Skocz do zawartości

Polskie Radio


Palikot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Osoby, które w tym wątku piszą o cenzurze itp. niech wkleją linki do wypowiedzi dziennikarzy Polskiego Radia - również byłych - którzy publicznie przyznali, że byli cenzurowani i że zabraniano im tego czy tamtego. To będzie jakiś dowód. Inaczej dla mnie to spekulacje i bezmyślne powtarzanie publikacji Pani Kublik z Wyborczej i Pana Ławnickiego z NaTemat.pl. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wcześniejsze nazwiska kandydatów na szefa Jedynki okazały się znowu totalnymi bzdurami. Niektórym jednak wystarczyły do krytyki dyrektorów jeszcze nie nominowanych :)


Tak na marginesie dyrektor Jedynki w wielu 75 lat to byłoby  :crazy:

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcą się umocnić w grupie 70+, to wybór może i dobry. Jednak również dam szansę, gdyż nie znam nowego dyrektora. Uważam jednak, że trzeba tam młodej i kompetentnej osoby z zewnątrz. Nie takiego Dąbrowę, który swój "talent" w zarządzaniu antenami pokazuje dzisiaj również w Meloradiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezu Chryste Przenajświętszy. Słucham od kilku dni po dłuższej radiową Jedynkę z uwagi na relacje z Zimowej Olimpiady i kurczę widzę, że nic się nie zmieniło w paśmie przedpołudniowym. Nadal te same drętwe tematy u Pana Czejarka i te jego pytania do gości. Kogo te tematy interesują ja się zastanawiam. Dzisiaj np. temat o tym, jak rozpoznać... fałszywy banknot. Sorry, ale ja Pana Czejarka jednak widziałbym w innej roli i na pewno nie w takim programie w takiej stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

''Cztery Pory Roku'' od wielu lat są takie same - teraz to wprowadzili np. cykl wywiadów ze znanymi osobami, cykl o książkach czy przywrócono ''Strofy dla ciebie'' (chociaż ''Strofy'' to powinny być tylko i wyłącznie w ramach ''Lata z Radiem''). Podobno kiedyś ''Cztery Pory Roku'' były audycją kulturalną, dzisiaj jest w 100% audycją lifestyle'owa.

 

Czejarek prowadzi także inną audycje w sobotę, w której jeździ po Polsce - audycja ta się nazywa ''Jedyne takie miejsce''.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są też tematy powracające co sezon - grypa, kleszcze, kredyty i zadłużenia, samochody, smog, itp. itd. Równie dobrze mogliby odpalić archiwalnego szpiega... Może jednak warto pomyśleć nad zmianą gospodarza tego pasma, Pan Czejarek nie jest niezastąpiony 

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj ''Sygnały dnia'' obchodzą 45-lecie istnienia. Z tej okazji dzisiejszy program zamiast Piotra Goćka prowadził z Danielem Wydrychem Krzysztof Grzesiowski, gdzie w audycji było sporo tematów na temat ''Sygnałów Dnia'' - nawet prezent urodzinowy wręczył prowadzącym ''Sygnałów Dnia'' Marszałek Senatu Stanisław Karczewski, gdzie na koniec audycji Roman Czejarek przyniósł tort urodzinowy.

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Gociek nie mógł w tym konkretnym dniu prowadzić? Swoją drogą to widzę,że za dużo fajerwerków nie było. Mogli z tej okazji postarać się bardziej, np. to wydanie mógł gościnie poprowadzić Tadeusz Sznuk, który prowadził pierwsze wydanie. Mogli przeprowadić rozmowy z osobami tworzącymi program przez te wszystkie lata. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - w urodzinowym wydaniu zabrakło np. Tadeusza Sznuka czy innych osób, które tworzyły ''Sygnały Dnia'' - a przypomnę, że z tą audycją byli związani np. Andrzej Matul, Zygmunt Chajzer czy Marta Kielczyk. Na koniec to nawet zagrali utwór pt. ''Melodia dla Zuzi'', który w latach 80-tych był przerywnikiem w ''Sygnałach Dnia'' (wtedy ta audycja się nazywała ''Poranne Sygnały'' w latach 1982-1989).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)nawet prezent urodzinowy wręczył prowadzącym ''Sygnałów Dnia'' Marszałek Senatu Stanisław Karczewski (...)

Prezenty dla dziennikarzy od polityków. Na zachodzie nazywane jest to korupcją albo przynajmniej czynem znoszącym znamiona korupcji. Tak tak, tam korupcja to nie tylko łapówki. Wspólny bal polityków i dziennikarzy to też czyn noszący znamiona korupcji. U nas to zaś norma, że dziennikarze na gale zapraszają polityków i nawet nagradzają ich jakimiś wyróżnieniami. Groteska.

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Początkowo w radiu mówiono, że może się odbyć kilka koncertów, ale możliwe, że zorganizowany zostanie tylko jeden: 1 września br. w Wieluniu w związku z rocznicą wybuchu II wojny światowej i 100-leciem niepodległości."

Czy jeszcze gdzieś tak czczą wybuch wojny? Co za chory kraj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W związku z tym,że mijają kolejne tygodnie i nadal nic nie wiadomo nic o planach nowego szefostwa radiowej jedynki,pytam nieśmiało czy nowy dyrektor jeszcze żyje?

Gdyż jak pokazują najnowsze badania chociażby z Olsztyna czy Rzeszowa antena ta potrzebuje pilnej reanimacji.

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/sluchalnosc-radia-w-olsztynie-rmf-fm-liderem-radio-olsztyn-podium

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/sluchalnosc-radia-w-rzeszowie-rmf-fm-radio-zet-zlote-przeboje-res

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku ze świętami wielkanocnymi garść informacji dotyczące wielkanocnej ramówki w Polskim Radiu.

Wielki Piątek. Będą audycje poświęcone o Wielkim Piątku, w Jedynce będą mówić dużo zwłaszcza w audycji "Cztery pory roku" (szczegóły mogą być znane jutro) zacznie się od 20:20 Warszawską Drogą Krzyżową wraz z homilią abp. Kazimierza Nycza. W Dwójce będzie dużo muzyki paschalnej podobno, ale o 18:00 ma być nabożeństwo Metodystów, o 21:30 "Coloseum - miejsce święte". W Trójce jak co roku w ten dzień brak "Listy Przebojów Trójki", która będzie w Lany Poniedziałek, a w zamian "Muzyka Ciszy", ale wcześniej, bo po 13 "Wielkopiątkowa audycja muzyczna", po "Muzyce Ciszy" zamiast audycji "Zalef Zgiełku" będzie "Po co cierpienie?, a po 23 "Pieśni wielkopostne". W ekskluzywnie cyfrowej Czwórce o 9 zamiast "Hejterskiej 4" będzie "Brzmi dobrze" (stąd slogan), "Teraz K-Pop" po 17 przemieni się jednorazowo w "Teraz Goyohan" (z koreańskiego "goyohan" oznacza spokój i ciszę), po 18 zamiast "Będzie głośno!" będzie "Opowiedz mi o miłości", zamiast "Covery Samplery" - "Śledztwo w sprawie męki Chrystusa", zamiast "Rock Blok" - "Dla każdej samotnej godziny". W PR24 będą mówić o świętach. W PRD będzie w klimacie wielkanocnym. W Radiu Chopin nie wiadomo.

Wielka Sobota. W Jedynce od 13 "Wielka Sobota z radiową Jedynką", po 20 nie zabraknie orędzia wielkanocnego, w Dwójce od 10 festiwal "Misteria Paschalia" 2018, o 15 "Żydzi i chrześcijanie jedną mają przyszłość", w Trójce sporo o Wielkiej Sobocie, po 22 "Wigilia Wielkiej Nocy", w Czwórce modyfikacje czyli zamiast "Beat Blender" będzie "Strefa oddźwięku", po 19 zamiast "Czwartej fali" - specjalne wydanie "Muzyki dobrego słowa", po 20 "Prywatka" to "Wielkanocne krążki", po 22 "Kluboteka" to "Klubowe Pisanki", w PR24 tak samo jak w Wielki Piątek. W PRD tak samo. W Radiu Chopin jeszcze nie wiadomo.

Wielkanoc. Primaaprilisowa Wielkanoc to w Jedynce po 12:10 zamiast "Tydzień kontra tydzień" będzie "Na Wellingtonach i Lancasterach", od 13 "Wielkanoc z radiową Jedynką" i wyjątkowo brak "Przy muzyce o sporcie", w zamian "Złota sztafeta" i więcej "Kulturalnej Jedynki", w Dwójce o 8 nabożeństwo (nie wiadomo), po 10 tak samo jak w Wielką Sobotę, urodzinowo w Trójce, której stuknie po raz 56. po 8 "Śniadanie wielkanocne", po 13 "Świąteczny słownik muzyczny", po 14 specjalna audycja "56. rocznica urodzin Trójki", po 17 zamiast "Trzeciej strony medalu" będzie "Muzyczna poczta UKF", w Czwórce w większości bez zmian. W PR24 nie wiadomo, ale można podejrzeć, że będzie podobnie jak w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę. W PRD podobnie jak Trójka urodzinowo, bo ta stacja świętuje 3. urodziny i będzie związana z Wielkanocą. W Chopinie nic nie wiadomo.

Lany Poniedziałek. To też, ale 13. rocznica śmierci papieża Jana Pawła II, w Jedynce ramówka tak jak w niedzielę i święta, od 10 "Wielkanocny Poniedziałek z radiową Jedynką" i trwać będzie aż do 20, w Dwójce nie wiadomo, w Trójce świątecznie, po 8 "Zagadkowy Lany Poniedziałek", po 12 "Piosenki niezaWODNE", po 13 spotkanie z Marcinem Dorocińskim, po 15 o soulu, po 17 "Trzecia Strona Medalu", po 19 wyjątkowo wspomniana już "Lista Przebojów Trójki", w Czwórce zamiast "Numer Raz wita Was" będzie "Muzyczne Wyspy Wielkanocne", reportaż wyjątkowo kwadrans przed 12, po 20 zamiast "Strefy prywatnej" i "Strefy sportu" będą "Muzyka dobrego słowa" i "Nocne cz@ty", po 22 już normalnie. W PR24 można podejrzeć, że coś będą związane z Lanym Poniedziałkiem i z Janem Pawłem II. W PRD akcent urodzinowo-wielanocny. W Chopinie jeszcze nie wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ksiądz Andrzej Majewski został nowym redaktorem naczelnym Redakcji Katolickiej Polskiego Radia, zastępując na tym stanowisku księdza Krzysztofa Ołdakowskiego. Wcześniej ks. Andrzej Majewski był redaktorem naczelnym Redakcji Katolickiej Telewizji Polskiej oraz sekcji polskiej Radia Watykańskiego (to właśnie ks. Majewski jako pierwszy poinformował widzów TVP 2 kwietnia 2005 roku o śmierci Jana Pawła II).

 

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/ks-andrzej-majewski-szefem-redakcji-katolickiej-polskiego-radia

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...