Skocz do zawartości

internet UPC + satelita jednym kablem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Panowie dzwonie po roznych sklepach niby specjalistycznych - ale brak odezwu i chyba wiedzy ..

 

Czy jest to wogole techniczne do zrobienia ?

 

 

 

W czym problem. Maly schemat dla ulatwienia:

 

Internet - UPC - kabel koncentryczny

Satelia - ncplus - wlasny dekoder - nie z UPC !

dodatkowych kabli klasc nie moge - musze wykorzystac to co jest ...

 

Tak jest to w tym momencie podpiete:

https://zapodaj.net/f2ebc0343dbe4.jpg.html

 

Czy jest mozliwosc "zsumowania" sygnalow z internetu UPC (kabel nr 1 i nr 4) i satelity i wykorzystania tylko kabla nr 2 a nastepnie "rozdzielenia" ich ponownie na sygnal od internetu i satelity ? Chcialbym miec dekoder i modem upc w jednym pokoju ...

 

https://zapodaj.net/33ed99ac3a660.jpg.html

 

Z gory dziekuje za porady

 

Pozdrawiam,

Tomek

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc jakis link do oferty moglbys podeslac ?

 

ja znalazem cos takiego bedzie ok ?

 

https://www.leroymerlin.pl/elektrycznosc/osprzet-rtv-telefoniczny-i-komputerowy/akcesoria-tv-i-sat/sumator-tv-sat-sn01-evology,p251858,l1079.html albo

 

http://www.hollex.pl/akcesoria/zwrotnice/794-zwrotnica-maximum

 

ponoc internet idzie z kanalem zwrotnym ... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga powinna być ok, pierwsza raczej też ale może bardziej tłumić kanał zwrotny jeśli będzie on w okolicy 40 MHz. Ponadto zwrotnica w Twoim przypadku powinna przenosić napięcie tylko w torze SAT. Nie jestem pewien jak to jest z tą z pierwszego linku.

Edytowane przez adrian1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wszelki wypadek skonsultuj to rozwiązanie z lokalnym technikiem UPC. Zakładając, że nie używają oni częstotliwości powyżej 850 MHz i nie mają w planach używania ich w najbliższym czasie wszystko powinno działać. Jakby nie było będziesz ingerować w ich sieć ale poza doprowadzeniem drugiego kabla innej opcji za bardzo nie masz. Możesz jeszcze modem przenieść bliżej a komputer połączyć po WiFi. Ewentualnie zamiast drugiej zwrotnicy można użyć też gniazdo końcowe RTV/SAT/DATA o możliwie najmniejszym tłumieniu ale jeśli nie masz w planie korzystania z sygnału telewizyjnego od UPC nie jest ono niezbędne. Niektóre wspólnoty sumują sygnał TVK z sygnałem satelitarnym na multiswitchu i wszystko działa po jednym kablu do mieszkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc - nie planuje korzystac z sygnalu TV od UPC .... ok zapytam technika UPC choc pewnie powie ze nie wolno mi tego zrobic :)

 

ostatnia kwestia co najlepeij uzyc ?

 

1) 2 zwrotnice

2) 1 zwrotnica i gniazdo końcowe RTV/SAT/DATA

 

W tym momencie upc mam podpiete do TRIS 307 - sa 3 wyjscia i wykorzystuje srodkowe do podpiecia internetu. rozumiem, ze to gniazdo mi sie do niczego nie przyda ?

 

Pozdrawiam,

Edytowane przez tomek198609
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie zależy Ci na jakiejś "mega estetyce" i nie musisz mieć puszki pod tynkiem zakończonej gniazdem to zwrotnica załatwi temat wg mnie. Jedna zwrotnica wprowadza gdzieś 2dB tłumienia w torze TV (UPC) więc dwie wprowadzą 4dB. Możesz mieć dalej to gniazdo od UPC (ono na wyjściu DATA traci gdzieś 8dB w downstream i 4dB w kanale zwrotnym). Zakładając, że nie masz bardzo niskiego sygnału na modemie dodatkowe 4dB tłumienia nie powinny w niczym zaszkodzić. Jeśli parametry modemu będą dalej mieściły się "w widełkach" raczej nikt nie będzie zwracał uwagi na słabszy sygnał o 4dB. To gniazdo od UPC ponadto ma wbudowany izolator galwaniczny, który odseparowuje galwanicznie sieć w mieszkaniu od sieci budynkowej, pod tym względem może będzie nawet lepiej jak będziesz miał najpierw to gniazdo a za nim zsumowany sygnał satelitarny. Ważna uwaga na koniec, jeśli będziesz zarabiał wtyki na kablu antenowym musisz to zrobić bardzo starannie. Jeśli zrobisz to byle jak modem może się nie zalogować, musi być dobre połączenie masy kabla (oplotu) z wtykiem.

Edytowane przez adrian1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz nadal mieć wpięte gniazdo TRIS przenieś je tam gdzie schodzą Ci się kable z korytarza (UPC), anteny SAT i kable do pokoi. Za tym gniazdem pierwsza zwrotnica, jej wejście RTV (5-858 MHz) połącz z wyjściem DATA gniazda UPC, do wejścia SAT kabel z anteny satelitarnej. Dalej zsumowany sygnał kablem do pokoju gdzie będzie modem i dekoder, tam druga zwrotnica i kable bezpośrednio do modemu i STB. Wcześniej nie wspomniałem ale lepiej napiszę ;) Takie rozwiązanie oczywiście powoduje także straty sygnału na drodze antena satelitarna - dekoder. Przy małej antenie i nieprecyzyjnie ustawionej mogą one być istotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie ma takiej możliwości, by jednym przewodem "puścić" NC+ i internet z UPC.

Internet wykorzystuje kanał zwrotny a konwerter od satelity wymaga zasilania.

 

Nie radzę tego łączyć razem - uszkodzenie sprzętu pewne.

A można jeszcze uszkodzić NOD optyczny przed blokiem.

Nie chciałbym być w skórze Autora wątku, kiedy UPC obarczy go kosztami jego wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...