Skocz do zawartości

Lokalne oddziały Polskiego Radia


PIOTREK 165
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Temat zostaje poświęcony , oddziałom lokalnym PR odbieranego w Waszych województwach. Zapraszam do dyskusji na temat ciekawych audycji do posłuchania, poziomu merytorycznego serwisów i ogólnie całej ramowki danego radia.

 

W moim miescie odbierm PR Białystok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez 10 lat słuchałem lokalnego oddziału Polskiego Radia,a mianowicie RDC, a w szczególności jednego programu, nadawanego w kazdy piatek wieczorem, wtajemniczeni wiedza ze jest to "Wieczór i noc dj w Radiu dla Ciebie".

Radio dla Ciebie jest lokalnym oddziałem PR w Warszawie ma swoje oddziały terenowe w Wyszkowie, Płocku, Siedlcach, Radomiu... Jest również nadawane za darmo poprzez satelitę astra 19,2 st. wsch.na częstotliwości 10,832 pol.- H

22000-5/6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi chyba o regionalne rozglosnie bo w lokalnych to teraz juz oprocz muzyki i durnowatych SMS-ow nic godnego uwagi nie ma :)

Natomiast jesli chodzi o regionalne to slucham przewaznie RDC, Pik-a i Koszalin. Ale po kolei.

W RDC znajduje przede wszystkim dobra muzyke oraz profesjonalnych prezenterow ktorych niestety brakuje w innych rozglosniach (szczegolnie lokalnych) W Radiu Dla Ciebie interesuje mnie glownie lista przebojow "Top40 Dance Chart" ktora nadawana jest w kazdy poniedzialek o 19:00. Od czasu do czasu lubie rowniez posluchac "Radia Przebojow" miedzy 14:00 - 18:00 od poniedzialku do piatku oraz Extra Listy w niedziele o 16:00. No i nie tylko te pozycje mnie interesuja slucham tez innych programow autorskich w tej rozglosni.

Jesli chodzi o radio Pik to tutaj lubie czasami posluchac sobie "Popoludnia z Nami" o 15:00 od pn-pt. Jest to juz kultowy program w tej rozglosni emitowany od wielu lat. Kiedys jeszcze w niedziele o 8:00 rano podobala mi sie audycja "Piosenki na zyczenie" przez jakis czas nawet zamawialem sobie tam niektore numery. Dzis juz tego nie slucham poniewaz zrobilem sie za bardzo leniwy na stare lata poprostu za pozno wstaje :P

W radiu Koszalin zawsze w sobote o 15:30 wlaczam na "Zlota 30-tke" czyli liste przebojow oraz w niedziele o godz.16:00 "Na skali Retro". Czasami tez slucham programow nocnych ale sporadycznie.

To tak z grubsza to co mnie intersuje w radiu regionalnym :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Mój region jest o tyle ciekawy, że istnieje tu regionalny oddział Polskiego Radia pod postacią Radia Koszalin, pomimo że obecnie miasto to nie jest wojewódzkie (choć bardzo chce). Takie ot pozostałości podziału administracyjnego przed reformą gierkowską. Właściwie nigdy nie słuchałam nałogowo. Był krótki epizod, kiedy śledziłam ich listę przebojów – nawet pary razy się zdarzyło, że list z głosami wysłałam.

Znacznie bardziej z kolei podobał mi się bydgoski oddział. Zawsze był taki nieco świeższy, bardziej młodzieżowy niż Koszalin. Poza tym, lepszy kontakt ze słuchaczami mieli. Jest jeszcze Radio Szczecin, ale o nim za dużo nie mogę napisać, bo zawsze mnie odstraszało zdecydowanie najgorszą muzyką z tych wszystkich stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...
  • 9 lat później...

Jeżeli chodzi o mój ośrodek regionalny czyli Radio Kraków to ja lubię słuchać w nim w szczególności audycji porannej "Rano na TAK" gdyż można z niej uzyskać podstawowych informacji, na dobry początek dnia. Co ciekawe program ten prowadzą Sławomir Kowalewski i Marcin Ziobro znani dawniej z anteny innego krakowskiego radia czyli RMF FM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 lata później...

Tymczasem Radio Olsztyn uruchomiło swoją dodatkową stacje w DAB+. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego że nowy projekt wspomnianej rozgłośni czyli Radio Warmii i Mazur jest dostępne... tylko we wspomnianej technologii co oznacza że liczący na stream w internecie muszą obejść się smakiem : https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/polskie-radio-dab-kanal-radio-warmia-i-mazury-jak-odbierac

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 10 miesięcy temu...

@lukis90el Korzystając z twojej obecności na tym forum chciałbym  zdementować i sprostować podawaną przez ciebie informację na Forum Radiopolski. Otóż Polskie Radio Elbląg czyli miejski odłam Polskiego Radia Olsztyn ma swój stream w internecie a mianowicie pod tym linkiem: http://rostr1.radioolsztyn.pl:8000/ELBLAG.m3u

 

Edytowane przez Anita Kaźmierska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Tymczasem od ponad tygodnia (czyli od 4 września) na częstotliwości 103,4 FM w Elblągu i okolicach rozszerzono rozszczepienie lokalne zwane jako Polskie Radio Elbląg do co najmniej trzech godzin porannych (6:00-9:00) w dni powszednie.

 

Co prawda zmiana zapowiedziana wcześniej na stronie Radia Olsztyn ( https://radioolsztyn.pl/rusza-nowy-program-na-antenie-polskiego-radia-elblag-zapraszamy-do-sluchania/01713863 ), jak dotąd brak informacji w innym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Dziś w zielonogórskim Radiu Zachód nie wyremontowano porannej rozmowy z Januszem Życzkowskim, czyli otwarcie popierającym PiS redaktorem naczelnym "Gazety Lubuskiej", gdzie w zamian puszczono komunikat krytykujący upolitycznienie mediów publicznych.

 

https://zielonagora.wyborcza.pl/zielonagora/7,35182,30530785,bunt-w-radiu-zachod-dziennikarze-nie-wpuscili-zyczkowskiego.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Planowani do wylotu dyrektorzy regionalnych anten Polskiego Radia wydali oświadczenie: https://www.radiokrakow.pl/aktualnosci/oswiadczenie-zarzadow-rozglosni-regionalnych-polskiego-radia/

Na Facebooku Radia Kraków z miejsca wytknięto hipokryzje tych osób i słusznie bo nie mają oni racji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...