Skocz do zawartości

Eurowizja


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może i nie miała szans, ale nie zawsze musi wygrać "papka" czy inne dziwactwo w stylu Conhity Wurst czy Dany International. Przykład Włosi. Numer nie jest komercyjny a wygrał. Mnie się podobały te 2 kraje i na nie stawiałem, a co było dalej, to już inna para kaloszy.

Edytowane przez djclassic
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.05.2021 o 07:45, Kiler napisał:

Ten nowy prowadzący to dla mnie dramat. Szczególnie przy ogłaszaniu wyników już nie mogłem słuchać o tym, że Rafał Brzozowski z piosenką "The Ride" na pewno wejdzie, trzymamy kciuki, mamy nadzieję. Masakra jakaś.

 

Co do samych piosenek to poziom dużo niższy niż w 1 półfinale. Na plus tak naprawdę dla mnie tylko Finlandia. :)

było 2 prowadzących tegoroczną eurowizję - Aleksander Sikora i Marek Sierocki 

Ten o którym mówisz to chyba ten 1

Marek Sierocki odpowiadał za wizytówki poszczególnych zespołów i sporadycznie komentował występy (komentował z Warszawy), a Aleksander Sikora odpowiadał za resztę (tłumaczenie, komentarze, itd.) (komentował z Rotterdamu)

 

W dniu 22.05.2021 o 12:37, ezequiel93 napisał:

Trochę boję się o przyszłość Polski na Eurowizji. Wczoraj z ciekawości włączyłem TVP Info - brak informacji o Eurowizji. Wieczorne wydanie Wiadomości też nawet nie wspomniały o Eurowizji. A wcześniej mieliśmy nawet materiał, że Brzozowski wyleciał do Rotterdamu. :) 

informacja o finale eurowizji była w sobotę przed transmisją (m. in. w Wiadomościach)

Edytowane przez Bartosz10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, djclassic napisał:

Może i nie miała szans, ale nie zawsze musi wygrać "papka" czy inne dziwactwo w stylu Conhity Wurst czy Dany International. Przykład Włosi. Numer nie jest komercyjny a wygrał. Mnie się podobały te 2 kraje i na nie stawiałem, a co było dalej, to już inna para kaloszy.

Ja po Norwegii spodziewałem się czegoś więcej, aniżeli faceta w przebraniu anioła i śpiewającego, że jest upadłym aniołem. Tak, wiem, że to Eurowizja i wiem, że artrysta zmaga się z chorobą, ale mimo to ten utwór, to było nieporozumienie.

Edytowane przez Bloo411
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.05.2021 o 01:36, mastano napisał:

Muszę przyznać, że Włosi zasłużyli na wygraną. Pomijając całkowicie ich dziwaczny wystrój, to była piosenka z wymierającego gatunku. A jednak udało się nią pokonać faworytów, czyli Szwajcarię, Francję i Maltę.

Odniosę się co do wystroju - moim zdaniem to był kolejny wyróżniający grupę Maneskin element, który dał im wygraną, nie uznałbym tego za dziwaczny. Ogólnie bardzo liczyłem, że Włosi to wygrają, miałem takie przeczucie już w momencie zwycięstwa w Sanremo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, to już zależy, co kto lubi w ubiorze. Dla mnie on nie wpływa negatywnie na ocenę tego utworu, szczególnie że mówimy o grupie rockowej (czy też glam-rockowej, jak kto woli) i generalnie to nie jest nowość, że w tym gatunku wizerunek też ma swoją specyfikę. Na szczęście dla tych, którzy by się może przestraszyli - poza sceną ta grupa młodych ludzi ubiera się mniej ekstrawagancko :D

W ogóle to mnie zastanawia, bez żadnych złośliwości, co o wynikach Eurowizji sądzi @Poland, bo jego opinii chyba tu jeszcze nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uderz w stół a nożyce się odezwą drogi @Kirk. Moja ocena wyników Eurowizji jest taka że jeżeli chodzi o półfinały to o ile w tym naszym awansowali wszyscy co powinni o tyle do tego wtorkowego miałem zastrzeżenia bo za Izrael powinna być Chorwacja a za nudną Szwecję chociażby Irlandia. Słowenię też bym widział - w tym przypadku w miejscu Norwegii którą jednak mam w swoim TOP10. Polska na flop zasłużyła bo występ był przekombinowany co teraz pokazuje ujawnione nagranie z taśmy.

Co do finału to zszokowało mnie aż pięć zer z czego jedno ponownie dla Niemiec i aż dwa dla Niemiec. Tutaj pękałem ze śmiechu. Jestem za to zniesmaczony niskim miejscem Senit i Flo Ridy czyli San Marino - myślałem że przebiją wyniki Serhata. Powinni być przynajmniej na miejscu Mołdawii. TOP5 mnie za to zdziwiło bo na pewno Ukraina powinna być w miejscu Szwajcarii a na miejscu Islandii powinna być Malta. Dodatkowo myślałem że wygra Barbara Pravi bo winner vibe bił od niej na odległość a i ja byłem ciekaw jak Francja poradziłaby sobie z organizacją dwóch Eurowizji na raz. Stąd też nie rozumiem wygranej Włoch w którego to składzie zespołu najlepsza jest... basistka. Moim zdaniem nie powinni byli wygrać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do basistki to się zgodzę, grupa Maneskin ma tu bardzo dobrą, świetnie grającą, dobrze czującą scenę dziewczynę. Ale z tym, że Włosi nie powinni wygrać, to się już nie zgodzę, moim zdaniem ich propozycja była najlepsza, wyróżniała się niebanalnością. Zresztą ja to już po Sanremo czułem, że oni coś osiągną.

Swoją drogą to ich historia jest najlepszym dowodem na to, że jak się dąży do celu i pracuje, to można osiągnąć sukces. Oni zaczynali od grania na ulicach Rzymu. A teraz są na topie i tego nie zmienią nawet bzdury wygadywane w białoruskiej telewizji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Polska z kolei (idąc za doniesieniami z konkurencyjnego forum) nieoficjalnie potwierdziła udział na Konkursie Piosenki Eurowizji 2022. Tradycja nieobecności naszego kraju w latach z dwójką na końcu zostaje zatem złamana a i liczący na powtórkę z 2011 roku i tego co było przez dwa lata po imprezie w Dusseldorfie (w tym i ja) raczej muszą obejść się smakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwia Grzeszczak i zwyciężczyni Eurowizji 2016 czyli Jamala zaśpiewały na jednej scenie w Rzeszowie wzajemnie swoje piosenki:
1944 


Małe Rzeczy:

Moim zdaniem TVP po tych wykonaniach w podskokach powinno się kierować do Sylwii Grzeszczak w sprawie Eurowizji 2022. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Białoruś (BTRC) została wczoraj wyrzucona z Europejskiej Unii Nadawców a co za tym idzie z Eurowizji.  Co zrozumiałe najbardziej zasmuceni są tą decyzją lokalni artyści z zespołem Aura na czele który to jednak popiera reżim. 

Szerzej o sprawie (w tym część skandalicznego stanowiska ze strony BTRC) można przeczytac tutaj: https://eurowizja.org/bialorus-ebu-eurowizja

 

Tymczasem Polska potwierdziła udział na Eurowizji 2022 przy okazji debaty TVP (a konkretniej jej prezesa Jacka Kurskiego) ze Związkiem Muzyków Polskich. W przesłanej korespondencji związek proponuje piosenki autorstwa polskich twórców i powrót do preselekcji. TVP zaś upiera się przy obecnym stanie rzeczy ale proponuje związkowi wysłanie do końca roku 15 piosenek potencjalnych dla konkursu. 

Więcej o tym tutaj: https://eurowizja.org/eurowizja-2022-polska-tvp-jacek-kurski/

https://www.facebook.com/ZwiazekZawodowyMuzykow/posts/3611979765570455

 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Mateusz2006 napisał:

Czyli BTRC już nie będą mogli używać materiałów w wiadomościach np od BBC,RSTV czy TVP, sygnału eurowizji czy imprez sportowych produkowanych przez Eurowizja Sport.

Nie będą też mieli wsparcia technologicznego zapewnianego przez EBU.

18 godzin temu, Bartosz10 napisał:

może biełast będzie transmitował eurowizję w końcu to kanał TVP

Może będzie ale sytuacji w której to EBU zaoferuje Biełsatowi pełnie praw wobec Konkursu Piosenki Eurowizji raczej bym się nie spodziewał. Choć z drugiej strony prowadzenie przez kanał TVP sąsiedniej Białorusi na Eurowizji mogłoby być ciekawe.

 

23 godziny temu, Mateusz2006 napisał:

Czyli BTRC już nie będą mogli używać materiałów w wiadomościach np od BBC,RSTV czy TVP, sygnału eurowizji czy imprez sportowych produkowanych przez Eurowizja Sport.

Od TVP i tak by nie użyli bo z powodu Biełsatu jest ona uznawana na Białorusi za organizacje terrorystyczną :P

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Za Dziennikiem Eurowizyjnym:

Podczas Wakacyjnej Trasy Dwójki 8 sierpnia w Kielcach wystąpią Elena Tsagrinou oraz Albina, czyli reprezentantki Cypru i Chorwacji. 15 sierpnia w Ostródzie pojawi się Efendi z Azerbejdżanu, a 29 sierpnia w Sopocie zaśpiewa Stefania z Grecji. Wokalistki pojawią się w Polsce z inicjatywy i na zaproszenie szefowej polskiej delegacji Mai Frybes oraz art-direktora polskiej reprezentacji Mikołaja Dobrowolskiego.

Fajny pomysł z zapraszaniem gwiazd Eurowizji 2021 ale ja na miejscu TVP celowałbym wyżej a dodatkowo zaprosił reprezentantów Polski z alternatywnych Eurowizji, Clarę Rubensson czy ostatnio reaktywowany zespół Vanilla Ninja. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Konkurs Piosenki Eurowizji wrzucił wczoraj na swój kanał YouTube cały finał z 2006 roku w HD - to znaczy jest to sklejka z kilku kamer, które wtedy w HD były w dyspozycji. Została dorobiona od nowa grafika ekranowa (nieco biedniejsza od oficjalnej) a podczas zapowiedzi kolejnych wykonawców jest podgląd na widownię, lub na scenę gdzie widoczni są ludzie pracujący przy realizacji finału, szybko ściągający rekwizyty i przygotowujący wszystko do następnego występu. Nadaje to dodatkowego smaczku. Widać, że niektóre kamery są w SD. Był to eksperyment BBC oraz RAI nigdy niedopuszczony do emisji, który ujrzał światło dzienne dopiero dziś. Nadawcy testowali na przyszłe lata nowy standard nadawania, który oficjalnie wszedł dopiero od 2007 roku. https://eurovision.tv/story/athens2006hdcut tu szczegóły.

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W poniedziałek poznamy miasto-gospodarza Eurowizji 2021 - w grze zostało już tylko 5 miast: Bolonia, Mediolan, Pesaro, Rimini i Turyn. Z nich najbardziej na prowadzeniu są pierwsze i ostatnie miasto z wymienionych: https://eurowizja.org/eurowizja-2022-piec-miast-wlochy/

Wyjątkowo wcześnie uruchomiła się za to Telewizja Polska której to Prezes Jacek Kurski ogłosił start przygotowań już jesienią: 

Z wypowiedzi Pana Jacka możemy wywnioskować że zostaniemy przy wyborze wewnętrznym ale pójdziemy w negocjacje na podobnej zasadzie co wybór Moniki Kuszyńskiej do Wiednia w 2015 riku. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kurski jak powiedział tak zrobił. Wczoraj oficjalnie ruszyły (co jak na obecną wrześniową porę jest u Telewizji Polskiej niespotykane gdyż w porze w której chcą ogłosić reprezentanta oni do tej pory dopiero ruszali z całą machiną) polskie preselekcje do Eurowizji  mające ponownie charakter wewnętrzny. Reprezentanta poznamy gdzieś do 2 stycznia (ogłoszenie na "Sylwestrze Marzeń" wchodzi w grę) zaś piosenkę być może nieco później no chyba że TVP zmieni zdanie. Do tego czasu będzie trwające do 20 listopada okienko zgłoszeniowe a potem dwuetapowa selekcja wewnętrzna: https://eurowizja.org/eurowizja-2022-polska-preselekcje/

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zgodnie z spekulacjami fanów Eurowizji przyszłoroczny konkurs trafi do Turynu gdzie będzie od 10 do 14 maja 2022 roku. Lokalizacja to znana z Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2006 hala Pala Alpitour: https://eurowizja.org/eurowizja-2022-wlochy-turyn-mika/

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...