Skocz do zawartości
  • 0

Który konwerter quad wybrać?


maciek-s7
 Udostępnij

Pytanie

To mój pierwszy post na forum, więc witam wszystkich. :wink:

Chce kupić konwerter quad, będzie on odbierał narazie 2 tunery Cyfrowego Polsatu, a w lipcu dołożony będzie także Nbox Recorder.

Budżet mam do 70zł.

Znalazłem 2 konwertery i mam dylemat.

(reklama)

Ten ma 0,2db

(reklama)

A ten 0,1db.

 

Nie znam się na firmach, czy możecie mi doradzić, który lepiej wziąć?

Aha, teraz mam twina, który pójdzie na Astrę, ale nie wiem, czy to ma jakieś znaczenie. Talerz mam 85cm.

 

Edycja RafiX: Usunięte reklamy - Regulamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witam,

przy każdej z możliwych okazji staram się ostrzegać przed fascynacją procentami wskazań siły i jakości sygnału przez dekoder SAT(100%/100%).

Jest to niezdrowa pogoń za satelitarnym orgazmem,lansują ją najczęściej producenci,temat podejmują nieświadomi klienci.

Wystarczy porównać paski sygnału kilku dekoderów dla tej samej instalacji...

Zadziwia mnie mało uzasadniona promocja jednego producenta.

Dobrze,jeśli instalator stara się uplasować ustawiony sygnał przynajmniej w okolicy połowy wskazań ARW (AGC) głowicy OTV,np. w Nokii Bravia dla przeciętnych warunków odbioru.

Wówczas można osiągnąć upragnione 100 % dla większości czasu i zmiennych warunków odbioru,przydatna jest tu znajomość zwyczajów poszczególnych firm,przeważa skłonność do zawyżania wskazań.

Zadowolony jest klient i instalator,są to jednak jednostkowe przypadki.

Przy okazji-zwrot "proceder"(selekcjonowania konwerterów) jest pejoratywny,o wyraźnie negatywnym wydźwięku,co sugeruje nieczyste działania f-my Hollex,czego przy dotychczasowych doświadczeniach z tą firmą od początków jej istnienia nie można uznać za obiektywne.

Selekcja konwerterów jest pożyteczna w uzasadnionych,(jak pisze @swoja droga) przypadkach,decyduje stosunek kosztów do wymaganych potrzeb i korzyści.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Widzę że firma Hollex ceni się podane typy konwerterów znalazłem w dużo mniejszych cenach , jak na razie podoba mi się oferta FTE LNC544QS EVO+ który znalazłem za 49 zł , ale jeszcze mogę zmienić zdanie , uzyskanie 100% sygnału mnie nie bawi , wystarczy że będzie działać bez problemów , zawsze ustawiałem na przysłowiowe oko antenę , i nigdy żle nie było to dlaczego mam polować na 100% wartości sygnału .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Poczytałem trochę w temacie i raczej nie pójdę w stronę ;wstawiania tłumika;, wydłużaniu kabla, lub innych innowacji , a raczej zakupię Telewes Quad . Może Ktoś chciałby zamienić się ze mną na konwerter ja dam Inverto Quad Black Ultra z 5 letnią gwarancją , a przyjmę nowego Televes Quad. Inne propozycje do uzgodnienia poprzez pocztę email.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zakupiłem, zainstalowałem i jestem zadowolony z Televes Quad. Bez problemu odbieram wszystko co mogę poprzez moduł nc+mix. Jakość sygnału na większości kanałów około 67-75% ,siła 98% co w porównaniu z ;rozpadającym się Opticumie; 37% na TVN24 , lub Inverto 26% też TVN (który moim zdaniem jest dobrym konwerterem lecz nie w mojej instalacji). Dodam że parametry pochodzą z dekodera TV , a dekoder Polsatu HD 3000 pokazuje siłę na całym pasku , jakość około 90% i jeszcze jedno anteny nie regulowałem. Dzięki @Electrix @swojadroga , @Ojciecsatelitnik za mądre wskazówki i porady .

Jeżeli Ktoś chciałby zakupić Inverto to mam do niego przełącznik Diseq i uchwyt na zez , wszystko nowe i w dobrej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam.

Posiadam taką oto antenę nc+: http://tehwiz.co.uk/antena-satelitarna-80cm-dla-nc-polsat-p-382.html

 

Dokładnie jest to chyba 80. Wraz z nią zamontowany jest konwerter Twin firmy Sharp który był w zestawie razem z anteną. Od stycznia zamierzam dobrać sobie multiroom. Niestety mam za mało wyjść z konwertera a więc konieczna jest zmiana na Quada. Orientowałem się trochę w tych sprawach i wiem, że konwertery firmy Inverto są całkiem solidne i warte swoich pieniędzy.  

 

Najbardziej cenowo odpowiada mi ten oto model: http:// :censored:

 

Zastanawiałem się jeszcze nad tym modelem:

http:// :censored:

Czym jest spowodowana tak duża różnica w cenie? Czy konwerter Ultra jest dużo lepszy od Premium? Jakie korzyści niesie droższy model i czy warto dopłacać?

 

Ten konwerter:  http:// :censored:  czym się różni od black premium? Cena ta sama, więc pytam, bo być może któryś z nich jest lepszy.

 

Dodam, że na obecnej instalacji wszystko działa poprawnie i raczej nie ma problemu z brakiem sygnału. No chyba, że za oknem jest ściana wody i do tego silny wiatr to potrafi czasami zgubić sygnał, ale generalnie nie narzekam, gdyż wszystko działa dobrze.  Siła sygnału wynosi 90-100% a jakość 70-90% zależnie od kanału. W przyszłości być może dobiorę jeszcze jeden multiroom, a więc sygnał będzie szedł na 3 dekodery (2 z pojedynczym kablem i 1 z podwójnym kablem). Który z tych konwerterów polecilibyście do multiroomu?

Edytowane przez Barti
Połączono ze sobą dwa wątki. Wątek o tej tematyce już istnieje w niniejszym dziale forum. Nie dublujemy wątków. Na forum nie zamieszczamy linków do aukcji w serwisach aukcyjnych. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam.

Posiadam taką oto antenę nc+: http://tehwiz.co.uk/...lsat-p-382.html

 

Dokładnie jest to chyba 80. Wraz z nią zamontowany jest konwerter Twin firmy Sharp który był w zestawie razem z anteną. Od stycznia zamierzam dobrać sobie multiroom. Niestety mam za mało wyjść z konwertera a więc konieczna jest zmiana na Quada. Orientowałem się trochę w tych sprawach i wiem, że konwertery firmy Inverto są całkiem solidne i warte swoich pieniędzy.  

 

Najbardziej cenowo odpowiada mi ten oto model: Konwerter Quad Inverto Black Premium(1135) Cena: 79,99 na allegro

 

Zastanawiałem się jeszcze nad tym modelem: http://www.hollex.pl/konwertery-lnbs/quad-4-tunery/1121-konwerter-quad-inverto-black-ultra

 

Czym jest spowodowana tak duża różnica w cenie? Czy konwerter Ultra jest dużo lepszy od Premium? Jakie korzyści niesie droższy model i czy warto dopłacać?

 

Ten konwerter:   INVERTO QUAD RED FULL HD(8048)  czym się różni od inverto black premium? Cena ta sama, więc pytam, bo być może któryś z nich jest lepszy.

 

Dodam, że na obecnej instalacji wszystko działa poprawnie i raczej nie ma problemu z brakiem sygnału. No chyba, że za oknem jest ściana wody i do tego silny wiatr to potrafi czasami zgubić sygnał, ale generalnie nie narzekam, gdyż wszystko działa dobrze.  Siła sygnału wynosi 90-100% a jakość 70-90% zależnie od kanału. W przyszłości być może dobiorę jeszcze jeden multiroom, a więc sygnał będzie szedł na 3 dekodery (2 z pojedynczym kablem i 1 z podwójnym kablem). Który z tych konwerterów polecilibyście do multiroomu?

 

Ps. Dubluje posta bo tego wyżej już nie mogłem zmienić a wstawiłem linka i nazwy dekoderów żebyście mogli wiedzieć o jakie dekodery chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Najlepszym wyborem będzie Televes, bez problemu będą działać dekodery w usłudze multiroom. Natomiast Inverto Black Ultra ma spore wzmocnienie i zakłada się go do instalacji gdzie potrzebne jest takie wzmocnienie, inaczej może sprawiać problemy.

http://www.hollex.pl/konwertery-lnbs/quad-4-tunery/1973-konwerter-quad-televes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czyli lepiej brać tego Televesa którego poleciłeś wyżej niż Inverto Black Premium którego wymieniłem w moim poście? Ceny są podobne więc to nie gra roli który wybiorę. Chodzi po prostu o taki który będzie idealnie pasował do mojej instalacji którą opisałem w poprzednim poście. Dodam, że kabel od anteny do dekoderów nie jest zbyt długi. Mniej więcej 6-7 m do dekodera.

 

Potrzebuję kabla ponieważ muszę doprowadzić go do dwóch dodatkowych dekoderów od multiroomu. W tej chwili mam zwykły biały kabel. Nie wiedziałem, że na zewnątrz stosuje się czarny i po prostu został założony biały. Czy jeżeli będę chciał kupić podówójnie ekranowany kabel czarny do zewnątrz to mogę go również poprowadzić w środku? Kabel będzie bardzo dobrze ukryty więc na pewno nie będzie przeszkadzał jego kolor. Chodzi tylko o to czy wszystko będzie poprawnie działać? Kabel czarny jest droższy więc nie wiem czy warto dopłacać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Televes będzie dobrze działać z kilkoma dekoderami bo ma dobrą separację, co do kabla to jeśli założysz czarny na zewnątrz to posłuży sporo dłużej niż biały, a w środku mieszkania to nie ma znaczenia. Z kabli również mogę polecić Ci Televesa.

http://www.hollex.pl/kabel/kabel-satelitarny/1944-kabel-televes-t-100-pe-cu-hd-czarny-1m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam muszę dokonać zakupu konwertera typu Quad, od wielu lat używam z firmy Inverto i od prawie 10 lat mnie nie zawiodły, więc chciałbym z tej samej marki, tylko mam pytanie jaki kupić?

 

1. QUAD BLACK PREMIUM

2. QUAD BLACK ULTRA

 

Ten pierwszy kosztuje ok. 80 zł, a ten drugi 130 zł, warto dopłacać do tego droższego?

Czym one się tak naprawdę między sobą różnią? Szumy własne mają takie same. Chyba wzmocnieniem i dłuższą "szyjką".

 

Dzięki za porady.

Edytowane przez Barti
Połączono ze sobą dwa wątki. Wątek o tej tematyce już istnieje w niniejszym dziale forum. Nie dublujemy wątków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...