Skocz do zawartości

tomx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Iwański moim zdaniem ma całkiem niezły głos do komentowania, ale brakuje mu w tym wszystkim odpowiedniej fachowości. Najlepiej wychodzi mu chyba emocjonalne komentowanie występów naszych piłkarzy ręcznych, gdzie totalnie odlatuje, ale ma to swój urok i w sumie zapamiętuje się ten komentarz na długo.

Tym niemniej muszę przyznać, że cały Mundial w TVP zaskoczył mnie całkiem pozytywnie. Kilku niezłych gości w studio jak chociażby Kotleszka czy Mierzejewski, wśród komentatorów też nie jest najgorszej, ogólnie jest dużo lepiej niż się spodziewałem. Szkoda tylko, że najlepsi goście w studio pojawiają się przy najwcześniejszych meczach, bądź w rannych programach. Im później, tym bardziej jakość spada.

Plus szacunek dla duetu Kwiatkowski-Podoliński za przywrócenie mi wiary, że w TVP są jeszcze osoby potrafiące przygotować się do meczu. Kwiatkowski bardzo przyjemnie komentuje, a po Podolińskim słychać że rzeczywiście ogarniał przed turniejem drużyny, które będzie komentował podczas MŚ.

Edytowane przez Vinni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Adam Kotleszka.

Lubię tego kolesia. Szanuję za zainteresowania (A-League) i pamiętam z transmisji MLS z Eurosportu. 

 

Beka, że poszedł do weszlo, bo to w moich oczach poniżające "miejsce pracy" i dziennikarski rynsztok. Przykre, że polskie media nie potrafią takich ludzi odpowiednio zagospodarować. 

 

Duży plus dla TVP, że Kotleszka jest zapraszany. Oby go więcej na meczach Australii (i nie tylko), bo to świetny pogromca mitów nt. piłkarskich Antypodów. 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam Kotleszka pochodzi z moich okolic, konkretnie z Koła. Jest byłym zawodnikiem MKS Olimpia Koło. Byłem zaskoczony, gdy zobaczyłem tego pana w studiu.

https://www.e-kolo.pl/wiadomosci,13777,kolanin-ekspertem-mundialowego-studia-tvp

Edytowane przez Solderowy123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię tego kolesia. Szanuję za zainteresowania (A-League) i pamiętam z transmisji MLS z Eurosportu.

 

Beka, że poszedł do weszlo, bo to w moich oczach poniżające "miejsce pracy" i dziennikarski rynsztok. Przykre, że polskie media nie potrafią takich ludzi odpowiednio zagospodarować.

 

Duży plus dla TVP, że Kotleszka jest zapraszany. Oby go więcej na meczach Australii (i nie tylko), bo to świetny pogromca mitów nt. piłkarskich Antypodów.

Weszło to rynsztok bo? Bo pisze jak jest bez koloryzowania jak pozostali?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mundial w TVP zaskoczył mnie pozytywnie. Studio jest nawet ciekawe, dynamiczne. Goście różni: od stałych twarzy jak Tomaszewski, ale urozmaicone nowymi twarzami, które wprowadzają dużo merytorycznej treści. Łączy to dwa pokolenia i każdy odnajduje coś dla siebie. Na plus dużo materiałów reporterskich. TVP postawiła też na "młodych". Cudzysłów jest nie bez przyczyny bo np. Sławomir Kwiatkowski to już taki młody nie jest :-) Jest jednak moim mundialowym odkryciem i warto na niego stawiać. Wśród dwójki pozostałych komentatorów jeden mi się podoba, drugi trochę przynudza, jest przygotowany ale nie potrafi zbudować emocji. Nie chcę rzucać nazwiskami jeśli nie mam pewności, który to który. Myślałem, że nie dożyję czasów kiedy będę mógł powiedzieć, że TVP dobrze realizuje dużą imprezę.

 

Teraz ponarzekam. Studio w kanałach TVP 1 i TVP 2 jest nieprzyzwoicie krótkie. Wczoraj przed wieczornym meczem to nie było nawet studio tylko zaproszenie widzów na mecz przez Kurzajewskiego. Nikt inny nie mógł zabrać głosu. Po części jest to zrozumiałe od czasu kiedy TVP Sport jest dostępny dla każdego w DVB-T. Każdy ma dostęp do rozszerzonego studia. Tylko to SD... Niestety niezrozumiałe jest dla mnie dlaczego studio po ostatnim meczu dnia, nawet na TVP Sport trwa 15-20 minut. "Mundialowy wieczór" powinien być dopiero o 23:00 by można było przeanalizować dokładnie ostatni mecz dnia w pomeczowym studiu. Kolejny minus to brak DD 5.1 w TVP Sport czy to w DVB-T czy to na satelicie.

 

Plusy zdecydowanie przykrywają minusy ale warto by TVP nad nimi popracowała i będzie super. Duża impreza nareszcie jest pokazana przyzwoicie i cieszę się, że ma ją TVP bo dzięki temu możemy obejrzeć ją w całości i za darmo. Polsat pewnie wymyśliłby znów jakieś płatne pakiety.

 

Zmieniając temat. Pieniądze rządzą, misja przy nich ma drugorzędne znaczenie. Dlatego transmisje są dublowane na TVP 1/2 i TVP Sport nabijając statystyki wśród kanałów ogólnych jak i sportowych. Przez to mnóstwo transmisji innych dyscyplin przepada. Tenis nie istnieje a i pewnie wiele innych wydarzeń jest przez to w TVP pomijana. Nie ma nawet choćby nocnych retransmisji. TVP HD nie jest wykorzystywany w dostatecznym stopniu chociaż i tak dobrze, że coś drgnęło w tym temacie.

Edytowane przez jarek999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwość jest tylko w wyniku oszczędności tego nie robią. Kanał z playlisty wymaga tylko zaprogramowania i kontroli. Przy transmisjach potrzebna jest większa ekipa i o to się głównie rozbija sprawa transmisji. Ludzie i co za tym idzie zapłacenie im. Technicznie wszystko jest przygotowane na transmisje w TVP HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek999 Szczerze to obecnie w sporcie się wiele nie dzieje, jakby TVP nie pokazywała Mundialu to głównie były by powtórki. Trudno by TVP rozwala ramówkę na jakiś trzeciorzędny mecz tenisa. 

Studia to może są ciekawe w Weszło FM, czy w Onecie. Polecam posłuchać. TVP widać,że się stara, studia od rana do wieczora, materiały i wywiady dotyczące innych drużyn , wreszcie widzę,że nie ma skupienia wyłącznie na reprezentacji naszego kraju. Jednak brak żywej prawdziwej dyskusji bez cenzury i poprawności politycznej . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wislok zależy jak do tego podchodzić, jeśli z perspektywy poziomu mundiali TVP to w tym roku jest mega ciekawie, bo nie ma Wołków czy Szczepłków itd. Choć wiadomo jest sporo minusów i jest do czego się przyczepić ale idzie to w dobrą stronę, tylko te reklamy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za duet komentuje Belgia-Tunezja? Az przyjemnie się słucha, naprawdę dobrych komentatorów wysyła TVP.

Widzę, że masz zupełnie odmienny gust od mojego. Nie mogę znieść ich paplaniny. Najpierw ględzenie, że gostek wierzy w Tunezję bo to Włochy Afryki, a potem że się spodziewali, że Belgia sobie z nimi spokojnie poradzi. U mnie na pierwszym miejscu jest przygotowanie do meczu, wiedza. Dla ciebie widocznie bardziej liczy się oddawanie emocji i głos bo to akurat jest w ich komentarzu w miarę dobre.

 

Jedynym plusem w studiach TVP jest obecność kogoś z portalu WESZŁO.COM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za duet komentuje Belgia-Tunezja? Az przyjemnie się słucha, naprawdę dobrych komentatorów wysyła TVP.

Ta dodanie celnych strzałów + wszystkich strzałów i wychodzi mu 17 Tunezji albo, że liczy, że Senegal po 2 meczu już nie będzie liczył się w grupie o awans . Fakt Mirek Czeciak jest dobry.

 

Dyscyplinarnie powinni go wywalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duet Jońcy z Trzeciakiem byłby bardzo przyjemny w odbiorze, gdyby nie opowiadali tylu głupot w zasadzie w każdym wypowiedzianym przez nich zdaniu. Lubię takie luźne podejście do komentarza i taką interakcję między komentatorami, ale niestety ilość błędów i nieścisłości w ich komentarzu odrzuca mnie i z tego co wiem nie tylko mnie od ekranu telewizora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...