Skocz do zawartości

Ilu DX-erów mamy na forum?


Mr. Orbita
 Udostępnij

Jak dużo pozycji satelitarnych możesz odbierać  

218 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak dużo pozycji satelitarnych możesz odbierać

    • Jestem DX-erem z krwi i kości - obrotnica lub siłownik
      50
    • Lubię odnajdywać nowe egzotyczne kanały, ale nie posiadam układu obrotowego
      116
    • Całkowicie nie interesuje mnie ta tematyka - chcę spokojnie oglądać
      61


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...

Opcja 1 - mam obrotnicę i co tu więcej mówić - lubię sobie pojeździć antenką na różne pozycje satelitarne. Tuner mam jeden (Opticum x402p), a drugi Strong SRT6860 jest, ale nieużywany. Chciałbym mieć większą antenę (np. 3 metry), ale to trochę chyba za dużo jak na osobę mieszkającą w bloku mieszkalnym. Tak czy inaczej, jestem zadowolony ze swojego hobby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Właściwie to nie wiem,co znaczy być DX-erem ale śledząc Wasze deklaracje, wpisałbym się pod 1. Mam 130-tkę na PM (zakres 85,2 E do 30 W ), siłownik 18", pozycjoner, dwa tunery, wpisanych ok. 9500 programów tv (bez radiowych), co miesiąc aktualizuję częstotliwości w/g SAT Kuriera, lubię to i cieszy, gdy czasami jakiś słaby, ale się pokaże nowy sygnał. Marzy mi się coś większego, tuner z blindem, konwerter na C band, ale na razie tylko marzy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

W latach 1996 do 2000 a może troszkę dłużej

byłem rasowym dx menem

obrót i inne sprawy

zawsze na intelsacie K o 22 oglądałem jeszcze w Palu

przekazy z Amerykańskiej giełdy papierów wartościowych dla tv Niemieckiej

przyszedł internet i dx się skończyło

teraz mam zeza na hot brida i astre

może dołoże jeszcze zeza na astre 28 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

1) 115 cm, obrotnica Mascom ScanMaster III 90°E-60°W

 

V podpisu mám vše potřebné napsané, motor = obrotnica (měl jsem motor už u minulého satelitu, analogového, asi již před 15 roky, 120 cm parabolu, sat-box PACE 1000, 150 TV analog stanic). Parabola 115 cm, dosah s motorem Mascom ScanMaster III (je super) 90°E-60°W, ale ke konci je to horší, u kraje mého dosahu °W nejsou odpovídající družice (pásmo KU) s vysíláním a na druhé straně °E ke konci už mi to moc neladí, nebo dost kostičky ... Mám zaneseno něco přes 3 100 TV stanic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Mam antenę z obrotnicą, ale nie uważam się za DX-era. Obrotnicę kupiłem, bo chciałem mieć dostęp do czegoś więcej, niż tylko Hot Bird i Astra (poprzednio używałem układu "zeza"). Nie bawię się w ogóle w wyszukiwanie jakichś tymczasowych przekazów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...

Opcja 2. Mam multifocus na 8 satelitów, lubię wynajdować użyteczne przekazy telewizyjne mające ciekawą treść i dające się zrozumieć (angielski i języki słowiańskie) albo nie dające się zrozumieć kanały muzyczne. Podobnie stacje radiowe. Nie interesują mnie natomiast statystyki, przekazy z niedostępną treścią i pogoń za każdym strzątkiem sygnału z nie dających wielkiej nadziei odległych wiązek. Jak już coś złapię, a zależy mi na tym, to ma grać dobrze i wtedy czuję się spełniony. Lubię od czasu do czasu raz na parę miesięcy przeskanować orbitę, poczytać informacje w gazetach o nowościach na transponderach, ale tylko tyle, nic więcej.

 

Jak byłem dzieciakiem, to kręciło mnie jeszcze łapanie niemieckiego analoga w okolicach Poznania i jakiejś ruskiej telewizji małej mocy chyba z okolicy konsulatu. Ale wówczas nie rozumiałem jeszcze całej fizyki tego procesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...