Skocz do zawartości

DVB-T MPEG-4 na Interstarze 870 xpeed


Rekomendowane odpowiedzi

Od dwóch dni posiadam GI 870 Xpeed z modułem Conax MPEG-4. DVB-T z Warszawy odbiera dobrze, na paskach poziomu sygnału ok. 80/78, mimo tego, że mieszkam daleko bo w Winnicy (ok. 50 km na północ). Czasami na obrazie pojawiają się piksele. Nie wiem czy wynika to z odległości od nadajnika czy z działania samego modułu bo nieraz po chwili znikają same a niekiedy trzeba przełączyć na inny kanał, wtedy wszystko wraca do normy. Mimo porad Grega, nie potrafię skonfigurować tunera by odbierał sygnał z pięciu satelitów. Bardzo proszę o łopatologiczne wskazówki, krok po kroku. Mam przełącznik Viper 8/1, port 1: Astra 1, port 2: Sirius, port 3: Amos, port 4: Hot Bird, port 5: Eurobird 1. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Mam pytanie do posiadaczy GI870 czy też macie w przypadku tunera dvbt tylko skanowanie do kanału 49? Pytam bo w Warszawie POT nadaje na wyższym kanale a u mnie w GI go nie ma a dane techniczne mówią inaczej i nie wiem czy jest to kwestia softu czy głowicy.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

He he, ale to nie chodzi o numer kanału na liście tylko o kanały z pasma UHF w przypadku DVB-T których po prostu nie ma, jak się manualnie strzałkami w prawo lewo zmienia te kanały w opcji przeszukiwania to jest kanał 49 a potem z powrotem kanał 5. Jeszcze spróbuję wgrać starszy soft i zobaczę jak będzie.

Proszę napiszcie jak u was jest z tymi kanałami. U mnie po prostu skala kanałów kończy się na 49 i już. Soft z 28.01.2008.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przywróciłem fabryczne ustawienia tak że nie było listy wyszukanych kanałów, potem z pendrive załadowałem soft z 15 stycznia i niestety nadal mam w ustawieniach naziemnych tylko do kanału 49 czyli 698MHz a powinno być do 855MHz chyba mam popsuty odbiornik bo inaczej nie mogę tego sobie wytłumaczyć.

Jeżeli coś przeoczyłem to proszę o podpowiedź bo nie chciałbym wysyłać tunerka z powrotem do Krakowa.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzięki Greg, po wgraniu softu z marca 2007 pojawiły się te kanały powyżej 49 i potem wgrałem znowu soft z 15 stycznia br. i już jest ok. Fajnie że się to udało zrobić bo w przeciwnym wypadku czekała mnie wysyłka sprzętu do wawelskiego grodu.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wgrałem oprogramowanie z lutego 2008 ze strony Golden Interstara. Po podłączeniu pod amplituner KODA jest dźwięk na TVP Sport ale nie zawsze załapuje, czasami trzeba wyłączyć i włączyć tuner. Na TVP 1 i TVP 2 była cisza. Innych kanałów nie sprawdzałem. Zauważyłem, że po włączeniu kanału satelitarnego w MPEG-4, po przełączeniu na MPEG-2 nie zawsze jest obraz. Pomaga dopiero wyjęcie modułu (mam Conax MP4) lub wyłączenie i włączenie tunera. Wcześniej tak nie było. Przyznam, że jest to denerwujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

W trakcie oglądania kanałów DVB-T na GI 870 Xpeed z modułem Neotion Conax rozjeżdża się obraz z dźwiękiem. Nie zawsze tak się dzieje ale często. Jak się już obraz z dźwiękiem rozjadą to zaczynają się piksele sypać, obraz się sypie i po chwili jest już dobra synchronizacja obrazu z dźwiękiem. Trochę to wygląda tak jakby obraz doganiał dźwięk. Nieraz w trakcie takiego "doganiania" obraz już się nie naprawia i sypie się przez cały czas. Dopiero przełączenie na inny kanał pomaga. Ten problem istnieje od zawsze a tuner mam już półtora roku. Sygnał DVB-T odbieram z Warszawy. Kiedyś ten problem poruszyłem na forum Golden Interstara i kazali mi czekać bo to dopiero testy i tak musi być. Ale to już trwa półtora roku! Wiem, że nadal są testy ale coś powinno być już wiadomo po tak długim czasie czemu się tak dzieje. Czy wszyscy tak mają czy tylko ja? Problem występuje po dłuższym oglądaniu na jednym kanale. Dynamiczne sceny pomagają temu zjawisku. Poziom sygnału i antenę mam dobrą dlatego nie jest to spowodowane słabym sygnałem. Kiedyś myślałem, że to może słaby sygnał jest winny. Teraz sygnał jest silny a zjawisko ciągle istnieje. Też tak macie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...