzieżowy pt. Klasa IIIc (sam bylem wtedy w liceum).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sama prawda. W pewnym sensie Polonię 1 możemy nazwać amatorską telewizją. Jakość nadawania VHS oraz ciągłe zakłócenia, przerwy, zapętlenia nadawanych programów (bodajże w 2002 roku, kiedy pracownicy włączyli automatyczne odtwarzanie kanałów). Teraz Polonia 1 to samo dno. Do 19 Telesklep, a potem filmy na jeszcze gorszej taśmie VHS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Razem ze swoją młodszą siostrą (Tele5) stanowią szpetne rodzeństwo! Jedyne co zmieniło się na Polonii 1 przez te lata to wyłącznie logo. Jak można się zatrzymać w rozwoju przez tyle lat! Kanał ten powinni wpisać do księgi rekordów pod wieloma kryteriami. Ogólnie to powinni dopłacać tym którzy oglądają to "coś"!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bloo411: Przecież ja tylko wyraziłem swoje zdanie na temat tego kanału i nic więcej. Nie rozumiem Twojego oburzenia. Może jestem nowy na forum i na takich jak ja patrzy się tu z dystansem. Ale swoje wiosny mam i zdania na różne tematy również...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polonia1 i Tele 5 to kanały drugiej kategorii , ale czasami można znaleźć coś ciekawego ( tyle , że później to powtarzają , powtarzają , powtarzają , ...) i chwilę przy tym kanale zostać . Tyle , że po co , jak pierwszy lepszy kanał FTA na Hot Birdzie jest lepszy (chodzi mi o polskie , nie włoskie :D , czy inne zagraniczne )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

To ja poproszę tą dopłatę. Co prawda na Polonii 1 lecą większość dnia telezakupy, ale jest to mimo wszystko bardzo dobry kanał. Ktoś, kto zamiast tej całej nowej papki z USA, woli obejrzeć Klasykę Kina, znajdzie tu coś dla siebie. Przypomnę tylko, że choćby film "Wzgórze", emitowany na P1, pokazywał też TCM. Ale to nie ten temat - tu mamy wspominać, a nie pisać jak jest teraz. Tak więc możemy pisać o P1 w dziale Polskie kanały, a nie tu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki jeśli kogoś moim tekstem uraziłem było to niecelowe. Dawno... dawno... temu przyznam się bez bicia oglądałem na tym kanale program "Werdykt" który przypominał raczej kabareton a nie rozprawę sądową a polewa co program była gwarantowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...