Skocz do zawartości

Co najdalej odebraliście?


Janusz Sulisz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na zachód to już chyba za daleko się nie da. Ale na wschód to i owszem. Z anteną 90 cm spokojnie można łapać 36°E, 39°E, 42°E, 45°E, 53°E, 57°E, 62°E. Pewnie jeszcze bardziej na wschód też coś można namierzyć, jednak szczegółów nie znam, bo moja obrotnica już dalej się nie kręci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Niekoniecznie, bo wiązka danego satelity musi być jeszcze skierowana przynajmniej na teren Europy. Jeśli (tak jak w przypadku Intelsat 707) wiązka skierowana jest przykładowo na Amerykę to w żaden sposób, nawet kombinując jak koń pod górę ze swoją anteną, nie uda się odebrać kanałów tam nadawanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Na poczatku tematu Mr.Orbita wspomniał "ktosia" któremu udało sie odebrac 58W, więc moge tylko potwierdzic, 53W tez zaliczona.

intelsat707.jpg1000019a.jpg a antena na tej pozycji wygdała tak:

mojasatka1.jpgmojasatka3.jpg

PS

Fotki sa z mojego archiwum, a i zestaw sie zmienił, ale horyzont dalej czysty i moze kiedys znów sie pobawie z tymi pozycjami. Na wschodzie najdalej odebrałem kanały z pozycji 90E, wiec zakres z jakiego odebrałem kanały to w sumie 148stopni :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam Ja na swoim zestawie Antena 1500mm odbieram 75*E -- 31,5*W właśnie zabieram się do 80*E i nie moge złapać żadnego sygnału. Prosze o podpowiedź który transporder jest najmocniejszy może w ten sposób uda mi sie jakoś ustawić tą antene.

Pozdrawiam DX-erów

mnietek :shock:

 

Ciężko u mnie ze znalezieniem pozycji 68.5E a jakie konkretnie transpondery mają silny sygnał?

12522 H-26657-1/2, 12562 H- 26657-1/2, 12575 V-3378-3/4,

12682 H -26657-1/2, 12722 V-26657-1/2

Nie podaje transponderów ze stacjami kodowanymi. Powodzenia :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 60cm odebrałem :

13E

16E

19E

9E

7E

4,8E

0,8W

4W

1W

5W

 

na 90cm oprócz powyższego jeszcze :

8W

12,5W

15W (bez NBC)

 

powyżej 19,2 E z mojego balkonu nie da sie nic dalej oglądać , ale u sąsiada mam jeszcze wszystkie transpondery Eurobirda na 100% oraz Eutelsat W7 ; )) Dalej już tylko drzewa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja bym chciał zajechać dalej, ale moja obrotnica przekręca się maksymalnie 80 stopni na wschód i na zachód, a mam GM-50-120. Zastanawia mnie, czy da się ją jakoś "przekręcić" aby pojechała na 90E? Bo tak to odbieram zakres od 75E do 24W, ale po "lepszym" ustawieniu anteny bardziej na pozycje wschodnie, mogę odebrać maksymalnie 15W (na dalszych wskoczy czasami jakiś szczątkowy sygnał)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja na pogiętej 70 cm trochę podobnie jak Ty. Z tym że nie było 16E - zamiast tego 0,8W prawie w całości oraz trochę 4W i 5W - nie chciało mi się grzebać z elewacją więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...