Skocz do zawartości
  • 0

Instalacja SAT - przedluzenie kabla koncentrycznego do gniazdka


Don kichot
 Udostępnij

Pytanie

witam,

 

prosze o informacje jak wplynie na jakosc sygnalu przedluzenie kabla koncentrycznego, czyli w praktyce przesuniecie gniazdka w pokoju w inne miejsce o ok 3m,

jakis konkretny kabel rekomendujecie ?

ile zalezy od dekodera NC+ w tym przypadku, np taki wifipremiumbox+ lepiej sobie poradzi niz wifibox+/sagemcom ?

 

 

prosze rowniez o potwierdzenie czy w przypadku ponizszych dwoch gniazdek: (R-TV-SAT vs SAT-SAT-RTV)

 

https://www.dobregniazdka.pl/gniazdo-sat-sat-rtv-satelitarne-simon-15-biale

https://www.dobregniazdka.pl/gniazdo-r-tv-sat-zakonczeniowe-simon-15-biale

 

kwestia zastapienia wejsc R oraz TV przez jedno RTV w praktyce zmienia tylko tyle, ze nie bede mogl korzystac z radia oraz DVB-T jednoczesnie ale bede mogl korzystac naprzemiennie z obu funkcjonalnosci ? (kwestia tylko odpowiedniej wtyczki)

(sygnal biegnie z anteny satelitarnej na dachu na dwoch kablach koncentrycznych doprowadzonych bezposrednio do gniazdka)

 

pozdrawiam

Edytowane przez Don kichot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
kwestia zastapienia wejsc R oraz TV przez jedno RTV w praktyce zmienia tylko tyle, ze nie bede mogl korzystac z radia oraz DVB-T jednoczesnie ale bede mogl korzystac naprzemiennie z obu funkcjonalnosci ? (kwestia tylko odpowiedniej wtyczki)

 

Są gniazda 2x SAT + R + TV -> https://tech-elektro.pl/pl/p/Gniazdo-TV-RD-SAT-SAT-Niloe-2xSAT-764566/23094526

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

tak, racja, zastanawiam sie tylko nad jednym, czy gdybym uzyl gniazdka SAT-SAT-RTV, to czy i tak mialbym obie funkcjonalnosci (w porownaniu z gniazdek (R-TV-SAT) tyle, ze mialbym na radio i telewizje ten sam wtyk ?

brak jedynie jednoczesnej mozliwosci korzystania z obu, choc w zasadzie tylko z SAT bym pewnie korzystal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
sygnal biegnie z anteny satelitarnej na dachu na dwoch kablach koncentrycznych doprowadzonych bezposrednio do gniazdka

Mam rozumieć, że - skoro chcesz odbierać sygnał RTV - do jednego z nich (za pomocą odpowiedniej zwrotnicy) masz podpięte anteny - tv i radiową. Jeżeli tak, to zsumowany sygnał RTV + SAT jest filtrowany w gnieździe antenowym na różne pasma - FM / TV / SAT.  Z każdego z tych źródeł możesz korzystać jednocześnie i niezależnie.

NAR-SAT3_1_NT_podlaczenie.png

Edytowane przez K63
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam rozumieć, że - skoro chcesz odbierać sygnał RTV - do jednego z nich (za pomocą odpowiedniej zwrotnicy) masz podpięte anteny - tv i radiową. Jeżeli tak, to zsumowany sygnał RTV + SAT jest filtrowany w gnieździe antenowym na różne pasma - FM / TV / SAT.  Z każdego z tych źródeł możesz korzystać jednocześnie i niezależnie.

NAR-SAT3_1_NT_podlaczenie.png

 

wlasnie o ile mi wiadomo na dachu jest na pewno antena satelitarna na HotBirda, o innych antenach mi nie wiadomo, musze sprawdzic, a z kabla koncentrycznego SAT rozumiem nie da rady odbierac np DVB-T z gniazdka TV ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli na dachu jest tylko antena satelitarna i nie ma multiswitcha bądź zwrotnicy z dopiętym sygnałem naziemnym lub ewentualnie z sygnałem kablówki poza sygnałem satelitarnym nie odbierzesz nic niezależnie od użytego gniazda.

 

dostaje informacje od dostawcy uslug ze jest tylko jedna antena satelitarna na dachu i z kabla koncentrycznego maja byc dostepne wszystkie uslugi, w tym radio oraz dvb-t (trzeba posiadac tuner dvb-t)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Informacja ta jest nieprecyzyjna, nie ma czegoś takiego jak antena satelitarna, która odbiera także sygnał DVB-T i FM. Albo więc ten sygnał jest skądś dostarczany - z innej instalacji albo na dachu oprócz anteny satelitarnej są anteny do DVB-T i FM tak umiejscowione, że z poziomu ulicy ich nie widać a Twój dostawca na dachu może w ogóle nie był ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...