Skocz do zawartości

Strong 6860


Gość PawelU1981
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W opisie tunera jest jeden błąd - tuner nie ma aktualnie w żadnym SCARCIE wyjścia SVHS czyli pisząc poprawnie S-VIDEO.

 

Jest to prawdopodobnie błąd oprogramowania które w opcjach ma również inne nie obsługiwane formaty sygnału video na wyjściach poza tym w załączonej instrukcji o S-VIDEO nie ma mowy.

Testowałem to na sprawnym kablu SCART z S-VIDEO (sprawdzona konfiguracja od DVD na s-video) z efektem takim nie było koloru

- czy mam walnięty egzemplarz tego nie wiem?

 

Co do szybkości przełączania kanałów to trwa to

- ułamek sekundy pomiędzy FTA

- 3-4s pomiędzy TVP1 a TVP2. Czy powinno być lepiej?

 

Wydawało mi się że na innym egzemplarzu trwało to około 1-2s ale tamten padł po kilku godzinach pracy ;)

 

 

 

Zauważyłem dokładnie to samo, po przełączeniu na s-video, obraz robi się czarno-biały. Ciekawe czy to tylko wina softu, czy dekoder ten nie obsługuje tego sygnału? Podłączyłem przez RGB, przynajmniej to działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 2 dni posiadam Stronga 6860 i odkryłem bardzo poważną wadę, NIE MOŻNA NA NIM ODBIERAĆ WEKSZOśCI KANAłóW RADIOWYCH o jakich informuje C+ w swojej ofercie. Chodzi m.in. o kilkanaście kanałów Music Choice C+, PR Dwójka, Trójka, Bis, RMF maxx i clasic, Radio Pin, Rediostację, Jazz Radio, Tok Fm. Kiedy zadzwoniłem na ich infolinie pan poinformował mnie że doskonale o tym wiedzą ale nic nie poradzi bo to błąd oprogramowania, który MOŻE zostanie kiedyś usunięty.

Co mam zrobić? Kupiłem C+ m.in. ze względu na te programy radiowe.

Czy ktoś wie coś na ten temat, może można ustawić to ręcznie, a może jest już w necie nowe oprogramowanie.

 

Wydaje mi się też, że na podstawie Prawa Konsumenckiego mogę rozwiązać umowę z C+ na podstawie niezgodności towaru z ofertą. Nikt nie informuje o tym że większości kanałów radiowych nie można odbierać na tym tunerze.

 

 

 

 

Proszę was o jakąś odpowiedź, być może jest więcej osób w podobnej sytuacji.

 

 

Zeby odbierac kanały radiowe!! trzeba wcisnac na pilocie przycik TV/rad i wtedy pokazuja wszystkie kanały radiowe!! u mnie wszystko chodzi bez zarzutu!!

 

 

 

Nie zrozumieliśmy się. :roll: Wiem jak działa przycisk TV/rad. Nie sprawdziłeś dokładnie tunera a komentujesz. Przedstawię zatem problem prościej.

Chodzi o programy radiowe z pakietu C+. Są one tam umieszczone w grupach np: RMF, RMF maxx, RMF Clasic. Niestety tuner ten obecnie odbiera tylko pierwszy z programów danej list. Więc chociaż masz ich nazwy, na wszystkich trzech kanałach słychać tylko RMF. Podobnie ma się sprawa z wszystkimi pozostałymi programami radiowymi z pakietu C+. I zamiast kilkudziesięciu, które są częścią oferty programowej Cyfry +, możesz posłuchać tylko kilku.

Podobno to wina oprogramowania. Ludzie w C+ doskonale o tym wiedzą, a mimo to kilka dni temu ruszyła sprzedaż tego dekodera, wsparta wielką kampania reklamowa.

Sprzedawcy nawet słowem się nie zająkną, że tuner ten nie odbiera większości programów radiowych oferowanych przez C+. Mi najbardziej szkoda tych z pakietu Music Choice, bo coś takiego ma tylko CYFRA.

W okresie przedświątecznym chodzi o WIELKĄ KASE i tysiące sprzedanych dekoderów, a C+ liczy na to, że niewielu klientów zorientuje się, że coś jest nie tak. I jak widać po twoim przykładzie mają rację.

 

Wedle prawa, jeżeli sprzedawca nie poinformuje klienta o wadzie towaru (a takim jest niewątpliwie obecne oprogramowanie STRONGA 6860) ten ma pełne prawo zwrócić wadliwy przedmiot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo powolności, jestem bardzo z tego tunera zadowolony :)

79 zł. to jak za darmo, jeszcze do tego dostałem czaszę i konwerter za 1 zł.

79? W "promocji" 10.11.2007 dekoder + antena sprzedawane były za 1+1zł.

 

 

Czy możecie napisać jakie są u was czasy przełączania pomiędzy TVP1 a TVP2?

 

Być może to nie problem odbiorników tylko nadawcy. Prawdopodobnie im więcej klientów tym dłuższy okres aktywacji kanału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to chyba jak na razie największy minus tego dekodera, ale jeśli tylko zrobią jakaś aktualizację softu to pewnie przy niej naprawią też ten błąd, o ile zrobią aktualizację.

 

Mam pytanie, czy Mediasaty były kiedyś aktualizowane, tzn czy miały aktualizowany soft :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem, że aktualizowali ich od kilku lat :lol: tzn od czasu przejścia na Seca2. Skoro tak często aktualizują to dziwię się, że nie poprawiają możliwości tego tunka, bo ma większe a nie zostawiają takiego grata a mógłby być przynajmniej trochę lepszy.

 

Nie mówimy o aktualizacji listy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strong jest całkiem przyzwoity. Przełączanie kanałów cóż zawsze może być lepiej jednak miałem rok temu dekoder na wynajem z cyfrowego polsatu i przełączał równie powolnie, a na dodatek miał fajną przypadłość (podobno wada serii, że potrafił zatrzymać obraz na jakąś 1 sek i potem leciał dalej... i zależało to od pogody...). Stronga testuję od trzech dni i nic takiego się nie zdarzyło :) Jednak mam problem ponieważ piszczy... wydaje wysoki dźwięk...coś jakby transformator albo coś?? A z kanałami radiowymi nawet nie testowałem więc muszę sprawdzić:)

 

Cieszy mnie jednak fakt, że istnieje możliwość (w przyszłości) aktualizacji softu, która może przyspieszyć przełączanie kanałów. Dla starych "wyjadaczy" mam pytanie jak cyfra informuje o aktualizacjach??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981
myślałem, że aktualizowali ich od kilku lat :lol: tzn od czasu przejścia na Seca2. Skoro tak często aktualizują to dziwię się, że nie poprawiają możliwości tego tunka, bo ma większe a nie zostawiają takiego grata a mógłby być przynajmniej trochę lepszy.

 

Nie mówimy o aktualizacji listy :P

 

Umiem odróżnić aktualizację listy, która jest automatyczna, od pobierania oprogramowania z satelity, które robi się samemu, w menu tunera :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie-mam pytanko odnośnie stronga 6860 tzn.jak ten tuner współpracuje z tv lcd (chodzi konkretnie o jakość obrazu) wyczytałem też że ma wyprowadzony component na wyjście euro jak to wygląda w rzeczywistości-jestem nim zainteresowany ale jak miałaby być tragedia jeśli chodzi o obraz to się na razie wstrzymam (SAMSUNG LE 32N71B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Póki nie zobaczysz obrazu, to pisanie o jakości jest jak opowiadanie daltoniście o kolorach. Ja zawsze sam oceniam, czy dany TV lub tuner mi odpowiada i czy jakość obrazu mnie satysfakcjonuje. Podobnie jest ze sprzętem muzycznym, co z tego że czytasz recenzję... Jak nie usłyszysz to nie masz pojęcia, jak to gra :wink: Taka mała rada... pooglądaj obraz z tego tunera!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym że puszczono mi ten tunek na tv FULL HD Panasonic i była tragedia(smugi ciągnęły się kilometrami a obraz rozmyty)oglądałem na lcd LG i było już lepiej ,ale było to przez zwykłe euro . Dlatego pytałem czy ktoś ma go podpiętego do lcd przez component który jest wyprowadzony na euro. Wiem ,że najlepiej samemu sprawdzić ale do domu nikt na sprawdzenie nie da, a dwie czy trzy opinie dają już jakiś obraz-pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...