Skocz do zawartości

tomx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak tam jakość RUSKSA na naziemnym TVP Sport? Ogląda ktoś? ;)

PS. Na TVP1 HD na MUX jest ten Atmos?

Bitrate nie znam, ale jakość byłą zauważalnie gorsza od TVP1 HD, nie mniej nie byłą gorsza od klasycznego SD. Siatkówka w Polsacie lub Polsacie Sport wygląda podobnie :) Od Polsatu Sport i Polsatu Sport Extra z MUX-4 (naziemna) dużo lepsza.

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Babiarz co chwila pomylki: Niemcy rozbily Arabie 8-0 w 2002 r a nie 2006  , Zastanawial sie czy Hiszpania po przegranej ze Szwajcaria wygrala euro czy Mundial.

 

Laskowski tez bajdurzyl o spotkaniu Czerczesowa z Pizzim na PK a oni w zeszlym roku nie grali przeciwko sobie. Duch Szpaka krazy nad nimi,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nr. 2? Facet nawija jak katarynka. Nie wiem, może mu płacą za ilość wypowiedzianych słów, albo za reklamowanie TVP (ciekawe ile razy w czasie meczu będzie słał swoje pieśni pochwalne, jakie to TVP jest świetne). Prawda jest taka, że poza Lasowskim to naprawdę poziom komentarza będzie tragiczny. O studiach to nawet nie ma co wspominać. Np. jutro ma być... Małysz. Litości. I dziwią się, że ludzie nie chcą płacić abonamentu.

jw.

 

Iwański mi osobiście tak działa na nerwy, że... wolę już Jońcy posłuchać xD

 

Co ciekawe lubię Iwańskiego komentującego piłkę ręczną, ale do komentowania kopanej to on się nie nadaje. Ma jakiś taki irytujący sposób bycia i mówienia, że ja tego gościa nie mogę zdzierżyć... to jeden z tych komentatorów, których najchętniej bym wyłączył pilotem. Albo najchętniej kupiłbym sobie jeden z tych inteligentnych telewizorów ustawiając funkcję anty-Iwański żeby telewizor sam blokował jego głos w eterze.  

 

Goście w studiu beznadziejni. Ilu ich dzisiaj siedziało? Ośmiu, dziewięciu? Ilu powiedziało coś ciekawego, mądrego? Może Listkiewicz, może Matysek i paradoksalnie może też Babiarz, który gościem przecież nie był, ale kilka jego wtrąceń dało do myślenia, że się chłopina co nieco przygotował (wyłączając tę w topę kiedy nie zabłysnął myląc daty). Co do reszty jegomości to na miejscu Kurskiego zadzwoniłbym po ochronę. 

 

Ja rozumiem, że Włodek Lubański to legenda polskiej piłki, któremu należy się szacunek po wieki wieków itd., ale czy was nie denerwuje jego sposób mówienia? Jakbym jakiegoś zrzędzenia słuchał. Słuchanie jego wywodów to maraton cierpliwości. Gdy Włodek zabiera głos to ja liczę w myślach do 30 mając nadzieję, że skończy gadać przede mną. Nim ja skończę liczyć. 

 

Kolejny gagatek to Ulatowski. Trenerem był słabym, ekspertem jest jeszcze słabszym. Już niemal 10 rok odcina kupony jak to kiedyś opracowywał strategię u boku Beenhakkera. Pewnie za 30 lat kolejni dziennikarze TVP będą doić tę samą krowę anonsując go: Z nami jest też Rafal Ulatowski, który 40 lat temu był w sztabie Leo Beenhakkera. Nie wypominałbym mu tego, gdyby mnie czymś ujął, ale on od prawie 10 lat ględzi te same wyświechtane frazesy używając ciągle tej samej retoryki o szkoleniu i innym p.i.e.r.d.z.e.n.i.u... to jak kiblowanie w kuleszówce na wykładzie u nudnego wykładowcy. Nosz ileż można. Miałem nadzieję, że Szkolnikowski odetnie tę pępowinę i uwolni na raz na zawsze od tego typu fachowców, ale zamiast tego... on wzywa po posiłki. 

 

Komorowski kolejny. Gość atrapa, ciągle nieobyty z kamerami, stremowany, siedzący jak na lekcji matematyki. Ludzie szanujmy się proszę. Co za czasy nastały, że parcie na szkło mają ludzie, którzy się do tego kompletnie nie nadają, a te mądry głowy z TVP gapią się na nich od X lat jak na jakieś zwierzątka w laboratorium i nie wyciągają żadnych wniosków. 

 

Szczerze mówiąc będąc dziennikarzem TVP głupio byłoby mi prowadzić studio w takim towarzystwie. 

 

TVP ma naprawdę świetne studio, ale ekspertów na równi z Polsatem ma jak zwykle najgorszych w tym kraju. 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nr. 2? Facet nawija jak katarynka. Nie wiem, może mu płacą za ilość wypowiedzianych słów, albo za reklamowanie TVP (ciekawe ile razy w czasie meczu będzie słał swoje pieśni pochwalne, jakie to TVP jest świetne). Prawda jest taka, że poza Lasowskim to naprawdę poziom komentarza będzie tragiczny. O studiach to nawet nie ma co wspominać. Np. jutro ma być... Małysz. Litości. I dziwią się, że ludzie nie chcą płacić abonamentu.

To prawda, tam tylko Laskowski jest na wysokim poziomie, ale jeśli nie Iwański to kto wg ciebie jest tam nr 2?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pozycji 2, 3, 4, 5 jest wakat. Innymi słowy przepaść, choć taki Laskowski nie powinien być szczytem marzeń takiej telewizji jak TVP. 

 

Problem z TVP jest taki, że niby Szkolnikowski otworzył koryto dla dzieci i młodzieży, ale robi to na zasadzie "a niech widzą i niech się odwalą". Coś na zasadzie alibi, bo czy ktoś nowy w TVP się wybił? Czy TVP kogoś nowego wykreowała? Nowe twarze widzę tylko w następujących sytuacjach:

 

- przy transmisjach niszowych

- przy omawianiu memów na twitterze

- przy omawianiu tatuaży i fryzur dla mundialowego wieczoru

- przy komentowaniu meczów w porach ciszy nocnej 

 

Wszystkie inne ważniejsze transmisje obsługuje stara gwardia. Beton. 

 

Jak więc w takiej sytuacji zapełnić wakat 2, 3, 4, 5 (???)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miała być nowa jakość, było jak zwykle, gdzie Ci młodzi z Łączy nas piłka, weszłofm itd. Stary beton, który widziałem 12 lat temu jak był tak jest, jak było nudno, sztywno tak jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W redakcji sportowej TVP nie ma nikogo kto podjąłby męską decyzję, bo kto miałby ją podjąć? Żółtodziób Szkolnikowski, który trzyma się kiecy Kurskiego? Wierzycie, że on kiedyś zaprosi na dywanik Szpakowskiego i powie mu prosto w oczy "sorry Darek, ale masz już swoje lata i będziemy cię powoli odstawiać na boczny tor, ale nie martw się zgotujemy ci godne pożegnanie przy okazji meczu X czy Y. To byłoby na tyle, możesz wracać do swoich obowiązków. PS. Bądź tak łaskaw i zamknij za sobą drzwi". 

 

Powiedzmy sobie szczerze takie słowa z jego ust nigdy nie padną. Musiałby to być ktoś typu dawny Basałaj, ale takich osób do koryta nie dopuszczą. Co najwyżej Szpakowski może się zlitować i powiedzieć "ok, to już koniec. Czas włożyć ciepłe łapcie i napalić w kominku". Tak jak to było z Szaranowiczem, który przecież i tak na 100% jeszcze swojej przygody przy Woronicza nie zakończył. 

 

Jako, że są to dziennikarze sportowi więc politycznie raczej neutralni stąd trwają zawsze nawet pomimo zmieniającej się władzy w tym kraju. Obojętnie czy mówimy o starszyźnie czy młodzieży. Dlatego ich rządzący właściwie nie ruszają i dopóki sami nie popełnią błędu wyrażając swoje prywatne opinie jak np. ostatnio Twarowski na twitterze dopóty posadki będą mieć cieplutkie jak wyimaginowane łapcie Darka. 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam mundialowy wieczór, a tam reportaż o fryzurach piłkarzy... WTF? Kto to ma oglądać? :)

Jednak najbardziej obawiam się o pozostałych komentatorów TVP, jutro zobaczymy jak to wyjdzie. :)

@Alf, Szpakowski to legenda, ja go nie lubię, ale na pewno znasz osoby, które akurat uwielbiają jego słuchać. I super, że Szpakowski skomentuje jeden mecz naszej kadry, a kolejne dwa Laskowski. Każdy ma coś dla siebie. :)

Edytowane przez ezequiel93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca się zgodzę. Szpakowski to legenda, twarz TVP , ja sam na nim się wychowałem i wcale nie uważam,że to on powinien być odstrzelony, raczej taki Iwański, Jońca, Szpakowski dla mnie bije ich na głowę.

No i skład studia TVP - goście, styl prowadzenia- miało być bardziej w stylu Eleven,a było po staremu. Naprawdę nie myślę,że Babiarz musi być przy każdym sporcie - lubię go,ale taki Borka nie widzę przy np. siatkówce. Prowadzący studio to też powinna być osoba obcykana w futbolu potrafiąca poruszyć wiele kwestii i nie zadająca jedynie oczywistych pytań, to powinna być osoba, która może na równi dyskutować z gośćmi, wspierać się. Babiarz, Sobczyński nie są takimi osobami.. No właśnie tu jakby wprowadził nowe twarze - cóż kiedyś Ci ludzie muszą zostać rzuceni na głęboką wodę to tu dając 2 mecze Rojowi czy Bugajowi udaje się,że stawia się na młodych.  Moim zdaniem to nie Szpakowski jest głównym i najważniejszym problemem. No i dobór gości- tu przydała by się rewolucja, odwaga - możecie krytykować Mirosławskiego,ale to właśnie on jako szef kształtuje skład redakcji, dobór gości i moim zdaniem to co widzimy w Eleven jest najlepsze w Polsce.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Alf, Szpakowski to legenda, ja go nie lubię, ale na pewno znasz osoby, które akurat uwielbiają jego słuchać. I super, że Szpakowski skomentuje jeden mecz naszej kadry, a kolejne dwa Laskowski. Każdy ma coś dla siebie. :)

Sam należę do fan clubu Darka, bo może zabrzmi to nieco dziwnie, ale to "komentator mojego życia". Komentował zanim się urodziłem, komentował kiedy nie wiedziałem co to piłka, dzięki niemu po części złapałem bakcyla do tego sportu, były czasy kiedy byłem zauroczony jego komentarzem, słucham go do dziś i jak pewnie zauważyliście nie wypominam mu zbyt często błędów. Po części właśnie z tego sentymentu o którym piszę, po części z przyzwyczajenia do jego językowych wpadek, po części z powodu jego wieku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Dodam swoje zdanie do tej dyskusji, która rozwinęła się tutaj na temat komentatorów TVP. Jak dla mnie TVP ma dwóch równorzędnych  komentatorów piłkarskich, którzy na tych MŚ będą wymiennie komentować mecze Polaków, choć kilka lat temu było do nie do pomyślenia, no ale może wynikało to z tego, że TVP nie miała praw do wszystkich meczów reprezentacji Polski, jednak od Euro 2016 widać w tej kwestii zmianę w dobrą stronę (nie pamiętam jak to było z tymi meczami towarzyskimi po Euro a przed zakończeniem eliminacji do mundialu, czy też komentarz był wymienny pomiędzy p. Laskowskim a p. Szpakowskim).

 

Co do p. Iwańskiego, który komentował mecz Polski z Litwą, to ogólnie do jego komentarza nie mam nic przeciwko, gdybym musiał się do czegoś przyczepić to mówienie o wydarzeniach które będzie pokazywać TVP w trakcie transmisji. Poza tym jest OK. I także świetnie sprawdza się przy piłce ręcznej. Z ciężkim sercem muszę to przyznać, ale do pozostałych komentatorów albo nie mogę się przekonać, albo ich po prostu nie znam, gdyż nie oglądam tak wielu transmisji piłkarskich w TVP. Zobaczymy może po mundialu coś dla mnie w tej kwestii się rozjaśni.

 

Mam do Was jeszcze pytanie: Przeglądałem dzisiaj rozpiskę komentatorów i zauważyłem że pierwszy dzisiejszy mecz Egipt - Urugwaj komentuje ta sama para, która komentowała wczorajszy mecz otwarcia. Może nie ma w tym nic dziwnego, ale sprawdziłem odległość między Moskwą, gdzie odbywał się wczorajszy mecz, a Jekaterynburgiem, gdzie odbywa się drugi mecz grupy A i oczy mi się szerzej otworzyły. I tutaj dochodzimy do mojego pytania: Skąd ten mecz będzie komentowany: ze stadionu czy z Warszawy? Choć kilka dni temu gdzieś trafiłem na informacje o tym że część meczów będzie komentowana z jakiegoś centrum z Moskwy i to wydawałoby się najbardziej sensowne wyjaśnienie tej sytuacji. Wiecie coś może na ten temat? Z góry dzięki za odpowiedź i liczę na Waszą pomoc, w tej sprawie.  

 

PS W sprawie studia. Nie miałem przyjemności oglądać tego co tam się działo wczoraj. Nigdy nie sądziłem, że to napiszę, ale podszedłem do tego studia z założeniem, że studia, sesja czy ogólnie rzecz ujmując nauka jest ciekawsza, niż studio przed meczem, w którym i tak pewnie niczego mnie interesującego nie usłyszę. I jak czytając tutaj niektóre komentarze, to chyba się nie pomyliłem.

Edytowane przez kacper9412
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie macie te rozpiski kto ma być w studio?

Nie ma rozpisek, napisał to na Twitterze.

Dziś w studiu od 10 Paweł Golański, Marcin Komorowski i Michał Sadomski z Weszło, więc trochę świeżości jest, tylko pewnie będą ich upychać po tych porannych wejściach...

Edytowane przez bart18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...