Skocz do zawartości

Prasa telewizyjna... dawniej


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na Facebooku mamy kilka pierwszych okładek z dwóch tytułów:
Tele Tydzień:
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2853748824680203&id=130340047021108&fs=0&focus_composer=0&ref=opera_speed_dial&notif_t=group_activity

Tele Świat:
https://m.facebook.com/teleswiat/photos/a.334382603335835/340801326027296/?type=3&source=54&ref=opera_speed_dial&notif_t=group_activity

Kiedyś była dostępna też pierwsza historyczna okładka Kropki TV ale obecnie nie mogę jej znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Znalazłem bardzo interesujące opracowanie - od około 18 strony jest kilka stron o historii prasy telewizyjnej w Polsce: http://bazhum.muzhp.pl/media//files/Rocznik_Prasoznawczy/Rocznik_Prasoznawczy-r2008-t2/Rocznik_Prasoznawczy-r2008-t2-s57-79/Rocznik_Prasoznawczy-r2008-t2-s57-79.pdf

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam
Czy ktoś z was posiada egzemplarze "Anteny" z 2000 roku - interesują mnie konkretnie egzemplarze, które ukazały się około 20 listopada (poniedziałek) i około 18 grudnia (poniedziałek).
Jeśli ktoś te egzemplarze posiada, proszę o sygnał - szukam drobnych informacji zawartych w tychże numerach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daję jeszcze suplement dla Polanda: To i Owo po liftingu z czerwca 2003, Tele Tydzień z początku 2002, oraz 2003, Tele świat z 2002 i z 2003 roku, Antena z 1996 roku. I oczywiście o pełne skany (program na cały tydzień jak możliwe)

Edytowane przez gameworld1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Oczywiście nie chcę się chwalić, ale ostatnio, kilka dni temu zamówiłem bardzo dużo archiwalnych gazet. Jeżeli ktoś chce, to mogę się pochwalić, co to za gazety zakupiłem.

 

PS. W przyszłym tygodniu planuję porobić zdjęcia gazet (nie tylko tych, które przyjdą, ale też tych, które mam - chodzi o archiwalną prasę), jeżeli ktoś byłby zainteresowany (to nie jest reklama), to można tutaj wypisać koncert życzeń. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, mam nadzieję, że nie zapomnę o jakiejś gazecie na tej liście. Oto lista gazet, które zakupiłem:

- To i Owo z 2003 roku (to jest wersja z już kolorową grafiką w listingu)

- Tele Świat z 2002 roku

- Tele Świat z 2003 roku

- Tele Świat z 2011 roku (inny listing)

- Tele Świat z 2011 roku (inny listing)

- Tele Magazyn z 1998 roku

- Tele Magazyn z 1999 roku

- Tele Magazyn z 2002 roku

- Tele Magazyn z 2008 roku

- Tele Magazyn z 2012 roku

- Tele Program z 2009 roku

- TV Przewodnik z 2011 roku

- TV Przewodnik z 2012 roku

- TV Przewodnik z 2014 roku

- Kropka TV z 2005 albo 2006 roku

- Kropka TV z 2009 roku

- Kropka TV z 2012 roku (wersja z 96 stacjami)

- Imperium TV z 1997 roku

- Imperium TV z 2000 roku

- Imperium TV z 2012 roku

- TV Okey z 2006 roku

- Fakt TV z 2006 roku

- Kurier TV z 2003 roku

- TeleRzeczpospolita z 1998 roku

- Gazeta Telewizyjna z 2001 roku

- Kultura z 2007 roku

- Tele Rama z 1997 roku

 

Wiem, zaszalałem. ;) 

 

@Tapcel2020: Jak to? Wydaje mi się, że przecież skany z listingów z gazet to nie jest nie wiadomo jak bardzo prywatna rzecz, żeby prawa do nich mieli wydawcy. Fakt, gazetę oni wyprodukowali, ale żeby kilka skanów z listingu było aż takim problemem dla nich? Jak dla mnie to jest przesada.

 

PS 1: Dodatkowo z Książnicy planuję "zamówić":

- Gazetę Telewizyjną z 2005 roku (czerwony listing)

- TV Movie z 1998 roku

- Nowy Dzień TV z 2005 roku

- Super Express TV z 2005 roku

- Kurier TV z 2002 roku

- Imperium TV z 2005 roku

- Tele Świat z 2005 roku

 

+ w przyszłości Tele Świat z 2008 roku (inny listing), Tele Świat z 2006 roku, TeleRzeczpospolita z lat 2005 - 2008, oraz 2002 i 2003, Super Express TV z lat 2001 - 2003, Fakt TV z 2003 roku (pierwszy listing), Gazeta Telewizyjna z 2004 roku. Mogę też zamówić Tele Lewiatańczyka. Jestem pokręconym fanem gazet z programem TV, to moja wina :(

PS 2: Miałby ktoś może Tele Ramę z nowszych lat (podobno do 2001 roku wychodziła), Tele Gwiazdę, Program TV z Super Nowości, lub jakąś inną regionalną gazetę z dawniejszych lat, np TV Pilot? Można też dodać informacje o Pięknej TV i Mini Programie TV, jeżeli taki twór istniał, lub innych gazetach z programem TV które już kiedyś istniały. Byłbym wdzięczny. :)    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gierek napisał:

Jak to? Wydaje mi się, że przecież skany z listingów z gazet to nie jest nie wiadomo jak bardzo prywatna rzecz, żeby prawa do nich mieli wydawcy. Fakt, gazetę oni wyprodukowali, ale żeby kilka skanów z listingu było aż takim problemem dla nich? Jak dla mnie to jest przesada.

 

Skan, czy nie skan, jednak udostępnianie potem takiego skanu gazety publicznie może również być naruszeniem. praw autorskich, które zazwyczaj należą do redakcji.

Jeśli posiadasz zgodę redakcji na rozpowszechnianie materiału to OK. Jeśli jednak nie to... sam chyba wiesz. :roll:

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gierek Ramówki telewizyjne jako takie nie są objęte prawami autorskimi, a udostępnienie pojedynczego zdjęcia starego programu TV można uznać za skorzystanie z dozwolonego użytku/prawa cytatu, na takiej samej zasadzie jak publikowane tu zrzuty ekranu, czy logotypy stacji telewizyjnych. Jest to tutaj ładnie wyjaśnione: http://prawokultury.pl/pierwsza-pomoc/946/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja szukam listingu z "To i Owo TV" z II połowy 1999 roku. Na tamte czasy listing był nieźle porobiony ze względu na 12 stacji TVP, które stały się jedną z pasmem wspólnym.

Szukam też listingu, także z "To i Owo TV", z 1994 roku, kiedy to w tej samej gazecie była stacja MBC.

Edytowane przez Barti
Tytuły seriali, filmów, audycji, utworów itp. podajemy w cudzysłowie. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

'Tele Program' dołączony do gazet przeszedł nową oprawę graficzną latem 2007 roku. Okładka jest inna ze względu na inny zapis okresu dat. Także doszło do kilku zmian--przy dwóch pierwszych stronach układ jest nadal bez zmian, oprócz tej belki u góry. Dopiero przy trzeciej stronie jest już inny układ. Na ostatniej stronie tej gazety jest wymieniony program na następny piątek (zawiera tylko pięć stacji). Dostałem jeszcze kolejne wydanie ze świąt Bożego Narodzenia 2007 roku. Układ się zmienił nie do poznania nie tylko pod względem wyglądu. Zamiast trzech stron z ramówkami mamy cztery strony.

 

Dla udowodnienia mam tu kilka zdjęć:

Okładka - sierpień 2007, nie znalazłem wtedy odpowiedniej okładki: s-l1600.jpg

1. strona: 14092007_1.jpg

2. strona: 14092007_2.jpg

3. strona: 14092007_3.jpg

program na następny wtorek: 21092007.jpg

 

Okładka - grudzień 2007: 01.jpg

1. strona: 28.jpg

2. strona: 29.jpg

3. strona: 30.jpg

4. strona: 31.jpg

Edytowane przez gameworld1
Zdjęcia
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie wygląda, natomiast w tamtym czasie istniał też taki dodatek, jak "Tele Przewodnik Nowości", który mógł mieć inny listing od Tele Programu, i Tele Magazynu. Każdy z tych trzech dodatków miał różny listing, z wyjątkiem 2014 roku, kiedy odświeżony już "TV Przewodnik" miał taki sam listing, jak ten z Tele Programu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witajcie,

Ostatnio robiąc porządki znalazłem na strychu program z Dziennika Polskiego z roku 1998?? Może 1997?? Jest w dobrym stanie, ale bez okładki. Może ktoś by doszedł z którego roku, mnie się nie chciało. Czy byliby tutaj chętni na wrzutę? :)

 

Oprócz tego posiadam kompletne nr. To&Owo od 2008 do dziś.

Edytowane przez adrian 18
  • Popieram 2
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wrzucaj. Chętnie bym zobaczył.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości. Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...