Skocz do zawartości
  • 0

Który konwerter quad wybrać?


maciek-s7
 Udostępnij

Pytanie

To mój pierwszy post na forum, więc witam wszystkich. :wink:

Chce kupić konwerter quad, będzie on odbierał narazie 2 tunery Cyfrowego Polsatu, a w lipcu dołożony będzie także Nbox Recorder.

Budżet mam do 70zł.

Znalazłem 2 konwertery i mam dylemat.

(reklama)

Ten ma 0,2db

(reklama)

A ten 0,1db.

 

Nie znam się na firmach, czy możecie mi doradzić, który lepiej wziąć?

Aha, teraz mam twina, który pójdzie na Astrę, ale nie wiem, czy to ma jakieś znaczenie. Talerz mam 85cm.

 

Edycja RafiX: Usunięte reklamy - Regulamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Dzięki za porady . Sprawdzę jeszcze z przełącznikiem Diseq Axing który też zakupiłem aby dodać Astrę bo gniazda abonenckiego nie posiadam . Słyszeliście może opinie o konwerterach Maximum że nie za bardzo nadają się do odbioru nc+ , jest to prawdą?

 

@Ojciec Satelitnik dobrze rozumiem że przysłaniając częściowo ;oko; konwertera w przypadku nadmiaru dB sygnał powinien skoczyć np. z 25% do przykładowo 50% ? Nie będzie efektu klatkowania i pixlelozy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Najprawdopodobniej diagnozę już masz,niestety,nie traktuj ostatniej czynności jako sposób na rozwiązanie problemu.

Wymianę konwertera na egzemplarz o słabszym wzmocnieniu uważałbym za właściwszą od montowania

elementu tłumiącego.

Większość firm Sat podaje wartość wzmocnienia sprzedawanych konwerterów (w tym Hollex).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Anonymous

@diana, stać Cię na tv za prawie 9k, a nie stać na montera do anteny z profesjonalnym sprzętem?

 

Ewidentnie masz nieprecyzyjnie ustawioną antenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Anonymous

Wymiana, autentycznie topowego konwertera na jakiś szajs i nazywanie tego dobrym rozwiązaniem jest zwyczajnie nierozsądne, żeby nie nazwać tego po imieniu.

 

Uważasz, że obecnie zainstalowany Inverto jest wadliwy, to go wymień (gwarancja), i koniecznie weź do ustawienia anteny fachowca z dobrym miernikiem dvb-s2, najlepiej z podglądem.

 

Nie słyszałem jeszcze o przypadku, żeby Inverto dawał za silny sygnał (!), a wszystko to brzmi dość nieprawdopodobnie, ale jeżeli rzeczywiście uważasz, że za silny, to żaden problem jest zainstalować przed tv na kablu antenowym jakikolwiek tłumik, np. zabezpieczenie antyprzepięciowe, które powinno zjeść ze dwie decybele.

 

ps. Z tego co wiem, to hollex może specjalnie dla Ciebie wyselekcjonować odpowiednią sztukę konwertera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

HD3000: Wejście satelitarne LNB IN, Poziom sygnału: od -65 dBm do -15 dBm

TV Sharp niestety nie znamy parametrów głowicy, ale po objawach i działaniach wykonanych przez @diana można przypuszczać, że ta górna granica jest niższa.

 

Nie mamy wyników pomiarów, ale stawiam, że pomiary dają blisko -15dbm przy konwerterze Inverto na czaszy 90cm, a przy Opticum będzie mniej (o 5, a może nawet 10dbm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Anonymous

Sharp jest szczególnie enigmatyczny w swoich specyfikacjach sprzętowych, nie tylko w tym modelu :) , dlatego jak w tym przypadku, nie możemy się oprzeć na konkretach, ale powiadam Ci, że nie spotkałem jeszcze przypadku telewizora, w którym zainstalowano by tuner z taką głowicą, która dawałaby wskazania przesterowania przy zamontowaniu konwertera Inverto Ultra Black.

 

Przypuszczam zatem, że raczej jest to dość kiepski tuner, który wymaga silniejszego sygnału, czyli precyzyjniejszego ustawienia anteny i takie szopki są już dość powszechne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak by był słaby sygnał, to przysłonięcie główki konwertera nie powodowałoby wzrostu sygnału, tylko jego spadek...

@diana, jak byś zdecydował się na wymianę konwertera na inny, to polecam Ci pomarańczowe konwertery firmy Televes. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Źle,gdy fanatyczne przekonanie o własnej nieomylności jawnie przeczy faktom,zastępując je szeroko pojętą wiarą i dogmatem,wraz z nieodłącznymi epitetami.

Niestety widzę,że zwyczaj przenosi się również na forum stricte satelitarne.

A przecież do tego typu igrzysk są inne,bardziej wyspecjalizowane w tym rodzaju sportu fora,te mniej techniczne...

Więc chociaż tutaj pozostawmy miejsce na konkrety i kulturalną polemikę.

Jak można poważnie traktować osobę ,która zaprzecza faktom,bo "ona o tym nie słyszała".

Już paranoja,czy jeszcze mania wielkości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To może w ramach uspokojenia sytuacji....

Ja mam pogląd, ze jeśli konwerter wyłapuje to co chcę to po co kupować drogi... bawię się satką ponad 20 lat i żaden konwerter jeszcze mi nie padł...a wymieniane były z powodów estetycznych. Ale u innych spotkałem takie podejrzane np. Opticum twin... z jednym dekoderem chodził , z innym nie.

Ale może jest coś na rzeczy... założyliśmy koledze taki sobie konwerter quad na antenie od Orange (80) i tp. 11449 z TVP1HD, nSportHD... jest trudny do wyłapania, coś tam łapie ale często zero. Ariva, stary dek Polsatu i białas Orange nie lub słabo widza ten tp. Na Sagemcomie z nc+ idzie on poprawnie. Czyżby jakiś konflikt sprzętowy?

Coś z anteną? Czy feler konwertera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Anonymous

@Ojciec Satelitnik, bzdura, to bzdura, bez względu na to kto ją wygłasza.

 

A przysłanianie konwertera papierkiem od świstaka i uznawanie tego za test, to poziom przedszkolny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Jego Cień - weź trzy głębokie oddechy, przeczytaj wszystko to co opisał @diana i spróbuj na chłodno i logicznie wyciągnąć wnioski. Głowica pracuje w jakim zakresie i jeśli otrzymuje sygnał spoza tego zakresu to efekt może być tylko jeden. A ten bzdurny papierek świstaka udowodnił tylko tezę o sygnale na granicy pracy głowicy.

Porównaj sobie również wzmocnienie wspomnianych dwóch konwerterów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Anonymous

Do mnie przemawiają TYLKO pomiary wykonane przy pomocy profesjonalnego miernika, a nie jakieś papierki od świstaka, które to dobre są do gawęd przy ognisku, niż do właściwego ustawienia anteny i diagnozowania usterek jej elementów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam wszystkich , mam małe pytanko jaki konwerter quad wybrać do MR Cyfrowego Polsatu ,

do tego czasu chodziło na dwóch antenach , i pojedynczych konwerterach , na dużej starej 120cm i na małej chyba 60cm , na dużej dalej jest wszystko ok , ale na małej jakiś czas temu konwerter co jakiś czas świrował , raz był obraz raz nie , aż w końcu padł .

I teraz chciałbym założyć takiego quada na dużą antenę , i podciągnąć dwa kable do dekodera z nagrywaniem , i jeden do drugiego dekodera .

Kable będą TRISET-113 PE czarny i w środku biały , jeden dekoder jest jakieś 15-18 m (ten lepszy )od anteny a drugi jakieś 2,5-3 m od anteny , i na tą większą odległość poleci dwa kable . Konwerter ma być raczej ze średniej półki , taki kompromis pomiędzy ceną a jakością , chyba że nie wiele więcej kosztują te już lepsze i warto dopłacić kilka złotych .

Bardzo proszę o szybką odpowiedz w tym temacie , zakup raczej na popularnym serwisie aukcyjnym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Anonymous

@swojadroga, nie ma praktycznie większego znaczenia, jakiego producenta zakupi się konwerter (pomijając jakieś szczególnie podejrzane "małostratne" marki), i czy będzie to Televes, czy Inverto, ważne by była możliwość wyselekcjonowania takiej sztuki, której charakterystyka nie będzie pływać, niczym ryba akwariowa.

 

I o ile wiem, hollex trudni się takim procederem.

 

Cena konwertera wówczas jest oczywiście powiększona o cenę usługi, ale zapewniam, że warto, przynajmniej nie kupuje się przysłowiowego kota w worku :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Selekcjonowanie konwertera dla Hot Birda to wyrzucone pieniądze. Gość ma czasze 120cm i dla jednego z dekoderów bardzo krótki (do 5m) odcinek przewodu antenowego, jak mu do tego dowalisz konwerter z dużym wzmocnieniem, to skończy się przesterowaniem głowicy w dekoderze i pięknym komunikatem "Brak sygnału".

Inverto Black Ultra byłby dobry do tej czaszy 60cm (i można by wtedy mówić w przenośni o takich cudach, o których wspominał FIGA1) a nie do 120cm. Wspomniany przeze mnie Televes zachowuje się porównywalnie jak Inverto Ultra Black, ale ma mniejsze wzmocnienie.

Inna sugestia: http://www.hollex.pl/konwertery-lnbs/qu ... 544-qs-evo

 

@Jego Cień - jeśli już mówić o selekcji, to z głową należy dobierać elementy instalacji antenowej do konkretnego przypadku, a nie ślepo bazować na swojej prywatnej instalacji działającej w domu. To co jest dobre dla Ciebie, nie musi być dobre dla mnie i odwrotnie. Paranoidalne dążenie, aby oba paski sygnału w dekoderze pokazywały 100% kończy się wielokrotnie porażką po stronie eksperymentatora, ale dzięki temu my mamy robotę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Anonymous

@swojadroga, błędnie odczytujesz moje intencje, jako że wzmocnienie jest parametrem niekoniecznie najistotniejszym, i dużo istotniejsze jest stabilne i niesinusoidalne działanie.

 

Dlatego właśnie, zawsze najlepszym sposobem jest wyselekcjonowanie właściwej sztuki konwertera.

 

Do Polski sprowadzany jest w większości taki [beep], że inaczej się po prostu czynić nie powinno, nawet przy tak ekstremalnie dużych antenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...