Skocz do zawartości

Format obrazu 16:9


Spektrum
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Fan WWE Superstars napisał:

Kiedyś dawali seriale bez tych czarnych pasków i jakoś nikomu to nie przeszkadzało.

O czym Ty mówisz? Takie rzeczy były tylko na ekranach 4:3, czyli kineskopowych. 

Odkąd stosuje się format ekranów 16:9 paski musisz mieć dla starych nagrań, bo telewizor masz szerszy w poziomie. 

Edytowane przez dvbtowiec
  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam da się bez pasków dawać Super Polsat emitował właśnie z czarnym pasami "Swiat według Bundych" ale któregoś dnia chyba zapomnieli bo dawali na cały ekran i dobrze wyglądało, ale po kilku minutach znowu dali z czarnymi pasami po bokach. Jak ktoś chce to może Stopklatka daje "Diabli nadali" na cały ekran.  

Tylko jakoś płaskie telewizory sa już dostępne od jakiegoś czasu i mimo to dawali bez czarnych pasów tylko od kilku lat spotykam się z tym, że zaczeli coraz częściej pokazywać seriale w innym formacie. Więc nie wiem co mi próbujesz udowodnić.

Nawet ATM Rozrywka nie dawała żadnego serialu czy filmu z czarnymi pasami i co.

Edytowane przez Fan WWE Superstars
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez obcięcia kadru się nie da. Jeśli coś powiększasz w okienku, to musisz obciąć górę i dół, aby w poziomie pasów nie było. 

Weź trochę wiedzy zasięgnij :)

W tym wątku na którejś stronie ktoś linkował artykuł z pismem obrazkowym. Śledzisz ten wątek bardzo dokładnie. Powinieneś to pamiętać. 

Edytowane przez dvbtowiec
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę, oto link do tego artykułu

https://puczynski.gadzetomania.pl/58633,proporcje-4-3

 

Nie ma pasów = brak części kadru, lub rozciągnięte postacie. 

Obydwa przypadki to strata wzgl. oryginału. 

Koniec, kropka. 

Edytowane przez Sentence
Usunięto fragment postu niezwiązany z tematem tematem wątku (art. II, pkt 5, ust. xiii).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszemy od dawna, że takie dowolne zmiany robione przez stację są stratą względem oryginału, a ty swoje, że się da, że jest pięknie, że jest super. Nie przyjmujesz żadnych argumentów i tylko nam odpowiadasz w stylu "nie oglądaj, jak ci się nie podoba", bo ty chcesz, żeby było nieprawidłowo i źle. Nie, ma być prawidłowo i bez straty dla oryginału! Nie będę oglądać klasycznych seriali na kanale, którego nadawca tego nie rozumie i wciska nam bubel. Może jak oglądalność będzie niska to do nadawcy to dotrze, że widzowie takiego brakoróbstwa nie akceptują. Choć znajdzie się grupka takich fanboyów, którzy łykają wszystko bez zastrzeżeń.

Edytowane przez Sentence
Usunięto fragment postu niezwiązany z tematem tematem wątku (art. II, pkt 5, ust. xiii).
  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tylko pisze, że mi akurat nie odpowiadają czarne pasy po bokach to już odrazu skasować. Każdemu co innego się podoba jak ktoś napisał wyżej.

 

Edytowane przez Sentence
Usunięto fragment postu niezwiązany z tematem tematem wątku (art. II, pkt 5, ust. xiii).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do meritum. Jeśli się komuś pasy nie podobają, od tego są ustawienia obrazu w telewizorze, format 4:3 można albo rozciągać, albo robić zoom. Wiem że to wiesz, bo już o tym pisałeś. Ale takie rozwiązanie jest po aby wszyscy byli zadowoleni, w szczególności fani oryginalnego formatu.

A my ciągle to wałkujemy. 

Finoto.

Edytowane przez Sentence
Usunięto fragment postu niezwiązany z tematem tematem wątku (art. II, pkt 5, ust. xiii).
  • Popieram 5
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wszystkich modelach telewizorów ja dekodera nie mam ;) Ale zamierzam sobie kupić jak będzie wchodzić nowa telewizja bo to taniej niż nowy telewizor.

Jak jest na pełnym ekranie to moge zmienić w ustawieniach na 4:3. Ale już z 4:3 żeby pasów  nie było się nie da,bo zmieniałem na różne proporcje i nadal były pasy ;)

Przecież wiem co mam w telewizorze bo mam go od 11 lat ;) 

Edytowane przez Fan WWE Superstars
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wszystkich modelach telewizorów ja dekodera nie mam Ale zamierzam sobie kupić jak będzie wchodzić nowa telewizja bo to taniej niż nowy telewizor.
Jak jest na pełnym ekranie to moge zmienić w ustawieniach na 4:3. Ale już z 4:3 żeby pasów  nie było się nie da,bo zmieniałem na różne proporcje i nadal były pasy
Przecież wiem co mam w telewizorze bo mam go od 11 lat  
Zmiana formatu 4:3 na coś innego to patologia, to że Tobie się to podoba, nie oznacza, że należy tak robić. Obraz należy pozostawić w oryginalnym formacie!
  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...