Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Kino Polska korzysta ze zbiorów Filmoteki Narodowej (polska instytucja kulturalna z siedzibą w Warszawie, która gromadzi bogate archiwum filmów dokumentalnych i fabularnych, polskich i zagranicznych). Ze zbiorów korzysta też TVP. Cała trójka ze sobą współpracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wyobraża sobie "Czterej pancerni i pies" i inne polskie filmy w HD 8)

W 2009 roku swoje nadawanie w wysokiej rozdzielczości rozpocznie kanał filmowy Kino Polska HD. Stacja Kino Polska wystartowała w grudniu 2003 roku, a obecnie odbiera ją ponad 3 mln gospodarstw domowych. Przewiduje się, że na koniec 2009 roku liczba ta wzrośnie do 4 mln.

 

Kino Polska jest jednym z pięciu kanałów produkowanych przez SPI International dla Polski - oprócz niego są to Filmbox, Filmbox Extra, Filmbox Family i Filmbox HD.

Źródło: Satkurier.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stworzenie takiego kanału jak Kino Polska HD jest jak najbardziej realne, a przykład MGM HD pokazuję, że również stare filmy można pokazywać w HD. Oczywiście początkowo w ramówce będzie dominować duża ilość powtórek, ale z czasem będzie sie pojawiać coraz więcej premier. Jednak póki co trzeba czekać na bardziej oficjalne informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

@Peter Parker Wiem, że Kino Polska należy do SPI - dlatego wstawiłem tą emotkę -> 8) <- na koniec zdania :wink: A tak przy okazji to CP wkońcu jest w czymś pierwszy - w dodaniu nowego loga Kino Polska do swojego internetowego programu TV :lol:

 

@tomekb1976 Logo Kino Polska HD będzie pewnie podobne do loga Kino Polska SD, tyle, że dodadzą HD - tak, jak jest to w przypadku logotypów Filmbox SD i Filmbox HD :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ubiegliście mnie;p heh powiem że nowe logo nie bardzo mi pasuje kojarzy mi się za mocno z SPI:/ i Filmboxami;p no ale....Miałem już napisać o tym ale mnie obiegliście:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekamy na logo Kino Polska HD...
Zapewne w miejscu dużych liter "PL" pojawi się te "HD". Moim zdaniem takie działanie byłoby najbardziej rozsądne, w końcu logosy obu wersji kanałów Kino Polska (SD i wkrótce HD) nie będą od siebie dość znacząco odbiegać :]

Jeszcze raz wklejam logo zapodane przez @Krisss16, żeby nie trzeba było wracać do poprzedniej strony tematu ;)

program-tv-kino_polska.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...