Skocz do zawartości

eksperci od fergusonów


Rekomendowane odpowiedzi

Pisałem do Fergusona odnośnie problemów z podłączeniem HDD do HF8900. Poniżej odpowiedź eksperta, bez komentarza

 

 

Niestety nie pomogę, nie wszystkie dyski muszą działać.

 

-----Original Message-----

From: ferguson@host10.xon.pl [mailto] On Behalf Of

Szymon Cieślik

Sent: Friday, November 23, 2007 6:23 PM

To: hd@ferguson-digital.eu

Subject: pytanie do EKSPERTA

 

klient: Szymon Cieślik

e-mail:

sprzęt: HF 8900 HD

oprogramowanie: 1.

 

-------------------------------------------------------------

 

Po podłączeniu sformatowanego dysku FAT32 40GB nie sie nie dziaje. Tuner go

nie widzi. Podłączenie samo jest w porządku bo dysk sie kreci i świeci

dioda. Dysk HP Smart Media Drive. Proszę o porade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marklar nie wiem, robiłem to pierwszy raz ale odpowiedz tego typu, że nie wszystkie dyski muszą działać w ustach eksperta nie świadczy o nim dobrze. Mógł się bardziej wysilić i coś napisać. Moje pytanie było proste, jeżeli masz problemy ze zrozumieniem to nie zabreraj głosu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Już pisałem kiedyś, że Ferguson powinien podać na swojej stronie marki i modele dysków, które działają z HF8900HD. No chyba, że to jest tylko chwyt marketingowy, że tuner działa z dyskami, a jak już się go kupi to trzeba się męczyć i męczyć :mrgreen: Albo jest jakiś błąd w sofcie? Do kompa podłączałem wiele cudów przez USB i jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby czegoś nie rozpoznał, a Ferguson ma z tym niemiałe problemy :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po konsultacji z serwisem fergusona używam ICY BOXA i wszystko działa OK. Mam też peny Kingston i Patriot i jedno no name - bez problemu.

 

Ferguson nie poleca żadnych obudów ani dysków, bo nie mają zgody innych prodycentów na robienie im reklamy. To jest po prostu biznes.

I ja rozumiem ich stanowisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero trzeci zakupiony dysk sprostał Ferdkowi, HP SMD nie ruszył, Toshiba też nie ruszyła. Za trzecim razem juz wiedziałem, że dysk musi mieć własne zasilanie i kupiłem LA CIE 301103 E FA PORSCHE 500gb i ten ruszył bez problemu. Na szczęście dwa poprzednie mogłem zwrócić do sklepu. Jeżeli ktoś ma problemy i bedę umiał pomóc to służe pomocą.

Pozdrawiam Szymon Cieslik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zamierzam wkrótce kupić trzeci tuner oraz dodatkową kartę do splittera. Zastanawiem się nad trzecim egzemplarzem DSR-7001 lub nowszym Fergusonem AF-7318. Który wybrać? DSR jest tańszy o 20 zł, ale Mr. Orbita mówił mi, że na nowszych DSR-ach z najnowszym softem (6820) są problemy z uprawnieniami Cyfry. Czy w modelu AF-7318 z tym samym softem (dla 7318 są dwie wersje - zwykła i z poprawionym EPG dla CP, obydwie mają numer 6820) nie ma problemów z Cyfrą? Jeśli nie ma, to wybiorę Fergusona.

 

Nowsze modele (FX-6600 i 7600) mnie nie interesują, bo tam softy i kanały zgrywa/wgrywa się inaczej.

 

Wszystko będzie kosztować tyle:

Tuner - 259 lub 279 zł (zależy który).

Karta do SmartWi - 149 zł.

Razem - 408 lub 428 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma żadnych problemów z C+ na 7318. Wszystkie kanały TV i radiowe odbieram bez problemu. Z uprawnieniami jest problem bo co miesiąc aby nowe uprawnienia doszły muszę na kanale 1 wyjmować wtyczkę z kontaktu i wkładać ponownie. Wtedy uprawnienia aktualizują się na kolejny miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowsze modele (FX-6600 i 7600) mnie nie interesują, bo tam softy i kanały zgrywa/wgrywa się inaczej.

Co znaczy inaczej?

Procedura jest prosta jak drut.

Soft. Zapisujemy listę, ustawienia fabryczne,wyłączamy tuner, uruchamiamy program z softem, uruchamiamy tuner,soft sie wgrywa, przywracamy listę i już.

Prościej można tylko na tunerach z USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale będą współpracować inne programy ;)

Co do DSR7001 - w ramach wyjaśnienia: na 100% nie ma problemów z uprawnieniami na sofcie 6798 i z takim je sprzedajemy. Na 6820 problemy były (przynajmniej na odbiornikach sprzedawanych pewien okres temu - ostatnich nie sprawdzaliśmy).

PS: Jeśli chcesz zakupić 7318 to się śpiesz, bo te odbiorniki, które są teraz w sprzedaży, to ostatnia "pożegnalna" partia - 7318 nie są już produkowane i nie będzie ich dostaw (zresztą DSR7001 najprawdopodobniej też nie będzie - 5001 już brak, być może zastąpimy je czymś innym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam troche z innej bajki: czy jest sens liczyc na to, ze jesli spisze i posle dostrzezone w oprogramowaniu odbiornika i w programie Ariter bugi do producenta to cos z tym ktos w sensownym czasie zrobi?

 

Nie chce mi sie pisac elaboratow tylko po to, zeby je ktos potem spuscil w nigdy nie czytany katalog spraw niezalatwionych, tylko dlatego, ze AF 8018 juz dawno wyszedl z produkcji. Ale z drugiej strony powazne firmy poprawiaja bledy w oprogramowaniu dopoki choc jeden klient ma dany sprzet i go jakis bug uwiera. W koncu blad to blad, podwaza zaufanie do firmy i wszystkich jej produktow, a juz zwlaszcza gdy tkwi w softwarze nawet po takim czasie.

 

Swego czasu wydalismy kase na odbiornik slabo wowczas znanej marki, kierowani zasada "dajmy szanse mlodej, rodzimej firmie". No i teraz przychodzi czas sprawdzic jak zachowuje sie firma gdy juz troche "obrosla w piorka".

Jesli ktorys z kolegow juz kiedys na zgloszony blad uslyszal wymowke w stylu "bardzo nam przykro, ale nie mamy juz na czym sprawdzic" (albo co gorsza po pytaniu zalegla glucha cisza), to prosze o info, oszczedze sobie sporo pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisać zawsze warto, ale z poprawkami może być różnie - zależy to od faktu, czy Polscy programiści Fergusona mają dostęp do źródeł Aritera i będą mogli sami wprowadzić zmiany, czy też muszą skontaktować się z koreańską firmą Arion, co może być po części problemem, bo Arion nie produkuje już odbiorników dla Fergusona, więc mogą nie chcieć wykonać takiej poprawki za darmo... Czyli w skrócie - loteria.

 

PS: Uwaga organizacyjna - nie przesadzajcie (to do starszych postów z tego tematu) w (hmmm... jak to nazwać) pisaniu obraźliwych rzeczy o dziale technicznym Fergusona - wierzcie mi lub nie, ale chłopaki tam na głowach stają, żeby robić co się da i poprawiać softy. Że nie zawsze się udaje - to inna bajka - nie od razu Kraków zbudowano ;) Trzeba być dobrej myśli - zawsze mogło być gorzej - są na polskim rynku pewne firmy, które klientów mają zupełnie w głębokim poważaniu... Gdybym podsumowywał Fergusona za całokształt, to mimo sporadycznych wpadek support od strony oprogramowania mają naprawdę dość solidny - chyba tylko TechniSat i Golden Interstar ich wyprzedzają w ostatnim okresie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam - mam pytanie do eskspertów fergusonów 8900HD dot. formatu obrazu przy połaczeniu tunera kablem HDMI z TV.

 

Czy jest jakis sposób lub soft aby gdy pojawi sie np. na cyfrze+ film w formacie 4:3 w HD , można rozciągnac obraz na cały ekran w TV . gdy jest nadawany taki format obrazu to obraz jest w formacie telewizora 28 calowego i nie ma w fergusonie mozliwości rozciągnięcia tego obrazu na cały ekran. Np w dekoderze telewizji "N" jest taka mozliwość poniewaz ma trzy opcje 1. "bez zmian" 2." rozciągnięcie" 3. " rozszerzenie" i w tym momencie mozna przy połączniu TV z tunerem kablem HDMI dopasowac obraz do całego ekranu gdy nadawany jest film np w HD czy w SD.

Dodam tak na marginesie ze mam TV samsung 40c , wersja 6 i gdy jest takie podłączenie kablem HDMI z TV to funkcja "auto-format" w tym TV jest wyłączona i nie da się dopasowac obrazu do całego ekranu. Taka sama sytuacja jest po podłączeniu kablem euro-euro.

 

Z góry dzieki za ewentualne odpowiedzi lub instruktarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mój Ferguson AF 7318 nie odbiera kanałów Religia i Lingua (z pakietu Komfortowego+) - oryginalny tuner Cyfry (Thomson) nie ma z tym problemów (ta sama karta). Wielokrotne włączanie i wyłączanie (wyjęcie wtyczki z gniazda sieciowego na kilkanaście sekund) nic nie dało. Czy ktoś może pomóc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście cały czas jest na 11.508 i nic. Inne kanały z tej częstotliwości tj. Fimboxy i TVN WArszawa są odbierane. Religia i Lingua też są "widoczne" (działa EPG), ale obrazu i dźwięku nie ma. Pojawia się komunikat "brak uprawnień" mimo, że są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dokładnie 11.488 H. Nie jestem posiadaczem Fergusona (F3 FOX CI), ale problem ten sam. Ani Religia, ani Lingua nie dają obrazu ani dźwięku. Tylko gołe epg. Nie jest to zatem problem Fergusona. Moderatora proszę o przeniesienie postu we właściwe miejsce, ale tylko tu znalazłem kogoś kto ma podobny problem.

 

Info:

karta C+, moduł ASTON 2 ver. 2.17

 

Tu:

viewtopic.php?f=103&t=7588&p=193958&hilit=Religia&sid=91554a332a5c2d7d205305cfa23f1a70#p193958

znalazłem informację, że wyłączono kodowanie Conax B00 aktywne jest tylko Mediaguard Seca (100) na potrzeby cyfry+

Gdzie zatem jest pies pogrzebany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście. W "szarej strefie" (bo nie uwzględniona w tabelach SatcoDX http://www.satcodx1.com/0130/pol/) istnieje częstotliwość 11,508 V i problem się rozwiązał. Dzięki.

 

A swoją drogą, tak uzależniłem się od informacji Sat Kuriera, że brak informacji na ten temat traktowałem raczej jako awarię mojego sprzętu. Ponieważ sprawa już wyjaśniona, nie muszę jeszcze wyrzucać sprzętu.

 

Jeszcze raz dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...