Skocz do zawartości

Muzyczne stacje telewizyjne


Oliver S-c
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio mamy prawdziwy wysyp kanałów muzycznych z najpopularniejszych satelitów. Na HotBirdzie po ONE, NumberOne Channel pojawił się kolejny kanał tylko z teledyskami - Ulisse - jest nadawany na 11.296H. Ulisse miał już sporo wcieleń, był kanałem erotycznym, potem pokazywano sporty ekstremalne (to już na 12.558V) a teraz muzyczny się zrobił. Oczywiście kolejnym nowym wcieleniom tej telewizji towarzyszyła zmiana transpondera :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość NRJ Hits na Astrze jest taka sama jak jakość NRJ12 na HotBirdzie. W obydwu przypadkach nadają w 16/9. Jeżeli chodzi o muzykę to na NRJ Hits jest jej pod dostatkiem (100% ramówki to sama muzyka nie licząc reklam). NRJ12 zwiększył ilość puszczanych seriali i filmów, już wcześniej to zauważyłem :wink:

 

ps: Nawet teraz zerkam sobie na ten kanał :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włoski kanał muzyczny Music Box Italia zakończył niekodowane nadawanie na satelicie Hot Bird 8 (13°E). Od dziś jest dostępny dla abonentów platformy Sky Italia i kodowany w systemie NDS Videoguard.

 

 

Kanał nadawał na częstotliwości 12207, polaryzacja pozioma, SR 27500, FEC 3/4 na transponderze RR SAT.

 

W tej chwili nadaje z satelity Hot Bird 7A (13°E), częstotliwość 11355, polaryzacja pionowa, SR 27500, FEC 3/4.

 

Źródło: skysunsat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mamy kolejny kanał muzyczny - Live 24 - jest na 12.476 H 27500 3/4. Jakość nędzna, oferta muzyczna przeciętna (sporo Britney Spears), ale zawsze jeden więcej :D

 

PS:

 

@felik3 - jak kopiujesz informację z jakiegoś miejsca. To w "Źródło:" Masz wpisać to miejsce, z którego skopiowałeś (nawet jeśli już coś tam jest wpisane - do tego co jest dopisujesz to z czego skopiowałeś). Dziś już trzy razy poprawiałem Twoje posty i czwartego nie będę, tylko skasuję po prostu i będzie po problemie. Tak więc jeśli nie chcesz, aby Twoje posty znikały w tajemniczych okolicznościach podawaj źródła zgodne z prawdą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

"Würfelzucker", ulubiona niemiecka stacja muzyczna zakonczyla tymczasowo emisje przez satelite Astre, 19,2°E.

 

Powodem do tego sa zmiany stacji. Tak sie mowi, ze przekaz tylko zostanie przerwany na okolo czterech tygodni. Ale komu sie chce to wierzyc, jesli przykladowo stacja "Music Nation" juz ponad rok planowala powrocic.

 

Na miejscu "Würfelzucker" bedzie nadawal "DrDish".

 

Baju, baju, cukierku. Slotko bylo z toba. :cry:

 

Zrodlo obok TN: http://www.satnews.de/mlesen.php?id=442 ... ace06f0ec6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc kanał "Kostka cukru TV" (WürfelzuckerTV) był dobrym kanałem muzycznym. Szkoda że nie miałem możliwości nawet podejrzenia, mam nadzieję że to tylko przerwa i jak sie pojawią to już na nowych parametrach. Obecnie transponder 12.246V coraz mocniej mnie denerwuje :evil: obok Dr. Dish TV jest z niego nadawany DMAX który kilka dni temu zakończył przekaz z 12.633V. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że odbieram Astrę - nawet na dwóch telewizorach. Problem jest tylko taki że nie odbieram transpondera 12.246V, również 12.441V. Wiązki owych transponderów są kierowane głównie na Europę zachodnią, ja mieszkam w Polsce daleko na wschód (bliżej Białorusi) i musiałbym zamocować antenę o średnicy przynajmniej ze trzy metry aby uzyskać sygnał na owych transponderach - dla mnie całkowicie nie realne - mieszkam w bloku).

 

Kiedyś o tym problemie założyłem wątek w dziale "Problemy": https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?t=118&start=0 Zrobiłem to celowo choć znałem przyczynę braku sygnału ale chciałem wtedy jakoś się włączyć do dyskusji. :wink:

 

Właściwie WurfelzuckerTV nadawał (?) też przez internet ale tutaj jak zwykle nie zaopatrzyłem się w odpowiednie kodeki więc tego przekazu nie zobaczyłem przez neta a szkoda. Ale to wynika raczej z mojego lenistwa gdyż już od dłuższego czasu obiecuję sobie że zainstaluję potrzebne mi odtwarzacze i wcale tego nie robię :lol:

 

A jeżeli chodzi o teledyski, to jakie klipy jakich zespołów najczęściej grała ta telewizja?

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klipy bele jakie. Takie jak uslyszysz na "VIVIE" n.p. Z tym ze caly czas lecialy. Chyba nawet reklam nie bylo.

Ale tez takie pioseki, ktorych jeszcze nie bylo slychac. Nie raz mi sie zdarzylo ze jakas pioseke pierwszy raz slyszalem na tej stacji. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He He, a więc nie zbyt interesujący kanał ale zawsze o jeden muzyczny więcej. Bardzo fajny jest YavidoClips - uwielbiam tą stację, na kanale nastąpiło wiele zmian - moim zdaniem na duży "+". Cały czas brakuje mi Deluxe Music, inny włoski kanał - CarpeDiem jakby "łata" tą dziurę ale to nie jest to samo co Deluxe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...