Skocz do zawartości

Zmiany na transponderach TVP (Astra 1KR, EuroBird 3)


RafiX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

I dlatego, tak jak pisałem dogadanie się z platformami i dodanie własnego systemu kodowania (po zmianie go na "Conax" :D ) dla sieci kablowych, do obecnych już na "Hot Birdzie" przekazów kanałów "TVP" jest najtańszym, najlogiczniejszym i najprostrzym do zrealizowania rozwiązaniem (wystarczy, że Pan Łodzikowski chwyci słuchawkę i wykona kilka telefonów :D ).

 

Rozumiem kolegę @pavl6, bo ja też bym chciał, żeby "platforma TVP" wróciła, ale ja już niestety straciłem na to wszelką nadzieję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z platformami też przecież można się dogadać w taki sposób, żeby niektóre kanały nadawały "FTA" ("TVP Kultura" i "TVP Polonia") i takie dogadanie się i tak byłoby podejrzewam tańsze, niż wynajęcie dwóch osobnych transponderów na "Hot Birdzie", a gdyby platformy nie chciały się dogadywać, to wtedy byłby argument: "nie chcecie zarobić??? ok, to sami wynajmujemy sobie transpondery" :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W chwili obecnej, gdy TVP Historia (TVP Info także) jest niemalże wszędzie dostępna w DVB-T jej kodowanie na Hotbirdzie jest niezrozumiałe dla mnie. Tak przy okazji zadam też pytanie jak to będzie z TVP Info na Astrze w momencie uruchomienia TVP 3 Regiony? Będzie utrzymany podział czasu antenowego na TVP Info/TVP Warszawa przy czym ta druga będzie miała go więcej niż obecnie czy będzie całodobowa wersja TVP Info FTA z Astry a TVP Warszawa tylko z DVB-T?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby się dało to TVP Historia już by była FTA na Hot Birdzie.

 

Nie wiem oczywiście jak ta sprawa wygląda, ale podejrzewam, że "TVP" teraz nie zależy po prostu, żeby "TVP Historia" była "FTA" na "Hot Birdzie", bo jest "FTA" na "Astrze" (nie wiem też na jakiej zasadzie "TVP Polonia" i "TVP Kultura" są "FTA" na "Hot Birdzie" - może to jakaś umowa "probono", czy coś???), ale gdyby chcieli się przenieść całkowicie z "Astry" na "Hot Birda", w taki sposób jak ja to wymyśliłem, to myślę, że z odkodowaniem "TVP Historia" na "Hot Birdzie" nikt by nie robił problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adrian1981 - podejrzwam, że nie dadzą TVP 3 Regiony na satelitę, a więc po prostu nadal będzie nadawane tam TVP INFO. Podkreślam - TVP INFO. Teraz TVP Warszawa jest tylko dlatego, że kanały regionalne nadaą w ramach TVP INFO.

@Frazes - takie mają umowy z platformami. Po prostu co innego się innym (jeszcze wtedy) platformom oplacało w latach startu ww. stacji. Cyfra+ zgodziła się na obecność stacji na swoim tp. jako FTA, "n" już takiej zgody nie wydała i teraz nc+ jakoś nie zmieniła podejścia. Dlatego właśnie TVP powinna wykupić własny tp., żeby nie żebrać miejsca od operatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transponder jest DVB-S, ale kanały kodowane idą w MPEG4 (HD i SD). Część odbiorników niepoprawnie rozpoznaje te kodowane jako AVC HD. Cała zmiana była przeprowadzona w 2010 roku. Przez krótki czas wszystkie kanały były w MPEG4.

 

Tak to wygląda w szczegółach:

http://img600.imageshack.us/img600/172/ny4o.png

 

Jakość jest na bardzo dobrym poziomie jak na polskie warunki.

 

Póki co problem tylko w tym że połowa jest w MPEG2 i robi się ciasno.. żeby nie marnować miejsca powinni zdecydowanie przeskoczyć na DVB-S2 i wtedy to co @Grabar proponuje - zmieściłoby się spokojnie, z zapasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W chwili obecnej, gdy TVP Historia (TVP Info także) jest niemalże wszędzie dostępna w DVB-T jej kodowanie na Hotbirdzie jest niezrozumiałe dla mnie. ....

 

Takie wymogi dały platformy cyfrowe miejsca na swoich transponderach. A gdyby TVP miała swój lub swoje transpondery mogą sami decydować czy kodować czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

Może wzorem włoskiej RAI nasze TVP powinno dołączyć kodowanie polskich platform cyfrowych?

https://satkurier.pl/news/94115/pakiet-r ... 19-2e.html

 

Z pewnością w interesie Astry jest przedłużenie umowy z TVP - domyślam się, że rozmowy z TVP nigdy nie były łatwe ;)

Ale jeśli dla TVP tak będzie taniej, to uważam, że nie powinni mieć wątpliwości z pozostaniem na Astrze 19,2.

 

Poza tym, jeśli będzie konkurencja pomiędzy operatorami, to zapewne też niższe ceny będą dla nadawców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 8 miesięcy temu...

Zasięg HB 13E oraz Astry 19,2E nie jest aż tak identyczny jak nam się wydaje. Jak ktoś skoncentrowany był tylko na TV Trwam oraz TVP Astra mu wystarczyła, teraz bez zeza się nie obejdzie.No i fakt, że na Astrze Historia jest FTA, a na HB będzie kodowana...

 

Z mojej amatorskiej ciekawości zapytam: dlaczego w Polsce nadawcy głównie z HB i Astry korzystają, skoro są i inne satelity w zasięgu? Jakiś konkretny powód poza tradycją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...