Skocz do zawartości

Ilu DX-erów mamy na forum?


Mr. Orbita
 Udostępnij

Jak dużo pozycji satelitarnych możesz odbierać  

218 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak dużo pozycji satelitarnych możesz odbierać

    • Jestem DX-erem z krwi i kości - obrotnica lub siłownik
      50
    • Lubię odnajdywać nowe egzotyczne kanały, ale nie posiadam układu obrotowego
      116
    • Całkowicie nie interesuje mnie ta tematyka - chcę spokojnie oglądać
      61


Rekomendowane odpowiedzi

Z tematyką satelitarną zacząłem w latach 90,gdy jeszcze na rynku było dużo sprzętu analogowego typu Amstrad,oraz Comsat.Pierwszy sprzęt ojciec założył wraz z anteną 120 cm.Wolnymi chwilami kręciłem anteną to na prawo,to na lewo nakierowując antenę na inne pozycje satelitarne niż Hotbird.Z czasem jak zawitał sprzęt cyfrowy w Polsce,to już zacząłem bawić się w montowanie dodatkowych konwerterów w układzie tj.zezów.Wtedy nie miałem jeszcze dostępu do internetu,aby mieć wgląd w sprzęt jaki był na topie w ówczesnym czasie.W sprzęt i akcesoria zaopatrywałem się głównie na Warszawskiej giełdzie elektronicznej "Wolumen".Oprócz siebie,także zaopatrywałem w sprzęt satelitarny rodzinę i znajomych.Człowiek z czasem nabywał wiedzy w tym zakresie,co stało się poniekąd hobby,i dorabianiem grosza u ludzi w zakresie montażu,instalacji anten satelitarnych.Łączyło przyjemne z pożytecznym.Od tamtej pory przez moje ręce przeszło sporo dekoderów wszelakiej maści,że już nie jestem w stanie zliczyć.Między innymi:Technomate,Phillipsy,Fergusony,Opticumy,Sagemy,Katherin,Echostary,Samsungi,GM,Technisaty i wiele,wiele innych.Kilka obrotnic tj.chińczyków,polarmounty,siłowniki i jeden nieszczęśliwy pozycjoner,który przeklinałem :-) .Montaż tj.zezów do anten zaczynając od małych 60 do 180.Sam obecnie posiadam 9 letniego wysłużonego Fergusona,oraz obrotnicę Diseq GM 50-120,z których sporadycznie korzystam i to w przypadku szukania popularnych feedów dla sportu na żywo.

Edytowane przez ARTIPAPK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...