Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, Pawop napisał:

Obiektywnie rzecz ujmując KRRiTV musi przedłużyć koncesję TVN7


Nic nie musi... może... ale nic nie musi. Co ty zrobisz jak ci TVNy znikną z naziemnej? :) 
 

30 minut temu, dvbtowiec napisał:

No i wyczerpały się merytoryczne argumenty, zaczyna się pyskówka...


Mówisz o sobie? :) Nie wiem na mnie twoja pyskówka nie działa. Obiektywizm jest wtedy kiedy postrzegasz błędy jednej i drugiej strony albo zalety jednej i drugiej strony. Obiektywnie to TVN nie są wolne media, a TVN i spółka "krzak" na lotnisku to jeden wielki przekręt i moim zdaniem obiektywnym KRRiT powinna się temu przyjrzeć. Jeśli teraz ktoś nie zrobi z tym porządku, teraz w tym momencie to już zawsze tak będzie. Ale jak ty nic z tego nie dostrzegasz to nie ma w tobie nic z obiektywizmu... :) Taka jest nasza dyskusja właśnie...

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale nic nie musi nadal... a czym to umotywuje to jest to czas przyszły niedokonany. Z tego co czytam przyglądają się na fuzję Discovery i WarnerMedia. Jeśli ktoś nie widzi w tym żadnego kompletnie problemu (patrząc na ustawę koncesyjną) to chyba jest ślepy. Moim zdaniem powinni zrobić z tym porządek - znaczy z zapisem ustawy kto może dostać koncesję. Obiektywnie dziwie się afery z TVN24 bo tam było bez różnicy kto nada koncesję czy KRRiT czy np czeski regulator i tak by nadal nadawała satelitarnie i kablowo. Myślę że bardziej była to polityczna nagonka. Jeśli chodzi o TVN7 maja ciężki orzech do zgryzienia. Bo jeśli TVN7 dostanie koncesję to ustawa jest do zmiany. Ja jestem za przestrzeganiem ustawy obecnej.
 

Edytowane przez Cinemaniac4K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale to pokaże że obecna ustawa jest "ułomna" i ustawa będzie musiała być zmieniona - na przyszłość. Ja jestem za obecnym zapisem aby TVN w tej formie właścicielskiej nie otrzymał koncesji na nadawanie a dostał koncesję od czeskiego regulatora na przykład.

A co jak by zamienić obecną sytuację gdzie to nasz kraj sojuszniczy (USA - NATO) na np. Rosję i przejęcie Polsatu? Nie może być miejsca na takie sytuację gdzie Rosja zakłada sobie spółkę "krzak" na lotnisku i dzięki temu omija nasze ustawy i ludzie jeszcze do tego biją brawo... :) To się nazywa obiektywizm którego w tej rozmowie bardzo brakuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Cinemaniac4K napisał:

moim zdaniem obiektywnym

 

Co tu się podziało? Cóż to za nowoczesna figura retoryczna? Coś takiego jak obiektywne zdanie nie istnieje. Tak samo jak medium, które będzie w 100% obiektywne. Zawsze będzie grupa, dla której to co mówią nie jest ich prawdą.

 

40 minut temu, Cinemaniac4K napisał:

Nic nie musi... może... ale nic nie musi. Co ty zrobisz jak ci TVNy znikną z naziemnej? :) 

 

Właśnie przez taką logikę wpadamy coraz głębiej w bagno. Żaba powoli się gotuje, urzędnicy państwowi mogą zrobić wszystko co się im tylko podoba, bo przecież oni mogą, a my nic nie możemy...

 

Tak poza tym prawo nie działa wstecz. Aktualnie stacja nie łamie żadnych przepisów, więc kwestia otrzymania koncesji powinna być pstryknięciem palca. Ale na polityczne zamówienie niestety oglądamy cyrk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Vinni napisał:

Aktualnie stacja nie łamie żadnych przepisów, więc kwestia otrzymania koncesji powinna być pstryknięciem palca.


Nie łamie... omija je zakładając firmę "krzak" na lotnisku. Czy to jest ok? :) Myślę że pod naporem USA ugniemy się na kolanach i damy im tą koncesję ale to pokaże na co są nasz ustawy jak można je obejść za 99 dolarów miesięcznie - tyle kosztuje funkcjonowanie firmy "krzak" na lotnisku... :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Cinemaniac4K napisał:

Ja jestem za obecnym zapisem aby TVN w tej formie właścicielskiej nie otrzymał koncesji na nadawanie a dostał koncesję od czeskiego regulatora na przykład.

Tylko w tej formie nie może nie otrzymać według aktualnych przepisów. Zaś przy czeskiej koncesji TVN7 nie mógłby nadawać w naziemnej telewizji cyfrowej, a zapasową koncesję już mają.

 

Właśnie podano, że dziś odbyło się kolejne głosowanie, 3 głosy za, dwa przeciw, koncesji dalej nie przedłużono. A co do tej firmy na lotnisku - to czasem nie jest tak, że po prostu musi być założone na dany adres, żeby korespondencja mogła przychodzić i generalnie tu nie mamy do czynienia ze złamaniem prawa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Cinemaniac4K napisał:

Nie wiem na mnie twoja pyskówka nie działa. 

Ja Ci prezentuję wyłącznie argumenty prawne. A to że na Ciebie nie działają, to widać po wypowiedziach ;)

 

47 minut temu, Cinemaniac4K napisał:

a TVN i spółka "krzak" na lotnisku to jeden wielki przekręt i moim zdaniem obiektywnym KRRiT powinna się temu przyjrzeć.

Już się zajmowała i przyznała rekoncesję na kanał TTV :)

To jeden z argumentów który do Ciebie nie dotarł.

 

2 minuty temu, Kirk napisał:

Właśnie podano, że dziś odbyło się kolejne głosowanie, 3 głosy za, dwa przeciw, koncesji dalej nie przedłużono.

Czyli w dalszym ciągu ta sama liczba głosów, z przewagą na przyznanie rekoncesji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dvbtowiec napisał:

a Ci prezentuję wyłącznie argumenty prawne.


nie ty je piszesz swoimi słowami... nie pokazałeś żadnej argumentacji prawnymi ustawami (artykuł i paragraf)... :) 
 

Godzinę temu, dvbtowiec napisał:

Już się zajmowała i przyznała rekoncesję na kanał TTV


Co nie znaczy że powinna ją dostać... :) Patrząc co tam się dzieje od dawna w KRRiT to nie wiem czy to takie oczywiste. Już w 2012 roku były przesłanki o możliwość odebrania koncesji dla TTV za podkupienie jej przez TVN. Ale nic z tym nie zrobili i hulaj dusza piekła nie ma... :) 
 

Godzinę temu, Kirk napisał:

A co do tej firmy na lotnisku - to czasem nie jest tak, że po prostu musi być założone na dany adres, żeby korespondencja mogła przychodzić


No proszę cię... też bądź obiektywny - przecież to śmierdzi z daleka... :) Gdyby nie spółka "krzak" musieliby się zwinąć już dawno... albo sprzedać... wedle zapisu [Artykuł 35, punkt 3 - Koncesje na rozpowszechnianie programów]. Tylko dzięki tej sytuacji TVN nie łamie żadnego prawa. Tak to prawda... ale je omija.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Cinemaniac4K napisał:

nie ty je piszesz swoimi słowami... nie pokazałeś żadnej argumentacji prawnymi ustawami (artykuł i paragraf)... :) 

Czyli nie znasz zapisów prawnych a wypowiadasz się na ten temat w sposób jednoznaczny :)

Co do zapisów prawnych chyba umiesz sobie sam wygooglać?

Odsyłam również do wątku "Grupa TVN Discovery Polska – dyskusja ogólna" przepisy prawne były wielokrotnie cytowane.

 

"Firma krzak" - oznacza działania nielegalne.

Spółka w Holandii działa legalnie.

23 minuty temu, Cinemaniac4K napisał:

Tylko dzięki tej sytuacji TVN nie łamie żadnego prawa.

No ba. Przecież zapis prawny jest po to właśnie aby działać zgodnie z nim, a nie tylko dzięki niemu :)

Czyli już doczytałeś jak sądzę wbrew temu co twierdziłeś, że spółki z EOG mogą mieć 100% udziałów w mediach w UE? W takim razie moje gratulacje.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Pawop napisał:

Poza Twoimi wyimaginowanymi przesłankami, nie było żadnych innych do odebrania koncesji TTV.


Czyli nie znasz historii spółki Stavka i jak startowała stacja U-TV... :) To o czym ja mam z tobą dyskutować? :) 
 

32 minuty temu, dvbtowiec napisał:

Co do zapisów prawnych chyba umiesz sobie sam wygooglać?


Nie sądzisz chyba że nie przejrzałem przed rozmową całego Artykułu 35 w Koncesje na rozpowszechnianie programów w tym punkt 3 tego artykułu? Tylko dzięki spółce "krzak" TVN ma koncesję na nadawanie w NTC. Jak już napisałem nie łamie prawa ale je omija... :) 

Dobra wystarczy tego bo szkoda czasu wy macie swoje argumenty a ja swoje. Zobaczymy co będzie do 25 lutego (koniec koncesji). Osobiscie nie oglądam NTC bo TV leci z kabla więc mnie nic nie zniknie. A jak zniknie to świat mi się nie skończy jak wam... :) 

... ale najbardziej rozśmieszył mnie tekst " Polska musi na pstrykniecie palca" :) Pozdrawiam i miłego wieczoru... :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Cinemaniac4K napisał:

A jak zniknie to świat mi się nie skończy jak wam... :) 

Nam też się świat nie skończy, nie wiem skąd takie założenie.

My tu bardziej stoimy na stanowisku że prawa trzeba przestrzegać, a także praw nabytych, oraz umów międzynarodowych z USA, co podkreślał wyraźnie prawnik Prezydent AD.

Jeśli w imię chęci, bądź niechęci do nadawcy (a to się nasuwa z ujawnionych  protokołów z posiedzeń w sprawie rekonncesji dla TVN24) będą podejmowane decyzje urzędnicze, to  to finalnie może się odbić w przyszłości także na innych mediach, tych z sieci kablowych, czy satelitarnych również.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając kolejne strony dyskusji, gdzie wykłócacie się, czy wolne media to te zależne od właściciela prywatnego czy te od właściciela państwowego, uśmiecham się coraz mocniej, jednocześnie przypomina mi się jeden z reportaży, na który trafiłem kiedyś bodajże na TVP Dokument, reportaż z lat 90. Jeden z współtwórców prasy opozycyjnej z lat 80. ze smutkiem stwierdził, że wolność dziennikarska skończyła się wraz z nastaniem wolnego rynku na początku lat 90., kiedy działalność mediów została podporządkowana biznesowi, a nie misji dziennikarskiej. Oczywiście mówiąc o wolności czy rzetelności dziennikarskiej miał on na myśli pisma "z drugiego obiegu", opozycyjne, a nie oficjalnie wydawane pisma reżimowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Cinemaniac4K napisał:

Nic nie musi... może... ale nic nie musi. Co ty zrobisz jak ci TVNy znikną z naziemnej?

Musi. Jeśli nie przedłuży, to skończy się tak jak z ATM - sprawa trafi do sądów i ty zapłacisz z własnej kieszeni im odszkodowanie.

BTW. ciekawe jak stoi sprawa przywrócenia ATM Rozrywka do NTC, od ostatniego wyroku minęło już ponad pół roku. Może KRRiT szykuje miejsce :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...