Skocz do zawartości

tomx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Project_ALF napisał:

We włoskim odpowiedniku TVP Sport, czyli Rai Sport takie "Powroty do przeszłości" to przez wiele lat był standard. Zauważyłem, że gdy Włosi mieli problem z licencjami to pokazywali choćby wielogodzinne programy studyjne z lat 60., 70., 80., 90. XX wieku. 

 

Mnie się ta idea również bardzo podoba, a zarazem jestem wściekły, że jest taki problem z odtwarzaniem starych retransmisji. W dzisiejszych czasach gdzie wiele archiwów jest dostępnych za darmo jako ogólne dobro (choćby prasa) takie chowanie po kątach albo wyłudzanie za to pieniędzy jest chore. 

 

Brakuje mi ogólnonarodowych regulacji prawnych w tym aspekcie. Tym bardziej, że i tak niewiele osób takie odgrzewane kotlety obchodzą. Czasem mam takie "hipsterskie ciągutki" żeby jakiś stary mecz Ekstraklasy sobie obejrzeć. Na przykład te mecze w czasach korupcji gdy Wit Żelazko robił za eksperta w Canal+. 

 

Albo jakiś mecz NHL z lat 90. XX z udziałem Czerkawskiego lub Oliwy. Szkoda, że właściwie poza YouTubem i tego typu stronami nie ma jakiejś ogólnodostępnej bazy danych starych meczów, imprez sportowych choćby dla potomnych.

 

Jestem ciekawy tych starych meczów NBA w TVP Sport. Ostatnio sporo tego oglądam na YouTube, ale jakość w internecie jest bardzo marna (VHS - wiadomo). Jestem ciekawy jak to będzie wyglądało w telewizji. 

Dobra informacja to taka,że jeśli ktoś nie oglądał tego programu to może go znaleźć na sport.tvp.pl pod adresem :http://www.sport.tvp.pl/30788346/retro . Informacji jaki mecz NBA zostanie pokazany nie została podana. Trzeba też śledzić ramówkę, bo cykl jest nadawany nieregularnie we wtorki o 20.00 . W EPG też próżno szukać informacji co zostanie pokazane w jego ramach. Gdybym wiedział to obejrzałbym mecz Polska-Norwegia z 2009 r. . W ramach tego cyklu pokazano także mecz Polska-Portugalia z el. do ME w 2006 r. Dobra idea i oby dzięki pokazywaniu tego cyklu i to archiwum zostanie bardziej otwarte, bo będzie to już wisieć na ich stronie.

Warto pamiętać,że na pewno nie znajdziemy materiałów , jeśli TVP ich nie pokazywała. Pamiętajmy,że skoki TVP regularnie pokazuje od TCS w sezonie 2000/2001. Wcześniej pokazywano jedynie "polskie" konkursy i TCS .

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najbliższym ''Retro TVP Sport'' będą fragmenty spotkań NBA z lat 90-tych, z kultowym duetem Włodzimierz Szaranowicz-Ryszard Łabędź oraz powitaniem ''Hej, hej. Tu NBA''.

 

https://www.omediach.info/fragmenty-spotkan-nba-w-retro-tvp-sport/

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TELEWIDZ123 TVP Sport nie powalczy o Puchar Króla. Wystarczy przejrzeć Tweeterowe konto z odpowiedziami M. Szkolnikowskiego. Odpowiedział wprost i konkretnie "Nie".

Czy Superpuchar Włoch nie jest częścią praw do Pucharu Włoch? Poprzednio Superpuchar Włoch pokazywał Polsat Sport. Te prawa są sprzedawane zdaje się razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie "Retro TVP Sport", gdzie pokazano konkursy z Willingen w ramach PŚ 2000/2001, oglądało 134 tys. widzów.  Informację w programie "Stan Futbolu" podał M. Szkolnikowski, dyrektor tego kanału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Retro TVP Sport, to fajnie by było gdyby pokazali jakieś konkursy sprzed sezonu 2000/01, np. 5. miejsce Matei na MŚ w Trondheim czy TCS-y z lat 90., które były transmitowane w TVP (np. podium Małysza w Bischofshofen w 1997). Te konkursy z czasów małyszomanii są i tak powszechnie dostępne w sieci, a chętnie zobaczyłoby się jakieś rarytasy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.12.2018 o 11:02, _Kaczy napisał:

Kolejny raz odbywają się Mistrzostwa w darcie, TVP Sport ma prawa, ale turniej leci głównie w Internecie. 

 

 

W sumie z jednej strony to dobrze, że nie transmitują turnieju w TV, bo wtedy wrzuciliby polski komentarz, który... mówiąc łagodnie odbiega dość mocno od komentarza ze Sky Sports. Z drugiej strony nie przekłada się to na popularyzację sportu, bo o takich relacjach w internecie wie pewnie niewiele osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...