Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odbiór zagranicznych kanałów DVB-T - "tropo"

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
136 odpowiedzi w tym temacie

#21 Audionet

Audionet

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 8 postów
  • Od: 27 gru 2007
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 29 grudzień 2007 - 23:59

Czekam także na informację czy w Szczecinie da się oglądać programy niemieckie i na jakiej antenie?
Audionet

#22 Gość_Anonymous_*

Gość_Anonymous_*
  • Goście
  • Od: --

Napisano 30 grudzień 2007 - 00:51

Świnoujście antena skierowana w stronę granicy odbiór dvb-t doskonały:) czasem zza Bałtyku zdarza sie z Dani odbicia:) niema jak rodzina :) Szczecin próba odebrania Niemcow zakończona sukcesem antena kierunkowa yaga czy jakoś tak :) odbiór blok 11ste piętro:) przebić zza Bałtyku nie zauważono:)................thx by kochana siostra i jej ukochany

#23 Shadowriver

Shadowriver

SAT Kurier VIP

• SAT Kurier VIP
  • PipPipPipPipPip
  • 1439 postów
  • Od: 19 kwi 2007
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 30 grudzień 2007 - 03:31

Raz byłem na obozie w Dźwirzynie blisko Kołobrzegu, tam telewizor zawsze odbierał zaszumione stacje niemieckie, więc odbiór niemieckich stacji tam jest tak samo normalne jak odbiór czeskich tu we Wrocławiu :>
Cyfrowa Vectra| Pakiet złoty bez dodatków | Technisat DiGiT MF4-K
Dołączona grafika
The cake is a lie!

#24 Qrzysztof

Qrzysztof

MOD Weteran

• MOD Weteran
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2636 postów
  • Od: 26 wrz 2007
  • LokalizacjaKraków

Napisano 30 grudzień 2007 - 11:16

Na północy Krakowa z odpowiednią anteną można oglądać Czeskie i Słowackie stacje telewizyjne, a co dopiero jak wejdzie DVB-T :lol:

Odbiera także DVB-T z Suchej Góry k. Krosna.

Niestety w mojej dzielnicy odbiór tych stacji jest tragiczny ze względu na dość wysokie wzgórza od południa (a za nimi góry). :cry: Mam nadzieję, że DVB-T coś zmieni. Czesi gdzieś w tym roku mają uruchomić nadajnik DVB-T z lepszej lokalizacji w Ostrawie, zasięg ma mieć daleki w naszą stronę. Podobno w Krakowie będzie bardzo dobrze odebrać. Już odbieram strasznie słabą TV Nova na kanale pierwszym oraz CT 1 na 31 zakłóconą przez TVP 1. Odbieram też nieźle dwa Czeskie radia: Radio Impuls 89.0, Frekvence 1 91.0, oraz słabo: Hitorion 96.4.

6Fp798D.gif
Prof7500,100cm,Inv.BlackUltra,SDRplay,SXT Lite 5
FMDX.pl - łowcy duktów - aktualny wykaz DAB/DAB+

#25 Bartezz

Bartezz

Konto zablokowane

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 838 postów
  • Od: 18 lut 2007
  • Lokalizacjaokolice krakowa

Napisano 01 styczeń 2008 - 15:59

Ja nie posiadam jeszce odbiornika Dvb-t moj kolga w szczecinie odbierał programy z niemiec i dani i chyba szwecjii lub norwegii :D Ja na analogu odebrałem kiedys ORF 1 i ORF 2 i wegierska 2 czasami miałem czyste stv 1(zwykle odbieram tylko obraz czasami z szumiaca fonia )tv Markiza sniezna z kolorem i dobra fonia (podczas tropo czysta ) i raz chyba Rbb(odbierałem kiedys z satelity ) a z czeskich tv nova ciekawe co złapał bym na Dvb-t moze multipleks z koszyc lub ostravy (jak odpala nadajnik z Hostalkovic) ? potwierdzam ze na pn Krakowa mozna odbierac stacje czeskie i słowackie ja mam ct 1 tv Markiza stv 1 czasami zdarza sie stv 2 (jak nie ma tvn u i ct 2 jak nie ma tvp 3)

#26 vitek

vitek

Rozpisany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Od: 15 gru 2006
  • LokalizacjaGB

Napisano 07 styczeń 2008 - 00:59

Potwierdzam odbiór kanałów niemieckich (11) w Gnieźnie z pełnym EPG i Info oraz kilku kanałów duńskich np. TV Larry w... dolby digital!

Bajkopisarz się znalazł
Philips 37' + 5.1 , LG 26'
Polsat @ Mini
Sky (UK) @ Thomson HD PVR
PS 3

#27 Palikot

Palikot

MOD Weteran

• MOD Weteran
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3842 postów
  • Od: 16 sie 2006
  • LokalizacjaPlatforma Obywatelska

Napisano 07 styczeń 2008 - 10:44

Kolega pewnie te 11 kanałów odebrał przy utrzymującym się tropo. Nie sądzę, żeby tak daleko niosło. Choć mogę się mylić.
Kto jątrzy, kłóci się i nic nie wnosi do tematu, zostaje przyjacielem forum SK. W związku z tym nie przyznaję się do tego, co tu robiłem oraz do obecnej rangi. Nie chcę firmować sobą głupoty.

#28 Shadowriver

Shadowriver

SAT Kurier VIP

• SAT Kurier VIP
  • PipPipPipPipPip
  • 1439 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 07 styczeń 2008 - 16:01

Przecież głównym motywem tego tematu było mega-tropo które było w czasie świąt. Te niemieckie stacje na śląsku okazały się kanałami z Hamburga aż.
Dołączona grafika
The cake is a lie!

#29 Max1234

Max1234

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 11 postów
  • Od: 26 lis 2007

Napisano 07 styczeń 2008 - 20:40

Potwierdzam odbiór kanałów niemieckich (11) w Gnieźnie z pełnym EPG i Info oraz kilku kanałów duńskich np. TV Larry w... dolby digital!

Bajkopisarz się znalazł

Chodziło o mega-tropo, a tak faktycznie było w tym przypadku choć tylko przez klika godzin. Przy jednej stacji TV Larry w okienku z info dźwięku (dla kanałów polskich wyświetla mono lub stereo) był napis dolby digital.
Nie rozumiem skąd Twoje zdziwienie?
Pzdr
Max

#30 Shadowriver

Shadowriver

SAT Kurier VIP

• SAT Kurier VIP
  • PipPipPipPipPip
  • 1439 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 07 styczeń 2008 - 20:50

Przypominam że DVB-T ma te same możliwości co DVB-S, jeżeli chodzi o usługi, więc widok DD to nic dziwnego ;p u nas są testy wizyjne i różnych kombinacji ustawień kompresji itp. to jest najważniejsze bo widać w poprzednich tematach jest trochę niestabilnie w tej sprawie ;p na zabawki w stylu EPG, orginalna ścieżka dźwiękowa, DD (podejrzewam że TVP, a na pewno TVN da takowe), napisy (DVB-SUB), przyjdzie jeszcze czas ;p

Ok ale temat jest o zagranicznych kanałach DVB-T odbieranych w Polsce, myślę by tak zmienić nazwę tego tematu ;]
Edycja pitter: zrobione, chyba, że proponujesz jakąś inną nazwę?
Dołączona grafika
The cake is a lie!

#31 Qrzysztof

Qrzysztof

MOD Weteran

• MOD Weteran
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2636 postów
  • Od: 26 wrz 2007
  • LokalizacjaKraków

Napisano 07 styczeń 2008 - 21:07

A ja miałem kiedyś sen, że po uruchomieniu multipleksów na Chorągwicy uruchomiono też nadajnik dużej mocy w Ostrawie. :D Podobno mają uruchomić go przed olimpiadą w Pekinie. Obecny nadaje z bardzo małą mocą o miejskim zasięgu. Nowy ma dobrze odbierać nawet w Krakowie. Największy zasięg Czeskich stacji będzie oczywiście z Jesenika gdzie sygnał pokrywa większość południowych województw. Całodobowy odbiór czeskich analogowych stacji, możliwy jest min. w górnym i dolnym śląsku oraz w Małopolsce. Od czasu do czasu obserwuję także zakłócenia na kanale 53 (Polsat) które pochodzą od czeskiej (TV Nova). DVB-T z tego obiektu jest przewidziane chyba na kanał 51, dopiero potem przejdą na 50.

Duże szanse na pojawienie się w południowej Polsce ma stacja z Kriżlawy koło Żyliny na Słowacji. W samym Krakowie jest problem z odbiorem TV 4 na kanale 35 ponieważ na tej samej częstotliwości nadaje STV 2. Przy odpowiedniej antenie można także odebrać STV 1 na kanale 11. Jeśli zostanie uruchomiony nadajnik DVB-T z tego obiektu, to są duże szanse na daleki odbiór.

Mam nadzieję, że gdy zacznie się rozbudowa lokalnych stacji DVB-T uruchomią w Krakowie BBC World jak w innych miastach Europy. Jest to bardzo prawdopodobne, ponieważ miasto odwiedza bardzo dużo anglików. Można ich spotkać na każdym kroku.

Podobno w Krakowie z Krzemionek są lub będą prowadzone testy DVB-H. Moc nie jest podana, ale na pewno bardzo mała, kanał to chyba 43.

6Fp798D.gif
Prof7500,100cm,Inv.BlackUltra,SDRplay,SXT Lite 5
FMDX.pl - łowcy duktów - aktualny wykaz DAB/DAB+

#32 tzm

tzm

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 2 postów
  • Od: 27 lut 2008

Napisano 27 luty 2008 - 18:27

witam jestem z Goleniowa wlasnie testuje odbiornik dvb i nic nie moge zlapac

#33 RafiX

RafiX

MOD Weteran

• MOD Weteran
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5532 postów
  • Od: 15 sie 2006
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 27 luty 2008 - 18:39

Goleniów nic mi nie mówi. Musiałbym zerknąć na mapę Polski, a to trochę czasu może zająć...

Zwróć uwagę na temat, w którym się wypowiadasz. Rozumiem, że chcesz złapać sygnał naziemnej telewizji cyfrowej z zagranicy dzięki "tropo"? Trzeba pilnować, pilnować i jeszcze raz pilnować. Taka szansa zdarza się tylko czasami, jest często uzależniona od panujących warunków atmosferycznych, również miejsce zamieszkania, ukształtowanie terenu wpływają na odbiór kanałów dzięki tropo.
Nie spamuj! W przeciwnym razie podejmę merytoryczne rozważania, gdzie lepiej Ci przywalić?! W głowę, czy w piętę, oraz czy kijem krótkim, czy długim :lol:

#34 tzm

tzm

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 2 postów
  • Od: 27 lut 2008

Napisano 28 luty 2008 - 17:02

goleniów kolo szczecina i nie tylko o troopo chodzi

#35 WYGA

WYGA

Konto zablokowane

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 245 postów
  • Od: 14 sie 2006
  • LokalizacjaAndrychów

Napisano 08 lipiec 2009 - 21:16

Żadna rewela
KIlka temu przez kilka wieczorów gdzieś w okolicach 48 do 54 kanału oglądałem sobie pro 7 i sat 7
teraz nie mam anten i nie bawię w to ale byłoby by nawet ciekawie
Zapraszam na forum o tv sat
http://sdtv.phorum.pl/

dyskusja na temat tunera SAGEN ESI-88
http://sdtv.phorum.pl/viewforum.php?f=34

Polsat cyfrowy pakiet Pełny
Pozdrawiam serdecznie
WYGA
gadu gadu 3181428
skype sp9tcu
telefon 507-603-628

#36 apk

apk

Czasami wpadam

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 151 postów
  • Od: 22 lip 2009
  • LokalizacjaLegnica

Napisano 23 lipiec 2009 - 16:49

Odbieram tropo z Legnicy kierunek północny zachód
(http://www.dxinfocen.../tropo_eur.html)
sprawdzałem od 8 - 10

Kanał 33

3sat
kika
zdf
zdf infokanal

Kanał 53

das erste
phoenix
einsextra
rbb Berlin
rbb Brandenburg

Kanał 44

n24
prosiben
sat 1
kabel eins

Kanał 57

ard data 1 - 2
mdr sachsen
ndr
arte

Kanał 27

das erste
einsextra
phoenix
rbb Berlin
rbbbrande

Kanał 56

9 live
eurosport
dsf
tv Berlin

#37 Bartezz

Bartezz

Konto zablokowane

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 838 postów
  • Od: 18 lut 2007
  • Lokalizacjaokolice krakowa

Napisano 23 lipiec 2009 - 19:10

a czeskich kanałów nie odbierasz ??
CYFRA + pakiet optimum canal +sport TNK SD tuner opticum x11p + Astra 19,2 dvb-t Skrzyczne,Łysa Hora,okesowo Namestovo

#38 apk

apk

Czasami wpadam

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 151 postów
  • Od: 22 lip 2009
  • LokalizacjaLegnica

Napisano 24 lipiec 2009 - 16:34

II multipleks na 41 kanale polaryzacja pionowa V odbiór płynny nieraz kratkuje szczególnie w dzień i teoretycznie powinno odbierać na 53 kanale ale nic z tego antena siatkowa wzmacniacz ok. 30 dB ale w polaryzacji poziomej H telewizja analogowa się nakłada jeśli chodzi o wzmacniacze do testów polecam swa -9009/cer lub inny dobry jeśli masz odkryty teren (ja z dachu widzę śnieżkę) jak zastosujesz np. atx 91 to odbiór będzie dobry jeśli nie odbierzesz to I multiplex będzie uruchomiony z
Trutnova Libereca od 31.7.2009 na 43 kanale z mocą50 kw (teraz nadaje analog) I z
Trutnova Černá hora od 31.8.2009 na 40 kanale z mocą 100kw (jak teraz odbierasz czeską 2 na 40 kanale czy na 43 to będziesz odbierał 1 multiplex) II multiplex z
Trutnova Pardubice 31.3.2010 na 57 kanale z mocą 100 kw
Trutnov Pardubice, Krásné 31.3.2010 na 57 kanale z mocą 100 kw
Trutnov Černá hora 31.8.2010 na 61 kanale z mocą 100kw
III multiplex będzie uruchomiony z
Trutnov Černá hora 31.8.2010 na 60 kanale z mocą 100kw

#39 Daniel Kucharski

Daniel Kucharski

Rozpisany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 457 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 24 lipiec 2009 - 18:53

Kanał 43 - aktualnie CT 2 - ładnie mi odbiera w okolicy Zielonej Góry. Ciekawe jak to pójdzie cyfrowo :)

#40 Daniel Kucharski

Daniel Kucharski

Rozpisany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 457 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 26 lipiec 2009 - 18:54

Właśnie na tym kanale już od jakiegoś czasu emitowany jest pasek z informacją o zakończeniu nadawania analogowego pod koniec lipca. W najbliższy weekend będę obserwował przełączenie. Ciekaw jestem, czy uda mi się odebrać DVB-T.