Skocz do zawartości

Ferguson FX7600 i obrotnica Diseqc 1.2


Krispl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakoś dziwnie działa mi pozycjoner Diseqc 1.2 z tunerem FX 7600. Raz przesuwa antenę przy strojeniu drugi raz nie. Czasami w ogóle nie działa i nreaguje na klawisze pilota. Zaprogramował dwie pozycje tj. HotBird i Astra ale dalej nic nie chce robić. Pozycjoner dobrze współdziała z dwoma innymi tunerami sat. Czy ktoś testował może obrotnicę z FX 7600 ? Klawisze pilota przesuń w lewo i prawo nie wyłaczają silnika po puszczeniu tak jak to jest w innych tunerach. Błędy w sofcie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja też miałem podobny problem, nawet opisałem go na forum. Obrotnica ruszała tylko w jedną stroną np. z hot bird na astrę, ale w drugą stronę tylko ręcznie. Na szczęście pomógł przycisk reset na obrotnicy. Teraz śmiga między turksatem a hispasatem. Też mam moteck sg-2100. Na razie mam wersję oprogramowania 1.70, teraz zauważyłem, że jest nowa więc zmienię. Zatem może wina oprogramowania, ale u mnie działa dobrze. Dodam, że ustawiałem inne satelity za pomocą diseqc 1.2, usals jakoś nie działał albo ja nie umiałem się tym dobrze posługiwać. Pewnie również dlatego, że monter ustawiał antenę i o usals chyba nie słyszał, ale najważniejsze że ustawił dobrze, a resztę satelit sam znalazłem tylko poprzez poruszanie obrotnicą przez pilota .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witam mam problem z Ferdkiem FX-7600UCI soft 2.02 i obrotnicą SG-2100A . Tuner myli mi satelity i zamiast HB13.E wyszukuje z LM lub innego domyślam się że jest to spowodowane pokrywaniem się częstotliwości na satelitach, ale dlaczego nie znajduje mi naszych kanałów z FTA. Wcześniej działał na DiSEqC-u 4 konwentery i było ok no nieraz musiałem odłączyć przewód sat bo złapał zawieche. Teraz pod obrotnicą działa tragicznie. BlindScann tak sobie (jedyne możliwe wyszukiwanie jakie prawie działa ). Czy może to być zle ustawiona antena fakt po ksawerym musiałem robic poprawki bo mi wszystko znikło a odbierałem z takimi problemami już satelity od 30W-66E na ant 110 aluminiowej. Częstotliwość jakie odbiera to górne pasmo 11xxx-12xxx nic poniżej, obrót obrotnicy W-E jest ok bez problemów. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...