Skocz do zawartości

Piłka nożna: Reprezentacja Polski


Peter Parker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem założyć topic, w którym byśmy rozprawiali na tematy stricte reprezentacyjne - ranking FIFA, mecze towarzyskie, zmiany kadrowe, szkoleniowe a nawet odzieżowe (nowe koszulki piłkarzy :D). Więc zacznijmy od wspomnianego już, rankingu FIFA. Polska awansowała z 23 na 20 miejsce.

 

1. (1) Argentyna 1518 pkt

2. (2) Brazylia 1502

3. (3) Włochy 1484

4. (4) Hiszpania 1352

5. (5) Niemcy 1281

6. (6) Czechy 1244**

7. (7) Francja 1223

8. (8) Portugalia 1191

...

12. (10) Chorwacja 1093

...

20. (23) Polska 903

...

34. (32) Irlandia Płn 754**

56. (54) Słowacja 568**

79. (81) Słowenia 385**

84. (90) Austria 377*

198. (197) San Marino 5**

 

*Rywale Polski w Euro 2008

**Rywale Polski w el. MŚ 2010

W nawiasie pozycja z poprzedniego zestawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może lepiej "pomóc" Beenhakerowi i wybrać wyjściową jedenastkę na Euro 2008. Jak dla mnie mogłaby ona wyglądać tak:

 

1. Kuszczak

2. Bąk

3. Żewłakow

4. Bronowicki

5. Lewandowski

6. Wasilewski

7. Krzynówek

8. Garguła

9. Łobodziński

10. Smolarek

11. Wichniarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Kuszczakiem jest coś nie tak, myślę żę jest lepszy od Fabiańskiego, ale z jakiegoś powodu Beenhaker go nie powołuje. Być może powoduje złą atmosferę w drużynie swymi wypowiedziami, jaki to on jest niezadowolony. Więc jego bym nie chciał. Nie wiem w jakiej formie będzie Błaszczykowski, ale on chociaż nie odstawia nóg jak Łobodziński, z kolei ten jest w niezłej formie teraz, więc tu bym się zastanowił. Poza tym Żurawski może się odbuduje w Larissie, a Wichniarek swym stylem gry jakoś nie za bardzo pasuje do naszej reprezentacji. Takie jest moje zdanie. Z resztą bym się zgodził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj ciekawy temat i świetna fotka: http://www.pilka.pl/index.php?mid=51&show=620

3 napastników (+ pewnie Smolarek, choć na liście z tego linku go nie ma). To będzie nasza siła ofensywna na Euro 2008. Jakich graczy typujecie?

 

Tak na marginesie - Smolarek chyba będzie grzał ławę w Racingu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletny "nieogar" z tego co widzę.Po pierwsze Dudka na pewno nie zagra u Beenhakkera na środku obrony ,jak już to jako defensywny pomocnik ,bo sam dla niego znalazł tą nową pozycję.Po drugie jak chcesz pogodzić Błaszczykowskiego i Łobodzińskiego skoro obaj są prawymi pomocnikami(ewentualnie Błaszczykowski prawy obrońca) :?: I po co nam Żurawski ,już wolę Rasiaka ,albo Zahorskiego.

Myślę ,że trochę za wcześnie na takie typowania składu na EURO 2008 ,bo jeszcze wiele spotkań i może się wiele zdarzyć ,a nuż wyskoczy jakiś talencik :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ,że trochę za wcześnie na takie typowania składu na EURO 2008 ,bo jeszcze wiele spotkań i może się wiele zdarzyć ,a nuż wyskoczy jakiś talencik :P

 

Nawet najlepsza wróżka nie wie co wydarzy się w ciągu kilku najbliższych miesięcy, toteż wszelkie przypuszczenia należy tu odstawić na bok i podać taki skład, jaki po prostu chciało by się zobaczyć na boisku. Trzeba też przyjąć, że każdy pilkarz będzie w pełni sił i w swojej najlepszej formie. I tyle.

 

Odnośnie Kuszczaka, Boruca i innych naszych bramkarzy, to można by spokojnie utworzyć oddzielny temat (a może i nawet całe forum). Ja akurat wybrałem Kuszczaka, bo zrobił na mnie wielkie wrażenie grając kilka lat temu w West Bromwich. Zbierał wtedy niemal same dobre recenzje, a przecież jego bramkę na co dzień atakowali najlepsi napastnicy Premiership (a kto na co dzień atakuje bramkę Boruca?).

No teraz Kuszczak znalazł się w trochę gorszej sytuacji, ale mimo to uważam, że będąc w najwyższej swojej formie jest on obecnie najlepszym polskim bramkarzem.

Dobry bramkarz nie musi bronić rzutów karnych, ani wykonywać jakichś superekwilibrystycznych parad. Dobry bramkarz musi przede wszystkim nie popełniać błędów (albo robić ich jak najmniej). Kuszczak miał na swoje nieszczęście takiego pecha, że jak te błędy mu się już przytrafiały, to były one niestety "bardzo efektowne" i przez to długo pamiętane. Natomiast Boruc wpadek miał znacznie więcej (zwłaszcza w poprzednich sezonach, bo w tym już jest lepiej), tyle że nie zawsze wszyscy chcieli je zauważyć, np. kompletnie nie radził sobie z dośrodkowaniami – albo się z nimi rozmijał, albo w ogóle do nich nie wychodził, przez co parę bramek zawalił.

Biorąc jeszcze pod uwagę kwestię atmosfery w drużynie, to zdaje się, że Boruc ma tu zdecydowaną przewagę. Pewnie jest to dosyć ważne, bo bramkarz chyba trochę kieruje grą całej obrony (nie wiem, nie grałem nigdy w piłkę na poziomie wyższym niż szkolno-podwórkowy). Jednak nawet najlepsze kierowanie obroną na niewiele się zda, jeśli tzw. "ostatnia instancja" zbyt często będzie zawodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do tego ma jak gral w WB? To może Dudka powołaj bo kiedyś dobrze gra. Kuszczak przez 2 lata zgrał kilka meczy na krzyż. I większości były to puchary, początkowe rundy więc tak naprawde za słabymi rywalami. Więc piszesz, że nie połenia błedów a gdzie je ma popełniać siedząc na ławce?

Celtic gra po raz drugi w 1/8 LM dzieki Arturowi.

Różnica jest wielka Boruc jest gwiazda i jednym lepszych bramkarzy świata a Kuszczak to jakis rezerwowy o którym nikt na świecie nie pamieta. Pozatem Kuszczak to wielki nadęty buc uważający się za wielkiegi piłkarza i wielka gwiazde. Artur jest bardzie otwarty na zwykłych ludzi nie wywyższając swojej pozycji. I nie uważą się za gwiazdora a robi swoje.

Ba jestem pewny, że to Ben Foster będzie 1 bramkarzem a nie Kuszczak w Man U. A także, że nie pojedzie na Euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur Boruc jest niewatpliwie gwiazda Celticu i obecnie mocnym punktem reprezentacji. Co nie zmienia faktu że Kuszczak rowniez jest swietnym bramkarzem a mysle ze gdyby byl pierwszym bramkarzem Manchesteru to wygryzl by nawet Boruca. Jednak trzeba patrzec przede wszystkim na to kto gra w klubie gdyz tylko taki zawodnik moze byc naprawde w rytmie meczowym. I jak narazie Boruc tutaj konkurencji nie ma a szkoda.... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem, że Kuszczak może robi złą atmosferę w drużynie, ale zachowanie Boruca też widzę, że jest coś nienajlepsze. Jak w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów (o ile dobrze pamiętam) chciał pobić Naylora, to myślałem że tylko mu nerwy puściły. Ale ostatnio w meczu z Hearts to samo z robił z kapitanem :!: Mc Manusem. Jak dla mnie takie zachowanie jest dyskwalifikujące. Pewnie w reprezentacji jest inaczej, ale i tak nie można przesadzać, przynajmniej nie załatwiać takich spraw na boisku, jak coś to w szatni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w szatni? Ty chyba nie rozruzniasz dwóch rzeczy. kwestie sportowe i pozasportowe. I Kuszczak chodzi o te 2 a u Boruca o te 1. Bramkarz jest od tego, że jesli ktoś popełni bład to on go ma zjechac na maxa. I to jest naturalne zachowanie mające na celu zmowtywować do lepszej gry. I od tego są bramkarz czy ewentualnie kapitam aby zmotywowac reszte druzyny. A ostre słowa i agresja zawsze trafia do innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Ty chyba nie rozumiesz. Grałeś kiedyś w piłkę? Ostre słowa mogą zmotywować. Popychanie czy bicie kolegi z drużyny - nigdy w życiu. To podłamuje morale i to zdecydowanie. Jeśli koledzy z drużyny zaczynają się kłucić, to już po grze. Ja się nie porównuje do zawodowych piłkarzy, gram w amatorskiej drużynie i wiem jak działa krytyka. Jeśli gram na luzie, nie przejmując się, że jak mi nie wyjdzie to każdy będzie miał pretensje, wychodzi mi wszystko. Jeśli koledzy z drużyny zaczynają się wkurzać czy krzyczeć, gram zdecydowanie gorzej, można powiedzieć, że nogi mi się wiążą, piłka ucieka, itd. Jeśli któryś z chłopaków by mnie uderzył albo pchnął na boisku, to bym po prostu zszedł z tego boiska i nie obchodziłoby mnie zdanie reszty. Jeszcze nie widziałem dobrze zagranego meczu, który opierałby się na agresji. Wiem, że na poziomie zawodowym za takie coś piłkarz wyleciałby z klubu lub dostał kosmiczną karę, ale na szczęście ja nie jestem zawodowcem. Mimo to, psychika większości normalnych ludzi działa na podobnych zasadach, więc co do tego, że agresja może zmotywować, mogę się zgodzić, ale taka pobudzająca agresja, a nie przemoc fizyczna. Zwycięstwo się buduje na opanowaniu, pewności siebie, ale nie na walkach między kolegami z teamu! To co robi Boruc, to przesada, możesz się z tym niezgadzać (jestem tego pewny, że tak będzie), ale ja zdania nie zmienię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiędzy amatatorski a zwodowym graniec jest kolosana różnica. Bo w przypadku amatorskich zespołów są to ludzie z okolic a nie splot ludzi z całego świata. Jakimi kolegami ? Nie liczy się koleżeństwo a jednośc na boisku. Nikt nikogo nie musi lubić. Ważne aby grali dobrze. I to są naturalne zachowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Męcz będzie transmitowany.

Wtorek, 11 marca 2008, 20:15 mecz towarzyski w piłce nożnej: Polska - Zagraniczne Gwiazdy Ligi Polskiej. Transmisja w TVP1 :wink:

 

Kadry obydwu zespołów:

 

Kadra Reprezentacji Polski:

 

bramkarze: Wojciech Kowalewski (Kolporter Korona Kielce), Sebastian Przyrowski (Groclin Dyskobolia Grodzisk Wlkp.)

 

obrońcy: Marcin Kuś (Kolporter Korona Kielce), Adam Kokoszka (Wisła Kraków), Jakub Wawrzyniak (Legia Warszawa), Tomasz Lisowski (Widzew Łódź), Michał Pazdan i Mariusz Pawelec (obaj Górnik Zabrze)

 

pomocnicy: Radosław Majewski (Groclin Dyskobolia Grodzisk Wlkp.), Marek Zieńczuk, Dariusz Dudka, Wojciech Łobodziński (wszyscy Wisła Kraków), Piotr Kuklis (Widzew Łódź), Konrad Gołoś (Górnik Zabrze), Łukasz Garguła (PGE GKS Bełchatów), Michał Goliński (KGHM Zagłębie Lubin), Rafał Murawski (Lech Poznań)

 

napastnicy: Radosław Matusiak i Paweł Brożek (obaj Wisła Kraków), Tomasz Zahorski (Górnik Zabrze)

 

Kadra Reprezentacji Zagranicznych Gwiazd OE:

 

bramkarze: Jan Mucha (Legia Warszawa), Emilian Dolha (Lech Poznań)

 

obrońcy: Radek Mynar (Groclin Dyskobolia Grodzisk Wlkp.), Patrik Pavlenda (Górnik Zabrze), Inaki Astiz (Legia Warszawa), Pance Kumbev (Groclin Dyskobolia Grodzisk Wlkp.), Hernani (Kolporter Korona Kielce), Cleber (Wisła Kraków), Ivan Djurdjevic (Lech Poznań), Manuel Arboleda (KGHM Zagłębie Lubin)

 

pomocnicy: Hermes (Kolporter Korona Kielce), Aleksandar Vukovic, Roger Guerreiro, Edson da Silva, Miroslav Radovic (wszyscy Legia Warszawa), Mauro Cantoro (Wisła Kraków), Edi Andradina (Kolporter Korona Kielce), Stafano Napoleoni (Widzew Łódź)

 

napastnicy: Hernan Rengifo (Lech Poznań), Carlos Costly (PGE GKS Bełchatów), Takesure Chinyama (Legia Warszawa), Vuk Sotirovic (Jagiellonia Białystok).

za: pzpn.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i bardzo dobrze .... a po co nam piłkarz obcokrajowy ?

Jestem przecwnikiem brania na siłę piłkarzy nie-Polskich.

To że innni tak czynią ( Niemcy, Chorwacja, Belgia ) nie znaczy, że mają wszyscy ...

 

Według mnie jest to niepoprawny i nie humanistyczny " trick " polegający na sztucznym stworzeniu czegoś , jakiejś komercyjnej zajawki dla plastykowej rzeszy kibiców....

 

:> CO by było gdyby, wziaść do kupy 10 np Brazylijczyków i ubrać ich w barwy Polskie ?

I co z tego, że być może wyniki by się poprawiły, jak ani my nie bylibyśmy do końca szczęśliwy z ewentualnych sukcesów, jak i oni nie do końca my byli dumni z tego ,że grają tak naprawdę dla " klubu " a nie dla reprezentacji narodowej ....

 

:>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko,że Roger sam wyraził chęć gry w Reprezentacjii Polski.Nie namówił go Leo, Jan Urban, Listkiewicz Michał. Sam chce reprezentować nasze barwy bo wie, że w reprezentacji Brazylii nigdy nie zagra. I co w takiej sytuacji :?:

Mamy powiedzieć:"Nie zagrasz bo nie jesteś Polakiem :?: :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to chodzi, że Roger dostanie obywtelstwo w trybie przyspieszonym tylko wtedy jak PZPN i Beenhakker będa go chieli. W tym momencie nie spełnia wymagań i tylko to jest jedyna furtka a to ze złozyl potwierdza to. Jak dostanie obywatelstwo na pewno zgara w kadrze ale czy wyrobia się na Euro nie wiadomo.

Jestem na tak jak ktos chce grać a nie jest płaczkiem typu Podolski czy Delura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...